Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czy slyszalyscie moze o tym ze dziecko urodzone w 26 tygodniu ma szanse przezycia ? bo ja znowu pamietam jak lezalam na patologi i kobitka chyba w 7 miesiacu do konca lezala miala ciaze blizniacza i ona znowu mi powiedziala ze dziecko ktore wazy ponad 1 kg ma szanse na przezycie a p tc nic nie slyszalam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 napisał(a):
ja jak byłam na tej glukozie to nikt nie chciał mnie przepuścić 😠 a mówiłam że i tak będę tam siedzieć pod laboratorium 2h... chciałam wypić tą glukozę w miarę szybko, ale niestety... nikt sie nie zgodził i musiałam czekać godzinę w kolejce na swoją kolej wejścia do laboratorium, i moje siedzenie w ośrodku trwało od 7 do 11... więc ludzka uprzejmość nie zna granic... 😠


u mnie kobiety w ciąży i osoby na krzywą cukrową wchodza poza kolejnością 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czytałam kiedyś o Matce której zaczeła się akcja porodowa w 22tygodniu, i ona powiedziała lekarzą że jest już po 24 tygodniu i uratowlai jej córeczke. I mała ma się dobrze. Podczas gdyby powiedziała że jest w 22 tyg niestety nikt by nie ratował dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zagadałam się ze szwagierką na skypie :P
No przecież napisałam że zastrzyk podają po porodzie :P po poprzednim dostałam a mały dostał antybiotyki. A teraz lekarz badając przepływy krwi nie zapytał o grupy krwi tylko stwierdził że mamy z mężem konflikt serologiczny (przynajmniej ja tak zrozumiałam) i zapytał kiedy ostatnio miałam coombsa. Ostatecznie powiedział,że nie są złe te przepływy i wszystko jest w porządku, więc sama nie wiem co myśleć.
Może jutro podjadę i zrobię tego coombsa prywatnie żeby mieć wcześniej wynik, bo inaczej będę się denerwować przez dwa tygodnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dopiero mam chwilę wytchnienia... Przez ok 3h nie było gazu i z obiadu były nici 😞 zrobiłyśmy sobie z mamą tosty. Dopiero 30 min temu byli z gazowni i zrobili co trzeba i mama robi obiad haha 😁 ogarnęłam ładnie w chacie, żeby mieć spokój do weekendu 🙂 idę Was nadrobić - zostało mi jakieś 7 stron 🙂 ooo i zrobiłam koktajl z kilograma truskawek ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nic Kochane, żegnam się na dziś... humor troszkę mi sie poprawił choć jutro pewnie będzie gorzej jak zechcę wstać z łóżka 😞 pojadę na to badanie i może się uspokoję.... dobrej nocy Brzuchatki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂

inirtam to dziś pierwszy dzień L4 i zaczynasz leniuchowanie, tak? i jakie plany masz bo ja pamiętam, że pierwsze 2 tyg w domu nie mogłam sobie miejsca znaleźć i się zastanawiałam co ja będę robić i jak wytrzymam tyle m-cy w domu... ale człowiek szybko się przyzwyczaja i wchodzi w nowy rytm i teraz nie wyobrażam sobie chodzić już na tym etapie do pracy i się stresować

ja postanowiłam, że muszę coś zrobić z włosami, bo ze 4 m-ce mnie fryzjer nie widział a przydałoby sie je podciąć i kolor zrobić, więc dziś idę zrobić się nabóstwo.....a co! 😜

no a na 17 idzemy z M na pierwsze zajęcia do szkoły rodzenia, już nie mogę się doczekać!! 🙂
koleżanki moje chodziły i bardzo sobie chwaliły, bo oprócz jakiś wykładów, zawsze jest gimnastyka, poza tym fajnie przygotowują facetów do rodzicielstwa i porodu przede wszystkim, uczą się co mają robić i jak sie zachowywać, żeby być pomocnym w czasie porodu, np. uczą się odpowiedniego masażu 🙂
czy któraś z Was też chodzi albo planuje uczęszczać do szkoły rodzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry... dopóki nie wstałam z łóżka to nic mnie nie bolało, ale mówi się trudno. Dziecko samo jeszcze się nie ubierze. Zaraz wezmę tabletki i zjemy śniadanko i jedziemy na to badanie. Która mi dziś pranie zrobi? Mąż już wyjechał w pole a teściowa jest w pracy od rana....... chyba muszę synka poprosić żeby mi pralkę załadował hihihi

Inirtam moja Mała czkawkę miała przez dwie godziny w nocy a później nad ranem znów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie. nie odzywałam się kilka dni. ale już wracam wkurzona na polska służbę zdrowia. kurde mąż dostał jakiejs wysypki, pokrzywki na "boczkach" i na przedramieniach i na udach po zewnętrznej stronie. próbował dostac sie do dermatologa na nfz. kurde jeden ma urlop do konca czerwca. kobitka jedna ma na 22 czerwca najblizszy termin. u jednego pani z recepcji powiedziała zeby mąż przyszedł i siedział w kolejce może go pani doktor przymnie. kurde co jest ?? normalnie szlak może człowieka trafic. poszłam do apteki kupiłam cetalergin i szare mydło.. dziś rano już nie miał ... a dodam jeszcze że prywatnie (100zł) każdy lekarz go chętnie przyjmie... 😠

dziś rano się załamałam... 10 kg przytyłam. mimo że od 2 miesięcy nie jem słodyczy, jasnego chleba, nie piję gazowanych napojów ( oprócz wody gaz sporadycznie) lody jem tylko na weekendzie . 😞 jem dużo owoców warzyw i dużo się ruszam ( nie mam wyjścia z córka) a waga zaszalała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...