Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nie musisz 😁

Zaklady fryzjerskie najczesciej maja farbe bez amoniaku, ja wczoraj robilam normalna sklepowa z amoniakiem.. i nie bylo mi niedobrze ani nic...

Co do naciecia, nie nie jest konieczne...
Co do znieczulenia, na pewno maja, przynajmniej dolargan... bo MUSZA miec taki srodek i mozliwosc ZZO tez jest, bo sa sytuacje kiedy takie nzieczulenie jest konieczne, chyba, ze maja problem z anastezjologami i unikaja zakldania tego jak ognia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znieczulenie zewnatrzoponowe.. czesto mylone z podpajeczynowkowym.
To drugie to jest takie kiedy nie czuje sie od pasa w dol, pry operacjach, bardziej niebezpieczne
ZZO tez sie kluje w "kregoslup" ale wchodzi sie plyciej i nie znosi ono calkowicie czucia ponizej pasa, bo wyedy nie byloby opcji urodzenia 🙂) tylko znosi bol (powiedzmy > w miednicy i w dole brzucha...

Moja tez mowi: Nie gadaj i juz. Ja mowie teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KTG jest urzadzeniem i w 70% pokazuje bledny obraz skurczy..no i nie pokazuje jakie to sa skurcze to raz...

Ogolnie zzo jest skuteczniejsze niz Dolargan ( ten dozylny lek>, ale ja osobiscie nie chcialam,bo jak mysle o tym wkluciu w kregoslup to dzieki 🙂)
ZZO bezpieczne, Dolargan moze powodowax i powoduje zaburzenia oddychania po porodzie u plodu.. ale nlatwo sobie mozna z tym radzic..wiec nie ma obaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacięcie krocza jest konieczne tylko wtedy kiedy jest zagrożenie, że krocze samo pęknie, a takie pęknięcie dużo gorzej się goi. Ja pękłam od środka (nie pamiętam już jak to mówili dokładnie gdzie) i byłam nacięta. Tego nacięcia się nic a nic nie czuje (przynajmniej ja nie czułam) bo jest robione przy max napięciu skóry.
Z położną nie do końca wiem jak to jest. Ja byłam kilka tygodni przed porodem się zgłosić, że jestem "na wylocie" i miałam po powrocie do domu zadzwonić albo M. miał podejść i zgłosić i położna przyjechała na wizytę na następny dzień. Z tego co się orientuję w niektórych ośrodkach przy wcześniejszym wyborze położnej jest możliwość konsultacji jeszcze przed porodem... Ach no i u nas nie wybiera się konkretnej położnej, tylko się zgłasza tam gdzie się jest zapisaną do przychodni zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalko pewnie po to żeby spokojnie przeprowadzić wywiad rodzinny, zebrać informacje 🙂

A z KTG to ja miałam podczas porodu jaja bo ja się zwijałam z bólu przy skurczach a wg urządzenia prawie ich nie było i chcieli mnie na patologie ciąży przenosić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...