Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
Emi ciekawe czy ta enema zadziała 😜 może Twojemu lekarzowi chodziło o to że przy wypróżnianiu używasz jakichś mięśni które mogą przyśpieszyć poród? sama nie wiem 🤨
no i co z tussia? urodziła? 🙃
ja się zbieram do łóżka dobranoc

marylu powiedzial zeby zrobic lewatywe bo wtedy glowka sie bardziej wryje i powinny byc skurcze a mnie caly dzien od wczorajszego wieczora boli podbrzusze jak na okres teraz tak jak by bol sie nasilil i promieniuje az na krzyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Emi, nie chcę Ci nic mówić, ale ja te bóle okresowe połączone ze skurczami krzyżowymi to mam już od dłuższego czasu 😜

a wczoraj wieczorem tak mnie napierdzielał brzuch... z tym, że ból kompletnie inny niz dotychczas, jakby nie związany zupełnie z ciążą... może od zaparć, nie mam pojęcia, ale jak dziś mnie nic nie ruszy, to ruszam z czopkiem, bo nie ma żartow... nie śpię dziś od 3 (a nawet trochę przed) 🤢

zadam, chyba głupie, pytanie... czy kobieta czuje w jakiś sposób rozwarcie? tzn. czy jest jakakolwiek różnica, gdy się, no nie wiem, siedzi, stoi, sika, chodzi...cokolwiek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ja nadal 2 w 1 choć obudziłam się z bólem podbrzusza może urodze w terminie. 🙂
Ostatnio był spokoj ,a teraz od wczoraj znowu zaczyna sie dziac , oby tym razem organizm na dobre szykował się na trudy porodu 🙂
Do poniedziałku mam czas ,a jak nie to do szpitala 🤔
Ciekawe co u Emi czy już odczuwa skurcze porodowe 😆
No i zastanawiam się co z tą naszą Tusią 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 U nas nocka super, Mała właśnie się wybudza, Synal naprawia swój "motor" 😁 Ja dziś zamierzam leniuchować a wieczorem przyjeżdża na chwilę moja siostra z mężem.

Deira późno kąpię Małą, bo wcześniej ona ma okres czuwania i nie zaśnie na długo. Udało nam się już wyczuć jaki ma rytm dnia i zwykle jest tak, że 3 razy w dzień śpi po 2-3 godzinki a reszta to jest takie czuwanie, że na chwilę zamknie oczka, zdrzemnie się a więcej czasu się kręci i pieści. Za to w nocy śpi mocno i obudzi się tylko co 3-4godziny na karmienie 🙂

Inirtam ja rozwarcia żadnego nie czułam i to raczej nie ma szans żeby je poczuć. Bo jakby się dało wyczuć czy jest rozwarcie to by nie były badania potrzebne co chwila na porodówce .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry.
Wczoraj wieczorem podlaczyli mnie pod ktg a tam rysują sie skurcze... Pozniej o 2 w nocy dostalam takich boli brzucha i krzyza ze prawie ryczalam... Podlaczyli dalej pod ktg a tam fale dunaju, powiedzieli ze jak nie przejda to wezma mnie na porodowke. Ale obudzilam sie i jak narazie nic nie czuje. Czekam na obchod i dalej pod ktg.
Kurde zaczynam sie bac!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro mam pytanie do Ciebie - Małej na ustach zrobiły się takie jakby wodne bąbelki. Wyczytałam że taki bąbelek zwłaszcza na górnej wardze to ssawka, ale ona ma całe usteczka takie 😞 wyglądają jak odmoczone...powinnam się martwić czy to faktycznie od ssania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Isa powodzenia!! trzymamy za was kciuki!!

Doti właśnie tak mi się wydawało, ale zasłyszałam to ostatnio od kogoś i powiem Ci, że sama zgłupiałam hehe 😜 i zaczełam się zastanawiać, czy to w ogóle możliwe 😮

a jeszcze mam pytanie wyprawkowe... macie jakieś welurowe/cieplejsze pajace? w rozmiarze 56/62? boje się, że mam za mało rzeczy jednak dla małego... widziałam w smyku ostatnio, ale polarowe 🥴 i wydaje mi się, że maluch może się w tym zagotować, ale taki welurek to milutkie, cieplutkie i "oddycha"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inirtam ja Małą ubieram w body z kr rękawem i pajaca albo body z dł. rękawem i śpiochy i okno mamy ciągle otwarte. Na obecne temperatury to wystarczy. Na dwór wychodzimy bez przykrycia, ewentualnie pieluszka tetrowa złożona. Mamy kilka takich cieplejszych pajacyków na chłodniejsze dni i na pewno się przydadzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂

inirtam, ale może nie kupuj na razie tych cieplejszych pajaców bo dostaniesz w prezencie od gości jak będą przychodzić w odwiedziny 🙂
ja przynajmniej postanowiłam na razie się wstrzymać z kupowaniem ciuszków chociaż nie mam za wiele ubranek bo nie miałam po kim odziedziczyć, więc jedynie tyle co sama zakupiłam, ale liczę, że kilka takich małych jeszcze dostanę, a jak nie to się dokupi

isa, to Ty nas wszystkie przegonisz jeszcze z tym rodzeniem 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Isa, bedzie dobrze!!! Juz niewiele Ci zostalo ;//

Inirtam, nie ma opcji "czuc" rozwarcia...

Emi, juz nie przesadzaj z tym wywolywaniem porodu, zebyc nie przedobrzyla... bo to wszystko tez nie jest takie obojetne dla organizmu i malucha przede wszystkim ;/
A lekarz sam niech sobie lewatywe zrobi... Nie ma skurczy, nic nie pomoze i lewatywa...;/

Doti, bardzo mozliwe ze malutkiej robi sie to od ssania..
A nie peka ani nic??
Szczerze mowiac, to nie spotkalam sie z caymi usteczkami w ssawkach i tez nie wiem jak to wyglada dokladnie... Zadzwon do srodowiskowej, ona ma obowiazek przyjsc i zobaczyc..

Moje dziecko spalo wczoraj w przedszkolu. Cyba pierwszy raz od 1,5 roku zasnela w dzien. Nie liczac podrozy.. ale oczywiscie jak ja budzili to wsciekla byla ;//
U nas teoria srody sie sprawdzila.. Beczala dzisiaj i wogole wejsc do sali nie chciala ;///
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laseczki 🙂
Ja na nogach od mniej więcej 6, ale czuję się całkiem nieźle. Mała wczoraj wieczorem tak mi dała do wiwatu, że nie dziwię się, że dziś jest dużo spokojniejsza. Tak mi szalała wczoraj w brzuchu, że aż zwijałam się momentami z bólu.

Inirtam, ja mam kilka takich cieplejszych pajacyków i śpioszków welurowych, ale u mnie termin jest na koniec września, więc wolałam się już wcześniej zaopatrzyć w coś cieplejszego. NIgdy nie wiadomo jakie temperatury będą pod koniec września.
Isa, dobrze, że jesteś pod opieką lekarzy. Trzymam kciuki 🙂

Ja spadam. Idę trochę ogarnąć mieszkanie, potem jadę na zakupy, do fotografa zrobić zdjęcia do dowodu, a na koniec do gina po odbiór wyników na paciorkowca 🙂
Miłego dzionka 🙂 Może jak wrócę to jakaś informacja-niespodzianka się pojawi o nowym bobasku... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mixidixi napisał(a):
Dziewczyny powiedzcie mi czy wypada powiedziec goscia ktorzy beda sie zapowiadac w odwiedziny ,ze nie chcemy ciuszkow tylko ewentualnie pieluchy ?
Ciuchow ja podostawałam tyle ,że mała pewnie i tak wszystkiego nie założy ,a pieluchy zawsze są potrzebne 🙂


jasne, że tak! w ogóle bym się nie krepowała, a myślę, że dla nich tez to jest wygodniejsza sprawa, idą do marketu i kupują pieluchy, a nie musza szukać jakiegoś ciuszka i sie zastanawiać który będzie lepszy, co się bardziej przyda i czy będzie sie podobał
moim zdaniem goście powinni sie ucieszyć, że powiesz im wprost co przyda wam się najbardziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mixi, powiedzieć można, pod warunkiem, że goście już ciuszków nie kupili. Bo jak mają już gotowy prezent, to będzie trochę niezręczna sytuacja. A jak nie kupili i zastanawiają się co chcecie, to jak najbardziej.
Ja mam właśnie podobną sytuację. Dowiedziałam się, że jedna ciotka nakupowała nam w prezencie jakichś śpioszków i bodziaków, a ja tego mam w tej chwili od zatrzęsienia. I wiem od teścia, że się cieszy jak skowronek, że da nam to w prezencie. No nie powiem jej, że to niepotrzebne i niech mi teraz pieluchy kupi... 🤢 A wogóle to zamiast nawet pieluch to wolałabym na przykład kasę, bo zbieram na matę edukacyjną albo leżaczek-bujaczek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Sandro 😉 Właśnie próbuję się do położnej dodzwonić ale póki co poczta się włącza. Jeszcze u nas nie była od porodu a pasowałoby żeby i mnie obejrzała... Mała bardzo dużo na piersi wisi i sama już nie wiem co o tym myśleć. W nocy wystarcza jej 20 minut żeby się najeść a w dzień to by mogła i dwie godziny ssać. Chyba że to o pieszczotę bardziej chodzi....

Mixi moim zdaniem spokojnie możesz gościom zapowiedzieć że jeśli mają ochotę coś kupić to pieluszki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to już widzę Emi, jak za chwilę ryż będzie zbierać 😁 😁 😁 😜 hahaha...
swoją drogą coś się nie odzywa, więc może obędzie się bez ryżu 🤪

mixi ja już niektórym zapowiedziałam... pytają się, czego nam brakuje... to mówię, że w zasadzie wszystko mamy, a to, co na pewno się przyda i nie zmarnuje to pieluchy, chusteczki czy kosmetyki...

moi rodzice dali nam 500zł na wyprawkę, za co kupiłam zestaw do łóżeczka i jeszcze mam zamiar kupić to łóżeczko turystyczne... teściowa dala 5 siat koszmarnych ubranek, o czym już pisałam hehe, więc nie spodziewam się za bardzo czegokolwiek z jej strony...
nie mniej może faktycznie wstrzymam się z tymi cieplejszymi ubrankami, choć jak urodzę w drugiej połowie września, to przynajmniej na wyjście ze szpitala coś cieplejszego mogłabym mieć, bo z pogodą może być różnie... może w jakiegoś jednego pajaca się zaopatrzę, tak na wszelki wypadek...

swoją drogą słyszałam, że listopad ma być ciepły i słoneczny...w sam raz na spacerki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
no to już widzę Emi, jak za chwilę ryż będzie zbierać 😁 😁 😁 😜 hahaha...
swoją drogą coś się nie odzywa, więc może obędzie się bez ryżu 🤪

Albo tak ją bieganie do kibla w nocy wymęczyło, że teraz bidulka odsypia, hehe 😉 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane powiem tak
nocka straszna bole krzyza i pachwin od 4:40 do prawie 6 mialam skurcze co 7-8 min az w koncu z bolu zasnelam a mialam na porodowke jechac o 6 tak wiec lewatywa dziala dzis znowu bol jak na okres mysle ze pozalatwiam do konca co mam zalatwic zrobie lewatywe i bede gonila do szpitala.
Nie wiem czemu ale wydaje mi sie ze jak bym pojechala o tej 6 to moze i bym juz urodzila 😮
aaa i brzuszek zrobil mi sie twardy jak skala i cos tam sie chyba saczy ale nie jestem w 100% pewna a tyle mam jeszcze do latwienia 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...