Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
isa tak to jest, że z pierwszą ciążą nie znamy objawów, a co chwila każdy mówi, że takie bóle to normalne. Zresztą jedna będzie miała straszne bóle a nic się z szyjką dziać nie będzie a inna już będzie mieć skróconą wtedy 😞 najważniejsze często do gina chodzić
Emi może spróbuj sok z buraka z czymś mieszać to lepiej Ci będzie smakować ? zresztą te dwa łyki dziennie to dasz rade!
spróbuj może napić się czegoś z lodówki- i sprawdź czy mała się rusza? Może cała noc fikała a teraz odpoczywa?
efek takie rozstępy po porodzie często same się wchłaniają. Moja siostra miała taki wielki czerwony po boku brzuszka i po urodzeniu on znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam dziewczynki 🙂

emi najlepiej zjedz coś słodkiego, odczekaj jakieś 15-20 min, najlepiej się połóż, albo wygodnie usiądź bo chodząc to często nie czujemy ruchów
co do imienia to z tych, które wymieniłaś, mnie najbardziej podoba się bianka
a my z M już wcześniej zadecydowaliśmy, że nikomu z rodziny czy znajomych nie zdradzamy bo właśnie chciałam uniknąć jakiś komentarzy, że coś sie komuś nie podoba i pytanie a dlaczego takie, a może inne itd., a tak jak się urodzi, imię zostanie nadane i święty spokój, już nikt nie będzie mi truł, żeby zmienić
także tylko Wam drogie brzuszki zdradziłam, że będzie Gabrysia 🙂

isa trzymaj się i zaciskaj nóżki, już zostało nam kilka tygodni, także dasz radę na pewno!

karolka no nie mogę uwierzyć, że znowu masz kontrolę...szok; pytałaś się może tego faceta dlaczego tak Cię nawiedza co m-c??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 napisał(a):
witam się i ja... dzisiaj jestem wyjątkowo słaba i jakaś zmięta ;/
brzuch dalej mam trochę twardy... i nie ustępuje ;/ zaaplikowałam tą Luteinę i strasznie się źle czuje, lekarz kazał mi po włożeniu Luteiny leżeć ale mimo że leże to i tak czuje jakby miała mi zaraz wypaść 😮 a tam w środku czuje dyskomfort 🤨
antybiotyk i te pozostałe tablety też pochłonęłam aż mnie osłabiło 😞
no ale czego się nie robi dla maluszka...

mixidixi lekarz mnie trochę zjeb** że napewno coś musiałam odczuwać w związku z tym twardym brzuchem i skracającą się szyjką, ale szczerze to myślałam że takie \'lekkie\' bóle dołem brzucha to normalne, jednak się przeliczyłam i w ciągu 4 tyg tak dużo się pozmieniało że teraz pozostaje mi zaciskać nogi i nie puszczać małego...

Isa ja mam szyjkę 1.2, więc napewno fasz radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pati1984 napisał(a):
karolka no nie mogę uwierzyć, że znowu masz kontrolę...szok; pytałaś się może tego faceta dlaczego tak Cię nawiedza co m-c??


pytalam sie, ale on nie wie, bo dostaje tylko takie zlecenia...a ze to jego region to ciagle ten sam mnie nawiedza 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
pati1984 napisał(a):
karolka no nie mogę uwierzyć, że znowu masz kontrolę...szok; pytałaś się może tego faceta dlaczego tak Cię nawiedza co m-c??


pytalam sie, ale on nie wie, bo dostaje tylko takie zlecenia...a ze to jego region to ciagle ten sam mnie nawiedza 😁


ale mnie najbardziej zastanawia co on sprawdza... czy faktycznie jesteś w ciąży czy co?
bo przecież leżeć nie musisz, więc w domu być nie musisz, to o co chodzi w tych całych kontrolach?? na prawdę nie rozumiem sensu tych odwiedzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe pati pytalam go o to...powiedzial, ze duzo kobiet w ciazy pobiera zasilek chorobowy z zusu, a pracuje sobie nadal (jesli np. fryzjerka, czy kosmetyczka ma swoj zaklad, albo pani w sklepie). Mowi, ze niejednokrotnie przylapali ciezrne jak w 9. miesiacu sobie dorabialy, albo jedna dzwigala skrzynie z piwem u siebie w sklepie... No ale mowie mu, ze ja nie mam swojej firmy, ani nic, to gdzie niby mam dorabiac...
Moge sobie dorabiac dajac np korki z niemca, no ale i tak robilabym to u siebie w domu, wiec i tak na niczym mnie nie zlapia...
W ogole to sa bez sensu te kontrole, bo ten facet przychodzi zawsze dzien po zlozeniu zwolnienia, no wiec dzis wiedzialam, ze moze przyjsc i sobie nic nie robilam, bo wczoraj zdazylam juz sobie wysprzatac cale mieszkanie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dopiero co zawitałam w domu od 7 rano 🤔
Witam się tak poza tym 🙂
Leżałam 30 min pod ktg, a później czekałam do 11:20 aż mnie lekarz przyjmie, bo miałam 8 numerek.
Jeszcze oczywiście miał pół godziny poślizgu - norma 🙂
Ogólnie powiedział, że taśmy nie widać już i prawdopodobnie jej nie ma...
Mięśniaka również nie widział więc na szczęście się nie powiększa 🙂
Więc myślę, że warto było czekać tyle czasu na takie wiadomości 😉
I za 3 tygodnie mam przyjść do niego na kontrolę.
I dostałam skierowanie tam na mocz i krew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tussiiaa napisał(a):
Ja dopiero co zawitałam w domu od 7 rano 🤔
Witam się tak poza tym 🙂
Leżałam 30 min pod ktg, a później czekałam do 11:20 aż mnie lekarz przyjmie, bo miałam 8 numerek.
Jeszcze oczywiście miał pół godziny poślizgu - norma 🙂
Ogólnie powiedział, że taśmy nie widać już i prawdopodobnie jej nie ma...
Mięśniaka również nie widział więc na szczęście się nie powiększa 🙂
Więc myślę, że warto było czekać tyle czasu na takie wiadomości 😉
I za 3 tygodnie mam przyjść do niego na kontrolę.
I dostałam skierowanie tam na mocz i krew.


no to super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super Tusia 😉) Najwazniejsze, ze wszystko w porzadku 🙂

No Natalia, jesli czujesz sie na silach to idz!!!

Ja dzis bylam w pracy, ale atmosfera taka jakas, ze bez kija nie podchodz ;// Wiec szybko dosc sie zmylam 🙂) Pogofa niemozliwa...

Ciezko okreslic, jak to jest, bo mnie np. ostatnimi czasy boli brzucho, napina sie jak kamien, boli mnie w kroku i co?? Szyjka 4,3cm.. i na pewno bym nie zwrocila uwagi na te bole... u jednych tak, a u innych inaczej ;//
Niektore dziewczyny ni z tego ni owego dostaja czynnoci skurczowej bez zadnych objawow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane Mamusie 🙂
W końcu udało mi się dorwać do kompa, więc od razu daję znak życia 🙂
Przede wszsytkim dziękuję za trzymanie kciuków - czwartkowy ślub i przyjęcie udały się lepiej niż mogłam to sobie wymyśleć 😁 Bałam się, że dwie rodzinki, które znały się tylko z widzenia nie znajdą wspólnych tematów, a okazało się, że dyskusjom, śmiechom, żartom nie było końca 😁 Ja w końcu poczułam się tak zmęczona, że musiałam się położyć. Dobrze, że przyjęcie było u nas w domu, bo tak to byłby problem. Moja mała Gwiazdeczka chyba też czuła zmęczenie od środy, kiedy zaczęły się intensywne przygotowania, że dopiero wczoraj zaczęła znowu mi brykać w brzuchu. Nadrabia zaległości, bo wczoraj to tak mi z przysłowiowego buta zaserwowała, że aż krzywiłam się z bólu 🤢
Po minionym czwartku pozostały wspomnienia i obrączki 😁 Ale cieszę się, że formalnościom stało się zadość, bo teraz mój Ślubny nie będzie miał problemu w USC z załatwianiem formalności po narodzinach Małej, gdybym ja nie była w stanie sama jechać.
Po czwartku żeśmy jeszcze oblecieli z tortem i ciastami znajomych i rodzinę, którzy byli nieobecni, tak więc dopiero dziś na spokojnie mogę zajrzeć na forum.
Trochę stron żeście naprodukowały - ponad 100 🤪
Mam nadzieję, że uda mi się to nadrobić dziś i jutro.
Zdążyłam jedynie zauważyć, że Natalia przeżyła tragedię rodzinną - Natalko, strasznie mi przykro z powodu Twojej babci 😞 😞 😞 Trzymajcie się dzielnie - Ty, Bartek i Majeczka.

Idę teraz piec ciasto drożdżowe, bo dostałam całe wiadro jagód 🙂 Muszę jakoś to zagospodarować, żeby mi się nie zepsuły.
Do przeczytania później i miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira fajnie że wszystko wyszło tak jak planowaliście 🙂 i gratulacje!!

pochłonęłam dwa talerze ryżu z jabłkami 🤪 obżarstwo nie z tej ziemi... mały dostał czkawkę i dodatkowo wypina się w każdą stronę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉
Wróciłam z nad morza...nikomu nie życze 16 godzin w pociągu...
Niestety najgorsze zaczeło sie na miejscu. Ostre zapalenie pęcherza. Cały mój wyjazd spędziłam na wizytach u lekarzy i w toalecie. srednio co 7 minut w dzien i co 30 minut w nocy ... 😞 cały czas miałam wrażenie że się `posikam. nawet jak dopiero wstałam z sedesu... :/
No ale cóż. najważniejsze że już w domu.
Wczoraj Adrian rozpakował paczke z łóżeczkiem bo ja wcześniej wyciągnelam tylko pościel i materac zeby sie nie odkształcił. Okazało sie że sprzedawca dorzucil od siebie jeszcze ceratke pod przescieradlo, dwie paczki paklanek i smoczek i kartke z dopiskiem \"mały dodatek za opóźnioną przesyłkę\" a na łożeczko czekałam moze tydzien 😁
Oczywiście musieliśmy sie z mężem pokłócić bo on chciał rozkładać juz łożeczko a przeciez jeszcze czeka nas malowanie pokoju...więc jaki w tym sens...Czemu ten moj mężczyzna czasami zapomina o uzywaniu mozgu ... 🤢

Deira GRATULACJE! aż mi się przypomniał nasz ślub i sobie zdjęcia zaczęłam przeglądać. 🙂 tylko że u nas bylo tak kameralnie...tylko rodzice, rodzenstwo i babcie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauleczka20 napisał(a):
Hej 😉
Wróciłam z nad morza...nikomu nie życze 16 godzin w pociągu...
Niestety najgorsze zaczeło sie na miejscu. Ostre zapalenie pęcherza. Cały mój wyjazd spędziłam na wizytach u lekarzy i w toalecie. srednio co 7 minut w dzien i co 30 minut w nocy ... 😞 cały czas miałam wrażenie że się `posikam. nawet jak dopiero wstałam z sedesu... :/
No ale cóż. najważniejsze że już w domu.
Wczoraj Adrian rozpakował paczke z łóżeczkiem bo ja wcześniej wyciągnelam tylko pościel i materac zeby sie nie odkształcił. Okazało sie że sprzedawca dorzucil od siebie jeszcze ceratke pod przescieradlo, dwie paczki paklanek i smoczek i kartke z dopiskiem \"mały dodatek za opóźnioną przesyłkę\" a na łożeczko czekałam moze tydzien 😁
Oczywiście musieliśmy sie z mężem pokłócić bo on chciał rozkładać juz łożeczko a przeciez jeszcze czeka nas malowanie pokoju...więc jaki w tym sens...Czemu ten moj mężczyzna czasami zapomina o uzywaniu mozgu ... 🤢

Deira GRATULACJE! aż mi się przypomniał nasz ślub i sobie zdjęcia zaczęłam przeglądać. 🙂 tylko że u nas bylo tak kameralnie...tylko rodzice, rodzenstwo i babcie 😉


Znam te zapalenia pecherza :// najgorsze co moze być !! Idziesz siku, a tu lecą 2/3 kropelki i aż wkurw** się idzie na takie latanie do kibla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...