Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A propos materacy lateksowych, to zapomniałam jeszcze dodać, że ważne jest by taki materacyk był wykonany z jednego bloku lateksowego. To chyba się nazywa "bezstrefowy" 🙂
A jeśli chodzi o materace piankowe, to w poście niżej pisałam o piance poliuretanowej, co jest blędem - chodzi o piankę termoelastyczną. Nie wiem dokładnie, jaka jest między nimi różnica, ale podobno te drugie są najlepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mało ostatnio jest do nadrabiania tu 🙂
Zrobiłam z mamą zakupy na jutro do pociągu.
Kupiłam sobie 2 pary legginsów 3/4 w koncu o ugotować się można!
Siedzę przy wiatraku i mimo to ze mnie cieknie...
Pogoda jest po prostu okrutna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczor..

Ja dopiero co wrocilam od rana z dzialeczki 🙂 Opalilam sie 🙂 ale momentami tez uciekalam ksiazke czytac do ciebia, bo nawet mi dzis bylo za cieplo 🙂 W miescie bym chyba umarla ;//

Z lekarzem wszystko zalatwilam na szczescie 🙂 Zwolnienie wypisane, wizyta przelozona na poniedzialek, wiec nawet nie tak bardzo odlegle 😉

Nadia do wyjazdu wyszykowana,paznokcie u rak i nog pomalowane 🙂 haha 😉 wiec bestia na podryw moze isc 🙂

Jutro do kumpeli na dzialeczke jeszcze smigniemy,a zaraz sie wezme chyba za prasowanie i podziele je sobie na dwie czesci, bo chyba nie ogarne za jednym razem wszystkiego 🙂

Karolka, a jakie masz wartosci tej hemoglobiny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra podziwiam Cie, ze dalas rade wysiedziec dzis, ja nawet nie probowalam wyjsc na slonce, a maniaczka opalania tez jestem 😁 caly dzien zbunkrowana w domku siedze z wiatrakiem i zimnym piciem 🙂

Moim zdaniem moja gin troche przesadza z tymi wynikami moimi, bo nie sa jakies tam masakryczne: hemoglobiny mam 10.9 g/dl, a hematokrytu 33%. czytalam na innych forach, ze laski maja o wiele gorsze wyniki i lekarz nawet zelaza im nie zapisuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i przy takim wyniku Ci kaze brac Tardyferon?? ;// Nie martw sie...
Ona naprawde lekuchno nawiedona chyba 🙂

Ja juz kiedys pisalam, ze mialam 11 to nic nie bralam, a przy wartosci 6 kazal mi wprowadzic zelazo...
ale jakos nie robil z tego powodu wielkiej tragedii 😉
hematokryt masz dosc niski.. a zaraz lookne na swoj 😁 ja mam 30,8.
Ale wiadomo, co lekarz to inaczej, moze przewrazliwiona na tym punkcie, jak Pestki na wadze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Isa miejmy nadzieję, że szybko zleci wyjazd .

Ja jestem lekko przerażona tym jutrzejszym wyjazdem... Tymi tramwajami jechać przez miasto, którego nie znam nawet 😁 Ale w necie wszystko sprawdziłam z mamą, na kartke zapisane co, gdzie, jak i ile się jedzie :P więc mam nadzieję, że wrócę w niedzielę na czas haha 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja podobnie jak Karolka, dziś przede wszystkim w domu, niestety bez wiatraka, bo mój M zabrał do pracy... Na chwilę wyszłam tylko do sklepu po wodę i stwierdziłam, że w domu chociaż trochę chłodu. M nadal w pracy, nawet nie wiem, kiedy wróci, bo dziś ma jakieś zebranie.

Isa, nie smuć się. Stęsknicie się za sobą, to zobaczysz jakie radosne będzie powitanie, gdy wróci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie M wrócił i moje wyniki przywiózł. Mocz ok, w krwi jak zwykle za dużo leukocytów, ale w ciągu miesiąca hemoglobina spadła mi z 12.3g/dl na 11.9 g/dl a hematokryt z 36.6% na 35.8%. Dziewczyny, mam się tym martwić czy nie? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka to ja mam hemoglobiny 6,30..i tylko 1x1 biore tardyferon...
A ogólnie z tego wypisu przeczytalam ze jest ubytek przegrody międzykomorowej serca płodu prawdopodobnie z towarzyszącym ubytkiem przegrody międzyprzedsionkowej - podejrzenie AVSD. I izolowany podwyższony opór przepływu w tętnicy pępowinowej,bez cech centralizacji krążenia....ja pitole masakra...ułożenie płodu jest podłużne miednicowe...ciekawe co mi w tej Łodzi powiedzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia, nie martw się narazie. Jak sama napisałaś, to jedynie podejrzenie AVSD, a nie ostateczna diagnoza. Będziesz jeszcze miała jakieś badania w tym kierunku, aby lekarze postawili jednoznaczną diagnozę? Coś Ci wogóle powiedzieli w szpitalu czy tylko wręczyli wypis i wypuścili do domu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira napisał(a):
Natalia, nie martw się narazie. Jak sama napisałaś, to jedynie podejrzenie AVSD, a nie ostateczna diagnoza. Będziesz jeszcze miała jakieś badania w tym kierunku, aby lekarze postawili jednoznaczną diagnozę? Coś Ci wogóle powiedzieli w szpitalu czy tylko wręczyli wypis i wypuścili do domu?


Wypuscili mnie z wypisem i teraz w poniedzialek jade na badanie echokardiograficzne do Łodzi,ogolnie to juz rozmawialam o tym z moim lekarzem prowadzacym wlasnie.....ktory do tej lodzi mnie wyslal...okaze sie kiedy zakonczyc ciaze,jak i kiedy zabieg u malej...podejrzenie to teraz wyniklo ze przedsionkowej,a ubytek miedzykomorowej jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira nie masz sie co martwic takim spadkiem... Im wyzej w ciazy, tym beda wieksze spadki..bo zasilamy rownize uklad krwionoscny plodu, przez co wiecej krwi zabierane od mamy...i organizm nie nadaza za uzupelnianiem...

Natalia, dobrze, ze diagnoza jest wiadoma i ze mozna leczyc po porodzie malutką... Wiadomo, ze bedzie Was to kosztowac sporo nerwoww... ale najwazniejsze ze WIADOMO co i JAK leczyc...no i ze bedzie dobrzE!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
deira dzięki za wyczerpującą wypowiedź co do materacyków, ja też chciałam wcześniej z kokosem, ale potem gdzieś przeczytałam, że uczula i z tym przemoczeniem bywa nieciekawie, najbardziej przerażają mnie te pleśnie itd
także szukam jakiejś innej alternatywy i co raz bardziej przekonuje się do tego żeby jednak wydać troszkę więcej ale mieć porządny materac, w końcu dziecko będzie go używało 3 lata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati a czemu 3 lata??
Moja miala rok i chyba dwa miesiace i sie wydelegowala do normalnego lozka

Ja chyba mam ten gryczano-kokosowy i nie wiem czy bede kupowac nowy... choc chyba tak.. bo nie wiem czy sie nie odksztalacaja... i jeden maluch po drugim moze spac ;// musze dopytac w sklepie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezu, dziewczyny, jak mi stopy spuchły!!! 😮 Po raz pierwszy od początku ciąży pojawiła się u mnie opuchlizna stóp. Ale jaka! Normalnie jak yeti wyglądam 🤪 Macie jakieś sprawdzone sposoby na zmniejszenie tego obrzęku? Narazie leżę z nogami do góry, ale nie wiem, czy to pomoże.

Sandra, dzięki, będę do poniedziałku spała spokojniej, do czasu wizyty u gina 🙂
Mam nadzieję, że on nie wpadnie na pomysł, by mi już teraz aplikować jakieś leki.
A jeśli chodzi o materacyk, to czytałam artykuł bodaj na dlarodzinki.pl, gdzie jakiś lekarz porównał korzystanie z używanego materacyka do noszenia po kimś wkładek do butów 😮 Zdecydowanie kup nowy 🙂

Natalia, nie wiem, czy to będzie jakieś pocieszenie dla Ciebie, ale może chociaż troszeczkę 🙂 Przypomniałam sobie, że przyjaciółka koleżanki z pracy urodziła w zeszłym roku córeczkę ze zdiagnozowaną wadą serca. Mała operowana była w pierwszych tygodniach życia, wydaje mi się, że w Gdańsku. Nie wiem, czy to była ta sama wada co u Twojego Maleństwa, ale wiem, że dziś jest zdrowym i wspaniale rozwijającym się dzieckiem. Dlatego jestem pewna, że wszystko skończy się dobrze, choć łatwo na pewno nie będzie. Ale z pewnością będziesz miała wsparcie nie tylko wśród lekarzy, ale rodziny i przyjaciół 🙂

Dobra, jestem padnięta po tym dzisiejszym dniu, dlatego życzę dobrej nocki i idę przytulić się do poduszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...