Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
natalia23ona napisał(a):
buffy ja mam dokładnie 26 kwietnia 🙂


ja 27 kwietnia idę, ale to jeszcze tylllllllllllleeeeeeeeeeeeeee czasu 😉

zus liczy chyba od nowa to zwolnienie bo oni zaczynają wypłacać od 34 dnia nieprzerwanego zwolnienia, także tamto 21 dni się nie liczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
jakby musiala byc ciaglosc to super, bo bym sobie brala zwolnienia przerywane i by mi pracodawca caly czas w ternimie placił. A zus to moze placic z duzym poslizgiem... a nasza firma jest malutka, wiec zus przejmuje wyplacanie sianka dla pracownika 🤨


to rozwiązanie jest jak najbardziej na rękę zusowi 😉 ale z tego co sie dowiadywałam to jednak zus wypłaca zasiłki w terminie, może być poślizg z pierwszą wypłatą, bo oni tam sobie weryfikują prawa do zasiłku i to oczywiście musi trwać, ale potem to już nie ma problemów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolka84 napisał(a):
Dziewczyny ja mam pytanie do pracujacych 🙂 Od kiedy zaczyna mi wyplacac wyplate zus jak pojde na zwolnienie? Bo juz bylam 21 dni na zwolnieniu na poczatku ciazy i nie wiem, czy to juz sie wlicza do tych 34 dni, po ktorych zus placi, czy musi byc ciaglosc w zwolnieniu?
Kochana musisz mieć ciągłość nawet jak na jeden dzień przerwiesz to od nowa będzie Ci sie musialo to liczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tu są najaktualniejsze dane:
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=429

Emilia jeśli masz rzepracowne co najmniej 30 dni na umowę o pracę to należy Ci się zasiłek chorobowy, więc jeżeli cały grudzień i pól stycznia pracowałaś na umowę o pracę to zasiłek Ci się należy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buffy85 napisał(a):
tu są najaktualniejsze dane:
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=429

Emilia jeśli masz rzepracowne co najmniej 30 dni na umowę o pracę to należy Ci się zasiłek chorobowy, więc jeżeli cały grudzień i pól stycznia pracowałaś na umowę o pracę to zasiłek Ci się należy...

Wiec wracajac do sprawy, to nie musi byc ciaglosc, tylko ogolna liczba dni na chorobowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusia ja daje napewno by potem po ślubie nie bylo problemów ze zmianami nazwiska,a tylko ja bede musiala zmienic i pozalatwiac dokumenty,tylko przed porodem musimy isc zaniesc jakis wniosek do USC by Bartek mogl zalatwiac wszytskie sprawy jak ja nie bede mogla i ojcostwo córki cos cos tam sa jakieś przepisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
buffy85 napisał(a):
tu są najaktualniejsze dane:
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=429

Emilia jeśli masz rzepracowne co najmniej 30 dni na umowę o pracę to należy Ci się zasiłek chorobowy, więc jeżeli cały grudzień i pól stycznia pracowałaś na umowę o pracę to zasiłek Ci się należy...

Wiec wracajac do sprawy, to nie musi byc ciaglosc, tylko ogolna liczba dni na chorobowym.


tutaj wprost to nie wynika, ale czytałam o tym w którymś z poradników zusu i wiem że tak tez mi liczono zasiłek w poprzedniej pracy - byłam w sumie chyba z 40 dni w ciągu roku, ale że najdłuższe zwolnienie to było 20 parę dni to wszystko płacił mi pracodawca... jak znajdę dokładnie to sformułowanie to Ci podeślę...a ogólnie to w zusie mają jeszcze infolninię i można tam zadzwonić i się wszystko anonimowo dowiedzieć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...