Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
HEj 🙂 ale dizś ładny dzień 🙂 słoneczko świeci tlyko jeszcze trochę zimno

Superbaba chyba usg ma o 14:30 ale nie jestem pewna

bisia mój Adas jest ułożony główka do gory a nogi ma dole i w takim ułożeniu juz prawdopodobnie zostanie, po tym jak mnie kopie tez mi sie wydaje ze jest troche na ukos 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi to mamy podobne sny tzn. mi już kilkakrotnie śniło się że urodziłam dziewczynkę, ale to chyba dlatego ze podswiadomie myslałam ze bedzie druga dziewczynka a jednak bedzie chłopczyk wiec stąd pewnie te moje sny

ale teraz juz sie przyzwyczaiłam do myśłi ze bedzie chłopiec i sie ciesze 🙂 dziewczynke mam wiec mam kogo stroic i mam z kim pogadac o babskich sprawach (za jkis czas oczywsicie bo teraz za mała:P) wiec po czasie kiedy była troche zaskoczona ze bedzie chlopak i jak ja dam rade wychowac synka andszedł czas radosci ze bedzie syn 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha napisał(a):
Dodi to mamy podobne sny tzn. mi już kilkakrotnie śniło się że urodziłam dziewczynkę, ale to chyba dlatego ze podswiadomie myslałam ze bedzie druga dziewczynka a jednak bedzie chłopczyk wiec stąd pewnie te moje sny

ale teraz juz sie przyzwyczaiłam do myśłi ze bedzie chłopiec i sie ciesze 🙂 dziewczynke mam wiec mam kogo stroic i mam z kim pogadac o babskich sprawach (za jkis czas oczywsicie bo teraz za mała:P) wiec po czasie kiedy była troche zaskoczona ze bedzie chlopak i jak ja dam rade wychowac synka andszedł czas radosci ze bedzie syn 🙂


Ja na początku bardzo chciałam chłopca, ale teraz zaakceptowałam dziewczynkę i ku mojemu zdziwieniu bardzo się z niej cieszę! 🙂 Nie chciałabym, żeby nagle okazało się, że to jednak chłopak, ale cały czas ostrożnie mówię o dziecku DZIECKO i czekam na potwierdzenie na USG w przyszłym tygodniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam właśnie ciekawa czy mój synek jeszcze ma możliwość przekręcić się w zupełnie inny sposób ( jakoś nie umiem sobie wyobrazić jego rozmiarów i czy ma dużo miejsca czy nie) Są dni gdy łatwiej jest mi się zgiąć i zawiązać but, a są dni gdzie nie mogę nawet się schylić bo coś ( te coś to pewnie nóżka) wchodzi mi w żebro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój synek ułożony bokiem, główka w okolicach prawego jajnika a nóżki lewego. no i pupka dusi na nerwy, ginka jakoś to ułożenie nazwala, nie pamiętam jak, chyba łożyskowe... I mówiła, ze w takiej pozycji często są takie bóle nóg...

Ale dziś słonecznie, czas się zbierać bo jadę z mężulem na rozmowę a potem jakieś zakupki może i pizza 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂 Jaki mamy dziś piękny dzień!!! Aż chce się żyć 😉 Czekamy na nowinki od Suuperbaby, na pewno wszystko będzie super!!! Ja mam jutro wizytę z rana u mojej gin. Jezeli chodzi o ułożenie dzidzi to moja ma bardzo nisko nóżki i kopie mnie w sam pęcherz, dlatego co chwilę chodzę siku 😉 Wiecie co tak mi się mocno rusza, że aż boli i co jakiś czas można zobaczyć jak brzuch się porusza, szok normalnie, ale bardzo fajne uczucie. Jeżeli chodzi o kremy na rozstępy to w pierwszej ciąży używałam balsam dla mam firmy " Ziaja" i nie mam żadnego rozstępu i teraz używam tego samego zawsze po kąpieli i nic nie wychodzi. Mam nadzieję, że się sprawdzi jak ostatnio 😉 Tylko wydaje mi się, że to wszystko zależy od skóry, moja siostra smarowała się i i tak jej wyszły. Ale jakby co to polecam ten balsamik "Ziaja" .Życzę Wam miłego dzionka i czekamy na wieści od Suuperbaby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂
Wpadlam jeszcze do Was, bo bym nie wytrzymala nie poczytac Was 🙂
Mialam koszmarna noc!Napewno z nerwow..co chwila sie budzilam bo siw dusilam, we snie jakies duchy mnie przyduszaly, niedobrze mi bylo, zoladek bolal a jeszcze bobo cos uciskalo...prawie w ogolw nie spalam:/ Stres to zlooooo...

Wieczorem tez stresa zlapalam, bo moje zawsze zywotne dziecko nic nie kopalo i nie szalalo..ale na szczescie po zastrzyku sie obudzilo i troszke mnie popyrgalo 🙂
Mnie czesto wlasnie kopie w jajnik albo pecherz...aczkolwiek wczoraj mialam mega dziwne uczucie, bo w tym samym czasie mialam kopa w prawy jajnik i w lewy bok troszke powyzej jajnika!Kurcze..prEciez to male nie jest jeszcze chyba tak dlugie by mnie waloc obuatronnie co? 🙂

Ide zaraz jakies sniadanie wmusic, ale dwlikatnie bo boli po wczorajsYch chipsach..tez mnie cholera podkusilo:/ Nerwy na maxa..serce zaraz mi wyskoczy i juz sie 2 razy zdazylam poryczec Prosze trzymac kciuki od 14.30 🙂))

Buziak Kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbabo my już teraz trzymiemy kciuki 🙂 i z niecierpliwością czekmay na wieści od Ciebie mamay nadzieję że szybko nam dasz anć co u TWojej kruszynki 🙂

dziewczyny wstawiłam na watku wózki ale tu tesz wstawie :P patrzcie jaki wózek znalazłąm skzoda ze jest tylko w jednym kolorze:P on jest 2 w 1 ale ma 2 wersje spacerówki zwykła i taką kubełkową, nowy wózek za całe 399zł
http://allegro.pl/wozek-gleboko-spacerowy-gondola-spacerowka-2xfolia-i2256904034.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jacie! 30 stron w jeden dzień 🙂 !!!!! ale mam do nadrobienia. Ja poświątecznie odpoczywam, bo wczoraj strasznie się wykończyłam i czuję się bardzo zmęczona.
A to przede mną mycie sprzątanie prasowanie o wizyta koleżanki, ale chyba przed tym wszystkim się prześpię troszkę.
Co do ułożenia malutkiej to na połówkowym podobno była jakoś miednicowo, mam nadzieję, że to się zmieni do porodu. Jeżeli mała ma z 25 cm długości, to pewnie ciężko jest jej się przekręcić. Kopie coraz wyżej, ale słabo to czuję, bo tak mi się wydaje, że tam mam więcej tłuszczu...i to wygłusza jakoś :P
A wy jak spędzicie dzisiejszy dzień?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha wózeczek całkiem fajny i za przyzwoitą cenę, kolorek tez całkiem fajny, pasujący i dla dziewczynki i dla chłopczyka. Ja szukam wózka z fotelikiem samochodowym i aby miał koła pompowane. Mam już jeden typ i tez nie jest drogi bo ok 600 zł ale cały czas szukam.
Suuperbaba nie denerwuj się!!! trzymamy kciuki i jak tylko wrócisz to napisz jak było!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy 🙂
Superbaba czekamy i trzymamy kciuki 😉

Maiha wózek nawet nawet tylko ten kolor mało męski 😜
Ja się zdecydowałam na X-landera bądź Mutsy, ale znalazłam za okazyjną cenę x-landera więc zobaczymy 🙂
Pisałyście że jak miałyście już glukoze to 50gram, to czemu ja ide na wtorek i mam przepisane 75gram 🤨 Z tym że mam pozwolenie na wciśnięcie pół cytryny 🙂
Rano we wtorek idę na glukozę a wieczorem na 3D 🤪

Jak narazie nie mam rozstępów a smaruję się oliwką bambino i kremami Eveline na wszystkie części ciała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamuśki 🙂
Wczoraj tu do Was zaglądnęłam, ale miałam takiego doła, że nawet pisać nie miałam ochoty. A jeszcze mnie żołądek czy jelita bolały (może skopane 😉) i ostatnio często ciężko mi się oddycha - pewnie brzuszek zaczyna uciskać. No ale dzisiaj lepiej, słonko świeci, koniec marudzenia 😉
Co do bóli kręgosłupa to w ciąży normalka - mój gin nawet nie zwraca uwagi jak mu marudzę, że kręgosłup coraz bardziej boli :P I uwierz Dodi czasem odmawiają l4 - służbiści - jak nie ma zagrożenia to nie wypiszą bo po co mieszać w karcie, a kontrole są itp. itd. Dopiero koło 7. mies. dają bez gadania.
Coraz częściej słyszę, że ktoś urodził miesiąc lub kilka przed terminem i zaczynam się trochę stresować. A mój mąż jeszcze dzisiaj stwierdził, że musimy się zabrać za wyprawkę bo tyle jest wcześniejszych porodów i jakby co to nic nie będziemy mieć - to mnie pocieszył 🤢
Ja się smaruję, a raczej mąż mnie smaruje kremem z Pharmaceris. Tylko wieczorem. Mi to się nawet czasami nie chce (bo jak mają być rozstępy to i tak będą), ale mąż ma frajdę to wtedy mnie przymusi :P Kto szukał Fissana podaję link: http://aptekawasza.pl/product_info.php?products_id=1390 Jeden jeszcze się ostał więc można zamówić.
Czekam na wieści od Superbaby, ciekawe czy jej przeczucia co do dziewczynki się potwierdzą 😉 Magdaluke ja tam też muszę się rozbierać na każdej wizycie bo oprócz usg mam jeszcze badanie ginekologiczne więc rozumiem przygotowania Superbaby :P A o glukozę ostatnio sie pytałam kiedy test obciążenia i stwierdził gin, że na nastepnej wizycie mnie skieruje bo to tak koło 26-28 tyg.
Moja Michaśka na ostatniej wizycie była ułożona najpierw w poprzek a potem po skosie - lewy jajnik główka a pępek nóżki. Ale ona wiercipięta więc kopniaczki czuję w różnych miejscach czyli obraca się tam jak szalona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmalka wiem, że lekarze nie dają, ale wiem też, że nie mają do tego prawa - ja też miałam bardzo duże problemy z L4, o których zresztą opowiadałam. Cały czas, jak idę na wizytę po przedłużenie, to mam takiego stresa, że hej, bo mój gin ciągle marudzi. Mam też wyrzuty sumienia, bo bardzo dobrze się póki co czuję, ale wiem, że nie czułabym się tak, gdybym pracowała, musiałabym korzystać z cząstkowych L4, co nie byłoby korzystne ani dla mnie ani dla dziecka ani dla mojego przełożonego. I rozumiem Cię co do tych wcześniejszych porodów - też się tego strasznie boję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi napisał(a):
Nirmalka wiem, że lekarze nie dają, ale wiem też, że nie mają do tego prawa - ja też miałam bardzo duże problemy z L4, o których zresztą opowiadałam. Cały czas, jak idę na wizytę po przedłużenie, to mam takiego stresa, że hej, bo mój gin ciągle marudzi. Mam też wyrzuty sumienia, bo bardzo dobrze się póki co czuję, ale wiem, że nie czułabym się tak, gdybym pracowała, musiałabym korzystać z cząstkowych L4, co nie byłoby korzystne ani dla mnie ani dla dziecka ani dla mojego przełożonego. I rozumiem Cię co do tych wcześniejszych porodów - też się tego strasznie boję!

Właśnie tak pisałam z tym L4 bo teoria często się mija z praktyką... :/
A jeszcze mi się przypomniało - ja też jestem za wymianą nr telefonów. Tylko to jakoś na privie czy tak oficjalnie na forum? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Jestem sierpnióweczką tak jak wy i szukałam fajnego forum by móc sobie pogadać na podobne tematy i wydajecie się bardzo sympatyczne (poczytałam wsze starsze posty 🙂 ) Termin mam na 12.08 a z usg na 18.08 więc mała różnica, prawdopodobnie czekamy z mężusiem na dziewczynkę ale jest to nasza pierwsza ciąża więc jak to mówią byle zdrowe! Widzę że większość mam już jest po usg połówkowym tak jak ja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala napisał(a):
A jeszcze mi się przypomniało - ja też jestem za wymianą nr telefonów. Tylko to jakoś na privie czy tak oficjalnie na forum? 😉



Ja myślę że można się tymi nr. tel. wymienić przez skrzynkę pocztową albo ewentualnie mailowo. Bo na forum to zbyt dużo osób miałoby dostęp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...