Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pampinka fajny pojazd Filipkowy 🙂
Ja się boje że jeśli lekarze będą chcieli żebym na siłę rodziła sn to przy mojej ścieśnionej miednicy spojenie łonowe może się rozejść (mój gin mówi że to nie kość łonowa może pęknąć tylko że spojenie łonowe może się rozejść) i na samą myśl strach mnie ogarnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nie wiem czy dobrze pamiętam ale wydaje mi się że któraś pisała że maści Bepanthen nie trzeba zmywać przed karmieniem? Ja ją kupiłam i właśnie wyczytałam w ulotce że przed każdym karmieniem piersią trzeba umyć brodawki dlatego piszę że jeśli ktoś ją ma to jednak należy ją zmywać 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂
Widze, ze juz prawie wszystkie z nas ogarna nastroj wyczekiwania. Mnie dopadl z rana jakis dol, bo pomyslalam, ze moze byc tak, ze bede musiala czekac jeszcze 4 tygodnie na wywolanie produ 🤢
Pampinka, Amela i Akinimod oklaski za okragle tygodnie 🙂
Ale nasze lipcowych- sierpniowe mamusie super sobie radza z maluchami 🙂
Pampinka, ale Filip ma elegancka fure 😉
Mauapaulina trzymam kciuki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też po wizycie, dzidzi nie taka mała jak straszono, choć gin potwierdził, że szczuplaczek. Poza tym szyjka 1.5 cm, ale do porodu mam się jeszcze nie szykować, wszystko pozamykane i niegotowe jeszcze na poród, raczej koniec sierpnia. Pobrał posiew na paciora, na żadne ktg chodzić nie muszę, łożysko całkiem ok. Jestem zadowolona z wizyty 🙂 A na skurcze dalej nospa i kąpiele, bo będą się pojawiały coraz częściej i będą coraz bardziej nieprzyjemne i męczące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja jak tak pisze na ulotce to chyba jednak trzeba zmywac. Ja nie pamietam ale chyba strzalka pisala o innym kremie ktorego nie trzeba zmywac albo Czarnyloczek.
Dodi no widzisz a tak sie martwilas waga a tutaj sie okaze ze klocuszka urodzisz jeszcze 😉
i super ze wszystko po wizycie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi super że lekarz Cię uspokoił z wagą małej i że tym razem wizyta była ok i jesteś zadowolona, pewnie byłaś z mężem bo wtedy lekarze zazwyczaj inaczej się zachowują - przynajmniej tak było w moim przypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi to super, ze wizyta u gina Cie uspokoila, bo w sumie z ta waga to lekarka bezel nastraszyla.
Amelia no mam nadzieje, ze mnie wczesniej zlapie, bo inaczej to zeswiruje przez to czekanie 🤢 Agadka cos pisala, ze dzisiaj pelnia I ze w czasie pelni wiecej porodow, wiec mamy szanse 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciesze sie ze z wizyt same dobre wiesci. Ja ide w poniedzialek bo w niedziele oficjalny termin porodu a przestalam juz wierzyc ze sie wyrobie... I jeszcze presja otoczenia sie pojawila... "Jeszcze nie rodzisz?" "Wiecej sie ruszaj!" "Chodz po schodach!" A ja dola lapie i nerwa :/
Ciekawe co u Mauejpauliny - czy zgodnie z obietnica ma juz coreczke w ramionach...
Aha... A fura Filipa pierwsza klasa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane!
No myslama, ze jak wejde na brzuszek, to juz Lilusia bedzie na swiecie, no i moze juz jest, a my jeszcze nie wiemy ! Mauapaulina, daj znac jak dasz rade!
Strzauka, jak to Gaja napisala, same lzy sie cisna do oczu i az nie wiem co mam Ci powiedziec....A Damianek niezle wam zasunal 🙂
Jejku, normalnie nie wiem co mialam napisac....
Mnie lapia takie bole pachwin okropne, to akurat wiem, ze nacisk malego na niektore nerwy, bo juz nisko. ALe nic przyjemnego. Dzis bez bolu krzyza, wiec ok. Mam "zakaz " rodzenia przez dwa dni, bo tescie swietuja i im sie nalezy. A w niedziele mamy sie z Lukiem wybrac na obiad i gdzies tam z okazji rocznicy. Zobaczymy jednak, jakie niespodzianki szykuje synek.
Dzien fajny, dzieci sie wybawily - Ella z kuzynem i kuzynka. Ona tak strasznie kocha dzieci, ze serce mi sciska sam widok, cudna jest ta moja cora, normalnie az musze to napisac 🙂 🙂. ALe zeby nie bylo tak rozowo, to zaliczylam mega klotnie z Lukiem i wylalm kubel lez, az sie nie moglam opanowac normalnie. Ciagle mi zle ale juz troche lepiej....Tylko jakis zal mi w sercu zostal i pewno zostanie.
A no i dzieciaczki ( 10 i 7 lat) dostaly po kopniaku od malego, taka frajda byla, ze mogly polozyc lapki na brzuchu cioci i wrazenia niesamowite 😉
No to mam nadzieje, jutro jak wstane beda czekaly na brzuszku dobre wiesci!
U was zaraz rano normalnie , Gaja pewno juz nie spi nawet 😜
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 😉
Magdaluke zgadza się już nie śpię 🙂 od 3:30 a w sumie może spałam 3 godziny bo zasnęłam po północy, ale pewnie nadrobię wciągu dnia co jest ostatnio u mnie normą 😮
Ciekawe czy mały nie pokrzyżuje Wam planów i nie postanowi wyjść w weekend - może Wam zrobi prezent na rocznicę 😆 - teraz to już wszystko możliwe 🙃.
Bisia mam nadzieję ze udało Ci się w końcu zasnąć i pospać dłużej niż pół godziny. Współczuję tych pierońskich bóli, z Twoją wadą to aż dziwne ze jeszcze nie masz ustalonego terminu cc i każą Ci bidulko tak czekać i się męczyć.
Nirmala nie przejmuj się tym co gadają inni, widocznie Michasi nie śpieszy się jeszcze na ten świat, trzeba cierpliwie czekać, choć sama wiem że czasem nie jest to takie łatwe.
Swoją drogą ciekawe czy Mauapaulina tuli już swoją Lilkę w ramionach czy nadal każą jej czekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala nic tylko się cieszyć, że Michasi z mamą najlepiej 🙂 u mnie też są non stop jakieś docinki ale olewam 😉 😉
Madzia nie wiem czego Ci życzyć, żeby wam maleństwo zrobiło niespodziankę i w rocznicę wyskoczyło czy żeby chwilę jeszcze poczekało 😁
Bisia i Gaja ja też jakąś kiepską noc miałam, budziłam się co chwilę .. i jakby tego było mało to mnie tak plecy bolały i gorąco mi było, że aż przykro 🥴

A dzisiaj mam wizytę u lekarza .. pewnie niczego się nie dowiem może coś tam o szyjce wspomni i przedłuży zwolnienie i papa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Manupaulina - daj znać czy już masz swoją córcię 😉
Strzauka i Czarnyloczku - macie małych przystojniaków 😉 ja bym mogła cały czas zdjęcia oglądać 😉
Mahia - dobrze że już w domku 😉 wklej nam jakieś zdjęcie synka 🙂
Suuperbabo- dziś do domku się wybieracie ? 🙂
Ktoś wie co z Magdad i jej synkiem bo chyba też dawno nie zaglądała.
I co u Moni jak się czuje ?
Pampinka - no to Filip ma brykę 🙂
Magdaluka - ja też mam takie jakieś dziwne humorki i dosłownie wystarczy odrobina i ja już ryczę jak bóbr 😉 Swoją drogą to szykuje się Tobie udany weekend lepiej aby synek nie planował niespodzianki 😉
Dodi - Twój lekarz dalej kazał brać nospe ?

A mnie dziś połamało na maxa nie dość że nogi to jeszcze kręgosłup. Wczoraj zaopatrzyłam się w jogurty , płatki na mleko , mleko i kakao zapasy chyba na tydzień 😉 mam nadzieje że pomoże na te moje skurcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem czy mam się czym pochwalić ale brzuch mi się znacznie obniżył 🙂 Nóżki czuje kilka centymetrów nad pępkiem a nie pod żebrami i ogólnie jakoś lepiej mi się oddycha i jak zjem to nie czuje się taka pełna 😉 I mogę normalnie siedzieć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie urodzilam jeszcze, masakra mecza mnie strasznie,a cesarki nie chca zrobic. Drugi dzien na porodowce jestem. Nie bede w szczegoly wchodzic. Napisze o tym pozniej. W kazdym razie skurcze mam ale ich nie czuje, wody mi leca juz od 50h, nie mam sily,ale jest ze mna Tomek, wiec jakos mi sie udaje przetrwac. Samej bylo by mi ciezko ;(
Nie czytam was bo nie mam takiego zasiegu tu. Wiesza sie net.
Mam nadzieje ze u Was wszystko oki. Caluje i napisze jak urodze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mauapaulina napisał(a):
Nie urodzilam jeszcze, masakra mecza mnie strasznie,a cesarki nie chca zrobic. Drugi dzien na porodowce jestem. Nie bede w szczegoly wchodzic. Napisze o tym pozniej. W kazdym razie skurcze mam ale ich nie czuje, wody mi leca juz od 50h, nie mam sily,ale jest ze mna Tomek, wiec jakos mi sie udaje przetrwac. Samej bylo by mi ciezko ;(
Nie czytam was bo nie mam takiego zasiegu tu. Wiesza sie net.
Mam nadzieje ze u Was wszystko oki. Caluje i napisze jak urodze 😉

😮 trzymaj się! dobrze, że masz wsparcie ze sobą ! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

Mauapaulina dzielna jesteś, a co oni tak zwlekają z cc?

4nula - gin mówił, że mam łykać nospę na te bóle i brać kąpiele, że mam się uzbroić w cierpliwość, bo skurcze będą męczyć coraz częściej. No i się uspokoiłam, że jeszcze nie rodzę 🙂 A od wczoraj już nic mnie nie bolało.

Gaja u gina byłam z mężem - chyba faktycznie to na nich motywująco działa, bo gin był miły i konkretny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wstalam 🙂 dopiero nad ranem najlepiej mi sie spalo.
50h trzymaja Cie juz maupaulinka? Ale jestes dzielna! Kazda z nas bedzie miala swoja historie porodowa, chyba ktora nigdy nie bedzie rozowa. Najlepiej bylo by przyjsc do szpitala kichnac i urodzic, ale niestety tak sie nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,
Mauapaulinka- jejuuu.... 50 godzin.. o masakra ! dzielna jesteś !
4nula- ooo jak brzuszek nisko, to już na dniach 😉
A ja się chyba muszę nastawić, że już zaraz będę rodzić i koniec ! bo już sił nie mam !!! a brzuch mam wysoko.. i nic się nie dzieje, poza tym, że jestem obolała na maxa...;/ i nogi takie mam spuchnięte i twarz, że jak mnie ciocia zobaczyła to ze strachu dzwoniła do położnych zapytać czy to normalne bo już miała w głowie zatrucie ciążowe.. 😮
Urodźmy już dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja dziś pododaje oklaski dlaq tych które wczoraj kończyły swoje tygodnie bo wczoraj nie mogłam się dopchać.
dziś mam wizytę o 12.30. Tak się stresuje, chciałabym by mi wyznaczył cc w następnym tyg a nie dopiero 14go. U mnie to jest problem bo ortopeda twierdzi że najlepiej robic cc przed tym jak mały zejdzie na dół ( a mi codziennie opuszcza się brzuch) bo jest mniejsze zagrożenie że coś mi sie rozejdzie peknie . natomiast ginekolodzy w ogóle sie tym nie przejmują, mam wrażenie, że chyba nawet niektórzy nie wiedzą z czym jest związana dysplazja stawów biodrowych a poród. Te wskazanie do cc to nie to samo np co wada wzroku. Tam liczy sie by kobieta podczas parcia nie uszkodziła sobie jeszcze gorzej wzroku wysiłkiem. U mnie liczy się by mały jak najmniej obciążał mi kości na dole.
Tak jak mówiłam nie mam szczęscia do szpitali, sama się dziwie że zostałam tylko ja ze wskazaniem do cc i nawet nie wiem kiedy to będzie, bo chyba oni czekają na akcje porodową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Bisia no to musisz chyba im troche w tym szpitalu "pomarudzić" żeby szybciej cc zrobili powiedz że bardzo źle się czujesz że boli tam i tam-mi tak poradziła połozna po cichu żebym powiedziała lekarzowi na obchodzie (bo w pierwszych panach było cc dopieor na ten tydzień planowane:blink 🙂 może u Ciebie podziała

Mauapaulinka no to Cię tam trzyamją 50 h?? masakra jakas chyba jest jakas granica kiedy powinnas urodzć od odejscia wód

A dziś jest dzień kiedy powinnam planowo urodzic 3 sierpnia wow ale zleciało te 9 miesiecy 🙂 ja się zbieram do lekazra bo muszą mi zdjąc szew po cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...