Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hejka Mamusie!!!
Podobno któraś z Was ma lub miała taśmę owodniową. Mi ją wczoraj lekarz odkrył podczas połówkowego. Powiedział,że mam się nie przejmować,ale nic więcej nie wyjaśnił. Może któraś z Was coś więcej wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Deira to gratulacje ogromne!! Życzę, aby pogoda dopisała i wszystko poszło tak sobie zaplanowaliście 🙂

Isa mam nadzieję, że jakoś przeżyłaś noc i już ząbek nie boli, no i trzymam kciuki za obronę!

Szczęśliwamama tak jak dziewczyny pisały, raczej zaopatrz się w wygodne obuwie na to wesele, a póki co nogi do góry!

Karolka to ostatecznie na jaki wózek się zdecydowaliście??

Doti to co takiego się stało wczoraj na tych zakupach, ze taka poirytowana byłaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki 🙂
Ja już wstałam, M jeszcze sobie pochrapuje w łóżku, bo idzie na 11 🙂
Deira będziemy trzymać kciuki za ślub 🙂 Za obronę Isy też 🙂
Szczęśliwamama a jakie masz ciśnienie krwi? W normie? Bo czasem z takim opuchnięciem podnosi się ciśnienie i to nie za dobrze. Jeśli to tylko zatrzymana woda to pikuś 😉 A wagą się nie martw, bo duża jej część to teraz właśnie woda zatrzymana w organizmie. Ja byłam na koniec czerwca na ślubie, upał 30 stopni. Wytrzymałam na obcasach do pierwszego tańca, potem zakładałam paputki 🙂 Nikt nie zwrócił uwagi, więc u Ciebie też będzie ok 🙂
Byliśmy z M razem na szkole rodzenia wczoraj. Położna opowiadała ogólnie o przebiegu porodu i o porodzie rodzinnym.... No i po minie M widzę, że jednak będę musiała przejść przez to sama 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂 zapowiada sie kolejny dzien skwaru ale to podobno ostatni taki dzien 🙂 wrocilam z badan i czekam az babcia zrobi pyzunie 😁 a do nich mam chec na buraczki i sos pieczarkowy 😁 od jakiegos czasu zauwazylam mam tak ze uwielbiam gdy zasypiam chyba moj organizm przyzwyczaja sie do tego ze niedlugo juz nie pospie sobie 😁 a teraz wcinam pierniczki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny ! 🙂
ale słonko świeci na dworze 🙂) o 10 zmykam na spacer z koleżanka i jej 3 miesięczną córeczką może pójdziemy też jakiegoś szmateksu pooglądać ciuszki 😉

Isa trzymam kciuki będzie wszytko dobrze 🙂

Dziewczyny farbowałyście włosy w ciąży?? bo ja przez całą ciąże nie farbowałam ...bo się bałam a teraz mnie coś korci... 🙂 jak tak to jaką farbą??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie, że te wszystkie przygotowania na przyjście maluszka zaczynają mnie powoli męczyć…
Na początku to przyjemność ogromna i euforia a teraz już jakoś ciężko mi na coś się zdecydować i ciężko podjąć decyzję, w ogóle jakoś zaczęłam się zastanawiać czy dobrze, że taki a nie inny wózek kupiliśmy, albo że może inaczej mogliśmy urządzić pokoik….
Ehhh nie wiem co mi jest
w sumie zabrałam się za kompletowanie wyprawki wcześnie, żeby potem nie kupować na wariata, tylko na spokojnie skompletować; lubię być zawczasu przygotowana, ale teraz jakiś lęk mnie dopada, że o czymś zapomnę, albo nie zdążę z czymś i w ogóle jakoś już mi co raz mniej się chce chodzić po sklepach, szukać i wybierać

Na szczęście większość mam; muszę kupić tylko:
materacyk do łóżeczka, bo łóżeczko właśnie zamówiłam na allegro, + jakaś ceratka lub pokrowiec
przewijak
wanienka
i dosłownie kilka drobiazgów, np. szczotka do mycia butelek, aspirator + sól morska, może jakieś kropelki na kolki, żeby mieć w razie „w,; dla mnie jakieś osłonki na brodawki + krem, stanik
no i przede wszystkim zapas pieluch 🙂

a najgorsze, że miałam dostać masę ubranek od przyjaciółki bo 18 czerwca urodziła córeczkę, także między naszymi pociechami byłoby 3 m-ce i akurat wyrosłaby z tych małych ciuszków; ona sama mi mówiła, żebym nic nie kupowała bo podostawała od innych koleżanek masę maleńkich ciuszków
no ale jej Zuzia jak się urodziła to miała 49 cm, czyli za jakieś 3 m-ce będzie mieć +/- 56 cm, a więc te wszystkie ciuszki 56 i 62 dopiero zacznie nosić, no i raczej w tej sytuacji nie mam co liczyć, że odziedziczymy coś
a tak się cieszyłam, że chociaż ten wydatek odejdzie, bo same pewnie wiecie ile te bodziaki i pajacyki kosztują, a potrzeba co najmniej po 7 szt kupić, więc jakaś spora sumka się uzbiera, a ja w rodzinie to nie mam jeszcze maluszków żadnych i nic nie dostałam w „spadku” – wszystko sami musimy kupować…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂
Iza trzymamy kciuki 🙂
Deira powodzenia na slubie 😁 przemysl to jeszcze 😜 😜 hehe oczywiscie zartuje 😉

Pati zdecydowalismy sie na wozek Bebetto Solaris, czyli ten o ktorym pisalam od poczatku 🙂
Wanilka ja farbowalam wlosy w ciazy ze 3 razy, ale po I trymestrze i farba bez amoniaku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati no mnie tez juz to zaczyna meczyc, tym bardziej, ze ciagle cos kupujemy i konca nie widac... Mam juz liste zrobiona na zamowienie na allegro u jednego faceta reszty brakujacej, czyli m.in. tych waleczkow do spania, butelek, kilka pieluch flanelowych, pojemniczkow do pokarmu i cos tam jeszcze jest, ale juz nawet nie pamietam. Jak wroce od rodzicow to zrobie to zamowienie i mam nadzieje, ze juz bedzie spokoj. Dla siebie tez juz chyba wszystko mam, przynajmniej tak mi sie wydaje 🙂 aaa no i ten wozek trzeba zamowic, ale to juz pikus 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
jedna z sierpniowek juz rozpakowana 🤪 🤪 🤪 🤪


o matko... jeszcze trochę i my będziemy musiały na wszelki wypadek torby spakować...
ale najpierw to trzeba by się zabrać za pranie wszystkiego dla maluszków...
co raz bardziej dociera do mnie myśl, że to już niedługo.... zaczynam się bać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!
U mnie dziś wyjątkowo ładnie, więc chyba muszę się wybrać na spacerek 😁
Isa powodzenia na obronie! mam nadzieje ze ząbek już nie boli!
Tussiiaa widzę że Karolinka ma smaka na naleśniki ostatnio 🙂
Doti oby dzisiejszy dzień był dla Ciebie lepszy od wczorajszego! nie daj się zdenerwować!
Deira, oby wszystko poszło po Twojej myśli ze ślubem! 3mam kciuki
Ja też jestem gotowa na SN i CC, boje się tylko tego znieczulenia w cc;( ale wiadomo dla maluszka wszystko zrobię oby tylko był bezpieczny
Pati ja też coraz bardzie zdenerowana i coraz mniejsza przyjemnosc sprawia mi wybieranie rzeczy;( naprawde chcialabym miec wszystko gotowe 😞
Tak na prawdę gdyby przez ostatnie dwa tygodnie rodzice nie zmusili by mnie do wybierania wyprawki nic bym do teraz nie miała:/ Na szczęście większość już skompletowałam. Największy problem mam z moją wybrednością. Wymyśliłam sobie jakie bym chciała rzeczy dla małego i teraz jeśli takich nie znajdę to innych nie kupuję :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
karolka84 napisał(a):
hehe ja to bym najchetniej ten porod przespala i obudzial sie jak malutka bedzie juz obok 😜 😁

karolka kto by tak nie chcial ja sie jedynie boje tych boli krzyzowych 😮 i bolesnych skurczy reszta jakos pojdzie 😁

a ja się boję tego "kręgu ognia" który się czuję po pęknięciu wód płodowych 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megan101 napisał(a):
hejka Mamusie!!!
Podobno któraś z Was ma lub miała taśmę owodniową. Mi ją wczoraj lekarz odkrył podczas połówkowego. Powiedział,że mam się nie przejmować,ale nic więcej nie wyjaśnił. Może któraś z Was coś więcej wie.

Ja miałam wykrytą taśmę owodniową na pierwszych badaniach prenatalnych. Ogólnie lekarz mi również powiedział, że nie mam się tym przejmować i nic więcej nie mówił. Ale ja oczywiście po powrocie do domu weszłam na neta i zaczęłam czytać o tym. Później byłam w szpitalu i również mi ją wykryli. Po przeczytaniu artykułów o tej taśmie byłam strasznie załamana. Pisali np. `Stopień uszkodzenia zależy od czasu, w którym płód był narażony na mechaniczne działanie strzępów owodni: od całkowitego zniszczenia ciała płodu z amputacją kończyn, głowy i poronieniem płodu, do zrostów lub amputacji pojedynczych palców bądź drobnych rozszczepów wargi i podniebienia`. Więc miałam najgorsze myśli w głowie. Myślałam tylko jak tu się położyć, żeby taśma nie dotykała mojego dziecka w brzuchu (mimo, że to nie miało znaczenia). Później ginekolog powiedziała mi, że nie mam czytać bzdur w internecie, ale nic więcej też się nie dowiedziałam. Później poszłam na kolejne prenatalne i lekarz już mi powiedział, że taśma jest w większej odległości od dziecka, więc nie mam się co martwić, że coś będzie nie tak. Na usg teraz za każdym razem mówie na kontroli, żeby mi pokazywała dwie rączki i dwie nóżki - żeby mieć pewność że mała jest zdrowa. Także Tobie również radzę nie stosować się do wypowiedzi i aktykułów w internecie. Najlepiej zapytać swojego lekarza, bo to przecież on powinien mówić Ci najwięcej i wszystko dotyczące maluszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
karolka84 napisał(a):
hehe ja to bym najchetniej ten porod przespala i obudzial sie jak malutka bedzie juz obok 😜 😁

karolka kto by tak nie chcial ja sie jedynie boje tych boli krzyzowych 😮 i bolesnych skurczy reszta jakos pojdzie 😁

a ja się boję tego "kręgu ognia" który się czuję po pęknięciu wód płodowych 😞

no weź mnie jeszcze bardziej strasz 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Mamusie.
ale dziś późno wstałam, ale nei mogłam w nocy spać i zasnęłam dopiero nad ranem...

ogólnie co do mojej wizyty u ginki to rozwarcie nadal jest, ale na szczęście się nie zwiększyło... niestety nie jest też mniejsze jak to mi sugerowano wypisując mnie ze szpitala-moja ginka się wkurzyła jak nie wiem co że mi takie rzeczy próbowali wmówić ii powiedziała że jutro sobie pogada z tym lekarzem co mnei badał przed wyjściem... no ale dla mnei to żadne pocieszenie :/
nadal mam dużo leżeć, nei przemęczać się i walczyć o każdy dzień Malucha w brzuszku. Na szczęście jest duży, więc ginka powiedziała, ze nawet jakby sie dziś urodził to nie ma wątpliwości ze wszystko ma dobrze rozwinięte i nic mu nie grozi, no ale wiadomo - im dłuzej u mamusi tym lepiej. za 2 tyg kolejna wizyta...
no a oczywiście jakby co to wyprawka dla mnie i dla Małego nieskompletowana jeszcze...eszzz :/


Tusia a Ty chyba pisałaś, ze dziś idziesz?? trzymam kciuki i powodzenia!
Isa powodzenia na obronie!

no i Deira na ślubie 🙂 oby wszystko poszło po Waszej myśli i oby to był WASZ DZIEŃ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...