Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Od wczoraj coś mi się stało z brzuszkiem i nie mogłam nic napisać na forum 😞 Być może moje dziecko coś mi poprzestawiało i teraz nie mogę dojść do ładu z ustawieniami na forum 😞
Wracając do mojej wczorajszej wizyty u gin to jestem przerażona wagą mojego Niunia bo jak dobije do 4 kg to nie wiem jak Ja go urodzę... Ale jak patrzę w książeczkę ciąży to Mikołajek na tym etapie ciąży też ważył 2500 kg a jak się urodził w 37 tygodniu 3030 kg więc jak bym go donosiła do końca to też pewnie by ważył ponad 3500 kg.
Dzisiaj czuję się już lepiej ale przez moje problemy żołądkowe przez dwa dni schudłam dwa kilo także takie zatrucie to dieta cud...
Pisałyście o posiewie Ja miałam robiony wczoraj teraz muszę tydzień czekać na wyniki i już będę miała komplet badań do szpitala. W ogóle moja gin powiedziała mi ,że być może to była już moja ostatnia wizyta bo kolejną mam na 19 września ale mogę urodzić do tego czasu. Mam do Was pytanie co ile teraz chodzicie do lekarza/ Bo w poprzedniej ciąży pod koniec chodziłam co dwa tygodnie a teraz moja gin stwierdziła ,że ponieważ jest to moja druga ciąża i wszystko jest dobrze to nie ma takiej potrzeby i chodzę co 4 - 5 tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Larosa ja mam wizytę w przyszłym tygodniu i na wizycie będę w tym samym tygodniu ciąży co Ty na wczorajszej więc już się nie mogę doczekać porównania wagi naszych dzieciaczków 😁
Ostatnio na wizycie mój lekarz mi powiedział, że kolejna wizyta za miesiąc, a później będziemy się spotykali co dwa tygodnie. Więc idę w czwartek a później chyba jakoś w połowie września.
Jakoś od kilku dni mam przeczucie, że urodzę pod koniec września. Mąż mi wkręcił, że mam się na te dwa wesela nie szykować, tylko na porodówkę 😁 i tak jakoś zaczęłam w to wierzyć. Może też dlatego, że już pokoik cały wyremontowany, umeblowany i czeka na Malutką 🙂
Jutro jak wstanę to włączam pralkę z ciuszkami i z pozostałymi rzeczami które kupiliśmy (kocyki, pościel, pieluszki, ręczniki) bo to wszystko śmierdzi "nowością". Później tylko prasowanie i oczekiwanie na narodziny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Larosa- niestety ja nie pomoge bo to moja pierwsza ciaza ,a ze nie zaszlam w nia naturalnie dlatego zklasyfikowana jest jako ciaza wysokiego ryzyka wiec ja mam czestsze wizyty. Ale skoro gin tak mowi to napewno wie co robi. Powiedz jak chodzisz co 4-5 tyg to jak on Ci wystawia l4? na tak dlugo to chyba sie nie da?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 2 w1 , ja bylam u gin. w wt. macica zamknieta ale szyjka skrocdona ;/ w pon. ide do szpitala ;/ na 4 dni na obserwacje i badania jakies beda robic.. mały wazy okolo 1800 g 🙂 i kopie jak szalony ;D pozdrawiam ...coraz blizej spotkania z nszymi malenstwami ;D bojeeee sieee 🤨 🤨 🥴 🥴 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann będzie dobrze zobaczysz. Też leżałam na patologii ciąży i wszystko jest do przeżycia. Jak wypiszą Cię ze szpitala koniecznie napisz Nam jak się czujecie Ty i Twój maluszek.
Danusia Ja obecnie nigdzie nie pracuję więc L4 nie jest mi potrzebne. Jak skończył mi się urlop macierzyński mój były pracodawca nie przedłużył ze mną umowy. Nie zdążyłam znaleźć kolejnej pracy bo zaszłam w drugą ciążę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Mamusie 🙂
Larosa, ja już od dłuższego czasu mam wizyty c dwa tygodnie, w zasadzie to tak szybko mija mi ten czas, że nawet nie wiem kiedy...
Dziewczyny mam do Was pytanie, w co będzecie ubierać maluszka po przyjściu do domu? Ja się wzięłam za prane, wyprałam już 3 pełne pralki, a końca nie widać, jeszcze ze 4-5 przede mną,a to narazie są same ciuchy. Ale stwierdzam, że mam chyba braki w garderobie mimo to, bo mam 500par bodów, ale np. prawie nie mam śpiochów, albo czegoś na werzch na te body...nie bardzo wogole wiem co na wierz się zakłada, jakiś sweterek czy bluzkkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Mamusie 🙂
Larosa, ja już od dłuższego czasu mam wizyty c dwa tygodnie, w zasadzie to tak szybko mija mi ten czas, że nawet nie wiem kiedy...
Dziewczyny mam do Was pytanie, w co będzecie ubierać maluszka po przyjściu do domu? Ja się wzięłam za prane, wyprałam już 3 pełne pralki, a końca nie widać, jeszcze ze 4-5 przede mną,a to narazie są same ciuchy. Ale stwierdzam, że mam chyba braki w garderobie mimo to, bo mam 500par bodów, ale np. prawie nie mam śpiochów, albo czegoś na werzch na te body...nie bardzo wogole wiem co na wierz się zakłada, jakiś sweterek czy bluzkkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emma23 -ja jeszcze nie piorę ,narazie kończę malować muminki w pokoju naszego synusia i mam nadzieje skoncze do niedzieli bo w pon. do szpitala a jak wroce to skrecimy łózeczko itp. do pokoju malego i wtedy zaczne prac i prasowac i wtedy dopiero sie okaże czego mi jeszcze brakuje z garderoby choc sadze ze nie bedzie tych brakow duzo 🙂
zobacz czego ci brakuje i po prostu dokup 🙂 ja mam troche kaftanikow swterkow itp. ale wsio zobacze jak popiore i poprasuje.Poukładam też rozmiarami odrzu zeby potem nie szukac ...ehh troche pracy nas czeka 😜

p.s od początku ciąży mam juz +7kg mysle ze jeszcze z 3 dojda choc gin ma nadzieje ze dociagniemy choc do 38 tyg. ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dwupaki 😜
Mi właśnie pierze się pierwsza partia rzeczy, słoneczko jest więc wystawię na taras i jak wyschnie szybko to włączę następną pralkę 🙂
Emma to wszystko zależy jaka pogoda będzie i jaką temp. będziesz miała w domu. Jeśli nie będzie mrozów na zewnątrz to w domu będzie cieplej to wystarczy body z krótkim rękawem i pajacyk a jeśli body będzie z długim to myślę, że półśpiochy wystarczą. I tak dziecko na początku nie leży odkryte tylko w rożku lub pod kocykiem więc powinno być ok 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A no i też zależy jakiej grubości masz ubranka. Bo ja część śpiochów i pajacyków mam cieniutkich a część np. polarowych i to też ma znaczenie 🙂 Dojdziemy do wprawy!!! Po jakimś czasie się będziemy same z siebie śmiały jak mogłyśmy nie wiedzieć pewnych rzeczy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
Ja mysle, ze malucha bede trzymala w domu w pajacykach, no chyba, ze bedzie jeszcze cieplo to wtedy body z krotkim + spioszki 🙂
Ja mam teraz wizyty co 2 tyg, ale od niedawna...
Co do L4, to niedawno mialam wystawione na miesiac i nie bylo problemu 🙂
Ann trzymamy kciuki za Twoja wizyte w szpitalu 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu, pewnie tak będzie, że będę siedziała i się zastanawiała jak ja mogłam czegoś takiego nie wiedzieć 🙂 ale teraz mam stresa 😜
Ann, w szpitalu zawsze bezpieczniej, wiem z własnego doświadczenia, bo sama 2 tyg temu leżałam na ocp. I dzień przed wyłam, a później się okazało, że każdą wątpliwość można od razu rozwiać, o wszystko zapytać lekarza, albo położną, do tego dziewczyny miałam fajne na sali, więc było. ( hahaha jak sobie jeszcze teraz przypomnę jak jedna wariatka czuła w 7tc bicie serca dziecka i jak się ono rusza POD JEJ SERCEM dosłownie-na tej wysokości, to aż tęsknię za tym szpitalem 😁 😁 😁 😁)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Z moją dzidzią jest wszystko ok 🙂 Rośnie jak na drożdżach 🙂 Waży już 2 kg i jest o 1,5 tygodnia większe niż wynika z om. Zastanawiam się do ilu dobije. Lekarz mówi, że wielkość dziecka nie ma wpływu na termin porodu.
Niestety na koniec zaczęłam brać leki 😞 Furaginum na bakterie w moczu, Tardyferon na żelazo i Asparaginian na bóle w kroczu. Poza tym skróciła mi się trochę szyjka, ale mam nie panikować.
Ja zwolnienie dostaję normalnie na 30 dni i nikt nie robi problemu.
Wizyty u lekarza mam co miesiąc i teraz na końcówce to się nie zmieni.
A Małego zamierzam trzymać w body i śpiochach lub w pajacach, choć w sumie wszystko zależy od tego jaka będzie pogoda i temperatura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nacudja ja bralam dokladnie te same leki co Ty 🙂 odstawilam Aspargin, bo mi skurcze blokowal, Furagin bardzo dobry, szybko zapalenie zniknie 🙂 Pamietej, zeby tardyferon brac ok godz przed jedzeniem, najlepiej na glodniaka, bo wtedy lepiej sie wchlania 🙂 ja go biore do dzis i czasem mecza mnie zaparcia, ale to przy zelazie normalne 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Karolka. Szukałam w tej ulotce jak to brać, ale było napisane tylko, że raz dziennie albo nawet co drugi dzień. Teraz już będę wiedziała 🙂
A te bakterie to jakieś dziwne, bo żadnych objawów nie mam. Tyle tylko, że wyszły w badaniach. Nawet się doktorka dziwiła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja mam raz i na następną wizytę mam iść znów z wynikami i zobaczymy co będzie. dramatu nie ma, bo mam hemoglobiny 11, ale spadła od ostatniego razu i doktorka stwierdziła, że się za to weźmiemy 😉
A z tymi bakteriami to niby może być tak, że próbka źle pobrana albo za długo leżała w laboratorium i czekała na analizę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja napisał(a):
Dzięki Karolka. Szukałam w tej ulotce jak to brać, ale było napisane tylko, że raz dziennie albo nawet co drugi dzień. Teraz już będę wiedziała 🙂
A te bakterie to jakieś dziwne, bo żadnych objawów nie mam. Tyle tylko, że wyszły w badaniach. Nawet się doktorka dziwiła...
Ja od poczatku mam jakies bakterie w siusiach nic nie swedzi nie piecze a sa lekarz tez sie zdziwil ale podobno to norma u wiekszosci ciezarnych mamus ale kontrolowac trzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...