Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Szczęśliwamama: u mnie hiv i toxo są na nfz...z resztą nie pomogę... zapytaj google 😉

Ja byłam pytać o tego coombsa ale kosztuje 50zł a to dla mnie za dużo, zwłaszcza że i tak mam skierowanie.... jakoś wytrzymam i poczekam na wyniki u gina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
marylu345 napisał(a):
Jak macie mocne nerwy przeczytajcie na czerwcowkach jak lasce zrobili cc. Brrrrr

przeczytalam i zaluje 😮 🤨 🤨 ale juz slyszalam przypadki, ze znieczulenie nie zadzialalo jak powinno...

Głównie z uwagi na takie historię, wolę poród naturalny. Ból tak czy siak jest, ale jak wywołuje go natura to i przeżyć go można. Ją to wogóle już samej igły w kręgosłup sie boję, ale podobno nic nie boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szczesliwamama napisał(a):
Drogie koleżanki,
Czy któraś z Was miała już robione badania: ASPAT i AMYLAZA? Co to takiego? I czy badanie na Toksoplazmozę jets refundowane? Bo moj gin powiedział, że nie ze na HIV i Toksoplazmozę trzeba sobie prywatnie zrobić.

Pozdrawiam 🙂


ja miałam refundowane oba 🙂
aspat i amylaza to enzymy, coś masz z wątrobą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja byłam przy baaardzo cięzkim 22-godzinnym porodzie mojej siostry, który chcąc nie chcąc skończył się cesarką 🤢 drugim razem też miała cięcie i tu i tu wszystko było sprawnie i bezboleśnie... bardzo szybko doszła tez do siebie i w zasadzie od razu miała maluchy przy sobie... obie mamy taką budowę ciała, że pewnie mnie tez cc czeka, ale ja jakoś nie mam parcia na poród sn 🤔 niektórym może wydać się to dziwne, ale dla mnie w zasadzie bez różnicy, choć chyba nawet wolę szew na brzuchu. Ważne, żeby maluch był zdrowy i żeby dla niego było jak najlepiej... a tak samo cc, jak i sn ma swoje plusy i minusy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szczęśliwamama u mnie hiv i toxo są na nfz, na pierwszej wizycie dostałam na to skierowanie i zrobiłam... 🙂 a z resztą to nie mam pojęcia... ja jak narazie za żadne badania nie płacę, wszystko mam robione na nfz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 napisał(a):
Szczęśliwamama u mnie hiv i toxo są na nfz, na pierwszej wizycie dostałam na to skierowanie i zrobiłam... 🙂 a z resztą to nie mam pojęcia... ja jak narazie za żadne badania nie płacę, wszystko mam robione na nfz 😉


ja mam tak samo... zapłaciłam tylko za usg 4d, ale to na życzenie mojego męża, w efekcie nie zrobiło to na nim jakiegoś dużego wrażenia, stwierdził, że więcej widzi w 2d 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
własnie od czego to zależy, że niektóre z was płacą za badania, gdzie większość z nas idzie na te same badania na nfz? 😮
nie czaje tego 😁
mój gin mówi, że badań nigdy za wiele i co wizytę mam jakieś skierowanie na badanie i zawsze na nfz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
szczesliwamama napisał(a):
Drogie koleżanki,
Czy któraś z Was miała już robione badania: ASPAT i AMYLAZA? Co to takiego? I czy badanie na Toksoplazmozę jets refundowane? Bo moj gin powiedział, że nie ze na HIV i Toksoplazmozę trzeba sobie prywatnie zrobić.

Pozdrawiam 🙂


ja miałam refundowane oba 🙂
aspat i amylaza to enzymy, coś masz z wątrobą?


Amylaza jak i lipaza to enzymy, ale trzustki. Mój pies miał robiony poziom tych enzymów, gdy bardzo chudł i okazało się, że nie trawi całego pokarmu.

Moja dzidzia kopie okrutnie, pierwszy syn tak się nie tłukł 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
september napisał(a):
inirtam napisał(a):
szczesliwamama napisał(a):
Drogie koleżanki,
Czy któraś z Was miała już robione badania: ASPAT i AMYLAZA? Co to takiego? I czy badanie na Toksoplazmozę jets refundowane? Bo moj gin powiedział, że nie ze na HIV i Toksoplazmozę trzeba sobie prywatnie zrobić.

Pozdrawiam 🙂



ja miałąm ASPAT na wątrobę robiony... i z tego, co pamiętam w dużym stężeniu występuje w wątrobie, sercu i mięśniach... a amylaza może być trzustkowa lub ślinowa i odpowiada, za trawienie węglowodanów...
ja miałam refundowane oba 🙂
aspat i amylaza to enzymy, coś masz z wątrobą?


Amylaza jak i lipaza to enzymy, ale trzustki. Mój pies miał robiony poziom tych enzymów, gdy bardzo chudł i okazało się, że nie trawi całego pokarmu.

Moja dzidzia kopie okrutnie, pierwszy syn tak się nie tłukł 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w zasadzie przy każdym usg może Ci to lekarz powiedzieć, ale nie ma tak naprawdę takiej potrzeby... jeśli to Twoje pierwsze maleństwo, to terminem porodu dla lekarza jest właśnie ten wyznaczony z OM... tylko w przypadku dużych rozbieżności pomiędzy terminem z OM a terminem z usg, można brac pod uwagę ten z usg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szczesliwamama napisał(a):
Ijeszcze takie pytanko, jestem w 24 tc i na razie miałam wyznaczoną datę podoru tylko na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki, kiedy lekarz na usg może mi powiedzieć o terminie porodu ustalonym na podstawie usg?

Lekarze na postwie usg wyzaczaja date w 12 tyg, wtedy jest najbardziej wiarygodna. Potem każde usg też pokazuje date, ale moj gin trzyma sie tej z 12 tygodnia (tak samo robią lekarze znajomych) i przesunie date tylko jeśli wystąpi różnica ok 2tygodni.
Więc powinnas mieć już dawno wystawiona datę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dokupiłam truskawki i inne składniki do ciasta, ale jakoś zapał straciłam...
kumpela jednak nie wpadnie, bo mąż ją w kuriera wrobił i musi siedziec w domu i czekac na niego 🥴

hmm... coś bym porobiła, ale ile można kurna porządkować rzeczy w szafkach 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...