Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam Was.
IZA gratulacje 🙂
Buffy śliczne maleństwo
Wanilka miożesz farbować włosy, ja farbowałam też już 3 razy i też bez amoniaku, ale zwykłą farbą też możesz.Jedynie rozjaśniać nie bardzo.
Deira gratuluję ślubu i życzę aby ten dzień był jednym z najpiękniejszych w życiu.Ahhh chciałabym to przeżyć jeszcze raz... 🙂 Dużo szczęścia dla Was!

Ja dopiero wróciłam z miasta.Kupiłam sobie niskie sandałki za 19,99zł haha Cena bombowa 🙂 Ale fajne są i wygodne, a muszę mieć jakieś niskie bo za tydzień na chrzciny idziemy.Jestem chrzestną na dodatek.Kupiłam też drugi kocyk dla małej, jeden dostałam nowy od siorki, ten kupiłam trochę grubszy.Żeby nie było-jest różowo niebieski w razie W 🙂 🙂
Kupiłam drugą paczkę wkładek laktacyjnych bo pomyślałam sobie,że co to jest 30 sztuk...Kupiłam teraz Johnsons baby, mają promocyjne opakowania 30 + 20sztuk gratis. Zapłaciłam 13,99zł za 50sztuk 🙂

U nas zmienia się pogoda widzę, jest pochmurno i wieje dość silny chłodny wiatr. I to mi pasi 🙂 🙂hihi jutro ma być ponoć 18 czy 20 stopni C. SUPER 🙂 🙂 Oddychniemy.

Ja dziś też jadłam naleśniki 🙂 z jabłkami 🙂 dziś znów u mamuni obiad 🙂

Nie wiem czy coś ze mną nie tak, ale ja się nie boję porodu.Może jeszcze zacznę, na pewno gdy nadejdą skurcze,będę się stresować ,ale na pewno nie boję się bólu. Tylko tego by mała urodziła się zdrowa,by usłyszeć jej płacz i by wszystko z nią było ok. Ja przeżyję nawet krojenie na żywca 🙂
Mniej więcej wiem co to za ból, bo gdy poroniłam, miałam skurcze i to tak cholernie bolało,że ryczałam z bólu, a teraz będzie jeszcze bardziej....Zdaję sobie z tego sprawę i jedyne czego się boję to znieczulenie....Nie wiem ale od dawien dawna boję się tego,że uszkodzą rdzeń kręgowy i zostanę kaleką.... 😞 Słyszałam też że mocne parcie może spowodować nietrzymanie moczu po porodzie...Nie za ciekawa sytuacja....Nie wiadomo ile czasu, czy już do końca życia ? Masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pestka24 napisał(a):
Witam Was.
IZA gratulacje 🙂
Buffy śliczne maleństwo
Wanilka miożesz farbować włosy, ja farbowałam też już 3 razy i też bez amoniaku, ale zwykłą farbą też możesz.Jedynie rozjaśniać nie bardzo.
Deira gratuluję ślubu i życzę aby ten dzień był jednym z najpiękniejszych w życiu.Ahhh chciałabym to przeżyć jeszcze raz... 🙂 Dużo szczęścia dla Was!


Zazdroszcze podejścia do kwestii porodu....ja się boję,ale wiem że nie uniknę tego i jakoś próbuję sobie to tłumaczyc.....Znieczuleniem się nie martwię,bo u nas w szpitalu po prostu go- nie ma.....




Ja dopiero wróciłam z miasta. Kupiłam drugi kocyk dla małej, jeden dostałam nowy od siorki, ten kupiłam trochę grubszy.Żeby nie było-jest różowo niebieski w razie W 🙂 🙂
Kupiłam drugą paczkę wkładek laktacyjnych bo pomyślałam sobie,że co to jest 30 sztuk...Kupiłam teraz Johnsons baby, mają promocyjne opakowania 30 + 20sztuk gratis. Zapłaciłam 13,99zł za 50sztuk 🙂

U nas zmienia się pogoda widzę, jest pochmurno i wieje dość silny chłodny wiatr. I to mi pasi 🙂 🙂hihi jutro ma być ponoć 18 czy 20 stopni C. SUPER 🙂 🙂 Oddychniemy.

Ja dziś też jadłam naleśniki 🙂 z jabłkami 🙂 dziś znów u mamuni obiad 🙂

Nie wiem czy coś ze mną nie tak, ale ja się nie boję porodu.Może jeszcze zacznę, na pewno gdy nadejdą skurcze,będę się stresować ,ale na pewno nie boję się bólu. Tylko tego by mała urodziła się zdrowa,by usłyszeć jej płacz i by wszystko z nią było ok. Ja przeżyję nawet krojenie na żywca 🙂
Mniej więcej wiem co to za ból, bo gdy poroniłam, miałam skurcze i to tak cholernie bolało,że ryczałam z bólu, a teraz będzie jeszcze bardziej....Zdaję sobie z tego sprawę i jedyne czego się boję to znieczulenie....Nie wiem ale od dawien dawna boję się tego,że uszkodzą rdzeń kręgowy i zostanę kaleką.... 😞 Słyszałam też że mocne parcie może spowodować nietrzymanie moczu po porodzie...Nie za ciekawa sytuacja....Nie wiadomo ile czasu, czy już do końca życia ? Masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345: to Cie zaskocze,bo prócz naleśników w piekarniku piecze mi się ciasto czekoladowe 🙂 🙂.
Mam miec dzisiaj gości z zaproszeniem na wesele,( na które nie pójdę,bo jest praktycznie w okolicach terminu porodu),więc ciasto jak znalazł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jakoś mam tak,że nie boję się np bólu idąc do dentysty,nawet lubię to uczucie 🙂
Tak samo jak pobierają mi krew czy dają zastrzyk.Nie robi to na mnie wrażenia, a niektórzy dorośli mdleją na samą myśl.Tak samo podchodzę do porodu.Wiem,że nie ma żadnego porównania,że to ból potworny ale czego się bać jak i tak musi to nastąpić? Nic nam to nie da, więc trzeba zacisnąć zęby i czekać na skurcze 🙂 wtedy można zacząć się stresować 🙂

A to nie wiedziałam że może nie być znieczulenia w szpitalu. W naszym chyba jest z tego co pamiętam,bo chyba siora jak rodziła pierwszą córe to miała,ale teraz zwątpiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pati1984 napisał(a):
pestka żeby nie mieć problemu z nietrzymaniem moczu i tez szybciej powrócić do formy trzeba ćwiczyć mięśnie Kegla teraz i po porodzie również 🙂


Wiem ale właśnie zawsze o tym zapominam 🙂 A to przecież takie łatwe i nie męczące ćwiczenie 🙂
Muszę się poprawić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka24 napisał(a):
pati1984 napisał(a):
pestka żeby nie mieć problemu z nietrzymaniem moczu i tez szybciej powrócić do formy trzeba ćwiczyć mięśnie Kegla teraz i po porodzie również 🙂


Wiem ale właśnie zawsze o tym zapominam 🙂 A to przecież takie łatwe i nie męczące ćwiczenie 🙂
Muszę się poprawić


ja też muszę sie teraz ostro zmobilizować i pamiętać żeby ćwiczyć codziennie, bo jak do tej pory to tylko od czasu do czasu jak mi się przypomniało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kupiłam sobie taką sukienkę. Co tam, 25zł jak za darmo 🙂 Ma ten gościu żółte, czerwone, zielone i niebieskie 🙂 Żółta też jest fajna. Tylko nie wiem czy ta L-ka nie będzie mi za mała, ale kierowałam się wymiarami które były wypisane i wyszło że XL będzie za duża. Nie wiem też czy nie będzie mi za długa, chciałabym aby była ciut za kolana, ale z tym nie ma problemu, mama jest krawcową 🙂 skróci i gotowe 🙂
http://allegro.pl/letnia-sukienka-ciazowa-40-i2472739475.html

Właśnie zamówiłam taki bukiecik na chrzciny, bo nie wiem jaka będzie pogoda, a jak będzie gorąco za tydzień to żywe kwiaty mi się uparują, a jedziemy jakieś 80km na te chrzciny. Kwiaty wyrzucą, a pamperki zawsze się przydadzą 🙂
http://allegro.pl/bukiet-z-10-pieluszek-pampersow-prezent-chrzest-i2449274647.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka24: U nas w 2 szpitalach nie ma znieczulenia,( tyle szpitali jest w naszym mieście).Jedynie na co mogę liczyc to gaz rozweselający.........ale czy on coś daje to nie wiem........
Świetny pomysł z tym bukietem.Widziałam na necie też torty zrobione z pieluszek i innych akcesoriów.Świetna sprawa.

pati1984:rozumiem że ten dolargan jest raczej nie polecany.......??......

Emilia1991: wez 2 nospy rozkurczowe i połóż się na godzinkę.Powinno przejśc.....



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też właśnie słyszałam że ten dolargan nie za bardzo bo ma wpływ na dziecko również,moja koleżanka jak dostała(tyko na 100% nie wiem czy to) to mały naćpany się urodził więc lepiej uważać 😮
A co do gazu to średnio pomaga bo ja miałam,lekkie halo się ma i tyle 🙂
Pestka fajny ten bukiecik ja też torty widziałam,praktyczny prezent 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusiak napisał(a):
.
Świetny pomysł z tym bukietem.Widziałam na necie też torty zrobione z pieluszek i innych akcesoriów.Świetna sprawa.


Są różności, te torty też są super,lub wózki,lub motorki z pampersów i na nim misiu, ale ja chciałam bukiecik jakiś niedrogi bo kase dajemy i to nie mało,a bukiecik chrzestna raczej musi mieć,a nie chciałam jeszcze dodatkowo bulić może stówę za wielki tort z pamprów 🙂
Też kurde akurat teraz musi być ten chrzest jak tyle wydatków mamy. Ale co zrobić. Dzięki Bogu żadna inna libacja się nie szykuje,oprócz chrzcin naszej małej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusiak nie wiem czy polecany czy nie, w każdym razie ma sporo skutków ubocznych, z których trzeba zdawać sobie spraw;
np. że przechodzi on przez barierę łożyskową, czyli przenika do krwi dziecka i często dzieci rodzą się senne, słabiej reagują na bodźce i mogą mieć słabszy odruch ssania

no i przez swoje działanie rozkurczowe często spowalnia akcję porodową, powoduje mdłości, zawroty głowy

z drugiej strony jak już kobieta naprawdę nie może dać rady z bólu to po to przecież te leki są
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przepraszam ,że się wtrącę ale widze ,że rozmawiacie o dolarganie ja miałam go podanego bo miałam skurcze a nie miałam rozwarcia działa narkotyzująco, i wymiotnie i sennie zasnęłam i po 30 min obudziłąm się z bólem partym i głowką między nogami 😁 a mały dostał 10/10 więc nie wiem czy za krótko i do niego nie trafiło czy co 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
odżyłam !
troszkę sobie pospałam... musiałam odreagować te znerwicowane ostatnie kilka dni 😉 w dodatku ten ząb daje sie we znaki 🤨 jutro jadę do dentysty żeby coś mi z nim zrobił bo coś czuje że jakiś stan zapalny się zrobił 😞

mój M dzwonił i stwierdził że nasz Szymuś już zdążył się obronić 😁 hehehe.... nie ma co, mały dopingował mamuśkę (tzn. chyba odczuł że jestem zdenerwowana bo wogóle mi nie przeszkadzał 😉)

teraz wkońcu mogę na spokojnie zabrać się za wyprawkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pati1984 napisał(a):
Pestka24 napisał(a):
pati1984 napisał(a):
pestka żeby nie mieć problemu z nietrzymaniem moczu i tez szybciej powrócić do formy trzeba ćwiczyć mięśnie Kegla teraz i po porodzie również 🙂


Wiem ale właśnie zawsze o tym zapominam 🙂 A to przecież takie łatwe i nie męczące ćwiczenie 🙂
Muszę się poprawić


ja też muszę sie teraz ostro zmobilizować i pamiętać żeby ćwiczyć codziennie, bo jak do tej pory to tylko od czasu do czasu jak mi się przypomniało


Dziewczyny a może będziemy sobie o tych ćwiczeniach codziennie na forum przypominać? Bo ja też wciąż zapominam 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka24: motorków,wózków to nie widziałam.......aż zerkne zaraz z ciekawości 🙂.

Pati1984: skoro są takie efekty uboczne,to jednak bym ni zaryzykowała.......No chyba że faktycznie nie miałabym wyboru.Miejmy nadzieję że poród przejdzie gładka i obędzie się bez znieczuleń 🙂

Emilia1991: a wziełaś nospę?.Może nie czekaj,tylko jedz na szpital?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi połóż się i jak do jutra nie przejdzie to raczej dzwoń do gin !
mnie ostatnio też tak dziwnie brzuch rwał i był strasznie twardy, wzięłam nospę i poszłam spać, a rano już wszystko było ok....

dentysta chyba źle mi zatruł tego zęba bo czasami tak mnie zaboli że zwijam się z bólu... jutro czeka mnie więc wizyta u niego i zobaczymy co mi poradzi.

uciekam robić z mamuśka placki ziemniaczane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leze caly czas i tak jak by lepiej bylo wstrzymam sie do jutra jak rano wstane z tym bolem to polece do mojego gin bo jutro przyjmuje ale w innym miejscu staram sie nie panikowac bo moze to dosc normalne na tym etapie
iza wiem co to za bol no z tym ze mowie mi na drugi dzien przeszlo 🙂
a ja pojadlam arbuza takiego zimnego i teraz leze sobie i zas strzele sobie kefir 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuchatki 🙂
Jestem po miłym i aktywnym dniu. Chodziłam w lekkich obcasach co teraz odczuwam w łydkach ale jutro będzie lepiej 🙂 Nie czytam zaległości bo nie mam siły ani możliwości z synalem na głowie. Zamówiłam ostatnie rzeczy potrzebne dla mnie i małej i do szpitala. Jeszcze tylko staniki do karmienia muszę kupić i będę miała wszystko co niezbędne. A to co jeszcze ewentualnie okaże się przydatne to będę kupować innym razem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...