Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Oj bidulko to się namęczysz .
Ja na szczęście koło szpitala mieszkam 🙂 więć w razie problemów to mam bliziutko .
Właśnie gotuję zupkę pomidorową dla siebie , a dla mojej rodzinki krupniczek jakoś ostatnio z jedzeniem nam nie po drodze , każdy by chciał co innego jeść 🙂,a ja siedzę w tych garach.
Jeszcze do tego od wczoraj mamy świnkę morską mojej teściowej , bo wyjechała na tydzień do Szwecji .
Ach dziewczyny jak tylko zaczniemy czuć ruchy naszych pociech to będziemy spokojniejsze ,
a puki co musimy czekać 😆 oby nie za długo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc mamusie jak tam samopoczucie ja wstalam z wielkim apetytem o godzinnie 9 ale dopiero teraz zjadlam rosolku 🙂 i jak zwykle z rana ogromna ochota na slodkie i na jakiegos hot doga 🙂. Ja zaczelam z dniem dzisiejszym 16tc 🙂 i czekam spokojnie na te kopniaczki hihi 🙂 Poczytalam dzisiaj na necie opinie o moim ginekologu i az dreszcze mnie przeszly 🤢 ale na szczescie chodze do 2 a niedlugo wybiore sie prywatnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Tyssiiuu leczę się ale niestety antybiotykiem bo zaczynała mi się angina. Gardło na szczęście odpuściło ale mam koszmarny katar zatokowy, który spływa mi do gardła i przez to kaszlę. A jak kaszlę, to łzy napływają mi do oczu, nos od nowa się zapycha, znów kaszlę i tak koło się kręci...
Szpitala nie ma w pobliżu niestety, jest niby pogotowie-opieka całodobowa, ale przyjmują po 18:00 i jak byłam w poprzedniej ciąży w środku nocy po omdleniu to mnie osłuchali i powiedzieli, że oni mi nic nie pomogą i jak chcę to mogę się (SAMA) przejechać do szpitala do Krakowa.
A najbardziej mnie drażni to że gin do którego chodzę (na NFZ) nie ma USG w gabinecie 😞


no do krakowa to chyba jednak kawałek masz... może spróbuj inhalacji olbasem albo inhanolem mi to strasznie pomogło a miałam taki katar ,że klucha mi się w gardle robiła.. a ostatnio kilka kropli wylałam sobie na poduszkę i nastepnego dnia obudziłam się prawie bez kataru więc polecam..fajnie jakbyś gdzies zrobiła sobie to usg dla świętego spokoju chociaż napewno z dzidzią jest wszystko ok 😘 nie możesz się zamartwiać 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
Doczekac sie nie moge tylko kurcze jak poznac ze to kopniaczek ? 🙂


najpierw będziesz czuła takie delikatne muśnięcia bulgotania pod pępkiem a nawet jeszce niżej 😁 przynajmniej ja tak miałam a kopniaczki gdzieś po 20 tygodniu takie typowe super niezapomniane uczucie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tu macie liste ogolnie całej wyprawki dla noworodka 🙂

SPACER I PODRÓŻ
Wózek głęboki (gondola) lub wózek wielofunkcyjny.
Fotelik samochodowy.
Opcjonalnie adapter do fotelika.
Torba na pieluchy z przewijakiem.

SPANIE I PIELĘGNACJA
Łóżeczko ze szczebelkami.
Materac.
Leżaczek.
Prześcieradło - 3szt.
Wypełnienie (kołdra + poduszka).
Kocyk cieniutki.
Kocyk grubszy.
Pościel (z ochraniaczem lub bez) - 2szt.
Podkład z ceraty - 2szt.
Monitor oddechu.
Rożek z wkładem kokosowym.
Przewijak.
Śpiworek na ramiączkach.

KĄPIEL
Wanienka.
Wkładka do wanienki lub podkładka pod plecki.
Ręczniki.
Myjka.
Termometr.

HIGIENA
Mydełko dziecięce (płyn do kąpieli).
Oliwka.
Krem do pupy.
Krem do buzi.
Chusteczki nawilżane.
Gaziki jałowe.
Spirytus.
Sól fizjologiczna.
Proszek do prania.
Nożyczki (obcinak).
Szczoteczka do włosów.
Termometr.
Patyczki bezpieczne.
Gruszka do nosa (frida).
Waciki.
Pieluchy tetrowe - 15szt.
Pieluchy flanelowe - 5szt.
Pieluch jednorazowe.

KARMIENIE
Wkładki laktacyjne.
Laktator - odciągacz pokarmu.
Butelka i smoczek.
Szczotka do mycia.
Smoczek.
Termo-opakowanie.
Sterylizator, ale niekonieczny, można wygotowywać.
Podgrzewacz.

UBRANKA
Bawełniane body - 5-6szt.
Skarpetki - 5szt.
Półspiochy - 5szt.
Kombinezony - 2szt.
Śpioszki - 5szt.
Łapki niedrapki - 2szt.
Kaftaniki albo koszulki z długim rękawem - 5szt.
Pajacyki - 6szt.
Cieplejsza bluza lub sweterek - 2-3szt.
Czapeczki bawełniane - 2szt., cieplejsza - 1szt.
Śliniaczki - 2-3szt.

🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM ! 🤪
Ale się rozpisałyście - masakra 🤨 czytałam chyba z pół godziny haha 😉
Ja niedawno wróciłam do domku dopiero, bo wczoraj działeczka, nocka u przyszłego taty i jakoś o 13 jadę na wizytę do dentysty 🙂 ciekawe, czy w moim zgryzie wszystko ok 😜

Ja też idę na wesele w czerwcu i również szukam jakiejś kiecki ładnej ( póki co na allegro) 😆 ale póki co - nic nie znalałam 😞 a buty to tylko i wyłącznie - baleriny! 😁 nie ma co się męczyć w szpilach 😉

Dzisiaj rano zlecieli się jeszcze kumple mojego M. o 10 i musiałam kurde szybko wstać, bo zachciało im się przyjechać na kawę 😠 i tylko mówili, że ładnie mi już brzuszek wychodzi haha a ja tylko się na nich spojrzałam i wyśmiałam 😁

Dzisiaj w Poznaniu pogoda ładna, ale ten wiatr jest okrutny 😞 może się jakoś wypogodzi, na co mam nadzieję! 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
september napisał(a):
Tyssia ..niezła lista....przy pierwszym dziecku kupowałam jak głupia, rozmiar 54 , a dziecko urodziło się 59 cm ha ha i rzeczy były za małe 😉


nie ma co szaleć z 56 rozmiarem lepiej zacząć od 62 😁 ja mam ciuszki wsumie rozne od 56 ale za duzo takich tyci tyci nie ma co 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pokażę Wam zdjęcie z wczoraj z działeczki. Aż chciałoby się taką pogodę już caaały czas !! ☺️ ☺️
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/267/imag0295i.jpg/][IMG]http://img267.imageshack.us/img267/8396/imag0295i.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Wybaczcie mi za tego lekkiego nieogara 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ładnie tusia ładnie a ja juz po obiadku 🙂 i pojadlam marchewki z groszkiem zamiast surowki mmm pycha moglabym jesc i jesc i w koncu przegryzlam slodkim 🙂 a teraz chwila odpoczynku i musze isc z babcinka moja na zakupy 🙂. Co do ciuszkow to ja kupuje 56 i 62 jesli chodzi o szpital ale sadze ze nie ma sensu za duzo tych malenst kupowac 🙂. A jesli chodzi o wieksze to w jakich rozmiarkach kupujecie ubranka ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiuu jak pisałaś posta to właśnie zbierałam się do apteki 🙂 Kupiłam sobie Olbas i się inhaluję i z każdym oddechem coraz bardziej chce mi się kaszleć :/
Poza tym obeszłam całą Wieliczkę za spodniami albo legginsami ciążowymi i dupa - jeansy za 150zł a leginsów brak :/
Mixi ciesz się, że z ząbkami OK 🙂 Ja się wybieram od początku ciąży do dentystki, bo plomba mi wypadła i czuję że ząb dalej się psuje, ale ciągle jestem przeziębiona i nie mogę nosem oddychać żeby się rozdziawić u dentystki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusia no rośnie Ci sie pomału 🙂 Ja wczoraj spotkałam kumpla którego kobieta rodzi 6 kwietnia i aż sie roześmiał jak na mnie spojrzał bo sylwia taki brzuch jak ja teraz miała w szóstym miesiącu :P Będziemy się razem kulać w wakacje po Poznaniu :P
mixidixi ja muszę iść w czwartek na dalszą część leczenia kanałowego i już jestem przerażona :/
A co do kupowania ciuszków szybko sie za to bierzecie. Ja tam akurat jestem z tych co wolą nie zapeszać i o wyprawce pomyślę koło sierpnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Igus też nie sądziłam ,że w drugiej ciąży tak szybko się brzuchol wielki robi 😁 widzę po kumpeli jakie brzuchacze wyskakują 😁 ja na szczęscie pierwsza ciąża więc jeszcze nie ma problemu już widze jak przy drugim będzie ;D hahahaha 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...