Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam się o poranku .
Widzę ,że dużo nie naskrobalyście od wczoraj więc na luzie sobie poczytalam.
My wczoraj całą rodzinką po obiadku o 14 wyszliśmy na rower bo córcia dawno nie jezdziła pojechaliśmy do parku i wróciliśmy o 19 😮 cały czas spacerowaliśmy i wszystko było ok , ale dziś umieram 🙂
U mnie za oknem pochmurno ,ale chyba ciepło .
Miłego dnia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!
Doti powodzenia na badaniach,żeby wszystko było dobrze.
Mixi toś poszalała na tym rowerze 😉odpoczywaj teraz i regeneruj siły bo to dopiero początek lata 🙂
A mnie dziś zakupy czekają,muszę listę zrobić, a nie mam pojęcia co będę gotować 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam 🙂 Zdążyłam przed deszczem hahaha Zrobiło się chłodno i troszeczkę zmarzłam ale to taka przyjemna odmiana po tych upałach...

Emi ja cały czas myślę o tym żeby Mała Laura była już przy mnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam zrobić sobie przed wizytą , a na nią idę 23.05 .
Kurcze to jest cały rytułał mam wziąść glukozę , wodę 500 ml., cytrynę i przeznaczyć 2 godzinki 🤪 chyba zwarjuję mam nadzieję ,że jakoś uda mi się to łyknąć bo inaczej będzie zle ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam brzuchatki 😉
ja mam ostatnio straszne problemy z krwotokiem z nosa, że zaczynam się niepokoić... w poniedziałek idę na badania a 14 mam wizytę… i mam nadzieję że wszystko ok.
jak na razie to 3 dni z rzędu leje się z nosa że nie nadążam z chusteczkami 😞 nie wiem dlaczego, czy przez to słońce, czy przez zmęczenie... albo nerwy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 - przez zwiekszenie krwi krazącej no i oslabienie naczyn krwionosncyh.. czesta dolegliwosc w ciazy.. 😞(

Hehehe, wczoraj juz mialysmy rozkmine z tymi tygodniami 🙂) Dla mnie skonczony 20 tydzien, to dopiero jak zacznie sie 21.. czyli 20 +7... 🙂) przynajmniej tak zawsze pacjentkom w szpitalu liczylysmy 😉)
ale coz 😉) hehe, malo istotne w sumie...

Ide sie zarac obwalic Panthenolem..szkoda, ze dopiero teraz na to wpadlam, a nie juz w poniedzialek 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mixi ja nie dostałam jeszcze skierowania na krzywą, to badanie robi się między 24 a 28 tygodniem ciąży.. O dziwo w poprzedniej ciąży kłuli mnie tylko raz - godzinę po wypiciu magicznego napoju... Nie wiem jak będzie tym razem ale trzeba sobie zarezerwować na to więcej czasu. Na szczęście nie trzeba być na czczo i można robić to badanie o dowolnej porze dnia.

Małgosiu ja nie kupowałam bluzek ciążowych bo mam kilka tunik od siostry, które normalnie byłyby na mnie dużo za szerokie, a tak to wystarczy pasek nad brzuszek i wygląda spoko 🙂 Poza tym na czas ciąży dobre są wszystkie bluzki odcinane pod biustem, bo wtedy ładnie eksponują brzuszek. No i trzeba pamiętać żeby były nieco dłuższe żeby brzuszek nie wystawał dołem - wg mnie to kiepsko wygląda..

Isa może te krwotoki to przez upały i wysuszone powietrze? Gdzieś czytałam, że hormony w ciąży mogą powodować krwawienia z nosa,więc pewnie wszystko się na siebie nałożyło.

Sandro mnie gin liczył tak, że jak byłam w 13t4d na USG to miałam skończone 13 tygodni...

Jutro muszę jeszcze zrobić to TSH i FT4, we wtorek kardiolog, we środę ginekolog...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam nadzieje... bo ostatnio cały czas chodzę zdenerwowana i łapie jakieś humory 😮 a wczoraj to kłóciłam się ze wszystkimi że aż ciśnienie mi skoczyło bo czułam jak mi serce waliło... i wtedy nie mogłam zatamować krwawienia z nosa... już miałam jechać na pogotowie ale stwierdziłam że nie będę na weekend pchać się do szpitala...
ale może faktycznie wszystko się na siebie nałożyło a ja panikuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Kochane 🙂 my wczoraj siedzielismy w domku...pogoda nie była za ładna bo zbieralo sie na deszcz...no i w nocy padalo. Dzis tez nie za ladna:-/ ja tez sie nie moge doczekać kiedy Nasza malutka bedzie z Nami 🙂 ale Wam powiem numer....kumpela ktora jest w 32 tygodniu ciazy ja sie jej pytam na fb bo siedzi w Niemczech czy się cieszy ze już niedługo maleństwo bedzie miala przy sobie,bo ja jeszcze,dłużej od niej a już nie mogę się doczekać...a ona takie coś...ja na to dziecko nie czekam tak bardzo jak Ty bo nie lubię zazdrości miedzy dzieckiem a moim mężem...wiec jak ona mi to napisała to zostawiałam to bez komentarza....wyobrażacie sobie to ?? żeby się nie cieszyć,że bedzie miala dziecko...tym bardziej ze to jest jej pierwsze malenstwo....ja z tymi tyg też tak mam,że mam 22+5 tak mnie gin nauczyl 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Ja też mam już skierowanie na tę krzywą cukrową, mam zrobić przed następną wizytą (przed 30 maja).
Doti, mnie lekarz powiedział, że mam być absolutnie na czczo, kazał zabrać ze sobą glukozę i cytrynę i powiedział, że w odstępie dwóch godzin od pierwszego pobrania mam się jak najmniej ruszać, bo w ruchu spalamy cukier i badanie jest mało miarodajne.Zrobię, jak każe 😁
A my zaraz wyruszamy projektować łazienki, nie chce mi się jak cholera 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak wygląda badanie krzywej cukrowej?
Badanie trwa około trzech godzin. Wykonuje się je zwykle rano, a osoba badana musi być na czczo. Na początku pobiera się krew, niekiedy konieczna jest także próbka moczu. Następnie ciężarna wypija płyn z glukozą. Kiedy poziom cukru we krwi wzrasta, ponownie pobiera się próbki krwi i ewentualnie moczu. Pobieranie materiału do badań przeprowadza się zwykle kilkakrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
september napisał(a):
Jak wygląda badanie krzywej cukrowej?
Badanie trwa około trzech godzin. Wykonuje się je zwykle rano, a osoba badana musi być na czczo. Na początku pobiera się krew, niekiedy konieczna jest także próbka moczu. Następnie ciężarna wypija płyn z glukozą. Kiedy poziom cukru we krwi wzrasta, ponownie pobiera się próbki krwi i ewentualnie moczu. Pobieranie materiału do badań przeprowadza się zwykle kilkakrotnie.




nie znosze tego, mialam to badanie juz raz gdy mysleli ze mam cukrzyce, to bylo okropne i chcialo mi sie zwymiotowac ale powiedzieli ''zwymiotujesz-to wypijesz jeszcze raz" 🥴 boje sie troche bo duzo rzeczy w ciazy sprawia ze mnie po prostu mdli 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak w ogole to Witam sie z wami dzis rano 🙂
wrocilam z pracy - jestem padnieta narobilam sie jak glupia dzis nie mam na nic sily, leze w lozku i odpoczywam, wstawilam tylko pranie, no i powiedzialam menadzerce ze robienie wieczornej zmiany bardzo mnie meczy i nie moge wstac nastepnego dnia rano do pracy bo czuje sie okropnie, a co ona mi na to ? "" ale to Twoj ostatni weekend robienia wieczorow byl, nie bedziesz juz wiecej robila wieczorow bo wiem ze to za duzo dla Ciebie"" 🤪 🤪 🤪 🤪
hurra !! 🙂 czyli dzisiaj piatek wieczor wolny, jeszcze jutro rano do pracy i tygodniowy urlop 🙂 ahh pieknie pierw dostane komplet poscieli, bo zobacze sie z wujkiem, wtorek ☺️ a potem czekanie do czwartku do usg 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
test obciażenia glukozą robi się tak ,że rano naczczo zgłaszasz się do laboratorium pobierają Ci krew naczczo i czekacie na wynik cukru potem wołają Was i pijecie glukozę ([rzeważnie trzeba mieć swoją) można też wziać cytrynę chociaż nie zawsze chcą ją wkropić i potem pobierają krew po godzinie od wypicia i po dwóch godzinach od wypicia w niektórych laboratoriach pobierają krew naczczo i po 2 godzinach od wypicia. 🙂 POWODZENIA ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...