Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nie wiem jak jest ze zwolnieniami ale wydaje mi się, że może lekarka podpisać a położna tylko wydać w odpowiednim dniu... (?)
A ta torba wiem że jest na innych aukcjach na kup teraz za 150zł...ale tak mi sie spodobała straaaaaaaaaaaasznie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Mamusiak niedostateczne dostarczanie wszystkiego, przez co dzidzia przestaje rosnac i sie rozwijac... 🤨

Kurde nie wiem teraz co z tym moim zwolnieniem bedzie... znow kolejny problem...


Właśnie to samo na ostatnim usg stwierdzili u mojej siostry, przykra sprawa 😞
Jutro idzie znów sprawdzić czy coś się zmieniło, jeśli dzidzia nie rośnie najlepszym rozwiązaniem jest cesarka. W inkubatorze dostanie więcej tlenu i pożywienia niż w brzuszku 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka: jeśli Twoja lekarka ma położną,albo recepcjonistkę to niech jej zostawi zwolnienie,któe sogie odbierzesz w odpowiednim czasie.
Mi zostawiali na recepcji i mężuś jeździł po zwolnienie,(jeśli mi się skończylo i nie miałam wizyty).....
To chyba nie problem,więc się nie martw na zapas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusiak napisał(a):

marylu: chciałabym urodzic w 38 t.c.....a jak będzie........czas pokaże 🙂


Ja coś zaczynam czuć, że mój mały będzie chciał dłużej posiedzieć. Wiem, że dla mnie każdy dzień po terminie będzie strasznym stresem. Więc jak ten napój na Ciebie zadziała o czasie, to ja może też zacznę stosować ok 39 tyg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusiak napisał(a):
marylu:Znajome z innego forum podpowiadają że te liście najlepiej pic po ukończeniu 36 t.c.........bo ten napar nie działa tak ekspresowo,(o ile wogóle działa) 😉

sprawdziłam, że można i u mnie kupić. Więc się zaopatrzę. Ale zacznę pić najwcześniej 37-38tydz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak leżałam w szpitalu przed porodem z córka to jedna dziewczyna właśnie opowiadała że od 36 tyg piłą herbaty malinowe 3 razy dziennie a w szpitalu wylądowała w 41 tyg. kazali jej drażnić brodawki i jak zaczęła rano to w nocy już urodziła 🙂 wydaje mi się że na nią to nie podziałało te maliny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
Doti fajna torba. Może jeszcze będzię w innych aukcjach 🙂
mamusiakTobie widzę zależy na wcześniejszym porodzie. Ciekawa jestem czy te liście zadziałają 😁
mixi trzymamy kciuki żeby wszystko było ok!
buffy a jaki kształt mają te żyły/rozstępy? pionowo, poziomo? w którym miejscu?

tak z boku i są pionowe-na dole właśnie takie fioletowawe, a potem przechodzi to w niebieską żyłę, więc nie wiem :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buffy85 napisał(a):
marylu345 napisał(a):
Doti fajna torba. Może jeszcze będzię w innych aukcjach 🙂
mamusiakTobie widzę zależy na wcześniejszym porodzie. Ciekawa jestem czy te liście zadziałają 😁
mixi trzymamy kciuki żeby wszystko było ok!
buffy a jaki kształt mają te żyły/rozstępy? pionowo, poziomo? w którym miejscu?

tak z boku i są pionowe-na dole właśnie takie fioletowawe, a potem przechodzi to w niebieską żyłę, więc nie wiem :/

u mnie widać właśnie po boku żyły (fioletowo-niebieskie) i są głównie pionowe, ale jak się przyjrzysz to widać cała sieć. Więc u Ciebie to też pewnie żyłki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli lozysko jest niewydolne to raz, ze maluch sie zle rozwija i ma za malo tlenu i skladnikow odzywczych,a dwa moze sie przedwczesnie oddzielic i doprowadzic nawet do zgonu plodu.. tak wiec trzeba to monitorowac zdecydowanie.

Co do zwolnienia Karolka nie obraz sie, ale o takie rzeczy pyta sie lekarza, albo poloznej u niegp w ganinecie 🙂) Kazdy lekarz inaczej. Ogolnie nie wolno pisac zwolnien na pozniej... ale wszystko zalezy od lekarza i ukladow. Niektorzy wrecz zadaja pojawienia sie na wizycie, zeby sie w papierach zgadzaly daty, mi wypisal 1,5 tygodnia wczesniej, z tym, ze wiadomo, ze nie mozna go wczesniej dac pracodawcy. Wszystko zalezy od tego jakie uklady masz w poradni i jak ci sie uda zalatwic co i jak. A poza tym co za polozna, ze dzwonila i nie powiedziala co i jak... ;///

Ja rez wrocilam z wizyty, dzisiaj ekspresowo, bo mial poslizg juz od samego poczatku, bo dwie panie we wczesnej ciazy przyszly i pewnie cos sie dzialo. Doibrze, ze mam kolezanke pietro wyzej, to poszlam sobie na kawe, bo oaz godzina obsuwy.
Szyjka dluga, zamknieta - 4,3cm. Mala wazy ok. 1500g. A ja jak mowilam 2kg na plusie 🙂) Sialala 🙂) hehe 🙂

Zwariuje zaraz, bo od kilku dni smierdzi mi mlekiem sfermentowanym, takimi zygami noworodkowymi, i zaraz pawia puszcze 🙂)

Tusia, jak bylam z Nadia w ciazy, to byla maniana z tym USG, ale mozna sprobowac isc tak na 9 i a nuz sie uda 🙂 Choc my bedziemy juz w dosc wysokim tygodniu, wiec nie ma sie co nastawiac, bo efekt moze byc niezadowalajacy 😞 Ale mozna isc sprobowac jak chcesz. Sprzedam Nadie mamie, i mozemy sie kisic w kolejce. A nie mozna jakos internetowo sie zapisac czy cos 🙂)

Z tymi paczkami tak to juz jest. Mi sie zdarzyla raz pomylka. Znaczy dostalam nie to co zamawialam 🙂 Chcialam adidasy, a dostalam sandaly 🙂)

A co zabiegow wywolywania porodu, po cos ciaza trwa statystycznie 40 tygodni. Wiadomo, ze kazdej z nas sie juz pozniej dluzy to oczekiwanie na maluszka, dolegliwosci coraz wiecej. Ale WARTO pamietac, ze to ze wybija wam 37tc ciazy to wcale nie oznacza, ze maluch urodzi sie donoszony. Moglbyc inny dzien zaplodnienia, maluch moze byc slabszy, moze miec problem z adaptacja.Nie mowie, zeby tu straszyc czy nie wiadomo, co bo sa tez dzieci, co rodza sie w 35 i wszystko w jak najlepszym porzadku... ale kiedy maluszek bedzie gotowy i caly proces porodowy to na pewno powita swiat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
dziewczyny mam zwolnienie do 3.08, a wlasnie dzwonili do mnie z przychodni, ze moja gin moze mnie przyjac 27.07, bo pozniej jej nie bedzie. Co ja mam w takim wypadku zrobic? Isc do innego lekarza po kontynuacje tego zwolnienia, czy co?


No to kurde ona Ci wypisuje zwolnienie i wypisuje je do 3 sierpnia i nie wie ze jej wtedy nie będzie? o urlopie powinna wiedziec już wczesniej. Nie mogła wypisać Ci do tego 27 lipca i w ten dzien poszlabys na wizyte i po ciag dalszy zwolnienia na miesiąc? Moja jest wlasnie teraz na urlopie i normalnie powinnam mieć wizytę teraz,ale miałam wczesniej - 2 lipca bo wiedziała ze wyjezdza i zebym nie zostala bez zwolnienia to przyjela mnie przed urlopem,mimo ze to bylo tylko dwa tygodnie od poprzedniej wizyty, a nie miesiąc.

Sandra, zastanawia mnie jak oni kurde są w stanie takie rzeczy wykryć jak niewydolne łożysko? Powiedz mi, dużo jest takich chorób , wad których nie wykryje się w ciąży, tylko po urodzeniu okazuje się od razu że cos jest nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buuu wróciłam od giny, poprzedni wynik krzywej cukrowej wyszedł trochę wyższy, i jutro znowu mam pić to świństwo znaczy glukozę, od miesiąca byłam na diecie, zero słodyczy, białego pieczywa itd. A mam taką ochotę na czekoladę !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka24 napisał(a):
karolka84 napisał(a):
dziewczyny mam zwolnienie do 3.08, a wlasnie dzwonili do mnie z przychodni, ze moja gin moze mnie przyjac 27.07, bo pozniej jej nie bedzie. Co ja mam w takim wypadku zrobic? Isc do innego lekarza po kontynuacje tego zwolnienia, czy co?


No to kurde ona Ci wypisuje zwolnienie i wypisuje je do 3 sierpnia i nie wie ze jej wtedy nie będzie? o urlopie powinna wiedziec już wczesniej. Nie mogła wypisać Ci do tego 27 lipca i w ten dzien poszlabys na wizyte i po ciag dalszy zwolnienia na miesiąc? Moja jest wlasnie teraz na urlopie i normalnie powinnam mieć wizytę teraz,ale miałam wczesniej - 2 lipca bo wiedziała ze wyjezdza i zebym nie zostala bez zwolnienia to przyjela mnie przed urlopem,mimo ze to bylo tylko dwa tygodnie od poprzedniej wizyty, a nie miesiąc.

Pestka planowo mialam miec wizyte wlasnie tego 27.07, ale gin powiedziala, ze wtedy bedzie na urlopie i ze dlatego wystawia mi zwolnienie do 3.08 i ze 3.08 mam przyjsc. Po czym dzis mam telefon, ze ona jednak przelozyla sobie urlop i 27go bedzie, a 3.08 nie 🤨 normalnie na leb mozna dostac. nawet nie zadzwonila do mnie polozna, tylko pani z rejestracji, wiec nie mialam sie kogo zapytac co w takim razie z moim zwolnieniem 😞 jesli bedzie miala w dupie moje L4, to od razu zmienie sobie gina na koniec ciazy, skoro ona ma takie podejscie do pacjentki 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
september napisał(a):
buuu wróciłam od giny, poprzedni wynik krzywej cukrowej wyszedł trochę wyższy, i jutro znowu mam pić to świństwo znaczy glukozę, od miesiąca byłam na diecie, zero słodyczy, białego pieczywa itd. A mam taką ochotę na czekoladę !
No to jedziemy na jednym wózku 🙂 ja od 1,5 tygodnia jestem na diecie cukrzycowej i muszę się kontrolować glukometrem. Nawet idzie wytrzymać 🙂 Polecam stronkę z dietą i wskazówkami: http://www.slodkiemamy.edu.pl/index.php?page=cukrzyca_ciazowa Mnie się ta dieta podoba - waga pokazuje mi o 2,7kg mniej niż na początku diety 😁 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny... dzisiaj byłam u gin... i szczerze po wizycie to aż mi się nie chciało uruchamiać kompa ;/ położyłam się i spałam...
z małym wszystko ok... rośnie jak na drożdżach... ale ze mną już nie jest tak wesoło, wyszła mi anemia, dodatkowo infekcja dróg moczowych i na domiar złego twardy brzuch i skracająca się szyjka... lekarz przypisał mi Luteine (dopochwowo), jakieś dwa antybiotyki w tabletach, i żelazo na tą anemie... i kazał tydzień nic nie robić tylko wypoczywać 😮 za tydzień mam przyjść na kontrolę, jeśli się stan mojego brzucha nie poprawi to wysyła mnie do szpitala 😞 😞
humor do bani 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...