Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny słyszeliście by do zaplanowanej cesarki wywoływać przed cięciem poród kroplówką? Mój lekarz mówi, że w dniu zaplanowanej cesarki poda mi kroplówkę na wywołanie porodu, a jak będą skurcze to zrobi cc. Czy to nie brzmi bez sensu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no kur... ja mu zeberka duszone na obiad robie a on mi gada ze sie 2 godziny spozni! jutro nie ma obiadu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja mam 10 tetrowych i 5 flanelowych ale pewnie jeszcze dokupie 😉
sie usmialam na ten szpital psychiatrychny i te biale kaftany! Bisia uwielbiam twoje poczucie humoru 😁
Monia a twoj chrzesniak to pewnie juz niezly przystojniacha 🙂 w ogole takie juz wieksze dzieci to ladniej wygladaja w takich wyjsciowych strojach
alergii nie zazdroszcze szczegolnie teraz 😉
i co dalej....
hmm a ja wiedzialam o pieluszkowaniu i wlasnie teraz juz nie wszystkim kaza a badania sa obowiazkowe i najwazniejsze jest to okolo roku gdzie maluch zaczyna nauke chodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia88 napisał(a):
Dziewczyny słyszeliście by do zaplanowanej cesarki wywoływać przed cięciem poród kroplówką? Mój lekarz mówi, że w dniu zaplanowanej cesarki poda mi kroplówkę na wywołanie porodu, a jak będą skurcze to zrobi cc. Czy to nie brzmi bez sensu?


masakra jakas po co? zebys jednak poczula co to znaczy skurcze porodowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia - faktycznie dziwne..pierwsze slysze! Cesarka albo zaplanowana albo jesli dostajesz skurczy lub odchodza Ci wody plodowe - to wtedy wczesniej..ale by wywolywac kroplowka by potem ciac?! Nie wiem:/ Mi od razu powiedziala, ze przy tym lozysku donaszasz ciaze, konvysz 37tydz i od razu tna, by zapobiec ew.krwawieniom...

Ja na sutki ten bepanthen kupie lub polecane przez znajoma Maltan 🙂 A ogolnie te majty, podpaski utp mnie przerazaja z lekka:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziękuje 😉 b-brycz, tylko wiesz to jest przeczucie mojej niedalekiej przyszłości pokoju bez klamek a nie poczucie humoru 😉 mam tylko nadzieję, że jak przyjada mnie zabrać to tak z wieczorka albo w nocy- wstyd przed sąsiadami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia może tak lepiej, dziecko może wtedy jest bardziej przygotowane do wyjścia na świat, cos w tym musi być skoro Ci tak mówił, Gaja ja pieluszkowałam jak dobrze pamiętam jedną tetrową i obwijać nóżki i pupę kazali flanelową ale naprawdę być może teraz jest jakoś inaczej 😮 Zobaczymy jak urodzimy, wszystko nam wytłumaczą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia88 napisał(a):
dziękuje 😉 b-brycz, tylko wiesz to jest przeczucie mojej niedalekiej przyszłości pokoju bez klamek a nie poczucie humoru 😉 mam tylko nadzieję, że jak przyjada mnie zabrać to tak z wieczorka albo w nocy- wstyd przed sąsiadami

no tak teraz to placze ze smiechu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czyli nie tylko ja mam takie wrażenie, że wywołanie porodu a potem cc to cos dziwnego. Pieprze to kurna męczyć się najpierw skurczami a potem po porodzie z raną. Za jakie grzechy, albo mnie przed nie boli a potem boli, albo na odwrót
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny zadzwoniłam do kumpeli która miała cesarkę i mówiła, że miała podaną w kroplówce oksytocyne przed cesarką.Ale najpierw nawodnili jej organizm plynami w kroplowce w ilosci okolo 4litrow. Potem podano oksytocyne. Podaje sie ją poniewaz przy skurczach lepiej wykonuje sie operacje .I już teraz wiemy dlaczego!!! nie martw się Bisia Twój lekarz wie co robi!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoniaC82 napisał(a):
Mój brat przyjechał po naszą starą kanapę, zeby zabrać na działkę i przywiózł mi taki zestaw startowy z Aventa - 4 butelki, smoczek i w zestawie szczoteczka do mycia butelek 😉

pozycz brata 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoniaC82 napisał(a):
Dziewczyny zadzwoniłam do kumpeli która miała cesarkę i mówiła, że miała podaną w kroplówce oksytocyne przed cesarką.Ale najpierw nawodnili jej organizm plynami w kroplowce w ilosci okolo 4litrow. Potem podano oksytocyne. Podaje sie ją poniewaz przy skurczach lepiej wykonuje sie operacje .I już teraz wiemy dlaczego!!! nie martw się Bisia Twój lekarz wie co robi!!!

czyli o to chodzi... dla mnie to sie dziwne wydalo, no ale ja nie lekarz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I tak jakos dziwne to sie wydaje..ogolnie wiekszosc jest przeciwko podawaniu okaytocyny jak nie ma musu:/ No ale w koncu on Ci bedzie robil, wiec...Moja ginka niestety nie robi operacji, ale wierze, ze na Karowej byle kogo nie maja. Ech..musze powoli wstac sie wykapac, podmalowac ryjka, zjesc cos..a nie chce mi sie jak cholera! No i zaczynam sie denerwowac..brrr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoniaC82 napisał(a):
Dziewczyny zadzwoniłam do kumpeli która miała cesarkę i mówiła, że miała podaną w kroplówce oksytocyne przed cesarką.Ale najpierw nawodnili jej organizm plynami w kroplowce w ilosci okolo 4litrow. Potem podano oksytocyne. Podaje sie ją poniewaz przy skurczach lepiej wykonuje sie operacje .I już teraz wiemy dlaczego!!! nie martw się Bisia Twój lekarz wie co robi!!!

Monia błagam spytaj jeszcze czy długo czekali na operacje po tej kroplówce? Bałagam bo nikogo nie znam kto by miał to samo i mam stresa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mówiła, że gdy skurcze stawały sie coraz boleśniejsze (ale do wytrzymania ) przebito jej pęcherz płodowy i po jakimś czasie zabrali ją na salę operacyjną. Mówiła, że nie masz się martwić, że nie jest źle!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
2 godziny mnie nie było i 10 stron więcej, nie wytrzymałam i wybrałam się do apteki i pani farmaceutka powiedziała ze nie zaleca mi tabletek ew wapno a ze wapna nie mogę to sobie najwyżej do lipca popłacze, przynajmniej zrobiłam zapas chusteczek 😉
bisia- dobrze ze z synkiem wszystko dobrze...szkoda tylko ze masz te problemy z biodrem i kręgosłupem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie dziwie sie Bisi - swoje skurcze juz przeszla 😞 Swoja droga naprawde pierwsze slysze..zadna moja kolezanka przed cesarka nie miala:/Co szpital to pewnie obyczaj..trzeba ufac lekarzom i tyle.
Ja juz prawie gotowa..kumpel ma byc o 16.30...oj lapie mega nerwa!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia nie martw się, będzie dobrze, a zawsze mozesz podpytać swojego lekarza czy oby na pewno musi wywoływać Ci poród bo np. inna moja koleżanka przy cc nie miała wywoływanego tylko nawodniona była, więc zalezy wszystko pewnie od lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...