Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny, czytam was tylko odpisywac nie mam kiedy i z komorki ciezko...

u nas niefajnie. Maly ciagle spi, do karmienia trzeba go sila wybudzac i to syrasznie ciezko, zbadali mu cukier i ma dosc niski, wcale nie chce jesc, ryczy przy cycu... Teraz znow mu pobrali krew i zaraz sprobujemy pokarmic, odciagnepam pokarm to jak ie wezmie cyca to chociaz dostanie mamine mleko z butelki... Nie wiem czy nas jutro wypuszcza jak tak dalej bedzie, bo spada troszke z wagi i nie powinien byc az taki ospaly, ze zero aktywnosci... ja dostalam immunoglobuline bo maly ma krew po ojcu. Zrobili mu usg i nerka w miare ok ale bedziemy kontrolowac i za jakis czas znow usg. Dzis wazy tylko 2720g, wieczorem jeszcze go zwaza i moze sie dowiemy kiedy nas wypuszcza.
Blizna boli coraz mniej, macica bardziej dokucza ale dzis nawet nie bralal nic przeciwbolowego bo to bol do przezycia 😉 trzymajcie kciuki zebysmy jak najszybciej wyszli do domku! Buiaki Kochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć wszystkim!

Strzauka trzymam kciuki żeby się wszystko szybko unormowało i byście jak najszybciej wyszli do domku.
Magdaluke tworzycie fajna rodzinkę 🙂 i super że wypad był udany! A jeśeli chodzi o Twoje pytanie odnośnie sobotniego obiadku to mężowi smakowało i humor mu się poprawił 🙂 a i jednak nie musiał w niedzielę iść do pracy więc wczoraj byliśmy u rodziców i miło spędziliśmy czas 🙂 i wszystko byłoby fajnie gdyby nie przykra niespodzianka - mąż skręcił kostkę 😞 ale oczywiście dziś musiał jechać do pracy jakieś konfiguracje sprzętu porobić (bo nikt inny tego nie umie) i dopiero jak przyjedzie to pójdzie do lekarza. Martwię się o niego bo za dobrze ta noga rano nie wyglądała 😞. A ja dzisiaj jakoś dziwnie opuchnięta na twarzy jestem, nigdy wcześniej tak nie miałam 🤨
Amelia i 4nula obserwujcie się i dawajcie znać co tam u Was, wygląda że Wy już w najbliższym czasie przywitacie na świecie swoje pociechy.
Maiha powodzenia, trzymamy kciuki żeby wszystko dobrze poszło i ciekawe czy jutro będziesz mieć cesarkę czy Cię jeszcze troszku przetrzymają.
Suuperbabo życzę aby te 10 dni szybko Ci minęło i byś już miała swoją Helenkę w ramionach i wszytko było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi dziekuje ☺️

jak was tak czytam to niewiadomo ktora kiedy zacznie rodzic heh wiec zostawmy ze czekamy na maihe bo to juz jutro chyba 🙃

i dalej nikt naturalnie nie rodzi 🙂

strzauka a maly nie ma zoltaczki ze taki ospaly?? oby wszystko bylo ok i tylko jest zmeczony porodem

dbrycz odemnie tez okalsk za upragniony 38tydzien 🙂

ja dzis polozna mam po 2 wiec sie ciesze ciekawe kiedy nasteonym razem chyba 2 tygodnie?! i bedziemy ten birth plan pisac :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgaga mnie jebie 😠 ☺️ tak że hoho ..
Melduję się w dalszym ciągu 2w1 🙂 zaleciałam dzisiaj do pracy i czuję się piękna 😁 każdy tak chwalił, że aż wpadłam w narcyzm po prostu 😁 pogadali, pośmiali się i humor lepszy od razu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
U nas zas leje kurcze ta pogoda mnie wykonczy 😠
Pampinka ja zdecydowalam ze nie kupuje narazie masci ale slyszalam ze bepanthen jest dobta.
Za pierwszym razem nie potrzebowalam zednych masci tylko jak sutki byly obolale to bralam troszke swojego pokarmu i smarowalam to podobno najlepsze dla obolalych i poranionych sutkow 😉
Ale duzo jest tych preparatow wiec do wyboru i koloru 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bylam na ktg jak co tydzien, caly wydruk mam w skurczach, niesystematycznych ale wysokich (ponad 100 jakis tam jednostek). Lekarz zbadal, spytal czy chce lezec w szpitalu i dostawac luteine, czy w domu. Powiedzial ze jak cos ma byc to i tak nie opanujemy tego juz bo to sa wysokie wartosci skurczy. Wiec wrocilam do domu, troche mnie to jakos smieszy, glupie co? Nie czuje sie jakos szczegolnie porodowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wypiłam pierwszą herbatkę - nie rodzę :P tak jak Aguśka pisała ona nie przyspiesza tylko uelastycznia szyjkę i przygotowuje macicę na 2 fazę skurczów. więc czemu nie 🙂
Jeszcze siemię muszę zakupić - ono działa na błony śluzowe i powinno się je pić przed porodem, żeby łatwiej poszło :P
2 napary dziennie - a mogą pomóc 🙂

Ale ciepło 🙂 my dzisiaj z mężem przenosimy się do drugiej sypialni i wreszcie naszykujemy miejsce dla małej. Jeszcze muszę odnaleźć torbę do szpitala i ją uprać...nie lubię grrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pampinka- ja kupiłam maltan 😉 polecają, że dobry.. tylko się zastanawiam kiedy zacząć smarować. A! i jest zjadliwy ... nie trzeba do karmienia ścierać.
Bisia- aaaaa ! nie daj się wrobić w luteinę! chciałam Ci powiedzieć, że długo przyjmowana powoduje przenoszenie ciazy.. ale Ty i tak do cc..
Dopiero co pieluchy poprasowałam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!! 🙂
Melduję tylko, że mam się dobrze i nadal w dwupaku 😉 Nic mi się nie chce 😮 nawet obiadu nie robię bo nie mam pomysłu 🤢 mąż wróci z pracy to coś wymyślimy... Ale upał u nas, znów mi nogi opuchły, u was też tak gorąco? Znów się zaczynają upały ....jak to przeżyć?
Strzauka trzymam kciuki za was i obyście szybko i zdrowo wrócili do domku!!!
Wiecie co tak myslałam dziś sobie o tych bólach i dolegliwościach naszych i rozmowach o szybszych porodach i tak przeszło mi przez myśl, że będzie jeszcze tak, że wszystkie przenosimy i będziemy już później się denerwować, że tak długo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pampinka ja kupilam bephanten ale w sumie nie smaruje bo sutki taak nie bola

Bisia fajnie, ze pozwolil byc w domu, w szpitalu to jednal przygnebiajaco tyle czasu...

Nie wiem czy ma zoltaczke, bo tylko mowia ze jest leciutenko zoltawy, ale diagnozy nie ma. nie je i ciagle api to nie wiem czy jutro wyjdziemy... Badali mu cukier to mial niski, po modyfikowanym mu wzrosl, o 16 wazenie to zobaczymy czy przybiera...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poczytane
Strzauka, no nerwy mlodej mamy nie beda mialy konca, ale ufaj, ze wszystciutko bedzie super. Malutki na pewno zacznie przybierac na wadze, juz nie pamietam ile to trwalo, ale Ella tez mocno spadla na wadze i jest to normalne i przewidywalne. Potem maluszki odbijaja. A denerwujesz sie, ze ospaly? Hmmm, moze taka uroda, no nie wiem. Nie wiem czy Ci pocieszy, jak napisze, ze my tez malej nie moglismy czasami dobudzic na karminie a budzilam ja co 3 godziny, nie dawalam jej przesypiac ile chce, bo maluszki powinne jesc czesto, co tez wiesz. Rozne sa metody..."pompowac" raczkami, smyrac bo cuzi, rozebrac z ubranka i ostatecznie przemyc buzke mokrym reczniczkiem... Mam nadzieje, ze sie wszystko rozkreci i nie bedzie problemow. A z cukrem to nie wiem kochana, mi nikt nigdy nie mowil nic o cukrze u malej. I zycze szybkiego powrotu do domku!
Magdad, to widze, ze sny smieszne i porodowe :-) U mnie podobnie, pierwszy raz. Snilo mi sie, ze musialam przyleciec do Polski z mala, a Luke zostal. I poszlam do lazienki i taki wstretny glut ( ja na tch zdjeciach, bleee) wylazl i to ten czop byl...i ze sie strasznie martwilam, ze to juz, a jeszcze nie czas, i ze mnie nigdzie nie przyjma i w ogole...i ze Lukea nie ma. Zmeczylam sie tym snem.Ale moja mama w nim byla wiec fajnie 🙂.
A dzisiaj z rana mega bol glowy...chyba pogoda, bo pada i duszno. Az podwojnie widze normalnie....wzielam tabletke i popilam ciut kawy...
Dorotka, 10 dni, to juz naprawde pikus, dacie rade!!!!
Ja patrze na caly bajzel i czekam na natchnienie...cos mi sie to wicie gniazda nie chce wlaczyc...
Maiha na porodowca, ciekawe co u niej.
Gaja, wsolczucia dla meza, oby szybko wrocil do domu i poszedl do lekarza.
Amelia, ja to tez mysle, ze u CIebie moze byc doslownie lada dzien, juz od dawna tak mysle 😜
Zapomnialam kochane co tu jeszcze napisac. Musze sie pozbyc tego bolu bo czuje, ze bede wymiotowac. Coraz gorzej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
strzuka wyglada na to ze rzeczywiscie przez ten cukier taki slabiutki a jak dajecie modyfikowane to jest bardziej aktywny? moze to tylko zoltaczka

magdaluke bol glowy jest bleeee

monia calkiem mozliwe nie da sie ze skurczy przepowiadajacych za duzo wyczytac moze byc tak ze jest super az tu nagle sie zacznie i juz 🙂

ja tez mam maltan czy jak mu leci i Lansinoh do sutkow obu nie trzeba zmywac ten pierwszy jest latwiejszy w rozsmarowaniu drugi trzbe a palcach rozgrzac bo innaczej ciezko

ja juz po wizycie polozna mowi ze glowka bardzo nisko wiec wkrotce mozna rodzic ale ja chce jeszcze przynajmniej z tydzien poczekacccccccc a tak to wszystko ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wstałam rano taka zmęczona a jakoś poprasowałam , poprałam parę rzeczy, skręciłam łóżeczko i pościeliłam itp...teraz padam sama w szoku jestem że tyle zrobiłam 🤪 co prawda dużo jeszcze przede mną ale chyba zostawie na jutro choć mnie korci aby dziś jeszcze porobić coś 😜
Magdaluke -oklask za 37 tydzień 🙂
Magdad- daj znać jak po wizycie 🙂
Strzauka - trzymam, trzymam kciuki 🙂
Suuperbabo- oj trzymaj się tam kochana wiem że ciężko 😞 niby tylko a zarazem aż 10 dni ale będzie dobrze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad - też pozdrów Mahie i koniecznie jak coś będzie wiedziała to niech daje znać bo tak zaglądam tu cały czas czy może Piotruś już jest na świecie 🙂
Agadko - jak to Cię pocieszy to ja główkę miałam bardzo nisko już kilka tygodni temu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula, dzieki 🙃
A Ty sie widze urobilas, fiu fiu! Pewno masz racje, na dzisiaj starczy. Ale jest satysfakcja, no nie
Agadka, glowka nisko, moze juz a moze jeszczeee. sama n=wiesz, ze nieprzewidywalne tak naprawde porody! I ja caly czas obstaje przy tym, aby jak najdluzej, bo nie ma co sie spieszyc , oczywiscie jesli mozna sobie na to pozwolic. Ale po 40 tyg to sie zaczyna dluzyc, hehe. Jak mi stuknal 40ty z Ella, to sie czlowiek zaczal na wlasna reke przyspieszac 😉 Ale to dopiero wtedy.
Lekko puszcza bol glowy, ale dalej cmi....
Magdzia, daj znac po wizycie i pozdrow Maihe :-)
Ja mam dzisiaj pranie do zrobienia, i chyba musze posterylizowac co nieco, tak mysle sobie, ze wezme ze soba moj maly laktator, na wszelki wypadek, chociaz nie sadze, ze jest taka potrzeba. I kupilam dwa smoki, na wszelki wypadek, mimo, ze nie jestem zwolenniczka. Ale nigdy nie wiadomo, jaka dzidzia bedzie 😜
No i spakuje malego, bo wszystko lezy i czeka a skoro torba jest, to do dziela. I siebie tez, tylk otorbe wypiore.
Ale najpierw musze odnalezc moje sily witalne...rany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uff, dobrze, ze ja juz mam wszystkie dzieciece ubranka poprasowane, bo by mi si nie chcialo w taki upal. 😁
Agadka my w sumie mamy ten sam termin, ale mi dzisiaj polozna nic nie mowila, ze glowka nisko i, ze porod niedlugo. Pokazala tylko, ze glowka malego jest tak w okolicach lini bikini 😮 Zreszta i tak lepiej, zeby maly posiedzial w brzuszku przynajmniej tydzien, bo jeszcze tyle rzeczy musze zrobic przed jego urodzenim, a czas jakos tak przplywa przez palce 🥴
Strzauka trzymam kciuki, zeby wszystko wam sie poukadalo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...