Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja tez jestem zdania ze kazda z nas jest sliczna w ciazy, wogole nie ma lepszego widoku nic kobieta w ciazy 🙂 brzuszki sa cudowne 🙂
A u nas w Szkocji lato az sie wierzyc nie chce i wszedzie pelno ciezarnych az mi sie smiac chce ile dzisiaj wielkich brzuchow widzialam 😜
a ja wy sie dziewczyny czujecie?
Mnie cos ostatnio brzuch boli dosc mocno prezy mi sie jakos tak twardy sie robi- niewiem mam nadzieje ze wszystko jest ok.
W sumie dzidzia dosc mocno kopie codziennie wiec chyba jest oki no nic zobacze jak bedzie w nastepnych dniach.
Napiszcie jak u was czy to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj to w sumie dobrze ze nie jestem sama, Bisia ja mysle ze to chyba normalne w sumie to sie zdarza pare razy dziennie u mnie tylko wkurzona jestem ze mnie tu nikt nie przebada ginekologicznie 😠
Dobrze ze za tydz do Polski jade to zaraz pojde do ginekologa 🙂
No i w piatek usg- chyba jaby cos bylo nie tak to mi powiedza, niewiem tylko czy na usg widac jakby dziecko bylo za nisko?
Ja wogole czuje kopniaki dosc nisko tak gdzies ok 3cm pod pepkiem i zazwyczaj z boku nigdy nie na srodku a jak u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczyny, a u mnie znowu ciężki dzień - tzn. poszłam na spacerek do biblioteki i myślałam, że nie dojdę :O coś mnie tak ciągnęło i bolało po dwóch stronach brzuszka - jakby wiązania, czy coś... i ogólnie tak ciężko było...3 razy na ławce siadałam 😮
A jeszcze potem w domu rozbolał mnie brzuszek ehhh ... wzięłam nospę i przeszło...
Już nie wiem, co o tym myśleć. Mama mówi, że ostatnio mi bardzo brzuszek urósł i macica i wiązadła się rozciągają, stąd to...
dobrze, że w piątek kontrola u lakarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny to nie są takie niskie kopniaki, jeszcze Wam dzieciaczki podejdą wyżej 🙂 mój synek na początku też walił tylko po prawej stronie a teraz się panoszy po całym brzuchu 😉 i raz jest zaraz pod pępkiem a raz bardzo nisko sobie schodzi 😉

co do twardnienia to jeśli Was nie boli i twardnieje tylko na chwilę to ok, ale na dłuższą metę, gdyby to było długotrwałe lub towarzyszył temu ból to twardnienie macicy może być groźne więc nie głaszczcie brzuszków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agadka - ciebie pytają o ciążę bliźniaczą? :P Uwierz mi do tych kobiet, o których mówię bardzo dużo kg Ci brakuje, one raczej wyglądają tak jakby były w 40 tyg ciąży blizniaczej. :P szkoda, że nie bywasz na innych forach, bo można się czuć trochę przytłoczonym prezentacjami ich brzuszków. Ja się kompletnie nie utożsamiałam z ich rozmiarami. :P Ja do tej pory mieszczę się w moje stare rzeczy, dałabym rade nawet wejsc w jeansy, ale wole nie uciskac niepotzrebnie malenstwa, dlatego chodzę w luznych rzeczach. 🙂
akinimod - te uciskanie w podbrzuszu to raczej normalne, jakby kłucie po bieganiu. Dzidziuś się powiększa i uciska nasze narządy. Oprócz tego czuję kopniaki najczęściej nisko, ale też czasem w okolicy pępka. :P
superbaba - niewykluczone, że to też zasługa hormonów. Moja koleżanka, która na początku ciąży nie dbała zupełnie o siebie też miała wymioty ciągłe dopóki nie zaczęła zwracać większej uwagi na dietę i dbać o siebie tak jak należy. 🙂 Tak więc jak widać bywa różnie. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki nie nadążam Was czytać 😉)
co do kopniaków, ostatnio też moje "motylki" się przerodziły w mocniejsze ruchy. I w przedwczoraj jak leżałam to aż mąż mój czuł na dłoni, jak mi położył rękę na brzuchu 😉 cudowne uczucie. Też czuje ból w podbrzuszu;/ z lewej strony, szczególnie jak nogę podnoszę do góry.. nie wiem co to może być.. niby ginekologicznie jest wszystko okey.. Mały zdrowo rośnie. Jeju..dziś tyle zjadłam..;/ że aż mam wyrzuty sumienia ! jak tak dalej będzie to chyba się już kompletnie w nic nie zmieszcze;/ już mi brzuch wyrzuciło porządnie, a co będzie za 2, 3 miesiące !? I mam napady złości;/ miałam z tym spokój przez kilka tygodni teraz znów;/ hormony buzują.
Ps. Znalazłyście jakieś ładne imiona dla dzieciaczków? mam spór z mężem w tej kwestii 😉 Mąż chce Gabriela, a ja Antka 😉 Julek też mógłby być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia11111 - ja do chrztu chyba się nie zdecyduję na imię dla mojej małej. :P Mi się podoba kilka opcji, ale nie chcę jej skrzywdzić, żeby potem powiedziała mi, że ma np. za bardzo wymyślne imię. :P
A co do kopniaczków, to jak nie wiedziałam jakie to uczcie, to obawiałam jak będę je znosić. ;p ale teraz zawsze mnie one cieszą. ;p zabawne uczucie mieć takiego człowieczka w brzuszku. ;p ostatnio śmiałam się z moim facetem, że czuję się tak jakbym je połknęła i od tamtej pory sobie we mnie mieszka. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do zgagi w moim przypadku też nie potwierdza się, że zgaga jest w wyniku złego dobrania pożywienia, mnie okropnie pali zgaga jak zaczynam być głodna lub siedzę skulona. Jak zjem choćby chipsa to zgaga mi przechodzi. Tak mam w ciąży.
Natomiast przed ciążą paliła mnie zgaga jak jadłam śmieciowe jedzenie i tu się zgodzę, że bez ciąży zgaga pojawiała mi się jak jadłam nieodpowiednio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka - ja też jakiś czas temu czułam okropne bóle nóg, mięśni i tak jakby żył, ciężko mi się chodziło. ;/ ale poszłam na 8h spacerek i zrobiłam ze 20km i od razu mi przeszło. 🙂 Tak więc póki można jak najwięcej ruchu. 🙂 niekoniecznie tyle co ja. ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baby-love właśnie ja wcześniej miałam nakaz leżenia i teraz jak zaczęłam wychodzić na spacery to mam problemy z tymi nogami... i tyle dobrze, że to mnie chwyta wieczorem i w nocy, w dzień mam w miarę spokój. To na tyle ostry ból, że aż tracę czucie w nodze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
StrzaukaMój ból też był na tyle ostry, że przestałam chodzić. Następnie się wkurzyłam, że co niby nie bede chodzila w ogole juz od 5 miesiąca i wybrałam się na długą wędrówkę po czym czułam już tylko ból stóp, a o nogach zapomniałam. 🙂 Od tamtej pory już mnie nie bolą. No ale może mnie bolały nogi, bo zbyt mało ruchu miałam. :P Każdy jest inny. ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baby-love też podziwiam 8h spacer 🙂 ja niestety mam zakaz aż takiego forsowania się, wystarczą 2h i już bardzo słabo się czuję i brzuch mnie boli, ale być może to dlatego, ze od początku ciąży mogłam tylko leżeć plackiem i mam osłabiony organizm 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zdobyłam się na 8h spacer tylko dlatego, że w tyg prowadzę w miarę osiadły tryb życia, a w weekend i piekną pogodę nie mogłam sobie odmówić. :P a po drugie chciałam się dotlenić. :P Bardzo mi to pomogło, a tak w ogole to swoją ciążę znoszę nad zywczaj dobrze. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak to mi Bisia podsumowala - biednemu wiatr w oczy:/Goraczka 38 a u lekarza opoznienie godzinne..aaa...ale wybacze, bo cos tam powaznego sie dzialo:/ Z dzidzi i ze mna ok...szyjka zamknieta, w srodku good, brzuch ok, serduszko bije...
Podpytalam jej o te kopniako to powiedziala, ze w ogole do 21tyg mozna nic nie czuc i nie panikowac! A dopiero po 24tyg panikowac jak dziecko nie rusza sie dzien czy dwa..wiec juz zglupiec mozna:/ A Agadka Ty na spokojnie z tym lozyskiem..gin mi powiedziala, ze tak wczesnie rzadko sie bada bo cala masa jest nizej i potem sie podnosi i to normalne..martwic sie dopiero pozniej!

Kicha okropna, bo zabronila jechac w gory 😞 Wiec nici z wygranego weekendu w Zakopane..ponoc zmiana cisnienia bardzo zle wplywa na ciaze...buuu...no nic - sila wyzsza!

Pytalam o ta wage i okazuje sie, ze waga na plusie liczona jest od wagi sprzetciazy, czyli nie przytylam nic..bo wlasnie dobilam do 49kg 🙂

Strzauka - takie bole to nazywaja ta rwa kulszowa..kolezance od ciazy zostalo do dzis:/Ale oczywiscie roznie to bywa..mnie czasami lapia- od tylka, kregoslupa az po bol w calej nodze! Lekkie spacerki wskazane, ale ogolnie kazala mi gin duzo odpoczywac i cieszyc sie, ze jest dobrze 🙂 Clexanem koncze sie kluc po usg, luteina nadal...

I znow zapomnialam co tam jeszcze pisalyscie i co chcialam skomentowac 🙂
A btw.gdzie dzis Magdaluke wcielo?!:/

Ja juz pod koldra...wmusilam kanapke, dzis tylko 4 zjadlam przez caly dzien 😞Ale wez tu jedz z goraczka o bolami!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A! Z tym teardym brzuchem..ja tez taki miewam czesto!Ogolnie on teraz rosnie, skora wolno sie rozciaga i moze byc chyba taki napiety 🙂 Wiazadla nadal pobolewaja..dzis przy goraczce duzo mocniej!

A kopniaki tez czuje glownie bardzo nisko, aczkolwiek zdarza sie ze kopa kolo pepka sprzeda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
suuperbaba dobrze ze wszystko oki i pewnie ci to chorobsko zaraz przejdzie 🙂 szkoda tego waszego wypadu tylko... ale co traci termin waznosci czy co?
mnie tez brzuch czasem boli i sie tak napina ale wole nie panikowac bo to gorsze 😁 jutro wizyta to sie wypytam 🙂
wlasnie madzia cos nas zaniedbuje...
nasze spacery to praktycznie tylko 1h bo akurat tyle zajmuje nam przejscie ulubionymi uliczkami i coraz czesciej zachaczamy lodziarnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...