Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej brzusie i mamusie 🙂
Emi ty jestes szalona,podziwiam determinacje tylko nie przecholuj kochana 🙂
Marylu gratulacje dla siostry ale bedziecie miec fajnie,dzieciaczki w tym samym wieku tylko siostra pewnie w Polsce.
Ciekawe co z Iza,chyba jednak ten remont i zalatwianie spraw ja ruszylo 😉
A moje dziewczyny spia i taka bloga cisza w domciu,jutro mamy badanie sluchu a i spacerek tez wczoraj zaliczylismy.Tydzien zlecial jak 1 dzien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
szczesliwamama napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
szczesliwamamo sama sama 😁 wczoraj juz jedna zrobilam 😁 teraz tylko czekam na obiad i robie2 tak jak powiedzial lekarz 😁


ale jak to po co?ma to jakoś pomóc wywołac porod czy jak? myslałam, ze lewatywe robi się juz w szpitalu... zeby nie było jakei s"niespodzianki"podczas porodu

ps. nigdy czegos takiego sama nie robiłam ani nie robiono mi, czy to boli?

lekarz mi zlecil bo moja mala jest juz nisko glowka ale jak to stwierdzil jeszcze troche jej brakuje i niby lewatywa miala wywolac skurcze i tak tez bylo nasilily sie
lewatywa nic a nic nie boli nie czuc nawet jedynie co czuje to zimny strumiec 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pije duzo dziewczyny 🙂 wiec nie powinnam sie odwodnic 🙂 poza tym po tej wczorajszej toalecie bylam na kibleku tylko 3 razy az sie zdziwilam bo podobno tak strasznie czysci ze zejsc nie mozna 😮
emaleth sama bym sie nie podjela gdyby mi lekarz nie powiedzial poza tym mecza mnie juz te bole te "skurcze" jakos przezywam zaciskujac zeby ale krzyz 😮 krzyz to jakas kaplica 😮
inirtam jeszcze nie musze zjesc mam nadzieje ostatni obiadek 😁 bo babcia dzis robi skrzydelka w sosie slodko-kwasnym 😁 a pozniej juz tak ladnie nie bedzie sie jadlo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja sprzatam i sprzatam i konca nie widac, cos wolno mi to idzie 🤔 ale nie cierpie, jak mam miec gosci a tu syf na chacie, no wiec zapierniczam...jakby m to widzial to by sie nieziemsko wkurzyl, przynajmniej mam spokoj 😁

A Ulka sobie wczoraj wlozyla swoje syrki miedzy moje zebra i tak sobie siedzi 😮 schylac sie nie moge, ale ona ma to gdzies - najwazniejsze, ze jej tak wygodnie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
pestka bidulko a moze zrob tak jak ja 2 dni temu wzielam zimna kapiel posiedzialam we wannie z 20 min zgwalcilam M i od tamtego wieczoru bole wczoraj caly dzien bol jak na okres i krzyz zrobilam lewatywe i sie nasililo o 4:40 obudzily mnie skurcze co 7-8 min i trwaly tylko do ok. 6 rano i dzisiaj to samo co wczoraj mysle ze juz dzisiaj cos sie ruszy konkretnego domyslam sie ze ci sie nie chce ale mozna ten ostatni raz sprobowac ja tez bym juz nie podchodzila do wywolywania porodu tylko wlasnie ciekawila mnie ta zimna kapiel i wyszlo a stopy tak jak byly spuchniete tak sa tylko teraz to juz mnie az bola jak je dotykam


też bym chciała zgwałcić mojego M, ale on sie nie daje 😞 ☺️ 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez musialam sobie obiadek zrobic i zjesc zanim pszlam rodzic,tym bardzej moj M bo on to sie robi bardzo nieprzyjemny jak glodny 😉
Szczesliwamamo z moim nie bylo szans na sex pod koniec,zaparl sie i nic co bym mu powiedziala nie dzialalo.
Na szczescie jego interwencja nie byla potrzebna 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mixidixi, opieki jest 2 dni, niezależnie od liczby posiadanych dzieci

Karolka, nam będzie należało się już 4 tyg, a nie 2 tego dodatkowego macierzyńskiego

Szczesliwamama, no niestety my tych 2 dni okolicznościowego to nie wykorzystamy, bo on nie przechodzi na nowy rok, tak jak wypoczynkowy, mężowie nasi za to skorzystają

ja też po macierzyńskim i zaległym wypoczynkowym muszę wrócić do pracy, bo z jednej pensji to nie damy rady, kredyt na głowie i te sprawy...

zresztą jakoś nie wyobrażam sobie nie mieć swojej kasy na jakieś wydatki i prosić męża o kieszonkowe... jakoś źle bym się czuła, a tak mamy kasę wspólną - na tzw. "życie", na wspólnym koncie gdzie oboje ze swojej pensji przelewamy taką samą kwote, czyli składamy się po równo, a ta niewielka sumka co zostaje nam z pensji na naszych osobistych kontach to jest na swoje osobiste wydatki 🙂
i jak chce sobie kupić np. torebkę czy iść do fryzjera to nie muszę prosić męża o zgodę albo o kasę na to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka: łączę się z Tobą w bólu......Kłucia w kroczu,obolałośc,zmęczenie .nie jest mi obce......Jutro mam wzytę u lekarza.Jak mi powie że dalej jestem zamknięta to się załamię.....

inirtam: to fajnie.....zapowiada się że sporo czasu spędzisz z maleństwem 🙂.Rozumiem że po macierzyńskim+wydłużonym macierzyńskim,można wziąśc zaległy urlop a poźniej wychowawczy........?

Emilia: Ty szalona Kobieto 🙂.Oby drugie podejście z lewatywą dało efekty 🙂

marylu:wielkie gratulacje dla siostry 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
Emi ja zrobiłam z 10 przysiadów zasnełam i obudził mnie ból party i głowka miedzy nogami 😁


czym się rózni ból party od zwykłego? ogólnie to nie czuje się abym była przygotowana na poród... ;/ w sensie, dużo czytałam ale jakoś nie cuzje sie madrzejsza przez to... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pati1984 napisał(a):
Tyssiiaa napisał(a):
Emi ja zrobiłam z 10 przysiadów zasnełam i obudził mnie ból party i głowka miedzy nogami 😁


no to emi pewnie zaraz zacznie ćwiczyć przysiady.. hihi 😁 😁
tylko nie rób wcześniej tej lewatywy 😁 😁 😁


😁 😁 😁 to by sie dzialo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szczesliwamama napisał(a):
Tyssiiaa napisał(a):
Emi ja zrobiłam z 10 przysiadów zasnełam i obudził mnie ból party i głowka miedzy nogami 😁


czym się rózni ból party od zwykłego? ogólnie to nie czuje się abym była przygotowana na poród... ;/ w sensie, dużo czytałam ale jakoś nie cuzje sie madrzejsza przez to... 🤢

szczerze nie mam sama pojecia bol party to pewnie juz ten taki ostateczny gdzie chcesz przec bo dziecko wychodzi nie mam pojecia 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
pati1984 napisał(a):
Tyssiiaa napisał(a):
Emi ja zrobiłam z 10 przysiadów zasnełam i obudził mnie ból party i głowka miedzy nogami 😁


no to emi pewnie zaraz zacznie ćwiczyć przysiady.. hihi 😁 😁
tylko nie rób wcześniej tej lewatywy 😁 😁 😁


😁 😁 😁 to by sie dzialo 😁



😁 😁 😁 😁 😁 😁

ps. właśnie staniczki dotarły, więc mam już wszystko 🙂 mogę rodzić 😜 hehe... ciekawe, czy nie będą za małe, tak piszecie, że te piersi "puchną" bardzo przy karmieniu... niby wzięłam rozmiar większe, ale cholera wie, czy to wystarczy... hehe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane któraś z Was pisała że akt urodzenia ma się po 30 dniach... Na zarejestrowanie dziecka w USC ma się chyba 14 dni od urodzenia - pamiętajcie że rejestrujemy w USC właściwym dla miejsca urodzenia a nie zamieszkania! Akt urodzenia wydawany jest od razu w dniu rejestracji. Nie wiem jak u Was - u mnie z USC od razu wysłali pismo meldunkowe do USC właściwego dla miejsca zameldowania i po 30 dniach od rejestracji mam się zgłosić w Urzędzie Gminy po odbiór numeru PESEL.

Ja się w piątek wybieram do Opieki Społecznej złożyć wniosek o becikowe i może dostarczę do firmy papiery o zasiłek macierzyński.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka... przetestowałam czopek glicerynowy... powiem Ci tak...efekt natychmiastowy!! nie wiem, czy cała akcja trwała z 5 minut! żałuję, że do tej pory miałam takie opory przed tym... od dziś koniec z zaparciami, nie będę się więcej katować, tylko w razie "przedłużenia" od razu zaaplikuję, co trzeba 😉 😜
nie wiem, jak to zadziała u osoby, która nie ma na co dzień takich problemów, ale u mnie zdało egzamin na 6 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
Karolka... przetestowałam czopek glicerynowy... powiem Ci tak...efekt natychmiastowy!! nie wiem, czy cała akcja trwała z 5 minut! żałuję, że do tej pory miałam takie opory przed tym... od dziś koniec z zaparciami, nie będę się więcej katować, tylko w razie "przedłużenia" od razu zaaplikuję, co trzeba 😉 😜
nie wiem, jak to zadziała u osoby, która nie ma na co dzień takich problemów, ale u mnie zdało egzamin na 6 😁

dzieki za info 😁 w odpowiednim czasie przetestuje na wlasnej pupie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Kochane któraś z Was pisała że akt urodzenia ma się po 30 dniach... Na zarejestrowanie dziecka w USC ma się chyba 14 dni od urodzenia - pamiętajcie że rejestrujemy w USC właściwym dla miejsca urodzenia a nie zamieszkania! Akt urodzenia wydawany jest od razu w dniu rejestracji. Nie wiem jak u Was - u mnie z USC od razu wysłali pismo meldunkowe do USC właściwego dla miejsca zameldowania i po 30 dniach od rejestracji mam się zgłosić w Urzędzie Gminy po odbiór numeru PESEL.

Ja się w piątek wybieram do Opieki Społecznej złożyć wniosek o becikowe i może dostarczę do firmy papiery o zasiłek macierzyński.


ja pisałam o 30 dniach ale to, ze urzad ma tyle czasu na wydanietakiego dokumentu nam, wiem ze my mamy zglosic ro do 14 dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi powodzenia życzę i oby ta lewatywa pomogła ,bo aż strach pomyśleć co jeszcze będziesz robiła żeby urodzić 😜
Ja dzisiaj mam dzien lenia nic nie robie tylko latam z kanapy do kompa i na odwrot .
Skurcze mam te przepowiadające ,ale już się tym nie stresuje i nawet już do tego przywykłam. 🙂
Ciekawe która nas zaskoczy nagłym porodem ? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szczesliwamama napisał(a):
Doti napisał(a):
Kochane któraś z Was pisała że akt urodzenia ma się po 30 dniach... Na zarejestrowanie dziecka w USC ma się chyba 14 dni od urodzenia - pamiętajcie że rejestrujemy w USC właściwym dla miejsca urodzenia a nie zamieszkania! Akt urodzenia wydawany jest od razu w dniu rejestracji. Nie wiem jak u Was - u mnie z USC od razu wysłali pismo meldunkowe do USC właściwego dla miejsca zameldowania i po 30 dniach od rejestracji mam się zgłosić w Urzędzie Gminy po odbiór numeru PESEL.

Ja się w piątek wybieram do Opieki Społecznej złożyć wniosek o becikowe i może dostarczę do firmy papiery o zasiłek macierzyński.


ja pisałam o 30 dniach ale to, ze urzad ma tyle czasu na wydanietakiego dokumentu nam, wiem ze my mamy zglosic ro do 14 dni
Kochana USC od razu powinno wydać Akt Urodzenia w 3 egzemplarzach, na poczekaniu. Przynajmniej u mnie tak jest.

Karolka jesteś pewna? Bo w Krakowie są dwa USC (co najmniej) i zależnie od tego w której dzielnicy jest szpital, tam się rejestruje dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...