Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czarnyloczku ja od paru dni mam taką gęstą wydzielinę ale nie jest zabarwiona krwią, myslę, że to już jakoś na dniach pewnie będzie 😉 chyba, że jeszcze dzisiaj...taki tępy ból czuję w dole brzucha, może też troche nospa go złagodziła, no nic... pozostaje czekać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Monia może przejdzie, a wydzielina może być nawet 2tyg przed porodem. Więc połóż się i odpocznij-wiem wiem cffffaniak teraz jestem 😉
4nula a może coś z wczoraj Ci ciąży na żołądku. Najlepszym sposobem jest bliskość 🙂 Całowanie po główce, głaskanie, mówienie, tulenie, przykładanie do cyca. Raz jak płakał że tchu prawie nie mógł złapać zaczęłam ryczeć bo wiedziałam jak się męczy, a on wtedy przestał płakać-ale ja nie 😉
Pediatra powiedział że takie maluszki potrzebują ciągle bliskości.
Mąż śpiewa do niego-odziwo się uspokaja wtedy, ale jeszcze boi się Go sam wziąć na ręce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój laktator jest niedorobiony bo mi nie ściąga mleka, już więcej poleci jak palcami ścisne. Doktor powiedziała że jak nie będę miała twardych przepełnionych piersi to nie ma potrzeby. Więc Mały tylko na piersi wisi-co czyni w tej chwili 😜
Juniora jeszcze nikt prócz męża nie miał na rękach bo powiedziałam że jak przytyję to wtedy pomyślę 🙃
Dlatego wolę spędzić nim 3h w łóżku jak mielibyśmy zalewać się łzami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
ja pobudka o 8, śniadanko i tak po 9 wyjedziemy żeby na 10 być w szpitalu (w sumie nie powiedzieli o której mam się stawić)... Stresa mam jak cholera...

Ja nie wiem co z tą vit D+K i zdam się na to co powiedzą w szpitalu i kupię na miejscu najwyżej 🙂

D-brycz wózeczek super!!

Monia mam nadzieję, że jeszcze nie rodzisz 😉 Ale jakby co to jedź sprawdzić - mi moja ginka mówiła, że lepiej być nadgorliwym niż coś zlekceważyć...

Mój Dawid się zarzeka, że się nie będzie bał własnego dziecka na ręce brać, zobaczymy jutro 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Strzauka pewnie już w drodze do szpitala ach jutro będzie juz Damianek z nią 🙂 powodzenia 🙂

Monia czyzby i Twoja pora przyszła?? najgorsza jeste niepewność czy to juz czy jeszcze nie, ale dziecko juz donoszone więc możesz rodzic w każdej chwili 🙂

d-brycz śliczny wózek naprawde ładny i kolor swietny 🙂

Czarnyloczku fajnie masz bo już wszystko za Toba teraz tylko zostało cieszyc się z Miłoszka 🙂

Ja wit K i D podawąłm małej w domu, kupowałam takie kapsułki gdzie były już oddzielone dawki dla dziecka wit K chyba do 3 miesiaca sie daje a wit d dłużej ale nie pamietam dokładnie miałam to na zaleceniu ze spzitala napsiane i tego sie trzymałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
strzauka- jesteśmy z Tobą myślami!
magdad- jak dziś się czujesz , dalej masz napięcia?
Maiha dobrze napisała, że najgorsza jest ta niepewność czy to juz czy nie. Wolałabym nie wiedzieć z ktg, że mam już te silne skurcze. Zaczęły by się już te mega skurcze i bym pojechała do szpitala a tak leże i przeżywam. 3 razy dziennie biorę prysznic tak na w razie czego jakbym zaczęła rodzić by byc czysta. Czy nie może być tak, że trzymamy sie swojej kolejki ? Tak bym wiedziała od kiedy mam się stresować a nie licze godziny.
Aha pochwalę się za superbabe- Helenka ma już 2600g, wielki szacun dla Dorotki, że wytrzymuje w tym szpitalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!

Monia i jak po spacerku - przeszło? Jeśli nadal masz te bóle to może lepiej jedź do szpitala, sprawdzą czy to już czy jeszcze mały troszku posiedzi w brzuszku u mamusi.
Strzauka powodzenia. Trzymaj się! 😘
Nie mogę uwierzyć że tak szybko zleciały te miesiące i kolejna z nas będzie tulić już swojego maluszka.
D-brycz fajna fura 🙂
Jeśli chodzi o witaminy dla maluszka po urodzeniu to bratowa mi mówiła że w szpitalu dają na nie zlecenie i mówią jak podawać, ona miała kapsułki - razem witaminę K+D - z których się wyciska witaminki bobasowi prosto do buźki.

Pogodnego dnia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie kobietki 🙂
Czarnyloczku Miłoszek przesłodki. Fajnie Ci, że możesz juz go tulić. Wszyscy "specjaliści" powtarzają, że bliskość rodziców a szczególnie mamy dla dziecka najlepsza. U nas sąsiadów mala non stop płacze, ale ja tą bidulkę ciągle widzę w wózku i jakoś mama się nie kwapi żeby ją wziąć na ręce, przytulić a może to by coś dało...
Dziewczyny fury full wypas 😉
Bisiu i Madziu dziwnie z tymi skurczami... 😮 Ale dobrze, że ich nie czuć jak takie silne 😉 A my mieliśmy piosenkę Can't help falling in love ale w wersji walca wiedeńskiego: http://musicmaniac92.wrzuta.pl/audio/8HuSJF9vzsi/can_t_help_falling_in_love_walc_wiedenski
Amelia brak szyjki? Wow to Ty pewnie też już przygotowana na każdą godzinę 😉
Monia a te bóle to takie krótkie jak skurcze czy długie? Bo mnie ogólnie też coraz częściej chwytają bóle w dole brzucha jak na okres, ale u mnie to tak kilka minut poboli. No i w krzyżu boli.
Strzauka będzie dobrze. Trzymamy z Michasią kciuki 😉 I powrotu do zdrowia dla Twojego dziadka.
Co do wit K i D mam w "apteczce" takie: http://www.vitispharma.pl/vita_kd_45.php Tam na stronie są zalecenia do podawania tych witamin napisane.
Co do bojących się mężów mój twardo obstaje przy tym, że będzie nawet małą kąpał. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Chyba ja mam więcej obaw co do tego jak się spełnię w roli mamy, czy podołam i czy jestem na to gotowa. Im bliżej porodu tym więcej takich myśli. I jeszcze żeby żadnych powikłań przy i po porodzie nie było i żeby maleństwo zdrowe było... Ale z tego co tu czytałam nie jestem osamotniona w takich myślach 😉 Miłego dnia kobietki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka,
Jak wam mija dzien, bo u mnie pogoda paskudna i chyba zlego humoru ciag dalszy 😠
Agadka co do wit. K to polozna na szkole rodzenia mowila, ze tu daja po urodzeniu w zastrzyku, jesli oczywiscie matka wyraza na to zgode. Wit. D mama mi przyslala z Polski w kapsulkach (jedna na dzien), ale mam tylko n a 45 dni, wiec chyba zamowie jeszcze.
Monia jak rano zaczelam czytac to juz myslala, ze naprawde do porodu sie szykujesz I zaczelam sie juz emocjonowac 😉 Jak sie czujesz po spacerze? Pomoglo?
Czarnyloczku nie dziwie sie, ze plakalas z malym, bo ja te cos tak czuje, ze bede ryczec razem z moim ☺️ Masz super podejscie, bo rzeczywiscie blskosc jest najwazniejsza 🙂
Superbabeczko, ale Helenka juz duza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry

dbrycz super wozek bardzo mi sie podobaja cale czarne ale tutaj widzialam tylko jeden taki z cena dwa razy wieksza niz moje auto haha wiec zrezygnowalam jak popiore i przygotuje nasz to wam tez wkleje zdjecie

vzarnyloczek dobrze pisze czasami mozna nie wiedziedziec ja tez mialam takie bole ze nie wiedzialam ze to porod bo bylo okresowe a ze mialam bardzo bolesne miesiaczki zawsze to organizm sie przyzwyczail do takich boli...
a jaki masz laktator ze ci nie idzie japamietam ze tez mialam problem polozna mi pomogla wtedy

myslalam ze takie malenstwo jeszcze nie ma kolek ze tak od 3 tygodnia sie zaczynaja a wiem ze to paskudna rzecz ale sa fajne masaze ktore czasem pomagaja
hehe twoj maz sie boi jeszcze ojjj jakie to slodke a macie rozek bo moj kuzyn tylko w rozku bral swojego synka bo byl dosc twardy i wtedy sie nie bal

monia daj znac czy przeszlo po spacerze

strzuka 🤪 jedz juz i niech ci zrobia te cc bo sie stresuje hihi pisz do nas czesto ze szpitala 🙂

megi a jak u ciebie ty juz 38tc i teoretycznie jestes pierwsza w tabeli ale chyba juz nie zdazysz przed strzauka 😁 ale termin masz wpisany na 25 wiec za 6 dni no to juz chyba 39tc?

duza juz helenka wiec superbaba nie ma sie co stresowac jakby chcieli ja juz brac na cc

anyaz widzisz dobrze wiedziec ze k podaja wiec dobrze ze kupilam tylko d
co do d to tutaj hyba pomineli ten fakt heh wiec ja chyba jesli tylko bede karmic piersia bede je dawac na wlasna reke mam tylko jedno opakowanie wiec moze co drugi dzien zeby jakby co nie za duzo i zobaczymy co bedzie

nirmala moj tez oscara kapal ale tak ze on trzymal a ja mylam bardzo wtedy jest wygodnie 🙂 bo tak jak kapia polozne pod kranem to mi sie az slabo robi
czarnyloczek a u was jak kapala?!
moj w ogole sie nie bal dziecka jako dziecka ale ma jakies ataki paniki jak dzieci placza zreszta pisalam juz o tym 🙂

a my dzis mamy 10,5 roku razem i 2 lata po zareczynach 😮 alez ten czas szybko leci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, pochodziłam i przeszło...ciekawe kiedy znów mnie złapie... Te bóle są napadowe...trwają jakiś czas i mijają i za chwilę znów i tak parę godzin. Teraz jest dobrze...ja myślę, że po prostu już tam na dole powoli wszystko przygotowuje się do porodu, tylko ciekawa jestem ile razy jeszcze bedę tak miała zanim to będą te właściwe bóle. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agadka napisał(a):


myslalam ze takie malenstwo jeszcze nie ma kolek ze tak od 3 tygodnia sie zaczynaja a wiem ze to paskudna rzecz ale sa fajne masaze ktore czasem pomagaja
hehe twoj maz sie boi jeszcze ojjj jakie to slodke a macie rozek bo moj kuzyn tylko w rozku bral swojego synka bo byl dosc twardy i wtedy sie nie bal

nirmala moj tez oscara kapal ale tak ze on trzymal a ja mylam bardzo wtedy jest wygodnie 🙂 bo tak jak kapia polozne pod kranem to mi sie az slabo robi
czarnyloczek a u was jak kapala?!
moj w ogole sie nie bal dziecka jako dziecka ale ma jakies ataki paniki jak dzieci placza zreszta pisalam juz o tym 🙂

a my dzis mamy 10,5 roku razem i 2 lata po zareczynach 😮 alez ten czas szybko leci 😁


Agadka położna nawet przyniosła ulotkę na coś przeciw kolką,ale ja nic poza miłością i dietą nie będę stosowała 😉
Mam dwa rożki, jeden usztywniany a drugi normalny-dla mnie 🙂 ale ja używam tylko kocyka bo lepiej trzyma mi się małego bez niczego. Natomiast jak dałam ostatnio Juniora mężowi w rożku to jak Go wzięłam z powrotem to rożek był mokry i nie od małego a od stresu męża 😁 🙃 😮
Co do kąpieli to w szpitalu też Go kąpali pod bieżącą wodą-kranem 😞 Taki malusi był a one Go w jednej trzymały i tak "wisiał" a drugą polały wodą 😞
Już wiem dlaczego nie chciały by mamy na to patrzyły...
W domu ja Go kąpie w cieplutkiej wanience 🙂

Agadka pogratulować tak długiego okresu razem 😘

Strzauka trzymamy kciuki!!! 🙃 😘

Dorotko Hellllenka już duża dziewczynka i spokojnie da sobie radę, więc się nie stresuj już tylko korzystaj z ostatnich chwil wolności 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
strzauka masz racje lepiej nic nie podawac ja jedynie co to kupilam antykolkowe butle jakbym musiala karmic mieszanka
a jakby co to tu masz jakies masazyki
http://www.youtube.com/watch?v=ffxmJ4vM6Bg

no to maz sie pozadnie zestresowal 😁 napewno z czasem bedzie lepiej 🙂

ale widac ze sobie fajnie radzisz 🙂 super a pomaga ci ktos ? mama? czy ktokolwiek?

mysmy tak wczoraj z moim gadali i sie mnie wkoncu zapytal A MNIE W OGOLE DOPUSCISZ DO TEGO DZIECKA haha mowie nie no ciebie czasem dopuszcze ale tylko ciebie 😁
mowie wam bede matka wariatka.....!!!!!!!

monia no to juz blizej niz dalej informuj nas co i kiedy siedzieje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia: dalej mam 😞 jak leze to ciut lepiej.. A ty jak?? Czasem lapie mocniej i te bole jak na okres, kurcze a musze podjechac zrobic badania jeszcze. jakies anty HBS, anty Hcv, różyczka, to wszyscy roobia?
babeczko: super ze Helenka juz duza!!
nirmala: doskonale rpzumiem Twpje obawy 🥴 mnie tez przerazenie dopada, nio i wczesniej zero kontaktu z noworadkami 😮
amelia: kurcze to u Ciebie juz idzie ostro do przodu. Malenstwo duze wiec tylko czekac 🙂
loczku: Miloszek kochaniutki.... i radzisz sobie rewelka!!
4nula: serce mi sie krajało mimo ze juz kiedys pisalas. Teraz wszytsko juz bedzie dobrze i niedlugo bedziesz tulic zdrowiutkie malenstwo 😘
gaja: fura piekna!!
monia: pisz na biezaco 🙂
madzia: i jak przeszla ciut zgaga?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie na liczniku magiczne 36 ☺️ 🤪

Jak tak was czytam to jak ja zacznę mieć jakieś skurcze to boje się, że jeszcze będę chciała przeczekać bo może to jeszcze nie te 🥴 i tak będę czekała i czekała 🤨
Agadka ja chyba będę podobną matką 😁 a żeby dać Filipa na ręce komuś 🤔 pff .. 😁 moje i nie dam 😁 i tak myślę non stop od paru dni .. jaki on będzie z wyglądu .. do kogo podobny .. ☺️ i w ogóle nie daje mi to spokoju! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale u nas burza przeszła... Tak wiało, że wujowi taką małą antenę z dachu urwało i leży połamana u nas na podwórku 😮 Mi to się teraz po nocach trąby powietrzne śnią 🤢 A kiedyś tak spokojnie było...
Magdad no u mnie też brak kontaktu z noworodkami. Ostatni to jak miałam 9 lat to kuzynka się urodziła 🤢 No ale i tak swojego nie obawiam się tak jak cudzego :P
I znowu brzuch bolał i nawet mocniej niż ostatnio :/ Ale jeszcze 25 chcę iść na konferencje bo będzie temat pojawienia się dziecka w domu gdzie jest czworonóg więc niech się Michasia tak nie spieszy i jeszcze troszkę grzecznie w brzuszku posiedzi :P
Superbabeczko gratuluję wagi Helenki, możesz być już o nią spokojniejsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad- ja tez mam takie napięcia, czasem jest taka "górka" napięcia gdzie czuje nawet bół w kręgosłupie. To troche mnie stresuje bo uświadami mi, że każdego dnia można już urodzić i dzidzi nie będzie pytało nas o zdanie. Co do badań , ja już te wszystkie miałam, oprócz różyczki ( i chyba nie będę miała, bo gin powiedział, że koniec pobierania krwi)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...