Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Magdaluke super że dobre wieści po wizycie a teraz odpoczywaj Kochana, coś ostatnio meczą Cię różne bóle - wczoraj głowa, dzisiaj krzyż - oby szybko przeszło!

Ciekawe jak tam Mauapaulina - ma któraś z Nią kontakt? Mam nadzieje że wszystko dobrze i nie odzywa się bo rodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mam problem tu z netem, nie moge odpalic brzuszka.
Mam prawie caly czas ktg podlaczone ze wzgledu na serduszko Lilki. Poza tym leze na obserwacyjnym bo skurcze sa znikome. Kazdy lekarz co innego mowi, bo Ci rano powiedzieli ze jesli przez noc sie nic nie wydarzy to rano wywolaja porod. Natomiast wieczorny lekarz powiedziak ze jesli przez noc nie urodze to jutro zawioza mnie na inne pietro na patologie ciazy ;( jajas masakra ;(
Lezalam z 3 laskami, jedna popoludniu wywiezli na patologie bo miala 25 tydz a druga jest w 38 i tez odeszly wody skurczy brak, i podali jej antybiotyk na paciorkowca i wlasnie ja zabrali na porodowke ze albo sn albo cc ;( a ja teraz sama w pokoju. Troszke mi smutno ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mauapaulina, no juz zaraz bedzie Lila, to juz przesadzone. A co do lekarzy..hmmm...sie tu nasluchamy historii, najwazniejsze, zeby sie wami dobrze zajeli. Ale jak CI odeszly wody to przeciez nie moga Cie tak dlugo trzymac, trzeba rodzic...A jak CI te wody odeszly? Chlusnely czy jak?
Jak bym chciala, zeby mi odeszly, z ELla nie mialam tej "przyjemnosci" a zawsze to inne doswiadczenie.
Mauapulinko, trzymamy mocno kciuki za was dziewczynki, dawaj znac! A jak Ci smutno, to pisz do nas! jesli , oczywiscie, brzuszek bedzie laczyl... 😠
Gaja, no lapia mnie jakies czorty, ale tak widac bywa. Pytalam o moje bole glowy...ale to samo uslyszalam, ze nic sie nie dzieje, zdrowa jestem jak rydz i pewno to migreny albo, jak on to dzisiaj powiedzial, napiecie miesniowe 😮 no i pozostaje brac to, co dozwolone i sie przemeczyc....latwo powiedziec. Dzisiaj cmi,ale nie lupie. Ale za to po krzyzu daje. No nic, damy rade, moze babcia przyjedzie po pracy, bo pytala, czy chcemy. No jasne, ze chcemy 🙂
Ja wysprzatalam kuchnie ale i tak tyle w niej jeszcze by trzeba bylo poszorowac...ELla dwa razy nasiusiala na podloge, wiec w ogole... a pieluszki nie chce, sciaga. I jej sie jeszcze zapomina, ze trzeba na nocniczek albo do kibelka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mauapaulina dobrze że się odezwałaś, ale Cię tam męczą i jak to bywa w naszych szpitalach nic konkretnego nie mówią tylko karzą czekać i co lekarz to inna opinia. Trzymaj się Kochana i jak tylko będziesz mogła to informuj nas o tym co się dzieje u Ciebie. Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke o 7.00 lezalam i poczulam ze cos mi leci ,poszlam do kibelka i zrobilam siku,ale jak wstalam to nadal lecialo i nie moglam wyjsc zkibelka. Jak sie podtarlam to zauwazulam ze mi czop wylecial. Jak tylko zrobilam krok to tak mi lecialy wody ze szok. Przez 2h chodzilam z recznikirm miedzg nogami,zuzylam dwa i postanowilam pojechac do szpitalabo wody nie ustepowaly. Minelo 15 h a mi nadal sie wody sacza ;(

Dziekuje za wsparcie i za to ze jestescie ; 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mauapaulina, to rzeczywiscie dlugoooo sie te wody leja, o rany. No ja sie nie znam, ale chyba CIe dlugo nie moga ot tak trzymac, bo juz i tak 15 godzin sie z CIebie leje...ajjjj. No a skurcze sa , ale male, tak? Nie wiem, czy Ci tego zyczyc, bo to nic przyjemnego, ale chyba jednak zycze Ci porzadnych skurczy, zeby sie juz na dobre zaczelo i szybko skonczylo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mauapaulina ta niewiedza jest najgorsza 😠
a ja myslalam ze najlepiej jak wody odejda bo wtedy to juz wiadomo ze; porod a takie jakies tam skurcze moga trwac i trwac a tu wcale nie powiedziane jak widac po tobie :/

w zasadzie najlepsze co ci zyczyc to skurczy no i obys silami natury urodzila bo to zawsze lepiej niz jak siedzisz czekasz a wkoncu cc:/...chyba....

dawaj znac co i jak my tu z magdaluke jeszcze nie spimy do pozna wiec z toba popiszemy jak ci smutno 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka, tesciowa zaraz bedzie, wiec nie wiem czy mnie gdzies nie wywieje :-) Juz mam plan pospacerowac na lody i do parku, bo samej troche ciezko a tak babcie wykorzystam hehe. Ale to pod warunkiem, ze dam rade wstac z kanapy, bo normalnie napiernicza ten krzyz...a maly znowu ma czkawke i brzuch skacze.
A wiecie, my dalej nie mamy imienia, az wstyd.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O matko! Trochę mnie tu nie było, a tu tyle do nadrobienia! ;p
Dziękuję za życzenia i gratulacje ! 🙂
Czarnyloczek cieszę się, że to już za mną. 🙂 nie było czasu na zamartwienie i stres. ;p
Agadka tak karmię tylko i wyłącznie piersią 🙂 już na drugi dzień po porodzie miałam nawał pokarmu. ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
babylove to super ze tak sobie radzisz z karmieniem...

a tak w ogole do mam to kiedy dziecko jest zainteresowane jakimis zabawkami dokladnie chodzi mi o karuzele na lozeczko bo teraz to nie ma sensu jej raczej montowac bo ono chyba jeszcze nie kuma wszystko jest nowe jedynie to melodyjke puszcac moze byc fajnie ale chyba calej karuzeli jeszcze nie ma sensu co?!

magdaluke pewnie ze idz korzystaj z obecnosci babci 😁 ale uwazaj z tymi plecami zeby za duzo nie lazic bo znow bedzie bolalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja pokazuje post mojemu mezowi ten pierwszy od gaji o marcelince on mi

3:53 o jezu to przeciez srodek nocy ?!?!?!
hhahahah

on chyba sobie nie zdaje sprawy z tego ze to moze byc kiedykolwiek a nie wtedy kiedy jemu jest wygodnie!!!!!!!!

a wczoraj jak juz bylismy w lozku tak sobie myslalam jaka data w sierpniu bylaby fajna zeby urodzic czy mamy jakas co cos dla nas znaczy i mowie
adi a kiedy by bylo fajnie jakby sie dzieco urodzilo.?
a on ze spokojem : 12tego 12tego 12tego........ 😮 tak jakbym mogla do grudnia poczekac gluptas :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kobiety 🙂
Melduje ,ze nadal jestem w dwupaku,na ostatniej wizycie lekarz mówił że dzidzia już sie wstawia, ale kiedy zechce wyjśc nie wiadomo,najważniejsze że wszystko ok ,akcja serca ,przepływy itd.
Ja natomiast czuje sie coraz gorzej nie moge spac ,cięzko mi chodzic,brzuch mnie pobolewa ...
Monia ma niespodzinke córeczke zamiast synka,boje sie żeby i u mnie tak nie było bo mam prawie wszystko w kolorze niebieskim i na chłopaka.
Widze,ze kolejna dzidzia ma sie urodzić więc dziś trzymamy kciuki za Mauapauline i wszystkie inne które sie szykują, bo z tego co zauważyłam jest Was kilka.
Pozdrawiam Was serdecznie i zmykam spać ,bo wczoraj spałam tylko 3 godzinki 🙂 Dobranoc brzuszki.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie! Wreszcie Was troszke nadrobilam...wczesniej nie bylam na silach psychicznych na patologii, a teraz na fizycznych...a teraz sie obudzilam i staram jeszcze polezec 🙂 Kolejna noc musialam wykupic polozna, bo po tyvh miesiacach lezenia i bolach to ja nie jestem w stanie tak na luzie wstawac z lozka i byc aktywna ciagle 😞W nocy przyszla raz dostawic Helenke do cyca, a zaraz znow podejdzie! Malo malo pokarmu 😞 Do laktatora prawie nic sie nie sciaga, a malutek troszke sam ciagnie...cos watpie bym miala karmic tylko cyckiem:,( Pewnie bedzie jadla regularnie sztuczne i cyc ile sie da - smutno ale chyba niewiele poraze:/ Aczkolwiek tak mnie juz suty bola, ze zaciskam zeby jak troszke pociagnie..bo ona doskonale kuma o co chodzi, tylko malo leci.

Czytam Was i chyba juz nie zazdroszcze dwupaku 🙂 Moze jakbym miala lzejsza ciaze to bym sie nia dlugo mogla cieszyc, a tak lezenie, krwawienie i miesiac na patologi...wiec rozumiem Maiapaulnko, ze masz dosc i ze smutno...ale wiedz ze da sie to przetrwac!!! Teraz z perspektywy wiem, ze bylo warto..ale w tych dlugich miesiacach nie raz mialam zal i zle mysli!

Ciesze sie, ze jak narazie wszystko idzie dobrze naszym Sierpnioweczkom! 🙂 Teraz zerkam tylko, ktora nastepna:P

A tak co do porodu to smiesznie troche...bo jak juz blagalam o cesarke przy skurczach 120 co 2 minuty i wreszcie ublagalam seoja ginekolog - poczekali grzecznie na Michala by dojechal! A ja mu wtedy w panike, ze ja juz jednak nie chce, boje sie, nie jade i wraca do domu!!! Musial mnie mega uspokajac! No i smiesznie, bo wjechalam na sale no i wszystko do samego konca obserwowalam, bo usypiaja w ostatniej sekundzie jak juz stoja nad Toba ze skalpelem...i az se zasmialam, ze czuje sie jak w Seksmisji!!! Na sali byly same baby! 2 polozne, sanitariuszka, pielegniarka anestezjologiczna, pani anestezjolog i 2 babki lekarki! Troszke rozluzniajaco...hihi...

Ale sie rozpisalam...ale to jedyny czas gdy mam sile i czas!

Gratulacje raz jeszcze Mamy z maluszkami...podziwiam jak pieknie sobie radzicie!!! Mam nadzieje, ze bede miala podobnie:* Bo Helenka to cudenko...moze jutro wyjdziemy do domku! Aczkolwiek nadal na silnch lekach jade i od 18 jestem juz tak slaba, ze sie przelewam przez rece:,(Buziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry dziewczynki 🙂
obudzilam sie o 4 30 jak maz wstawal do pracy i dupa po spaniu,kurcze nie uimialam wogole dzisiaj spac zasnelam o 3 i juz wyspana jestm 😲 zgaga to myslalam ze mnie zywcem spali 😮
Mauapaulina nerwy napewno nie daly ci spac dziwne to troche jak dla mnie kurcze wody ci odeszly a oni czekaja niewiadomo na co,mysle ze dzisiaj to napewno bedziesz swoja malutka 🤪 tulila w ramionach bo przeciez nie moga czekac w nieskonczonosc-trzymam kciuki 😉
Czarnyloczku fotki super a cyc serio nieziemski 😜 no i maciezynstwo ci sluzy 😆

U nas zapowiada sie upalny dzien juz sloneczkoniezle daje i 20 st a to jak na szkocje baaaaardzo duzo o tej porze 🙂 wiec mam nadzieje ze w parku z Amelka troszke posiedze 😉
Milego dnia brzuchatki
Ciekawe ktora dzisiaj chwyci 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka superbabeczko jak dobrze cie poczytac 🙂
nie przejmuj sie pokarmem napewno przyjdzie 😉 poczatki sa zawsze trudne,trzeba byc cierpliwym a ty jeszcze po cc to pokarmu pewnie duzo mniej nic normalnie
Najwazniejsze ze Helenka zdrowa 🙂 a jak bedziesz musiala to dokarmisz
I ty w lepszym ssamopoczuciu widze 😆
Fajnie taka polozna sobie wykupic napewno w tych pierwszych dobach, jeszcze po tych wszystkich przejsciach.
Zycze szybkiego powrotu do domku 😉 i pisz jak najczesciej jak sie sprawy maja
Buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!
Czarnyloczku - macierzyństwo Ci służy 😉
Aguska - ja też spać nie mogę budzę się co chwile, zresztą w nocy mam na maxa napięty brzuch 😞
Magdaluke- podziwiam Cię! Plecy Cię bolą a i tak jeszcze korzystasz z różnych atrakcji 😉
Manupalina - trzymam kciuki aby wszystko łatwo i szybko poszło 😉
Agadka- no widzę że się przygotowałaś 😉 w sumie już 38 tydzień to możesz rodzić 😉
Dziewczyny ja już co noc mam mocne skurcze łydek jak mnie łapie to skręca mnie z bólu 😞 Mąż musi mi pomagać rozmasowuje jakoś trochę pomaga po 5-10 minutach ale zły ruch i wraca a ja wyje z bólu 😞 w dzień też czuje jakieś takie napięcie w nogach że ledwo chodzę...nie wiem co mam zrobić iść z tym do lekarza ? Zaczynam się bać tym bardziej że przy porodzie to może być masakryczne 😞
A i czy też Was piersi swędzą ?? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey,

czemu jeszcze nikt nie rodzi?? 😜 🙂
Agusia i Magdaluke chodźcie z córami póki jesteście w dwupaku 😉
4nula mi położne mówiły że jak przed porodem ma się często skurcze to mogą złapać podczas porodu, ale jak wtedy dostaniesz skurczu łydki to nie będziesz czuła że rodzisz nawet-ponoć tak silne są 🤢 🥴
Superbabeczko głowa i pierś do góry 😉 Potrzeba czasu i samozaparcia-wiem coś o tym 😘 😘

A co do cyców to mąż od dawna patrzy mi ciągle w "oczy" te niżej 😜 Zazdrości że on może tylko patrzeć a Miłosz ma je na wyłączność 🙂
Ogólnie położyłam małego po karmieniu o 23, potem pierwszej a jak obudził się na karmienie o trzeciej to zasnął dopiero po piątej z wielkim trudem ale ja nie. Leżałam z otwartymi oczami i czekałam kiedy zacznie płakać. Więc jestem na nogach od trzeciej 🥴Musze się ogarnąć i zjeść póki mała przyssawka śpi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akinimod napisał(a):
38 tydzień !!!!!
lecę na wizytkę 🙂


Oklask 😉 Daj znać po wizycie 🙂
Czarnyloczku - właśnie się tego obawiam i co najgorsze chyba już nic na to nie mogę poradzić bo za późno jest, gdyby mnie wcześniej łapały to pewnie bym magnez brała...Przyzwyczaiłaś się do takich nocy nie przespanych czy ciągle ciężko ? Miłoszek sam się budzi na karmienie czy musisz go budzić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...