Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka 🙂

Tosia czuwałąm nad Tobą od 4 do 7 🤪 🙃 super że wszystko ok u Was niech Jasiul grzeczniutko siedzi u mamuni 🙂

Ilka ja też dzisiaj pakuję torbę 🙂 dziewczyny nie zapomnicie do torby laktatora jak macie 🙂 ja ubranek dla dziecka nie pakuję mąż mi przywiezie po co mają się w torbie kisić oczywiście mówię o ubrankach na wyjscie bo tak to u Nas w szpitalu dają 🙂 co prawda do torby nie mam staników jeszcze ale to dokupię w tym tyg 🙂

kończę śniadanko i biorę się za pranie ręczne 😮 🤢 może nie urodze przy tym schylaniu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia, u mnie od razu po porodzie przebierają w szpitalne, a później przy pierwszym kąpaniu czy coś już trzeba dać im swoje. Mogę od razu nawet zostawić jak zacznę rodzić, to ubiorą w moje. Wszystkie kosmetyki muszę mieć dla małego, bo mają tylko płyny do kąpania, tak to żadnych oliwek nie dają, pampersów nie ma, tak więc ja chyba pojadę z walizą 😎 I co najlepsze to w drugim szpitalu w Płocku to nawet majtek siateczkowych nie pozwalają, trzeba latać po oddziale z podpaską i sobie ją trzymać 😎 Aaaaa i w całym mieście nie można dostać ZZO, więc co by się nie działo ja i tak znieczulenia nie dostanę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
łooo Tosia toż to komuną zajeżdża 🤪 u Nas wszystko dają po za pieluchami nawet znieczulenie ZO jest za free i w razie W zamierzam z niego skorzystać 😜 ale jedzienie jest mega skromne nawet położne same to potwierdziły żeby jak coś to mama rosołek przyniosła 🤪 😮

Kurde wkurzyłam się bo coś z mężulka kasą walą w konia... delikatnie mówiąc albo pomylili przelewy albo nie wiem co!!! miał dostać 1450 a dostał 750 zł 😠 i idzie do kadr zapytać o co chodzi ehhh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jest naprawdę tragedia, a na stronie napisane, że szpital ma 2 miejsce na Mazowszu. 😠 Mi to się marzy chociaż taka świadomość, że można dostać znieczulenie w razie W, bo wiem, że tutaj tylko gaz rozweselający jest. Znieczulenie najbliżej w Warszawie, ale przecież nie będę przeszło godzinę jechać jak zacznę rodzic 🙂 I one mają takie tutaj przeświadczenie, że najlepiej to dzieci smarować oliwą z oliwek. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie poród rodzinny jest za darmo (chyba w każdym szpitalu w wawie), ale znieczulenie jest płatne ok.600-700 zł, także jak dam rade to nie skorzystam, a jak nie to może mąż zdąży pobiec na dół i zapłacić 😁 I tak jak Tosia pisze - ubranka, pieluszki ogólnie wszystko trzeba mieć swoje. Słyszałam nawet że jak nie ma się pamperków to dadzą swoje ale później trzeba im oddać jak ktoś dowiezie! 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien doberek 🙂super ze z tosia i Jasiem wszystko ok, dobrze zrozumialam ze dzis do domu juz wychodzi 🥴
tosia ja tez wczoraj nad toba czuwalam chyna do 3 w nocy nie moglam spac tyle sie ostatnio dzieje ze glowa mi peka od tych mysli i musze przyznac ze mam juz stracha 🤢 🤢 🤢
pierwsz sniadanko u mnie o 6.00 teraz drugie i do tego babka czekoladowa z mlekiem 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃na poprawe humoru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem 🙂 Nikoś śpi więc chwila ciszy 😉

Tosia cieszę się że u Was dobrze 😘 Zaciskaj nogi przynajmniej jeszcze ten tydzień 🙂
A koszulka boska!!! 🤪 🙂 🙂

Agatka powodzenia na wizycie 🙂 Dzisiaj dzień wizyt, bo aż 3 z Nas mają 🙂

Kasialeczek co do jedzenia w szpitalu to absolutnie potwierdzam! 😁 Mi Mężul przynosił każdy posiłek, włącznie ze śniadaniem 🙂 A jaki był chwalony przez to 😁 No teraz tak dobrze nie będę miała 🥴
A oprócz pampersów to chyba jeszcze chusteczki trzeba mieć? Przynajmniej tak było jak rodziłam Nikosia 🙂
Kubki dawali, ale jednorazowe 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Tosia super że u Ciebie lepiej, wychodz szybko i nie przemęczaj sie 🙂
A koszulka zarąbista! 😁
A z tymi podpaskami co trzeba latać po oddziale i sobie ręką trzymać toż to jakieś przegięcie! 😮 moja Mama mi opowiadała że jak rodziła to tak było i stwierdziłam że dawniej miały kobiety przerąbane a tu sie okazuje że to współczesność 🤪

Agatka, Kinia, Kasiulek dajcie znać po wizytach 🙂

A u nas też dają wszystko nawet koszulę do porodu żeby swojej nie niszczyć ale mówili też że mile widziane swoje rzeczy- ubranka (bo może akurat nie być rozmiaru) no i pampki i chusteczki też bo niby mają ale bedą wdzięczni jak sie weźmie swoje więc ja biorę 🙂
ZZO, poród rodzinny i wanna też friko ale słyszałam takie opinie (nie wiem czy prawdziwe) że niechętnie dają zzo tzn jak kobieta prosi to przychodzi lekarz i mówi "nie, nie to jeszcze za wcześnie na znieczulenie" a później jak dalej prosi to mówi "a to już za póxno bo i tak zaraz pani urodzi" 😮 także chyba wolałabym odpłatnie a mieć ten komfort że mi dadzą jak poproszę o nie będą spławiać..

A ja już jestem po ktg- u mnie bez zmian -skurcze jak były tak są, wykres świruje ale nie ma ani rozwarcia ani skróconej szyjki więc lekarz zalecił oszczędzający tryb ale bez przesady, na lekkie zakupy i spacer mogę wyjść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Napisałabym: Rosi, Tosia, Kasialeczek równo za miesiąc rodzimy 🤪 😁 😁 😁
Ale Rosi już po, Tosia też planuje jakiś falstart 😉 😁 tylko my z Kasialeczkiem sie jakoś trzymamy 🙂
Ale okazja jest więc i ciasto musi być 😁
[IMG]http://i49.tinypic.com/14cba81.jpg[/IMG]

Częstujcie sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki ja wstalam rano i gore brzucha mam twarda jak kamien masakra mowilam lekarzowi to mowil ze normalne bo maly jest u gory i nie ma za bardzo miejsca a ja panikuje jak zwykle 😞 faktycznie chyba musze lezec bo jak troche chodze to juz musze trzymac brzuch bo czuje jakby maly mial zaraz wyskoczyc ;p

mialam isc tez odwiedzic szpital w ktorym chce rodzic i zapytac co potrzebuje do porodu ale teraz to juz chyba sie nie przejde tam...

jeszcze jak zwykle tesciowa mnie dopbija... bo w nowym mieszkaniu musimy wymienic kabine bo jest mala szczelina jak sie zamknie ( ale wojsko nam zwraca koszt kabiny, farb i malowania) ale najpierw trzeba wylozyc kase oni pozniej sprawdza i oddadza i maz mowil swojej mamie ze jak juz bedziemy kupowac kabine to szklana nie plastikowa bo lepiej dodac z 200 zl i miec lepsza to UWAGA moja tesciowa stwierdzila " Ty sie zastanowiles?? szklana? przeciez jak maly urosnie to moze zbic i w ogole... a i po co ja kupilam zelazo w tabletkach nie moge zieleniny jesc (fasolke brokuly)" sie nasmialam z niej...

odlozylam sobie pieniadze na farby bo maz juz w tym tygodniu chce skonczyc malowac tym bardziej ze w weekend nie ma szkoly to moja tesciowa dzis rano juz dzwonila do meza czy do piatku jej 150 zl nie pozyczymy... dobrze wie ze tez odkladamy bo nie mamy chcemy skonczyc remont zeby sie wprowadzic... i jak sie tu nie denerwowac??:P

Przepraszam ze znowu marudze ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daria lepiej teraz trochę poleżeć niżeli Maluszek miałby wyjść za wcześnie. Także leżymy! 😁
A teściowa udana.. kurcze jakby tak na wszystko patrzeć, to tak na prawdę wszystko w domu jest niebezpieczne dla dziecka! To ciekawe co powiedziałaby u Nas, mamy kominek i na okrągło tłuczemy Nikosiowi do głowy co może się stać jak się dotknie.. ale w życiu nie zrezygnowalibyśmy z tego ze względu na to że dzieci będą biegały. Wiadomo że dla dzieci wszystko i kocha się je, ale to tak jakby zamknąć je w klatce i na nic nie pozwalać, nic nie dotykać, nie ruszać, nie podchodzić....... itp... 🤢

Monkado, Kasialeczek i póki co Tosia 😉 gratuluję ostatniego miesiąca wyczekiwania 😉

Monkado ja ciacho bardzo chętnie, oklask! 🙂
A gdzie będziesz rodziła? Pewnie już pisałaś ale ta moja skleroza.. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monkado nie daruję Ci tego torta!!! 🤪 🤪 Ale mi się ciasta czekoladowego zachciało 🙃 Zaraz idę robić budyń czekoladowy 😁 😁

Daria a teściowa mięsa czerwonego nie kazała Ci jeść (tez ma dużo żelaza 😁 ). Co ją to obchodzi jakie Ty tabletki kupujesz?? Ech, prawie jakbym swoją słyszała... 😉
Kabiny szklane mi też sie bardziej podobają, co prawda moi znajomi rok temu wykańczali swoje mieszkanie, wstawili kabinę i po kilku miesiącach użytkowania pękła im szyba nie wiadomo dlaczego (pomimo że była wcześniej hartowana). No ale ryzyko zawsze jakieś jest, jak nie tu to tam. I tak jak Kinia pisze, dziecka w klatce nie zamkniesz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...