Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
aaaa a jesli chodzi o dostanie sie do jakiegos specjalisty na nfz to granuiczy to z cudem 😲 jakis czas temu mialam zapalenie ucha, strasznie bolalo, mialam temperature, 2 noce nie spalam...koszmar jakis. Poszlam z tym do rodzinnego, a ten mi dal skierowanie do laryngologa, no wiec od razu popedzilam na poszukiwania. Najblizsze terminy mieli na za miesiac, prawie sie poplakalam z bezsilnosci a co mnie wkurzylo, to prywatnie mieli wolny termin od zaraz (za 180 - 200 zł, zeby zajrzec do ucha 🤪 ). Bym sie ostatecznie na to zgodzila i poszla prywatnie, ale w koncu jeden jedyny laryngolog zgodzil sie mnie przyjac po wizytach swoich pacjentow, lub jak sie luka zrobi, wiec siedzialam w poczekalni z 4 godziny z tym fatalnym bolem...brak slow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej witam się i ja.
Co do tycia to teraz pół kilograma tygodniowo powinno się przybierać na wadze - tak mówiła położna w TV. Ja czytałam ,że do 25 tygodnia to od 7-10 kg. to norma . 🙂
Nie ma się co stresować ja nadal mam 6 kg. do przodu i chciałabym z 3-4 jeszcze max przytyć , ale nie wiem czy się uda. W poprzedniej ciąży na tym etapie miałam 10 kg na plus .
Ja dzisiaj chyba w domku bo pogoda taka nijaka , będę piekła kaczkę na obiad - to moja misja na dziś 😜
Miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojoj, współczuję... mój M kiedyś z grzybem na twarzy chciał do dermatologa iść, to mu powiedzieli, że najbliższy termin za pół roku 😁 😁 😁 😁 😁

Pati dziś zamierzam troszkę leniuchować 🙂 ogarnęłam mieszkanko, a o 11 kumpela do mnie na herbatkę wpada (ta od cholestazy, swoją drogą dziś ma wyniki badań) 😆

Wysłałam męża po łubiankę truskawek i może na jakieś ciacho się skuszę, dawno nic nie piekłam ☺️

tv mi nie działa i jakoś tak duuużo czasu na wszystko mam, hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szkoda,ze ja nie umiem nic piec...;//Bo taka kurszanke z truskawkami bym sobie zjadla 🙂)
Ja od dzisiaj przestaje jesc slodkie i gazowane pic 😉

Tez czekam na kolezanke co z maluchem 3 miesieczym ma wpasc do nas w odwiedziny 😉)

Jakos sie obudzlam zmulona..;//
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra mnie ostatnio naszla ochota na ciacho z truskawkami to jakos upieklam i nawet wyszlo 😉 dla chcacego nic trudnego 😜 😁
Ja od tygodnia nie pije gazowanego i staram sie zwracac uwage na to, co jem, ale niestety ze slodkiego nie potrafie zrezygnowac 😮 chociaz staram sie ograniczac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wysłać chłopa na zakupy!! jak chciałam kilogram, to kupił całą łubiankę... a jak dziś go po lubiankę wysłałam, to kupił kilogram!! i nie będzie ciacha, chyba, że pójdę truskawy dokupić... toz to kilogram na jeden raz wciągnę, tym bardziej, że takie pyszne 😁 😁

aaaa... muszę się pochwalić!! 🤪 moje ogóry wyszły zajebiste!! 🤪 trochę przesolone, jak na małosolne, ale są super!! a zaraz ich pewnie nie będzie 😜

co do tycia, to wszystko tez zależy, od jakiej wagi się zaczyna... im szczuplejsze, tym teoretycznie więcej powinny przybrać na wadze! ja w ciągu ostatnich 3 tygodni przytyłam 1 kg i gin powiedziała, że bardzo ładnie, bo ona pozwala tyć do 2kg w 4 tygodnie, czyli 0,5kg na tydzień, tak jak mixi pisze 🙂
obecnie mam +5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z ta waga...;// Ja na razie mam 2 na plusie... no ale jestem najgrubsza z towarzystwa ;/
Wogole ostatnio mam jakas taka niechec do siebie...Nie wiem dlaczego ;//
Wkurzon na caly swiat jestem i ogolnie wszystko mnie irytuje i nic nie cieszy ;//

a nawet taki dosc latwy przepis znalazlam na ciasto z truskawkami, ale to nie takie hop siup, bo trzeba kupic truskawki 😉) drozdze 🙂) To trzeba jednak troche polazic 😉)
Haha..
Orientujecie sie czy w biedronce dostane truskawki na wage??
Ja tam sie zawsze boje, ze mi ciasto nie wyrosnie to drozdzowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze sama jestem ciekawa ile przytyłam, w domu wagi nie mam ale jutro idę do gin popołudniu więc się okaże, wcześniej jakoś się nie objadałam i nawet bardzo uważałam, żeby jeść regularnie i w miarę porządne jedzenie, żadnych fast foodów, no może raz czy dwa razy się zdarzyło od początku ciąży, oczywiście słodyczy nie odmawiałam sobie bo nie potrafię, a jak nie zjem czegoś słodkiego to nerwowa chodzę potem 😉
ale od niedawna mój apetyt jest co raz większy i mam jeszcze większą ochotę na owoce i słodkie desery, więc boję się troszkę o tą wagę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola, nie ma nic prostszego!!
zrobiłam z kilograma, bo pierwszy raz w tym roku, wiec tak orientacyjne...
trzeba kupić ogóry i zawsze jeszcze proszę zestaw do kwaszenia 🙂 (młody czosnek, chrzan korzeń i listek chrzanu, koperek)
myjesz ogórasy i układasz je w szklanym pojemniku (ja zrobiłam akurat w naczyniu żaroodpornym 😉 ) i każdą "Warstwę" przekładasz koprem, chrzanem i czochem, zalewasz najlepiej ciepłą wodą z solą (na litr wody sypnęłam teraz 3 łyżki soli, ale wyszło za słone), czekasz dwa dni i gotowe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
Karola, nie ma nic prostszego!!
zrobiłam z kilograma, bo pierwszy raz w tym roku, wiec tak orientacyjne...
trzeba kupić ogóry i zawsze jeszcze proszę zestaw do kwaszenia 🙂 (młody czosnek, chrzan korzeń i listek chrzanu, koperek)
myjesz ogórasy i układasz je w szklanym pojemniku (ja zrobiłam akurat w naczyniu żaroodpornym 😉 ) i każdą "Warstwę" przekładasz koprem, chrzanem i czochem, zalewasz najlepiej ciepłą wodą z solą (na litr wody sypnęłam teraz 3 łyżki soli, ale wyszło za słone), czekasz dwa dni i gotowe 😁

chyba sprobuje 🙂 jak nie dzis to jutro, wszystko zalezy od tego kiedy sie wylonie na jakies zakupy 😉 ale zachecilas mnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Z ta waga...;// Ja na razie mam 2 na plusie... no ale jestem najgrubsza z towarzystwa ;/
Wogole ostatnio mam jakas taka niechec do siebie...Nie wiem dlaczego ;//
Wkurzon na caly swiat jestem i ogolnie wszystko mnie irytuje i nic nie cieszy ;//

a nawet taki dosc latwy przepis znalazlam na ciasto z truskawkami, ale to nie takie hop siup, bo trzeba kupic truskawki 😉) drozdze 🙂) To trzeba jednak troche polazic 😉)
Haha..
Orientujecie sie czy w biedronce dostane truskawki na wage??
Ja tam sie zawsze boje, ze mi ciasto nie wyrosnie to drozdzowe 🙂

Sandra to nie rob z drozdzami, tylko z proszkiem do pieczenia, wtedy jest o wiele prosciej a tez smacznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Wlasnie mowia w Pytaniu na sniadanie o zabiegach w macicy na serduszku plodu...matko!!! w 2o tc, serduszko plodu jest wielkosci paznokcia na kciuku... 😮

A jakis przepis macie na te drozdzowe... tylko ja potrzebuje takie lopatologicznie 😉)


tv u mnie nie działa - "brak sygnału" 😞
a drożdzowego nie robiłam 😮 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 😉
ja dzisiaj też jakaś zmulona jestem... nie mam na nic ochoty 🤨 a śniło mi się że urodziłam córeczkę 🤪 i cały sen z nią chodziłam...

Sandra zrób normalny biszkopt, później krem, pokładź truskawy, dalej krem, i na końcu galaretka... pychota i szybka robota 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie!!!!Wykończyła mnie wczorajsza praca ale dziś już lepiej i wolne 🙂
Sandra dla ciebie http://www.kwestiasmaku.com/desery/ciasta/ciasto_truskawkowe/przepis.html proste i szybkie,bez drożdży(mi to jakoś to drożdżowe nigdy nie chce wyrosnąć:blink 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zawsze robię takie:
http://wypiekizpasja.blox.pl/2010/06/Biszkopt-z-truskawkami-i-galaretka.html

tylko robię więcej kremu... wtedy jest pycha 🙂 no i truskawy układam w kremie i trochę w galaretce... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Iza z twoim ciastem jest troche wiecej zachodu juz 🙂 kurcze znow nabralam ochoty na ciasto z truskawkami 😮 wszystkie wygladaja tak apetycznie...mniam mniam...


czy ja wiem... tylko się tak wydaje 😉 ale jest taki pyszny że warto 😁
ja też właśnie nabrałam ochoty na pacek i chyba go sobie zrobię... tylko muszę iść na ogród po truskawy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...