Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mixidixi napisał(a):
Ja jeszcze mam na 17.30 msze w kościele ,a po niej spotkanie z proboszczem na temat rocznicy komuni 🤔
Nie chce mi się iść jak cholera , no ale jak mus to mus 🙂
Byłam na zakupkach teraz obiadek muszę zrobić : skrobane ziemniaczki, schabowy i kalafiorek mmmmm już bym zjadła 😜


ja też 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a u mnie dzis słonko ale zimno bo tylko 18 stopni. przynajmniej moja córka się się cieszy że zjezdzalnia nie bedzie gorąca.
co do tematu ciśnienie. ja za każdym razem na wizycie mam ciśnienie ok 140/90. a w domu 110/60. Myślę że mam starach "białego fartuszka" hahaha ostatnio doktor mi mowił że jesli cisnienie dalej bedzie takie wysokie to da mi na obniżenie jakies tabsy. ale czy warto je brac skoro w domu mam dobre. a co jesli zejde po tych tabsach z powodu za niskiego cisnienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 na początku nie chciały mnie puścić ale jak mój chłop zainterweniował to od razu zmieniły zdanie, miałam tylko kilka metrów do auta a w domu tylko leżałam, więc nie było gdzie spalić tego cukru 🤨
Tusia huśtawka cudeńko, ja myślę, że napewno się przyda 😁 i niejednokrotnie odciąży wasze ręce 😁 My też się w takową zaopatrujemy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My nie mielismy takiej, i w sumie uwazam za zbedna.. ale moze przeanalizuje Tusia... 🙂)
Moze tesciowa sie dorzuci 🙂)

Obstaje przy tej Karolinie?? Zescie sie poklocili ;//

Ehhh, ja mialam niedobry obiad.. zrobilam wczoraj fasolowa i twarda fasola 🙂) Bleee 🙂)

Edith jesli w domu masz dobre, to sie nie ma co denerwowac 😉) i nie bierz tabsow, bo bezsensu...Rob pomiary rano i wieczorem... i sama zobaczysz jak to z tym Twoim cisnieniem...

Mi tez sie czepial ostatnio to mu powidxizalam, ze kurwami na korki rzucalam 😉) co by sie nie spoznic 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja właśnie na obiadek wcinam kalafiora......
Kochane polećcie mi proszę jakiś preparat z żelazem albo produkty które powinnam jeść żeby zwiększyć przyswajalność żelaza, bo mam kiepską morfologię. Koleżanka powiedziała mi że preparaty z żelazem mogą wywoływać skurcze i mdłości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
A ja właśnie na obiadek wcinam kalafiora......
Kochane polećcie mi proszę jakiś preparat z żelazem albo produkty które powinnam jeść żeby zwiększyć przyswajalność żelaza, bo mam kiepską morfologię. Koleżanka powiedziała mi że preparaty z żelazem mogą wywoływać skurcze i mdłości.

terdyferon i biofer 🙂 jestem w tym wprawiona 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski, mi się rano przypomniało o zaległej pracy na uczelnie i szybciorem musiałam robić. Teraz chyba na miasto rusze, ale dziś to nawet nie mam z kim, i tak smutno troche samemu łazić. Poszukam może botwinki i chłodnik bym zrobiła na obiadek 😁
Ale sobie faajną fotke strzeliłyście w sobote 🙂 szkoda że wszystkie nie mogłyśmy być 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka, Doti chyba nie chodzilo dokladnie o to.

Przyswajalnosc żelaza zwieksza wszystko co posiada kwas askorbinowy czyli wit C.
Np. W produktach spożywczych pochodzenia roślinnego żelazo jest w postaci trudno przyswajalnej, niehemowej i jego przyswajanie dochodzi do 5%. Przyswajanie żelaza niehemowego poprawia się przy udziale kwasu askorbinowego i białka zwierzęcego. Na przykład przyswajanie żelaza z orzechów lub szpinaku, gdy zjadane są samodzielnie, wynosi tylko 1 do 2 procent, a w potrawach z mięsem i witaminą C może zwiększyć się nawet pięciokrotnie.

A mleko, kawa, herbata mocna ogranicza przyswajlonosc zelaza..;//
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wrocilam ze zakupow....zjadlam teraz 2 drozdzoweczki oczywiscie miniaturki 😁 mmm z serkiem i do tego soczek malinowy z wodą......a na obiadek oczywiscie kalafiorek,pyreczki,rybeczka i do tego kefirek 🤪 🤪 mmm pycha...tylko niech ktoraś przyjedzie mi to zrobic bo mnie sie nie chce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...