Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
buffy niektórzy lekarze po prostu nie wiedzą co robią z tego wychodzi ://
mi w szpitalu mówiono, że mam mięśniaka i taśmy nie ma. A na badaniach prenatalnych i u mojej ginki okazało się, że taśma jest ale mięśniaka nie ma... Więc widać, że każdy lekarz to inna teoria... Aż czasem wkurw** się można!! 😠

Tak - dzisiaj mam wizytę na 14 🙂
A niedługo pójdę się odprężyć na spacerze, bo koleżanka opiekuje się piętro wyżej dwoma dziewczynkami i wezmę kejtra M. żeby się wybiegała skubana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buffy lez sobie i sie nie stresuj, a na pewno maluszek posiedzi jeszcze w brzuszku 🙂 Moja gin jest jakas dziwna. Zapisala mi teraz na anemie Tardyferon 2x1 a w ulotce jest napisane, ze mozna co najwyzej 1 dziennie lub co drugi dzien 😮 dopiero teraz to zauwazylam... chyba chce mnie wykonczyc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eszzz... szkoda gadać z tymi lekarzami....
ale myślę, że jednak moja ginka ma racę, bo wczoraj jak mnie dała na fotelu to mówi, ze rozwarcie jest tak jak było i że może wsadzić palec do Malucha i mówi, ze właśnie to robi i poczuję jak Maluch się przemieszcza i ucieka i tak faktycznie było, więc myślę, że to jednak w szpitalu się pomylili przy wypisie, szczególnie że przyjmując mnie do szpitala jednak to rozwarcie potwierdzili... no nic - przyjmuję że jest i muszę pilnować żeby się nie powiększyło.

dzięki za wsparcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Buffy lez sobie i sie nie stresuj, a na pewno maluszek posiedzi jeszcze w brzuszku 🙂 Moja gin jest jakas dziwna. Zapisala mi teraz na anemie Tardyferon 2x1 a w ulotce jest napisane, ze mozna co najwyzej 1 dziennie lub co drugi dzien 😮 dopiero teraz to zauwazylam... chyba chce mnie wykonczyc...


Karola powiem Ci że mi ostatnio też wyszły podobne wyniki do tych co podawałaś i za bardzo nikt z tego aż takiego problemu nie robił - mam to zbadać jeszcze raz na kolejną wizytę, ale ogólnie to jest jakiś mega obniżony poziom...a ta Twoja ginka Cię tak faszeruje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buffy85 napisał(a):
karolka84 napisał(a):
Buffy lez sobie i sie nie stresuj, a na pewno maluszek posiedzi jeszcze w brzuszku 🙂 Moja gin jest jakas dziwna. Zapisala mi teraz na anemie Tardyferon 2x1 a w ulotce jest napisane, ze mozna co najwyzej 1 dziennie lub co drugi dzien 😮 dopiero teraz to zauwazylam... chyba chce mnie wykonczyc...


Karola powiem Ci że mi ostatnio też wyszły podobne wyniki do tych co podawałaś i za bardzo nikt z tego aż takiego problemu nie robił - mam to zbadać jeszcze raz na kolejną wizytę, ale ogólnie to jest jakiś mega obniżony poziom...a ta Twoja ginka Cię tak faszeruje...

Buffy no wlasnie zaczela mnie juz bardzo irytowac i postanowilam sama wyznaczyc sobie dawke, bo jeszcze zaszkodze albo sobie albo maluchowi. widocznie ma jakas schize na punkcie tej anemii, nie jedna ma gorsze wyniki i nawet zelaza nie musi brac. To tak jak u Pestki z waga - ginka jest przewrazliwiona tak u mnie z tą morfologia...echhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!!!
Ja też już myślę o porodzie ale nie stresuję się tak bardzo bo już jeden za mną 🙂
Co do tego "kręgu ognia" to pamiętajcie że wody nie muszą z was chlusnąć jak na filmach,mi się troszkę polało,nawet nie byłam pewna czy to to(całkowicie bezboleśnie,tyko lekkie skurcze),reszta dopiero po chyba 5 godz przy porodzie.
Buffy odpoczywaj dużo i zaciskaj nogi,będzie dobrze 🙂
Deira powodzenia na ślubie,żeby było bajecznie 🙂
Isa trzymamy kciuki za obronę,mam nadzieję że ci ząb dał odpocząć w nocy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
buffy85 napisał(a):
karolka84 napisał(a):
Buffy lez sobie i sie nie stresuj, a na pewno maluszek posiedzi jeszcze w brzuszku 🙂 Moja gin jest jakas dziwna. Zapisala mi teraz na anemie Tardyferon 2x1 a w ulotce jest napisane, ze mozna co najwyzej 1 dziennie lub co drugi dzien 😮 dopiero teraz to zauwazylam... chyba chce mnie wykonczyc...


Karola powiem Ci że mi ostatnio też wyszły podobne wyniki do tych co podawałaś i za bardzo nikt z tego aż takiego problemu nie robił - mam to zbadać jeszcze raz na kolejną wizytę, ale ogólnie to jest jakiś mega obniżony poziom...a ta Twoja ginka Cię tak faszeruje...

Buffy no wlasnie zaczela mnie juz bardzo irytowac i postanowilam sama wyznaczyc sobie dawke, bo jeszcze zaszkodze albo sobie albo maluchowi. widocznie ma jakas schize na punkcie tej anemii, nie jedna ma gorsze wyniki i nawet zelaza nie musi brac. To tak jak u Pestki z waga - ginka jest przewrazliwiona tak u mnie z tą morfologia...echhhh


no tak-każdy lekarz ma jakieś swoje zboczenie... a my biedne musimy się z nimi użerać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w piękne słoneczne popołudnie 🙂.
Ja w ubiegły wekend spakowałam już torbę do porodu i do szpitala.Już sobie czekają,a ja jestem spokojna.
Ubranka dla synka są już uprane,uprasowane,poskładane i posegregowane według rozmiaru/rodzaju w szufladach 🙂.
Czekam tylko jeszcze z poscielą.........ale tym zajmę się na 2 tygodnie przed porodem........Włożę pościel do pojemnika i będzie sobie czekac na zasłanie. 🙂

Też się boję porodu.Wczoraj byłam z mężem na zajęciach w SR i tak było słychac krzyki z porodówki że aż dreszcze przechodziły,(krzyczały naprzemiennie 2 ciężarne).......No cóż,każda z nas musi to przejśc...

buffy85: jesteśmy w tym samym czasie,jeśli chodzi o tygodnie ciąży......Ja od dośc dawna mam ciąże zagrożoną.Co prawda nie mam rozwarcia,ale miewam skurcze.......Wciąż walczymy o kolejne tygodnie.Dużo leżymy,wypoczywamy.Jesteśmy dobrej myśli.Dacie radę!.Trzeba tylko myślec pozytywnie.....Najważniejsze to dotrwac do 37 tygodnia.Ile maluch waży?.Mój w 31 t.c. ważył 1860g.
Na pocieszenie powiem Ci że z rozwarciem można przechodzic wiele tygodni,jak nie miesięcy......
Słodki maluszek.Nam się nie chciał pokazac.....ale może za tydzień,bo będziemy mieli powtórkę z USG.

isa:gratulacje!!





wanilka: ja raz farbowałam włosy po I trymestrze.Teraz mam zamiar pofarbowac na 3 tygodnie przed terminem porodu.Farba oczywiście bez amoniaku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Dziewczyny 🙂

Isa gratulacje!!!

Mamusiak nasz "maluszek" jest dość duży - ostatnio tydzień temu ważył 2200, a teraz na wizycie go dokładnie nie mierzyła, bo w sumie w szpitalu mieliśmy bardzo dokładne, ale powiedziała, ze jest duży-tak na 33/34tydzień-więc to bardzo na plus w razie przedwczesnego porodu. Wiem, że z rozwarciem "da się jeszcze przetrwać", ale ponieważ przed tym jak mi się ono pojawiło nie miałam w sumie jakiś bóli czy coś to tak w sumie nie wiadomo skąd się wzięło :/ no i teraz przy każdym drobnym bólu, zakłuciu, napięciu brzucha się boję czy na pewno wszystko oki... wcześniej bym pomyślała, że to normalne, a teraz jest stresik :/
no ale damy radę i wspólnie zaciskamy nóżki-najlepiej do tego 37 tygodnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buffy85 napisał(a):
Dzięki Dziewczyny 🙂

Isa gratulacje!!!

Mamusiak nasz "maluszek" jest dość duży - ostatnio tydzień temu ważył 2200, a teraz na wizycie go dokładnie nie mierzyła, bo w sumie w szpitalu mieliśmy bardzo dokładne, ale powiedziała, ze jest duży-tak na 33/34tydzień-więc to bardzo na plus w razie przedwczesnego porodu. Wiem, że z rozwarciem "da się jeszcze przetrwać", ale ponieważ przed tym jak mi się ono pojawiło nie miałam w sumie jakiś bóli czy coś to tak w sumie nie wiadomo skąd się wzięło :/ no i teraz przy każdym drobnym bólu, zakłuciu, napięciu brzucha się boję czy na pewno wszystko oki... wcześniej bym pomyślała, że to normalne, a teraz jest stresik :/
no ale damy radę i wspólnie zaciskamy nóżki-najlepiej do tego 37 tygodnia 🙂



To faktycznie-spory dzidziuś 🙂........a myślałam że nasz mały jest spory 🙂.
Rozumiem Cię ale musicie się jakoś przemęczyc te kilka tygodni.Najlepiej by było gdybyście leżeli...to już tylko kilka tygodni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusiak napisał(a):
buffy85 napisał(a):
Dzięki Dziewczyny 🙂

Isa gratulacje!!!

Mamusiak nasz "maluszek" jest dość duży - ostatnio tydzień temu ważył 2200, a teraz na wizycie go dokładnie nie mierzyła, bo w sumie w szpitalu mieliśmy bardzo dokładne, ale powiedziała, ze jest duży-tak na 33/34tydzień-więc to bardzo na plus w razie przedwczesnego porodu. Wiem, że z rozwarciem "da się jeszcze przetrwać", ale ponieważ przed tym jak mi się ono pojawiło nie miałam w sumie jakiś bóli czy coś to tak w sumie nie wiadomo skąd się wzięło :/ no i teraz przy każdym drobnym bólu, zakłuciu, napięciu brzucha się boję czy na pewno wszystko oki... wcześniej bym pomyślała, że to normalne, a teraz jest stresik :/
no ale damy radę i wspólnie zaciskamy nóżki-najlepiej do tego 37 tygodnia 🙂



To faktycznie-spory dzidziuś 🙂........a myślałam że nasz mały jest spory 🙂.
Rozumiem Cię ale musicie się jakoś przemęczyc te kilka tygodni.Najlepiej by było gdybyście leżeli...to już tylko kilka tygodni 🙂


leżymy, leżymy - staramy się jak najwięcej... wszyscy się śmieją, że sobie odpoczywam, a ogólnie przy mojej wcześniejszej aktywności to leżenie to katorga jakaś - hehe. ale dla Malucha wszystko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
isa Gratulacje!!
Ja wróciłam ze spacerku, na przemian pada ulewny deszcz i świeci słońce! ehhh ciężko z taką pogodą 🙂
Kuchnia posprzątana, mieszkanie ogranięte,,, teraz czas myśleć o lunchu, ale nie wiem co by tu zjeść:/


Ty to masz energii 🙂.U nas tylko słońce,więc chętnie się wymienię na deszczyk......
Ja mam dzisiaj na obiad naleśniki z mascarpone,malinami i bananami. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buffy85 napisał(a):
mamusiak napisał(a):
buffy85 napisał(a):
Dzięki Dziewczyny 🙂

Isa gratulacje!!!

Mamusiak nasz "maluszek" jest dość duży - ostatnio tydzień temu ważył 2200, a teraz na wizycie go dokładnie nie mierzyła, bo w sumie w szpitalu mieliśmy bardzo dokładne, ale powiedziała, ze jest duży-tak na 33/34tydzień-więc to bardzo na plus w razie przedwczesnego porodu. Wiem, że z rozwarciem "da się jeszcze przetrwać", ale ponieważ przed tym jak mi się ono pojawiło nie miałam w sumie jakiś bóli czy coś to tak w sumie nie wiadomo skąd się wzięło :/ no i teraz przy każdym drobnym bólu, zakłuciu, napięciu brzucha się boję czy na pewno wszystko oki... wcześniej bym pomyślała, że to normalne, a teraz jest stresik :/
no ale damy radę i wspólnie zaciskamy nóżki-najlepiej do tego 37 tygodnia 🙂



To faktycznie-spory dzidziuś 🙂........a myślałam że nasz mały jest spory 🙂.
Rozumiem Cię ale musicie się jakoś przemęczyc te kilka tygodni.Najlepiej by było gdybyście leżeli...to już tylko kilka tygodni 🙂


leżymy, leżymy - staramy się jak najwięcej... wszyscy się śmieją, że sobie odpoczywam, a ogólnie przy mojej wcześniejszej aktywności to leżenie to katorga jakaś - hehe. ale dla Malucha wszystko!


Wiem coś o tym......Sama jestem z tych osób co nie potrafią usiąśc bezczynnie.......a leżymy z Antosiem już od 17 tygodnia ciąży......a więc 15 tygodni......czego nie robi się dla dziecka......ale już z górki.......Poza tym od jakiegoś czasu czuję się lepiej,więc pozwalam sobie na krótkie wyjscia...ale wciąż uważamy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...