Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mi też dzieciak wariuje i kopie aż nieraz mi dziwnie! Ruchliwa 🙂 Z miesiączki mam na 15.08 a wymiary ma dziecko miesiączkowe, ale lekarz mówił, że 15, czy 20 to nie ma różnicy, w końcu jest +/- 2 tygodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi gratulacje!!! a ktos nam wrozyl ze mialysmy miec jedna chlopczyka a druga dziewczynke pamietasz? a tu 2 kobiety! no no ale gdzie dla nas podziekowania, ze na to badanie Cie wypchnelysmy 😜 ha ha 😁 w sumie od tego jestesmy no nie?! 🙂
a co do terminu to na tym ostatnim usg mi tez wyszlo ze mlodsza ciaza ale sie nie przejmuje i tak sobiemoja kobieta wyjdzie kiedy bedzie chciala 🙂
Aguśka milej swiatecznej atmosfery w kraju! i zeby Cie wszyscy przepuszczali i przede wszystkim zeby byli mili!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi gratulacje! 🙂 Jakie fajne zdjecie masz i super pamiatka przy okazji 🙂
Tez bym chciala sprobowac usg 3d, ale u mnie to kosztuje jakies masakryczne pieniadze 😞 Bede bchyba poczekac az zobacze synka na zywo, bo kasa to sie przyda na pozniej, szczegolnie, dlatego, ze chcemy zmienic mieszkanie na wieksze, a ceny sa w Londynie kosmiczne 😞
My jakos nie potrafimy sie ostatecznie zdecydowac na imie, bo rzeczywiscie mozna troche skrzywdzic malucha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
D-brycz masz całkowitą rację - zdecydowałam się dzięki Wam Kobitki i bardzo się z tego cieszę i dziękuję 🙂
Mąż się rozłożył z tych emocji (pierwszy raz widział dzidzię na USG) i mam teraz kongo w domu - chory facet to jakaś masakra 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki weszlam tylko zobaczyc co tam slychac i mykam spac 🙂
Dodi super nastepna dziewczynka 🙂 a fotka niesamowita ja tez taka chce 🙂
Bede napewno zagladac wieczorkami do was 😉 nie wytrzymam zeby nie zajrzec 😜
Dobrej nocki i tzrymajcie kciuki za lot- kurcze juz 3 lata nie lecialam troche sie stresuje ehhe
Milej nocki -buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska - koniecznie zaglądaj 🙂

Ja już w łóżeczku, brzuszek skacze jak szalony, gil nadal męczy:/ Ach jak cudownie..hahaha...i za chwilkę mój ulubiony zastrzyk 😞 A w ogóle to dziś w aptece zemdlałam z wrażenia - kupiłam witaminy dla ciężarnych, Prenalen syrop i 4 opakowania luteiny...zapłaciłam 180 zł!!! To chore:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suupebaba ty jeszcze luteine bierzesz? Ja bralam tylko przez pierwsze 3 miesiace jak zaszlam i wiem co to znaczy isc do apteki i zostawic tam konkretny pieniadz. Ja bralam Lutinus (ponoc najlepsza postac luteiny) i za jedno opakowanie placilam 200zl !! ( bo bralam 3 tabl x 3 razy dziennie a w opakowaniu 21 tabl) wystarczalo mi na tydzien!!!! Miesiecznie jakas masakra byla, ale robilam to dla dziecka wiec nie bylo mi zal 😉 Takze Suuperbabko nie zamartwiaj sie, jeszcze troche i inne wydatki bedziesz miala 😉 ja zreszta tez 😉 buziaczek

Ps ja znow tak wczesnie wstalam..kiedy ja sie wyspie? 😉 chyba ze juz mnie Mała przyzwyczaja do nie spania hehe
Milego dzionka kochane, bede tu zagladac dzisiaj i czytac co u Was 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To prawda, ciąża dla niektórych jest bardzo droga. Nie wiem czy producenci tych leków specjalnie to robią( ustalając te ceny) bo wiedzą, że matki nie maja innego wyjścia tylko to kupić. Ja na początku ciąży w aptece jednorazowo wydawałam 300zł- i to nie na jakieś wymyślne witaminy itp tylko na niezbędne leki dla mnie i dla dziecka....teraz wydaje 150 zł jak wejdę do apteki a jestem na zwolnieniu czyli mało zarabiam.
Dziś idę na badanie połówkowe-stres! Po pierwsze czy na pewno wszystko ok ( ja mam wadę serca) czy moj syn to samo oddziedziczy. A po 2 ciekawe co dziś lekarz powie mi przykrego ( wciąż sarkazmy rzuca)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia nie nastawiaj się negatywnie, chociaż wiem, że to trudne, ja też się denerwuję przed wizytami u mojego gina, zwłaszcza jak ma mi przedłużać zwolnienie 🤢 To badanie połówkowe też stresujące, ale trzeba być dobrej myśli! Trzymamy kciuki i czekamy na wieści!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisiu powodzenia! napewno bedzie ok bo jak inaczej?! 🙂
tak leki bywaja bardzo drogie 😞 ja mam to szczescie, ze mama siostre faraceutke i czasem podpowie mi ze tanszy zamiennik wcale nie jest gorszy 🙂 no a czesto bywa tak, ze myslimy, ze jak cos jest drozsze to musi byc lepsze 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia trzymamy kciuki żeby wszystko było oki! To zrozumiałe że się stresujesz ale nie nastawiaj się od razu na nie, właśnie dla swojego synka.
Czekamy na wieści. Trzymaj się!

W aptece to faktycznie zostawia się sporo kasy 😞 ale czasem nie ma wyjścia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguśka szczęśliwej podróży!
Dodi gratuluję córuni. Jednak takie zdjęcia z 3d to cudowna pamiątka 🙂
Bisia nie przejmuj się jak Ci znowu coś głupiego lekarz powie. Olej go. Widać miałby dzień stracony gdyby którejś pacjentce nie powiedział czegoś przykrego - musi mu to sprawiać przyjemność. Myśl tylko o maleństwie a z nim na pewno wszystko jest dobrze 🙂
Leki są kosmicznie drogie, szczególnie różne suplementy dla ciężarnych - pewnie dlatego, że ciężarna i tak kupi więc można sporo zarobić 😞 Dranie... Superbabko czy te Twoje zastrzyki to Clexane? Bo nie pamiętam a słyszałam plotę, że udało się zrobić wersję tabletkową. W internecie na razie nic na ten temat nie znalazłam. Szkoda, że nie miałaś takiego luksusu, nie musiałabyś się dźgać. Tylko pewnie w tabletkach nie byłyby refundowane jak to u nas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia88 napisał(a):
Dziś idę na badanie połówkowe-stres! Po pierwsze czy na pewno wszystko ok ( ja mam wadę serca) czy moj syn to samo oddziedziczy. A po 2 ciekawe co dziś lekarz powie mi przykrego ( wciąż sarkazmy rzuca)


bisia trzymamy kciuki za ciebie
a jaka ty masz wade serca??
wiecie co jak was tak czytam o tych lekach to masakra z tymi cenami u nas od jakiegos czasu jak masz cos na recepcie to jest to za darmo wszystkie recepty sa gratis ale ciezko je dostac hehe learze to tylko paracetamol na wszystko kaza brac..

aguska zagladaj do nas z polski 🙂

u mnie juz zaczynamy 22 tydzien 🙂 juupi ja chyba cos schudlam jakos brzuszek mam mniejszy troche sie wiecej ruszalam w polsce i teraz mniej jem bo nie musze co 2 3 godziny gdyz mdlosci nie mam ale to dobrze bo jak nagle wazylam 7kg wiecej przed polowa ciazy czyli gdzie malo z tego bylo dzidzi to zaczelam sie martwic 🙂 wiec tak jak teraz jest ok 🙂

megi strzauka pokazcie jakie macie brzuszki bo wy najdalej z nas jestescie 🙂 strzalka urusl cos od ostatniego zdj?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje kochane kobitki :*
Agadka- ja mam dodatkowe skurcze serca plus jakąś lekką wadę budowy serca ( ale podobno mało groźną). Z tym wykryciem wady serca to były też przeboje, pewnego razu moja lekarz alergolog powiedziała do mojej mamy " czy pani córka nie ma wady serca, bo słyszałam przy badaniu nierówne bicie" moja mama, że nigdy nie stwierdzono. Poszliśmy do internisty a ten dał mi skierowanie na ekg krótkie, tam nic nie wyszło i odesłał nas do domu. Po 2 latach miałam operacje więc byłam podłączona do aparatu monitorującego serce. I tam na sali okazało się, że nierówno bije mi serce. Przy podejrzeniu arytmii lekarz powinien zlecic przynajmniej długie ekg by wykryć tą wadę. Później przy badaniu holterem ( takim aparatem który 24 h monitoruje bicie) okazało się, że przez godzinę równo bije serce potem nagle przez następną bije z dodatkowymi skurczami i później znów ok.
Pisze to dla przestrogi , żeby nie dać się omamić lekarzom, że na krótkim ekg ( 1 minutowym) mozna wykryć nierówne bicie.
Za pól godziny wyjeźdzam, wrócę pewnie późno, może nawet wieczorem, ale napiszę superbabie smsie jak było to może przekże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,

nadrobiłam te 12 stron, które znów mi zostawiłyście, hehe 😁

wróciłam do domu... masakra tu jest, babcia wczoraj cały dzień sprzątała a ja i tak czuję masę kurzu i pyłu (musieli rozwalić całą ścianę więc było strasznie dużo gruzu), a najgorsze, że skończą dopiero po świętach... Ale zostały w sumie głównie płytki i montaż, więc to już dużo czystsza robota...

Suuperbaba a możesz wysłać linka, które to sukienki były? Bo czaję się na dwie z allegro, ale nie chciałabym kupić tych co Ty skoro takie kiepskie 😉

agadka ze stanikami mam to samo - z D weszłam na F i na prawdę ledwie dają radę... nie wiem gdzie ja dostanę G jak jeszcze urosną, mam wrażenie, że zaraz wybuchną takie są wielkie (ale na szczęście ładnie jędrne)

gaja w końcu ruchy - teraz nastaw się na to, że będą coraz częstsze i mocniejsze - ja to się sama do siebie śmieję co ten mój synek w brzuchu wyrabia 😉
magdagulke spóźnone, ale szczere życzenia 🙂 😘 😘 😘
dodi gratuluję córeczki 😁 zazdroszczę tego 3D, nie mogę się doczekać mojego, ale to dopiero 17.04 😁
bisia czekamy na wieści 🙂

mauapaulinka współczuję tych wydatków na leki... a co to za luteina, masakra! Ja też brałam pierwsze 3 miesiące po 2-3 razy dziennie, ale płaciłam za nią chyba z 10zł/op... za to brałam jakieś globułki przez tydzień to na nie wydałam 120zł - dobrze, ze tylko raz... ogólnie w I-szym trymestrze straciłam masę kasy, bo wizyty co 2 tyg i za każdym razem torba leków... dobrze, że teraz już tylko za wizyty płacę 🙂 a skąd tą kasę brać jak ja żadnych dochodów nie mam...

agadka wczoraj miał mi mąż wieczorem zrobić zdjęcie i w końcu zapomniałam 🙂 teściowa mówi, że urósł (nie widziała mnie tydzień), ale ja nie zauważyłam od ostatniego razu... jak mężulek wróci z delegacji to poproszę żeby zrobił i wrzucę 🙂

zauważyłam, ze Damianek uwielbia się ruszać gdy mu ciepło, a jak tylko chcę popatrzeć na falujący brzuszek to cisza... A wczoraj przebił samego siebie - piłam herbatkę i jakoś odruchowo dotknęłam kubkiem brzuszka, a ten mały smyk z całej siły kopnął w kubek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BUziak Mamusie 🙂 Tez juz od rana pozapominalam, co kto pisal...probuje sobie przypominac i odpowiadac. Uwaga, bo znow moze wyjsc monolog 🙂

Strzauka - Tobie bebenek slicznie rosnie...pewnie pozniej troszke przystopuje a nam wykopie:P A z tym remontem to nie zazdroszcze - pewnie jeszcze z 2 tyg bedzie Ci sie pojawial ten kurza:/ Takie uroki robienia czegos w domku...ale za to pieknie bedziecie mieli 🙂Te 2 sukienki to te:
http://allegro.pl/trendy-mama-mala-czarna-na-kazda-okazje-7-kol-i2234420960.html
http://allegro.pl/limitowana-kolekcja-fantastyczna-tunika-kieszenie-i2218663233.html

Bisia juz po badaniu, wszystkie narzady sa zdrowe, wszystko w porzadku, jej lozysko wysoko...mozna odetchnac 🙂
Magdaluke - i jak spedzilas wczorajszy urodzinowy dzionek? 🙂
Nirmalka - a gdzie Ty znalazlas to info o clexane w tabletkach? Nie slyszalam...co rpawda wierze w to, ze moge zaraz odstawic i juz nie brac...ale lepiej wiedziec w razie co o takich cudach! A brak refundacji nie przeraza, bo ten w zastrzykach tez mam 100% platny i za 10 sztuk place 120zl 😞

Z ta luteina to sama nie wiem, bo obydwie ginki karza mi nadal brac 2 x 2...nawet pytalam sie kazdej z osobna czemu, to musze i juz:/ Moze znow jakies chuchanie na zimne albo co...zwlaszcza ze 2 niezalezne nadal mowia, bym brala...jedno opakowanie 30 tabl 30 zl!!! Koszmar! No ale jak trzeba to chyba nie mam wyjscia...

Dzis znow caly dzionek sama w chalupie, bo maz w robocie...moz porobie zdjecia 2 ciuszkow, ktore chce wystawic na allegro...wczoraj zmusilam sie i bluze wstawilam:P Narazie pranie robie i siedze sobie z Wami! Moze jutro skusze sie i pojade rano do roboty na jajeczko..nawet zapraszali, a potem dzien u rodzicow 🙂 I bede znow miala pysznego pstraga z dipem na obiad!!! Mniam! A dzis sobie robie omlet..buziaki Kochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, co do luteiny... dziś byłam u lekarza i okazało się, że moja szyjka macicy ma tendencje do skracania.. dlatego dostałam luteine 2 razy po dwie tabletki .. to jest po to, żeby szyjka przedwcześnie nie zaczęła się skracać, żeby nie nastąpiły skurcze i wcześniejszy poród..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ho 🙂

Superbaba dzięki wielkie za kupon, bo po wczorajszej wizycie od razu zrobiłam pierwsze zakupy dla Niuni, tak jak sobie obiecałam 🙂 Co do sukienek, to ta moja też jest z bawełny, no cóż za taką cenę nie można się spodziewać cudów - ale na wiosnę do rajstop grubszych się nada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbabeczko o tym Clexane to mój mąż (farmaceuta) takie nowiny przyniósł. Zachwycal się, że heparynę w tabletkach zrobili i jaka to wygoda będzie a mi sie tak skojarzyło, że te Twoje zastrzyki to chyba właśnie to 😉 Ciekawe kiedy wprowadzą do obrotu...
I Bisia niepotrzebnie sie stresowała 🙂 Zresztą wszystkie tak mamy - panikary jedne... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka napisał(a):

Dodi a Ty masz na myśli tą sukieneczkę ze zdjęcia profilowego?

Tak, za tę cenę moim zdaniem spoks 🙂
Superbaba - ja też kupiłam większość białych ciuszków, bo podobały mi się. Różowe wzięłam tylko skarpetki z napisem BORN 2012 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...