Skocz do zawartości

Pożądanie seksualne w ciąży

Ciąża to okres zmian zarówno w twoim organizmie jaki i życiu seksualnym. Na pewno ty i twój partner zauważycie to już od pierwszych miesięcy po zapłodnieniu. Z czego to wynika?
 

ten tekst przeczytasz w 6 minut

Pożądanie seksualne w ciąży
Ochota na sex w ciąży.

Odpowiedź jest krótka i prosta. HORMONY. Biorą one nie tylko udział w ważnych procesach jakie zachodzą w twoim ciele, ale również odgrywają znaczącą rolę w twoim pożądaniu seksualnym. Trzeba jednak podkreślić, że ich wpływ na każdą kobietę jest inny.
Niektóre kobiety zanim zaszły w ciążę nigdy nie odczuwały pociągu seksualnego, a teraz w czasie ciąży to się diametralnie zmieniło. Inne zaś zawsze miały dużą chęć na seks i nagle to pożądanie opadło, a wraz z nim ochota na współżycie. W zależności do jakiej grupy kobiet należysz takie odczucia mogą ci sprawić problem, a nawet wywoływać poczucie winy. Nie przejmuje się jednak, gdyż jest to normalne szczególnie u kobiet w twoim stanie.

Niektóre kobiety zanim zaszły w ciążę nigdy nie odczuwały pociągu seksualnego, a teraz w czasie ciąży to się diametralnie zmieniło. Inne zaś zawsze miały dużą chęć na seks i nagle to pożądanie opadło, a wraz z nim ochota na współżycie. W zależności do jakiej grupy kobiet należysz takie odczucia mogą ci sprawić problem, a nawet wywoływać poczucie winy.
Nie przejmuje się jednak, gdyż jest to normalne szczególnie u kobiet w twoim stanie.Przede wszystkim musisz sobie zdać sprawę z jednej rzeczy. Podczas ciąży zarówno twoje zachowanie jak i zachowanie twojego partnera będzie na pewno inne niż przed ciążą. Wszystko to również będzie zasługą hormonów, raz będziesz czuła się atrakcyjnie a raz nie, raz będziesz pełna seksapilu a innym razem nawet na samą myśl "rozboli cię głowa". W takim wypadku rozmowa między wami może okazać się zbawienna. Wzajemne zrozumienie pomoże wam w przezwyciężeniu tych trudnych dni.

Pożądanie seksualne w ciąży

Nie ulega wątpliwości jedna kwestia. Przyszła mama zazwyczaj w pierwszych miesiącach traci ochotę na seks. Jest to związane z uciążliwymi objawami jakie niesie ze sobą noszenie maleństwa w brzuchu. Nudności, wymioty, zawroty głowy, ciągłe uczucie zmęczenia, a przede wszystkim drażliwe piersi stają się przeszkodą w odbyciu rozkoszy. Jednak kiedy mijają te pierwsze miesiące zaczyna się prawdziwa odwilż seksualna.

Wyższe stężenie hormonów oraz lepszy przepływ krwi w okolicach narządów płciowych sprawi, że na nowo poczujesz co to znaczy być podnieconą. Poza tym twój partner na pewno będzie uważał cię za bardziej seksowną z powodu zmian jakie nastąpią w twoim ciele, jak chociażby powiększające się piersi czy powstające krągłości. Do tego dojdzie twój powiększony apetyt seksualny, więc nic nie stanie wam na przeszkodzie, by poddać się temu erotycznemu nastrojowi.

Zresztą taki stan może być wywołany tym, iż współżycie nie będzie już stresujące pod względem zabezpieczenia. Nie będziecie musieli się martwić o to, czy dobrze są obliczone dni płodne, czy zażyłaś tabletkę lub czy założyć prezerwatywę. Możecie się kochać ile chcecie i kiedy chcecie. Dlatego nie powinno cię dziwić, że teraz częściej będziesz lgnęła do łóżka niż przed ciążą.

Współżycie w czasie ciąży jest też bardzo zdrowe. Dzięki niemu ćwiczysz mięśnie miednicy, co na pewno przyda się kobiecie podczas porodu. Pomaga ono odprężyć i zrelaksować się przyszłej mamie i jej partnerowi. Nie powinnaś być także zdumiona faktem lepszego przeżywania orgazmu. Jeżeli nigdy ci się nie udawało szczytować, to w czasie ciąży masz powód do świętowania, bo będzie to osiągalne. Nie zamartwiaj się jednak kiedy podczas orgazmu poczujesz lekki skurcz i ból. Jest to normalne, gdyż masz zwiększony przepływ krwi wokół narządów płciowych oraz kurczy ci się macica. Taki stan jednak nie wyrządza krzywdy twojemu dziecku. Poza tym zwiększona wydzielina w twojej pochwie pozwoli partnerowi na łatwiejszą penetrację.

Co jeśli mój partner nie ma ochoty na seks?


Może się też okazać, że odkąd jesteś w ciąży pomimo, iż twoje libido jest wysokie, twój partner nie wykazuje żadnej inicjatywy. Spowodowane jest to najczęściej tym, iż obawia się on, że wyrządzi krzywdę waszemu dziecku. Pamiętaj o tym, że przyjście na świat dziecka również wpływa na jego psychikę. Rola jaką dotąd pełnił nagle ulegnie zmianie, gdyż zostanie ojcem, a to może wywołać u niego szok. Czasami kiedy kobieta zachodzi w ciąże poziom testosteronu u mężczyzny znacznie się obniża, przez co traci on ochotę na współżycie. Niektórzy mężczyźni początkowo negatywnie odbierają zmiany jakie zachodzą w ciele ich partnerek, co również może wpływać na wasze życie seksualne.

Kiedy taka sytuacja będzie miała miejsce nie zmuszaj swojego partnera do seksu. Lepszym rozwiązaniem będzie szczera rozmowa między wami lub wizyta u lekarza, który upewni go, że współżycie nie wyrządza krzywdy waszemu dziecku. Poza tym jeżeli twój partner nie ma ochoty na seks spróbuj rozbudzić w nim erotyzm. To, że jesteś w ciąży nie oznacza, że nie możesz poczuć się jak ponętna kochanka. Może takie rozgrzanie atmosfery sprawi, iż jego hormony zaczną buzować tak jak twoje.

Radość, która wiąże się z przyjściem na świat dziecka może być dobrym pretekstem do zbliżenia się i odnowienia waszych relacji szczególnie łóżkowych. Rosnący brzuch sprawi, że będziecie musieli poeksperymentować w łóżku stosując różne pozycje seksualne. Pamiętaj jednak, że seks w końcowych miesiącach ciąży może wywołać poród. Najlepiej zanim zaczniecie współżycie seksualne zwróćcie się z wszelkimi nurtującymi was pytaniami do lekarza prowadzącego. Jeżeli nie znajdzie on żadnych przeciwwskazań do współżycia w czasie ciąży korzystajcie z partnerem z każdej chwili intymności.

www.biomedical.pl
Partner serwisu Brzuszek.Net

Zapraszamy również do udziału w dyskusji na naszym Forum o ciąży, w dziale "Sex w ciąży".

 

0.0 / 0 głosówOpinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia×
×
  • Dodaj nową pozycję...