Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja to sie wczoraj na wizycie u poloznej wkurzylam, bo jak jej powiedzialam, ze chyba jakas infekcje mam to ona kazala mi sie zapisac na wizyte u ogolnego lekarza (na wizyte czeka sie ok. tygodnia), a ona da mi szpatulke, zebym sama sobie wziela wymaz i przepisze mi Canesten. Wiadomo, ze niektore infekcje moga grozic wczesniejszym porodem itp. Tyle sie naczytalam w internecie, ze biegiem do prywatnego ginekologa. Kupe kasy wydalam, ale nie zaluje, bo sie troche uspokoilam. Lekarz zabronil mi wchodzic w internet, powiedzial, ze takie infekcje sie zdarzaja i przepisal mi jakies tabletki. Zreszta najwazniejsze, ze sie dowiedzialam, ze z malym wszystko jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wiecie, ja ostatnio na wizycie cos tam swojemu pomarudzilam, ze moze cos sie przyplatalo to od razu mnie zbadal, wiec to mu na plus. Ale nie robil wymazu ani testu ( bo chyba mozna taki szybki test zrobic, albo nawet na szybko na szkielku pod mikroskopm..) tylko powiedzial, ze no rzeczywiscie, moze i jest lekka infekcja drozdzakami i zalecil co kupic. No ale mi sie zapomnialao i nic mi nie bylo ani nie przeszkadzalo i nie kupilam. I wczoraj mi sie przypomnialo. I bedzie pewno sie wkurzal na mnie, sama sie na siebie wkurzylam, bo takie zachowanie do mnei niepodobne, ale widac, moze rzeczywiscie nic mi nie jest 😮
Anyaz, na Twoim miejscu postapilabym dokladnie tak samo, mimo kosztow. Lipa...
A ja jestem duzo spokojniejsza w tej ciazy, nawet nie wiecie jaki byl ze mnie strzepek nerwow w ciazy z Ella, bo po dwoch poronieniach moje szanse wydawaly mi sie kiepskie...No ale dalysmy rade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anyaz - dobrze zrobilas! Na to nie ma co zalowac kasy, a spokojna jestes..
Pampinka - nie obraz sie tylko na mnie, ale ja to bym zmienila lekarza, albo chociaz sprobowala sprawdzic to i poszla do jakiegos dobrego prywatnie! W eazie co sluze namiarem na cudowna lekarke...Jak mialas w 22tyg na usg szyjke 2cm to na tym etapie wsadzenie palca to troszke za mako! Ja o Madalinskuego rozne opinie slyszalam, ale tez w kazdym sa i tacy co zabiedbuja pacjentki!
Magdaluke - grunt ze jest lekarz i zbada..jakby bylo vos nie tak to napewno usg by zalecil!

Moja jutro czeka na rel ode mnie z wynikami..jak tak dalej bede zle sie czula to bankrut bede od co tygodniowych wizyt dla uspokojenia 😞 Ale jakos tej gince naprawde ufam..zreszta ma wspaniale opinie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pampkina, a widzialas porodowke na Madalinskiego? Calkiem przyzwoicie, bo 3 lata temu remont robili. A i jeszcze, ona brala polozna z tego szpitala i babka naprawde swietna!
No i o Zelaznej duzo dobrego slyszalam, ale jakos ciasno mi sie tam wydawalo...a i Superbaba o Karowej sie wysmienicie wypowiada. Ale ja nie wiem w sumie z pierwszej reki, wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam wyniki krwi i moczu juz..zle nie jest.Mocz ok, bo bakterie pojedyncze, a krew tez w miare..krwinki biale ciut ponad norme jak ostatnio no i hemoglobinka z 11.9 na 11.8 tylko poleciala..gut! Szkoda tylko, ze tak mnie boooliii..jutro wyje jej w tel. Jeszcze chwila i mnie zamkna w szpitalu, bo tak mi zle:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi wizytami t o jest masakra... Ja mam super ginke ale juz teraz chodze co 3 tygodnie a jak mi kaze co tydzien to zbankrutuje, kazda wizyta 100zl... Tzn teraz jak dohrze sie czuje i z malym ok, bo wiadomo, ze inaczej jak cos sie dzieje...
Wspolczuje Wam tych cierpien, naprrawde... Ale juz coraz blizej i na pewno dzieciaczki wszystkim nam to wynagrodza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotka, no to widac chociaz odrobine pozytywnie. A Ty nie kracz z tym wariatkowem, bo sie tak przekonasz w koncu, ze poprosisz o przyjecie 😜 😜
Strzauka, no z tego co mi od zawsze bylo wiadomo, to pod koniec ciazy wizyty sa co tydzien. WIec szykuj kasiore!
Robimy znowu kuraka slodko kwasnego i mam takie pycha mango, ze polowe juz zjadlam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dziewczyny ja juz zglupialam powie mi ktoras jak to jest z tymi tygodniami lekarz wpisal 27tc polozna 26tc wedlug tego tutaj licznika tygodni to co srode zaczynam kolejny tydzien wg lekarzy i poloznej co poniedzialek...dowiedzialam sie ze dziecko warzy 760g 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, 4nula współczuję Ci tego pobytu w szpitalu, ja tylko raz byłam po porodzie 2 doby i myślałam, że oszaleję. Jeżeli chodzi o tygodnie to na forum dokładnie wyświetla Ci się 26 tc. Wiem, że niektóre dziewczyny tak liczą, że Ty teraz zaczynałabyś 27tc. Ja tez do końca nie wiem jak dokładnie to jest. trzymaj się cieplutko!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula - konczysz dzis 26tydz i zaczynasz 27 🙂 Wspolczuje ciezkij nocy..a urodzila juz?!Moja tez ciezka, bo co chwila sie budzilam a poza tym boli:/Zaraz dzwonie do ginki i nie wiem, czy nie skonczy sie na jakiejs wizycie! Trzymaj sie dzielnie i zdawaj relacje:P A jak zwazyli bobasa - mialas nowe usg? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂

4nula trzym się dizlenie w tym szpitalu wszytsko dla dobra dzidzi a do łóżka szpitalnego się przyzwyczaisz

Każdy ból sprawia że jesteśmy zdenerwowane ale jak tu odróżnić zwykły ból od niebezpiecznego 🥴

Każdy lekarz inny ja juz pisałam że mój wogóle mnie ginekologicznie nie bada w ciąży i nie będzie badał dopiero w spzitalu będa badac pewnie jak się do porodu zgłoszę;/ chodze na NFZ wizyty mam co 4 tygodnie miałam juz 3 USg a teraz za 2 tygodnie będe miaął kolejne no i wizyty co 2 tygodnie bede miała a potem nawet co tydzień przed samym końcem więc to chyba tak jest 🙂 ja się bede stresowac od 37 tygodnia zeby wszystko bylo dobrze z Adasiem ale już bedzie donoszony wiec bede spokojniejsza chyba 🙂

Co dos zyjki ja nie mam pojecia jaka mam bo nie mialam badanej ale pampinka moze posłuchaj dziewczyn i wypoczywaj jak najwiecej 🙂

Magda skleroza w ciazy to chyba norma:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!

4nula współczuję pobytu w szpitalu, jestem z Tobą myślami, trzymaj się Kochana, teraz musi być dobrze.

Suuperbaba nie żartuj nawet z tym wariatkowem, a jak masz jakieś wątpliwości to lepiej idź to skontrolować u lekarki. A z tymi upławami to faktycznie może być od tych globulek, ja miałam podobnie bo już skończyłam brać kapsułki dopochwowe a duże upławy nadal się pojawiały i gin zrobił mi kontrolny wymaz czy już się pozbyłam grzybków (bo niestety jakieś się przyplątały) i jak wczoraj odebrałam wyniki to wyszło że wszystko ok, więc możliwe że tak jest jeszcze przez jakiś czas po stosowaniu globulek.

Magdad śliczne płytki wybrałaś i wanna też fajna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny.

4nula trzymaj się tam dzielnie, aż się przestraszyłam jak przeczytałam że zatrzymali Cię w szpitalu. Już bliżej niż dalej 😘
Superbabo Ty bidaczko, tyle bóli co Ty masz przez ciążę to pewnie niektórzy nie mili przez całe życie.
Magdad Ty też się oszczędzaj! Ale gust masz trafny 🙂

Ja ogólnie czuję się wyrąbana 🤢 Wczoraj byłam w pracy od 10 do 21, a potem od 22 do 01 na zebraniu 🥴 Magdaluke a pracuję w pizzerii więc całe godziny jestem na nogach.
Ale pocieszam się faktem że wczoraj przez moją uporczywość szkoliłam dziewczynę przez siedem godzin i jednak zostaje 🙂 A druga rzecz że od poniedziałku idę już na L4 🤪
A we wtorek wieczorem zobaczę znów mojego Synka 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂
Superbabeczko: swietnie ze wyniki w normie 🙂 trzymaj sie mocno!!
4anula: wszytsko bedzie ok 🙂 trzymamy kciuki!!
magdaluke
: eheh ta skleroza 🙂
Ciesze sie ze Wam sie plytki i wanna podoba 🙂 Z jednej stony mnie cieszy to wszytsko ale dzis mam juz kompletnie dosc 😞 Od rana jestem na budowie 😞 Pada ostro deszcz a ja biegam tam i z powrotem 😞 NIo iw koncu zadzwonilam do meza ze mam dosc 😞 i ze jak jeszcze raz przejde po tych schodach to urodze 🥴
Nio zla jestem ze nie mogl wziac urlopu i wszytsko spadlo na mnie 😞 nio ale teraz juz leze, przejal sie i mam zakaz wychodzenia z lozka i mam nadzieje ze uda sie poprzesuwac godziny odioru sprzetów do kuchni jak juz wroci z pracy.
Nio mam nadzieje ze chociaz u Was lepsze nastroje! Pozdrawaim was cieplutko!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
4nulatrzymaj się dzielnie kobitko i nie martw się wszystko będzie dobrze.
Widzę że każdą z nas już coś dopada jak nie jakieś bóle to wieczny stres o wszystko!
Ja ostatnio już ciężko sypiam, budzę sie w nocy i myślę o wszystkim by z dzieckiem było wszystko ok. a rano jestem nie przytomna 😞
Trzymajmy się a już niedługo będziemy mamusiami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad nawet nie wiesz jak Cię rozumiem - bo na mnie spadnie cały remont łazienki w czerwcu... aż się boję jak o tym pomyślę. Swoją drogą tyle trzeba wybrać, a nie mam chyba teraz do tego głowy...

4nula trzymam kciuki 🙂

A ja dzisiaj standardowy dzień domowy, już mnie to mierzi 🤢 ale wiecie co dzisiaj rano mała tak kopała, że mąż czuł jak się łóżko rusza hehehe :P jednak ma parę ta moja Marta
A swoją drogą jutro zaczynam 28 tydzień, oby do przodu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny mam takie pytanie jakie kosmetyki kupujecie dla swoich pociech bo słyszalam że im mniej tym lepiej ale ja nawet nie wiem w czym kąpać, wiem tylko że sudocrem obowiązkowo na pupę 🙂 Chce zrobić listę takich najpotrzebniejszych kosmetyków i nie wiem czy juz może był tu taki post 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dostałam w szkole kupon do rossmana 20% taniej przy zakupie produktów z Nivea baby za min. 100 zł i tak sobie myślę żeby pokupować. Wezmę też oliwki i takie tam to sama użyję, bo mam 2 takie kupony ważne do końca maja. Aha no i mam nadzieję, że mała nie będzie uczulona.

A jeżeli chodzi o kąpiel to chyba Olliatum, bądź tańszy odpowiednik - Ollian, jak tutaj któraś z Was pisała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tego co pamietam to bylo o kosmetykach juz cos pisane w domu to mam nawet zapisane jakie 🙂 ogolnie to z tego co pamietam każda mama polecala inny środek 🙂 a ogólnie i tak wszystko zależy od dzieci 🙂
dzięki dziewczyny 🙂 przynajmniej jestem spokojna w szpitalu ale i tak wolałabym być w domu.
Ale usłyszałam serduszko dzidzi i leżej na sercu ogólnie położna się śmiała ze łobuza nosze nie dość ze się schowało tak ze nie mogła tętna znaleźć to jak jej się udało i te pasy mocno przypiela to zaczęło kopać w ta aparaturę aż uszy bolały po 2 minutach się jemu /jej znudziło i gdzieś uciekło no i po badaniu ale przynajmniej nie ma skurczy.
nO i bez boli, skurczy i innych dolegliwosci...;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...