Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ania faktycznie masz rację powtórz badania gdzie indziej, może tam wyszła jakaś pomyłka.
Kinia nie wiem jak ale przyszła niezapowiedzianie akurat jak spaliśmy wszyscy... w domu oczywiście miałam niesprzątnięte...
Tosia mnie się wydaje niepraktyczna ta wanienka bo tak jak mówisz ciężko ją będzie domyć no i będzie trzeba ją dmuchać. Strzel sobie coś na poprawę humorku, najlepiej coś dobrego do jedzonka i dobrą komedię 🙂

Byłam dzisiaj u lekarza, mój dzieć waży 1875g 🙂 wszystko wygląda prawidłowo! Nie wiem ile przytyłam bo byłam u innego lekarza niż ten który prowadził dotychczas moją ciążę, bo wygląda na to że od teraz inny będzie ją prowadził.
Dziękuję Wam za trzymanie kciuków,kochane jesteście 😘 Udało się załatwić tą sprawę o której pisałam, jednak mam jakieś mieszane uczucia, ale przynajmniej znalazłam jakąś furtkę z której mogę skorzystać 🙂

Mąż robi lasagne 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ilka nie słyszałam o takiej kombinacji szpinaku z serem białym 🙂 ja zazwyczaj robię z żółtym tzn zapiekam żeby sie tak fajnie ciągnął albo z fetą ale może spróbuje z białym ja lubię eksperymentować 🙂

Ania powtórz wyniki i trzymam kciuki żeby wyszły dobrze, ja też tak miałam że wyszły źle (chyba leukocyty w dużej ilości) a jak powtórzyłam 2dni później to wyszło ok więc chyba coś tam w lab pomylili i mam nadzieje że i u Ciebie tak będzie a tymczasem postaraj sie nie stresować 😘
a powiedz o co chodzi z tą kartą ciąży i dentystą? każda musi iść do dentysty żeby pieczątkę przybić? po co?

Tosia mam nadzieje że humorek już lepszy po tych słodkościach 🙂 a wanienka też mnie sie nie podoba chyba mało praktyczna właśnie przez to mycie i dmuchanie..

Karola ale Maluszek rośnie 🤪 fajnie że u Was wszystko w porządku i że udało sie pozytywnie załatwić sprawę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki tylko szybko Was przeczytałam ale juz nie odpisze. Jutro jadę z meżem na weekend do jego mamy, także zostawiam Was i mam nadzieję że dopisze pogoda żebym nie miała 100 stron zaległości 😁 😁 Nie, no tak na serio to przyda nam sie Wszystkim trochę słoneczka także wygrzewajcie się i do miłego 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszki 🙂
pobudka, zapowiada się piękny słoneczny dzień,
wstałam, mocz oddałam 😉 i biorę się trochę za sprzątanie,
bo na razie nie mam chlebka na śniadanko,
chyba krzywo spałam, bo boli mnie prawe ramię, taka jakaś połamana wstałam

pamiętajmy o keglu 🙂

miłego dzionka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilka mój lekarz prowadzi mi kartę przebiegu ciąży i w niej jest wpisywane na każdej wizycie
tydzień ciąży, waga, obrzęki i żylaki jeśli występują, ciśnienie, pierwsze ruchy, tętno dziecka,
wyniki badań z moczu i morfologii, wyniki dodatkowych zleconych badań,
są też grupa krwi wyniki badań tych co na początku robiłyśmy, jakieś dodatkowe zlecenia (czyli w moim przypadku leczenie pałętającej się grzybicy pochwy)
no i są też konsultacje dentysty i lekarza rodzinnego, czy wszystko ok.

Myślałam że każdej z nas prowadzone są karty ciąży,
kazał mi z tą kartą chodzic, że w razie jakby się coś działo, to lekarz do którego trafię zobaczył jaki jest przebieg ciąży.

No a dentysta to chyba ważny, bo jak jest jakaś dziurka, albo się coś robi to chyba też rzutuje na dziecko no bo to stan zapalny jest, ale nie wiem.
To badanie CRP o które Was pytałam, wyszło mi ok. a jakby było podwyższone, to znaczy że w organizmie jest stan zapalny i mogą to też byc zęby.

ale się rozpisałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mamuśki w ten piękny, słoneczny dzień, mam nadzieję, że u Was też się taki zapowiada.
My wczoraj z mężem (tzn....ja bardziej patrzyłam 😉 ) poskładaliśmy komodę i łóżeczko, dziś mam nadzieję uda mi się zroić dekoracje na ścianie i będzie prawie gotowe. Takie skromny ten nasz kącik będzie ale i tak się cieszę bo znajomym też się zaraz rodzi dzidziuś i mają kawalerkę niecałe 30m2. Więc oni już w ogóle nie mają miejsca, bo tylko jeden pokój.
Ania a ja słyszałam, że w ciąży mamy dentystę za darmo. Podobno jak się pójdzie nawet prywatnie i da ksero karty ciąży to wizyta jest na nfz, koleżanka tak robiła i ja też się "czaję" 😉.
Wczoraj trochę polatałam i umyłam podłogi i takie skurcze mnie łapały wieczorem, że szok! Dziewczyny uważajcie bo naprawdę łatwo przesadzić, szczególnie te krótko-szyjkowe. Ja dziś mam w planach tylko pomyć sanitariaty w łazience, wstawić pranie i zrobić tą dekorację, ale to lekkie i przyjemne zajęcie. A na obiad chyba się wbiję do mamusi 😉 bo mężul dziś cały dzień na gospodarce u rodziców ma pomagać.
Karola super, że ta sprawa się udała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie i ja!!!

Wstalam i nie mam ochoty isc do szkoły, staruszka budze i jedziemy odebrac kafle i panele.
Trwają u nas juwenalia i wieczorem graja młodzi Cugowscy-których uwielbiam, wiec idziemy z małą pohasać 😁
Chciałabym cos fajnego wybrac tesciowej na dzien matki ale za bardzo nie mam pomyslu-a to taka kobieta przy 60 ale z bardzo dobrym gustem-macie jakis pomysl??

Aniu ja właśnie oddałam mocz na posiew, ale u mnie są bakterie i na wyniki musze czekac, co do Twojego pzypadku to sie nie wypowiadam, bo sie nie znam ale napewno bedzie dobrze!!! i u mnie tez są takie karty ciazy o ktorych Ty mówisz, zęby muszą być poleczone, bo sieją bakterie po organiźmie.

Tosiu, ja tez mam takie załami chwilami, więc zycze aby szybko poprawil Ci sie humorek!!

Zapowiada sie piekna pogoda więc życze Wam dziewczynki miłego dnia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rosi w wlkp az takich przywilejów nie ma i pierwsze słysze ale jestem ciekawa czy uda Ci się przejsc prv wizyte bez kosztów...

Kącik małej zapewne będzie piękny-nawet malutki! ja mam do wykorzystania pokoik wielkosci toalety ale lozeczko i jakas komoda wejdzie. A zrobiłam małej takie piekne kolory duluxa ciemniejsza zielen i ta w ktorej sie zakochalam "powiew mięty" myślałam o nakleijkach naściennych tylko chyba nie umiem znalezc czegos takiego, co naprawde bedzie mi odpowiadało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

My super wyspani, Nikoś przespał całą noc do 6.30, później przyszedł do mnie, wtulił się i pospaliśmy d 8 🙂 🙂

Tosia fajna stronka, ale wanienka mnie nie przekonuje 😜

Ania bądź dobrej myśli, może obejdzie się bez szpitala 😘 Trzymamy kciuki!!!!!

Karola cieszę się że u Was wszystko w porządku, Mały pięknie rośnie!! 🙂 Super że udało się załatwić to co chciałaś 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry!!

U nas znów pobudka o 6 🤔 oj nie zwyczajna jestem do tak wczesnego wstawania no ale co zrobić jak Franek nie chce dalej spać, wcześniej dostawał mleko o tej godzinie i dalej lulał, ale teraz mu odstawiłam. Tylko błąd zrobiłam i wczoraj dałam mu na wieczór do łóżeczka przed snem mleko (pierwszy raz od czasu tej grypy) i po godzinie snu znów mi zaczął rzygać!! Do tego w nocy do godz 1 popłakiwał i łapał się za brzuszek, normalnie ja nie wiem co się z tym moim dzieckiem dzieje!!! Już mam dosyć!! Jak nie zaparcia to wymioty, a teraz to już wszystko naraz!! Bo znów 3 dzień nie robi kupy a nie mogę mu podać otrębów czy innych rozrzedzających rzeczy bo nie chce wywołać wymiotów, Boże już sama nie wiem co mam robić...
Sorry że tak smęcę Wam cały czas o Franku, po prostu chciałam się wygadać..

Kinia,Kasiulek podajecie swoim szkrabom pewnie już mleko krowie? Bo ja teraz chciałabym Franka właśnie na takie przestawić. Powiedźcie mi jakie kupujecie? UHT? Ile procent? I za każdym razem trzeba je zagotować czy wystarczy tylko podgrzać żeby było ciepłe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilka życzę udanego pobytu u teściowej 🙂

Monkado u mnie też w karcie ciąży jest miejsce na podbicie przez dentystę,ale mój gin jakoś o tym nie wspomniał nawet, tak samo jak jest miejsce na adnotację z badania piersi którego nigdy nie miałam robionego,więc to chyba zależy od "widzi mi się" lekarza prowadzącego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też pierwsze słyszę o darmowym dentyście w ciąży, u nas to chyba nie funkcjonuje, a poza tym teraz w ciąży byłam dwa razy u dentysty i na wejściu mówiłam, że przyszłam podbic kartę ciąży 🙂
i jakoś ich to nie wzruszyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kupiłam wczoraj w używanych mężowi koszulę białą w czarne prążki,
sportowa, ale trochę elegancka super miałby do pracy,
no i właśnie miałby, bo włączyłam białe pranie i chyba metka jednej z bluzek z czerwonym napisem zafarbowała całą koszulę na różowo 😞
reszta prania ok. a ta wyszła różowa z plamami
macie jakiś cudowny sposób na odbarwienie, vanish nie dał rady moczyła się całą noc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoracja dla Zojki się tworzy 🙂 Ale już się zmęczyłam, muszę sobie przysiąść bo już mi przestało wychodzić malowanie 😠, skończę może wieczorem. Właśnie się dowiedziałam, że babcia jest w szpitalu więc pojadę do niej zajrzeć potem do mamy na obiad i po wylegiwać się na tarasie. Bo jak siedzę w domu to ciągle coś mnie do roboty kusi, jeszcze łazienka... 😞
Zajadam się rafaello, dostałam od męża w ramach zadośćuczynienia za jego okropne chrapanie dziś 😉
Zdecydowanie pogoda u Was też dopisuje 🙂 widać po frekwencji na forum 😉 Dobrze, grzejcie się na słonku, miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Mama już zakończyła dzisiejszy dyżur u mnie 😉 Nikoś poszedł spać, jak wstanie to już pewnie Mężul będzie 🙂 Pogoda piękna, na obiad mamy krupnik a później usmażymy sobie kiełbaskę na grillu bo chodzi za mną cały tydzień 😁 😁 A w lodówce czeka na mnie KOPIEC KRETA!!!!! 😁 😁 😁

Karola tak Ci współczuję 😘 😘 Teraz kiedy pasowałoby żebyś nazbierała siły przed porodem to akurat z Franiem ciągle coś, no i On Bidulek się męczy 😞 😞 Trzymam kciuki żeby te wszystkie dolegliwości dały spokój Franiowi i żeby kupa w końcu szła tak jak powinna 😉 😉
A co do mleka to Nikoś już dawno takie pije, tylko że np. do płatków czy jak robię budyń itp. Jakie jest w domu takie dostaje. Z tym że Nikoś od samego początku dosłownie WSZYSTKO tolerował co dostał 😜 Takie z butli pije jeszcze swoje modyfikowane, ale tylko raz w nocy.

Rosi czekam z niecierpliwością na efekty Twojej pracy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Kinia, ja też mam nadzieję że wszystko wróci do normy,już nie mogę się tego doczekać.
Franek z płatkami też zajada normalne mleko tylko ja myślałam żeby zamiast do butli (zawsze rano po przebudzeniu i na noc dostawał) mleka modyfikowanego dawać mu krowie. No ale jak Nikoś wcina też jeszcze modyfikowane to też nie będziesz wiedziała 🙂

Rosi pochwal się efektem swojej pracy 🙂 oczywiście jak już ją skończysz 🙂

Mąż za pół godz wraca z pracy, zjemy obiad i jedziemy na spacer na tamę i do moich rodziców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kopiec kreta rozmarzyłam się 🙂
nigdy tego nie robiłam może kupię i spróbuję

a my po poobiedniej drzemce właśnie wstaliśmy i zbieramy się na zakupy,
no bo mężul mówi, że w tym tygodniu kończy łazienkę, tzn. położy płytki,
tylko że jeszcze trzeba je kupic 🙂 bo jakoś tak wyszło że nie kupione,
i tu jest problem, bo mam tyle pomysłów na kolorystykę łazienki, że szok
a tu trzeba podjąc decyzję 🤨

pogoda chyba wszystkim mamusiom dopisała 🙂 u nas też cudownie grzeje
zmykam, po drodze muszę zahaczyc do mc donalds na shake

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...