Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Larosa, dzięki za info 🙂
Danusia, ja smaruję na wszelki wypadek i to 2 x dziennie (brzuch, piersi, pośladki, uda, choć tylko brzuch i piersi mi się zmieniły). Póki co niby nic się nie dzieje ale słyszałam od znajomych, że potrafią wyskoczyć w każdej chwili, nawet tydzień przed porodem a takie regularne smarowanie uelastycznia długoterminowo skórę. Kremy to tylko dodatek, jak masz skłonności to pewnie w 100% nie pomogą ale... moja kumpela mówiła, że w okresie dojrzewania jej wyszły straszne na nogach więc była przerażona co będzie w ciąży, smarowała się praktycznie od początku i nic do końca się jej nie pojawiło. Nie wiem w co wierzyć ale wychodzę z założenia, że lepiej przez 3 miesiące mieć tłusty brzuch, piersi i pośladki niż potem do końca życia się wstydzić na plaży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć 🙂
Ja brzuch i piersi smaruję oliwką od początku ciąży i na razie rozstępów nie mam. A resztę ciała smaruję tak jak przed ciążą czyli po kąpieli balsamem.
Czytałam artykuły kiedy robią się rozstępy kobietom w ciąży i wszędzie jest napisane, że to sprawa indywidualna i u niektórych na brzuchu i piersiach mogą pojawić się na samym początku a u innych dopiero po porodzie 🤪
I tym się przeraziłam bo biust mi strasznie urósł, ostatnio kupiłam stanik do karmienia z Triumpha (fajna promocja była 2w cenie jednego) i musiałam wziąć 75F 😲 a przed ciążą nosiłam 75C, więc się obawiam o te rozstępy 😞
Ale na chwilę obecną bardziej mnie przeraża mój cellulit na udach, który mi się zrobił na początku ciąży....oby zniknął po porodzie 😠 No ale nic dziwnego jak mam 18,5kg na plusie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂 mi sie piersi zrobily tylko pelniejsze i zmienilam staniki na o rozmiar wieksze...ale za to przy karmieniu na pewno sie jeszcze powieksza 😁
Ja nowych rozstepow nie mam raczej, brzuch smaruje specjalnym kremem na rozstepy dla kobiet w ciazy, a reszte balsamem z AA na cellulit 🙂

A w obwodzie brzuszka mam juz 110 😁 😁 😎

Snila mi sie dzis Ula 🙂 byla sliczna, miala rozwichrzone wloski i byla taka maciupcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Współczuję kobietom, które mają na co dzień taki duży biust bo to nie jest takie fajne 😞
I obawiam się jak mój będzie wyglądał jak przestanę karmić 🥴 W razie czego zaopatrzę się w masę kremów ujędrniających i mąż będzie codziennie masował 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kupiłam sobie Maltan tak jak pisałyście i dwa dni już go używam. Ale dziś zaczęły mnie strasznie swędzieć sutki 🥴 Może mam uczulenie 🤢 Posmaruję się nim jeszcze dziś wieczorem i jutro i jak dalej tak będą swędziały to odstawię na kilka dni i później znów spróbuję. Zobaczymy czy to uczulenie czy zwykły przypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Nie było mnie tu cały dzień bo od wczoraj mam rewolucje żołądkowe i dzisiaj cały dzień umierałam 😞 Zatrułam się najprawdopodobniej jogurtem 😞 Od wczoraj wieczorem było już nie dobrze w nocy też się co chwila budziłam i zbierało mi się na wymioty a rano doszły mi okropne boleści brzucha w pewnym momencie się wystraszyłam bo zaczęłam mieć skurcze i bóle z krzyża. Myślałam już ,że może zaczynam rodzić... Wzięłam nospę i troszkę się poprawiło ale brzuch boli mnie cały czas. Dobrze ,że dzisiaj miałam wizytę u mojej gin to zbadała mnie i na fotelu i zrobiła usg dopochwowe i przez brzuch i stwierdziła ,że nic złego się nie dzieje szyjka jest długa 4 cm i zamknięta więc na poród na pewno się nie zanosi. Powiedziała mi ,że ewidentnie się czymś zatrułam a takie skurcze mogą wystapić od jelit. Moje bobo waży już 2600 kg także kawał chłopa przy porodzie ma ważyć 3800 kg także kruszynką to on nie będzie... 🙂 Według usg to już 34 tydzień + 6 dzień więc rzeczywiście mogę urodzić wcześniej i będę wrześniówką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też mnie dziwi to swędzenie, ale może to zwykły przypadek. Tak jak pisałam odstawię i po 2dniach wrócę do smarowania i sprawdzę czy to uczulenie.
Larosa no wielki ten Twój "Maluszek" 😁 Ja mam wizytę za tydzień to się przekonam ile moja waży 🙂 Już się nie mogę doczekać porodu, tzn. nie porodu ale tego że Mała będzie z nami. Już ją chcę mieć przy sobie 😆 Nie wiem czy już pisałam o tym czy nie ale Ona ma chyba ADHD-już trzecią noc budzi mnie bo robi takie akrobacje w brzuchu, że hoho..... Czuję ją w trzech miejscach na raz jak się prostuje i kopie i boksuje. Lewa strona brzucha, prawa i środek albo góra, dól lewy dół prawy itp... Kurcze jakie to jest wspaniałe uczucie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie 🙂 nie moge spac od 5.30 😮 o 7 bylam oddac mocz i krew do badania - pozniej bede miala wyniki w necie to zobaczymy co z ta hemoglobina 🙂 niestey musze sie przyznac, ze ostatnio zaniedbalam branie tabletek z buraka, wiec roznie to moze byc...Robilam jeszcze dzis badanie na hiv...

Kurcze od wczoraj mam jakies dziwne skurcze, albo to mala tak sie tam naipna, ale dziwne uczucie...a rusza sie tez niesamowicie intensywnie 🙂 to dobry znak 🙂
A dzis zaczynam 9 miesiac ciąży 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez czuje Mala czasem w 3 miejscach na raz, widzac ja ja usg przekonałam sie czemu- lezy jak banan- glowa na dole. pupa po jednej str brzucha, nogi po drugiej i jak sie naspnie to rzeczywiscie czuc w tych miejscach ale nie jakos strasznie mocno, tak przyjemnie 😆 chyba tego najbardziej bedzie mi brakowac po ciazy...

Karolka gratulacje 🙂 jeszcze troszke i bedziesz po, chcialabym byc na Twoim miejscu. Daj znac jak wyniki 🙂

aa mam jeszcze pytanie- mna porodowke chyba trzeba grupe krwi i musi byc orginal? ja w ciazy nie robilam bo robili mi jak trafilam do szpitala i jest napisane w wypisie czy to wystarczy??? a i mam jeszcze oryginal z laboratorium ale z przed 7 lawt jeszcze ze starym nazwiskiem wiec chyba tez nie bardzo 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
aha... no to rzeczywiscie super 🙂 ja na poczatku ciazy hemoglobine mialam ponad 15 wiec porownujac do tego co mam teraz 12,1 to tragedia


ale masz w normie, wiec tym bardziej nie ma powodu do zmartwienia 🙂 gin mowila, ze jak sie ma ponizej 10 to trzeba zaczac dzialac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...