Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Gaju jak od razu uprzedzisz to myślę, że nie będą Cię męczyć. Oni też muszą chronić własne tyłki. Koleżanka po godzinie skurczów ( z informacją, że ma wąską miednice) poszła do ordynatora i powiedziała " czy pan podpisze, że jak będę rodzić sn to mojemu dziecku nic się nie stanie, nagrywam to także aby pan nie była zaskoczony, ja jako matka wiem, że nie urodzę żywego dziecka sn, rozgłosze to w telewizji, wszędzie." od razu napisał jej skieroeanie na cc. Ale to już ekstremalniy przypadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Magdaluke żylaki to moim zdaniem chodziło mu o żylaki odbytu czyli hemoroidy ale może chodziło mu o coś innego

Strzauka ja się już nie moge doczekac stresowac bede się dopiero w dzień cc a teraz chciałąbym zasnąc i obudzic się w poniedziałek żeby już zgłosic sie na oddział i wiedzieć co i jak 🙂

co do cewanika to dla mnie było bardzo nie przyjemne ale zakładali mi na pełny pecherz bo nie zdązyłam siusiu i może też od pani która zakłada to zalezy sa,ma nie wiem dla mnie to było gorsze niz sama cc

Gaja ja też uważam Twojego lekarza za sadyste każe ci sie męczyć ale nawymyślaj lekarzoiw to może inaczej bedzie działała podczas porodu

Gaja i Strzauka wózki bardzo podobne i bardzo ładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak czytam co pisze Czarnyloczek to juz rycze a co dopiero jak sama zobacZe swoja Lilusie 🙂 poza tym Miloszek jest sliczny i fajowe zdjecia ktos mu robi ;-) uwielbiam fotografie dlatego dostrzeglam 🙂

Poza tym Gaja i Strzauka fajne fury macie dla swoich pociech ;-) ja mam w brązie, nie moge niestety wkleic fotki pomimo ze gablota zakupiona 3 miesiace temu,bo stoi u mojej Mamy w domku, niby nie wierze w przesądy,ale wozek wolalam zostawić u Mamy.

Superbaba 3maj sie tam , wszystko bedzie dobrze ;-)

Z tego co sie orientuje to przez 6 tyg po porodzie nie powinno sie bzykac,ale nie wiem jak to jest przy cc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia moja "pierwsza piosenka " to była "chcę tu zostac" zespołu farba taką wybrał dla nas zespół bo pytał czy mamy inna swoją ale nic mi na myśl w tym stresie nie przychodziło:P

mauapaulina chyba 6 tygodni po cc mozna już próbowac jakiś figli choć te pierwsze z tego pamietam nie należa do najprzyjemniejszych , ale to chyba indywidualna sprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha ja też 2-3 dni temu nie mogłam się doczekać, ale od wczoraj to już został tylko stres... Ale Ty wiesz na co idziesz, a ja nawet nigdy w szpitalu nie byłam dlatego to mnie to tak przeraża 😉

A Bisia my na pierwszy taniec mieliśmy "Paula - od dziś", a moja przyjaciółka miała "Zabiorę Cię właśnie tam"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnyloczku ja tez uwielbiam fotografowac, nie mam wprawdzie wyksztalcenia w tym kierunku,ale bylam na kursie fotografii,gdzie sie dowiedzialam co nie co ;-) Wszystkich w rodzinie fotografuje, teraz najczęsciej mojego pieska i nie moge sie doczekać kiedy moja księżniczka sie pojawi i wezme aparat do ręki ehhhh . Pozniej daje do wywolania fotki, bo lubie tez mieć wersje papierową, w razie jak np komp by sie "skonczył". To są pamiątki na cale życie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka ja przed pierwszym porodem sie mniej bałam niż teraz, bo wiesz nie wiedziałam co mnie czeka to jakoś tak inaczej teraz boję sie samego porodu ale chciałabym miec go już za sobą, ale powiem Ci że najwiekszy strach będzie jak ruszysz w strone sali operacyjnej to dopiero bedzie jazda życia serce wali jak oszalałe a myśli chca zwariować:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chociaż teraz wiem co mnie czeka to mogę się psychicznie przygotowac jesli to w ogóle możliwe, wiecie dla nas to olbrzymie wydarzenie a ja pamietam ze jak mnie lekarze cieli to gadali o tym co który planuje na weekend-dla nich rutyna a dla mnie chwila życia:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie moge was doczytac. ...chyba dopiero jak mala pojdzie spac. ALe tak wam powiem, ze strach pierwszy raz po 😉 szczegolnie, jesli bylo szycie. I , przynajmniej tutaj tak jest, ze na wizycie po 6 ciu tygodniach, lekarz daje "zielone" swiatlo ( albo i nie) i wtedy mozna juz zabrac sie za milostki. Ale psychicznie to troche ciezko....
Strzauka, mega niedowierzanie z mojej strony wciaz, ze juz zaraz bedzie Damianek. Nie wpsominajac o Czarnmloczku, bo jak sobie pomysle, to mi sei geba smieje 😁
I Maiha tez zaraz 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia nie wiem czy tam jest wifi ale zawsze mam jeszcze neta w komórce więc na pewno zajrzę 😉 A w razie czego to do kilku mam numery tel to na pewno się odezwę 🙂

Maiha nawet sobie nie próbuję wyobrazić jak wtedy będę się bać! Na pewno będę beczeć, bo zawsze z nerwów beczę... Fajnie by było jakbym mogła teraz zasnąć i obudzić się w poniedziałek, już z synkiem w ramionach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale naskrobalyscie przez caly dzien - nadrabiania mialam ze ho ho 😁
Bisia my mielismy "Przetanczyc z toba chce cala noc" A. Jantar http://www.youtube.com/watch?v=B_OxEEOliUk i super mi sie to wspomina gdy tylko te piosenke uslysze 🙂
wlasnie jak zobaczylam fury Gai i Strzauki to mi sie przypomnialo, ze zdjecia mialam wkleic 😞 Dodi mamy blueberry i pokaze wam jak porobie zdjecia bo teraz leze i daaaleko aparat 😉
Magdaluke twoja Ella to skarb i lekarza umie uswiadomic! 😁 dobrze, ze wyniki dobre
ja tez dzis bylam na wizycie ale tylko 5 min doslownie! posluchalysmy serduszka tylko i za tydzien znow wizyta
Czarnyloczek przystojniaczka macie bez dwoch zdan! uroczy :* a zdjecia tez lubie robic wiec mozliwe ze nasze dzieciaczki na modeli wyrosna 😁 od maluskiego przed obiektywem 🙂
Strzauka no co jak co ale pizza musi byc 😁 wszystkie tutaj pewnie bedziemy mialy niezlego stresa w piatek 🙂 a i moze nie mysl za duzo bo po co? i tak wszystko bedzie super! 🙂
Maiha a i zaraz ty! matko jak to zlecialo!!!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem ! Byłam u lekarza, szyjki już praktycznie nie ma.. bo się jeszcze bardziej skróciła i rozwarcie od zew. strony na opuszek palca już.. 😉 lekarz mówił, że w każdej chwili mogę zacząć rodzić ale żebym się tym nie przejmowała, bo już 36 prawie skończonych i że dla dziecka nie ma żadnego zagrożenia.
w ogóle to pogadaliśmy sobie jak przy kawie normalnie.. i mówiłam mu że szpital na mnie źle zadziałał i że nasłuchałam się.. A on mnie pocieszył, utwierdzil w przekonaniu że poród naturalny najlepszy, (poza sytuacjami, gdzie trzeba zrobić cc, bo to najbezpieczniejsze rozwiązanie) żeby się nie bać, bo nastawienie psychiczne jest najważniejsze. Także, ja dziewczynki się już "zresetowałam" i zostało mi poprać ciuszki i poprasowac.. 😉 a jutro jedziemy po wózek ! aaaa pytałam o ta "galaretkę" która ze mnie wyszła.. Dr mówił, że to był czop najprawdopodobniej i że przy takim skróceniu się szyjki jak u mnie mógł w części wypaśc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agadka napisał(a):
Carolla napisał(a):
To są wymiary z tego USG:

BPD - 85mm, wymiar dwuciemieniowy główki
HC - 304 mm, obwód główki
AC - 303 mm, obwód brzuszka
FL - 63 mm, długość kości udowej

Pani "DOKTOR" stwierdziła, że to 33 t i 6 dzień ciąży. Na każdym zdjęciu USG odnośnie poszczególnego wymiaru jest napisany szacowany wiec ciąży +/- 21 dni...


carolla toz masz wieksze dziecko od mojego a prawie tydzien roznicy miedzy mimi bo ja 36tc mnie obwody glowkii brzuszka nie przekraczaja 30cm! wiec niepotrzebnie cie nastraszyla chyba....
u mnie dzieci tez male sie rodza wiec po prostu bedziemy mialy male dzieci
a co do tej hipotrofi to ja to mialam dlatego mama musiala uwazac a szkobko po porodzie nadgonilam 😁

anyaz dziekuje za oklaska i maszodemnie tez juz 36 tc mamy juuupuiii 🙂

suoerbaba dobrze ze sie odezwalas odrazu lpiej

bisia ty tez sie wchcesz w kolejke wcisnac :P swoja droga dobrze ze ich nie czujesz moze i porod bylby lagodniejszy ale ty chyba masz cc??

megi obys sie dzis lepiej czula i odpoczela troszke

czarnyloczek ale masz przystojnego mezczyzne powodzenia na badaniach napisz jak ci karmienie idzie i dieta

ja dopiero co sie pochwalilam sie wspaniale czuje i dobrze spie a dzis musialam sie przekrecic z boku na bok ze 100 razy jezu ale cwicznia gimnastyczne uffff jakos mnie glowa bolala cala noc ze nie moglam sobie miejsca znalesc za to spalam az do teraz...11:30 😁 haha jeszcze jakis czas i mi sie to ukroci 😁 malenka nie da mamusi pospac napewno




Mnie też się wydaje, że nie potrzebnie nastraszyła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarnyloczek napisał(a):
Mauupaulinka mnie tylko poprawiła na samej górze bo cięcie jest pod linia bikini



łeeee to super, zrobilo mi sie troszke lżej ;-) sama jestem ciekawa czy przy tak dużej Lilusi bede rodzic przez cc czy naturalnie, okaże sie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia to Ty jeszcze Maihe możesz wyprzedzić 🤔, uważaj na siebie i się nie przemęczaj, fajny lekarz że Ci wszystko na spokojnie wyjaśnił i uspokoił.

Czarnyloczku a duże jest to nacięcie przy cc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Amelia to mnie nastraszyłaś...aż tak szybko Ci się szyjka skróciła teraz to i ja się zaczynam bać. A coś czujesz jakoś tam na dole bo ja od 2 dni jakiś takie dziwne uczucie mam dosłownie jakby dziecko było na wierzchu nie wiem jak to opisać... 🤨
Agadko - ja urodziłam w 27 tyg ciąży i mój synek ważył tylko 720g w sumie to wszystko by było ok gdyby nie to że dostał infekcji układu pokarmowego w szpitalu choć informowałam że coś jest nie tak to nie zwrócili uwagi na to dopiero następnego dnia wieczorem stwierdzili że najprawdopodobniej doszło do niedrożności układu pokarmowego i kierują do szpitala do Olsztyna tam miał operacje której nie przeżył 😞 ordynator w Olsztynie powiedział że gdyby szybciej to wykryli w Elblągu to miałby duże szanse na przeżycie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie tez przy cc tylko pielegniarka ogoliła w miejscu gdzie bedzie cięcie a bliznę mam na 10 cm i az ciut żal że jak się zagoiła tak zupełnie to znowu mnie natna 🥴

Amelia no to ty juz tez czekasz az zaczniesz rodzić i możesz nawet mnie wyprzedzic 🙂 no to powodzenia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...