Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Wpadłam się przywitać i zapytać jak minęła Wam nocka? Mi coraz gorzej się śpi w nocy wstaję z okropnym bólem do toalety bo mały coraz mocniej uciska na mój pęcherz i jest to mega nie przyjemne uczucie. Do tego wszystko mnie boli i ledwo się przekręcam z boku na bok 😞 A tu trzeba wytrzymać przynajmniej jeszcze 2 - 3 tygodnie 😞 Danusia widzę ,że masz nowe zdjęcie - super brzusio 🙂
Karolka napisz jak po wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂
Ja nie wiem co się dzieje ze mną. Odkąd zaczęłam ósmy miesiąc to codziennie jakaś nowa dolegliwość mnie męczy 😲 Ale na tym etapie to już chyba norma, trzeba przywyknąć.
Dzisiaj w nocy prawie nie spałam z powodu bólu nóg i brzucha 😞
Strasznie bolały mnie nogi między kostkami a łydkami. Czułam jakbym miała połamane i co ruszyłam nimi to ból się nasilał, później przeniosło się na uda 😞 Byłam wczoraj tylko na godzinnym spacerze a nogi bolały jakbym spacerowała cały dzień po górach. Do tego jeszcze co zmieniałam pozycję, to strasznie bolało mnie podbrzusze. Takie dziwne skurcze mnie łapały. Czy Wy też macie bolesne skurcze przy zmianach pozycji???? Pierwszy raz coś takiego miałam 😞
A więc nocka minęła mi pod znakiem bólu nóg i podbrzusza.... Fatalne uczucie 😞 Jak pomyślę, że jeszcze ok. 1,5 m-ca mogę się tak męczyć nocami to mam serdecznie dosyć. Ale tłumaczę sobie to tym, że mała rośnie, zabiera mi wszystko co jej jest potrzebne do rozwoju i tak musi być 🙂 Dla niej wszystko!!!
Dziś po południu idę odebrać wyniki. Ale jestem ciekawa jak wyszły. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi ta noc tez za dobrze nie minela, wogole nie moglam spac bo mi sie nie chcialo, za to wczoraj spalam do 9.30, nie wiem od czego to zalezy... przy zmianie pozycji bola mnie biodra ale to chyba normalne bo jak sie lezy pare godzin na jednym boku i takim ciezarem dociska to nie ma sie co dziwic.
Karolka- daj znac, mam nadzieje ze moze u Ciebie rozwarcie ruszyło 🤪
Ania- daj znac jak Twoje wyniki 🙂 Malutki masz brzuszek na zdjęciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂
Ja po wizycie 🙂 z małą ok, wg giny wazy ponad 3 kg, ale to na oko i przez macanie brzucha, bo na usg ide 7.09.. co ja zaniepokoilo, to wydzielina z pochwy, mowi, ze mam bacznie obserwowac czy mi wody sie nie sączą, bo jakos dziwnie mokro sie zrobilo i nie byl to sluz w razie jakbym cos niepokojacego zaobserwowala to mam od razu na IP jechac...

Rozwarcia nie ma wcale 🤔

Ania i Danusia w koncu jakies nowe fotki 🙂 bardzo ladne macie brzucholki 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka 3kg to już całkiem sporo a jeszcze Ci ponad 3tyg. do terminu zostały więc może jeszcze sporo urosnąć 🙂 Ale wg. mnie tak na oko to nie są to wiarygodne dane. Może się okazać, że waży tak naprawdę np. 2800 a u takiego maluszka 200g to bardzo dużo. Ciekawe co Ci na usg wyjdzie 🙂
Ja też miałam kilka razy taką sytuację, że wkładkę i majtki miałam całe mokre ale nie wzięłam pod uwagę tego, że mogą to być wody... Myślałam, że z racji upałów bardziej pachwiny mi się pocą ale teraz to dałyście mi do myślenia 😲 W czwartek mam wizytę to powiem lekarzowi o tym, i o tych moich bólach nóg i skurczach nocnych też.
Zmykam na miasto za godzinkę więc idę się powoli szykować.
Miłego dzionka Wam życzę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia co do brzucha, to taka widocznie jego natura 🙂 rozmawialam o tym z moim kolega ginekologiem, bo tez kazdy mi mowil, ze juz mam nisko brzuszek, a do porodu bylo jeszcze sporo czasu. Ale ten kolega mnie uspokoil i powiedzial, ze nie ma reguly na to na jakiej wysokosci mamy brzuch.Przewaznie opada nam ok 2 tyg przed porodem, ale to nie regula i nie ma co sie tym martwic 🙂

Musze obczaic te wkladki na wody plodowe, bo sie troche zdolowalam 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 😘 ja też miałam wczoraj wizytę, lekarz stwierdził, że wszystko ok 🙂 kazał mi tylko mniej chodzić i więcej odpoczywać, bo już niedługo zaczną się nieprzespane noce 😉
mojego Karolka urodziłam w 37 t.c., więc jeśli tym razem też tak będzie, to zostało mi tylko kilka tygodni 😁 no ale wszystko się okaże 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka super ,że u Uli wszystko dobrze 🙂 Z tymi wodami to trzeba bardzo uważać koleżance się sączyły przez dwa dni a jej mądry mąż nagadał jej głupot ,że na pewno moczu nie trzyma i to dla tego 😮 Dopiero Ja ją uświadomiłam ,że to mogą być wody i rzeczywiście tak było jak by poczekała jeszcze kilka godzin nie wiadomo co by było z dzieckiem bo w szpitalu zaczęło mu tętno spadać i od razu zrobili jej cc. Także nie ma z tym żartów 😞
FIAnn myślałam ostatnio o Tobie. Ile waży Twój maluszek? Bo mamy bardzo podobne terminy porodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84 z tego wszystkiego to nawet nie zapytałam lekarza o wagę mojego synusia,ale czuję że jest duży, pewnie też przy porodzie będzie ważył 4 kg tak jak Karolek 😉
a co do sączenia wód płodowych to rzeczywiście poważna sprawa, mój pierwszy poród właśnie od tego się zaczął, z tym, że ja od razu byłam pewna że to wody płodowe, bo całe spodnie nagle zrobiły się mokre i od razu pojechałam do szpitala. Ale jak byłam w szpitalu to powiedzieli mi że pęcherz płodowy jest cały, i że pewnie to było nietrzymanie moczu, ale wieczorem znowu wody zaczęły się sączyć, zrobili test i dopiero wtedy mi uwierzyli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny jak tam u was czas mija?wczoraj zabrałam się za pranie ciuszków ale skończyłam tylko na białych rzeczach bo zbyt dużo tego jest 😮 od jakiegoś czasu czuję jakby dzidziuś mi po prostu wychodził 😮 takie dziwne uczucie,mam tak jak coś porobie w domu 😮 też macie lub miałyście coś takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia uwierz, ze jak zacznie wychodzic to na pewno bedzie bardziej bolalo 😁 teraz naciska Ci pewnie na krocze, ja mam to samo, czasem nie moge wręcz chodzic, albo mi takie straszne prądy przechodza, ze sie w pół zginam...w nocy nie moge sie ruszyc, bo od razu sie budze taki mam tam ból...Kochana, teraz bedzie tylko gorzej, musimy to przetrwac 😜 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka
Ja znam domowy sposób, czy to są wody płodowe - polecony przez położną w szkole rodzenia.
A więc najlepiej mieć zwykłą watę kosmetyczną (może być wkładka ale lepiej wata) jak wata szybko przemoknie to są wtedy wody płodowe, jeżeli wystarczy na długo to wtedy są to tylko upławy itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi sie 2 razy zdarzylo, ze jak sie rano obudzilam to czulam jakby mi troche wody wyplynelo i mialam mokre krocze jak od wody...no i w czerwcujak bylismy na weselu, to po tancowaniu poszlam do wc to mialam cale majty mokre i to raczej nie byl pot...wtedy sie troche wystraszylam, ale ze juz mi sie to w takiej ilosci nie powtorzylo to sprawe olalam. Ale po tym zdarzeniu mialam usg i wszystko bylo w normie, wiec nie wiem juz co to bylo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Karolka to dałaś mi do myślenia. Ja też mam wkładki stale mokre. Myślałam, że to od potu lub nietrzymania moczu, bo przecież dzidziol skacze mi po pęcherzu. Może też się temu przyjrzę z bliska 😉
Ponieważ robi się coraz chłodniej, a do października będę z brzuchem postanowiłam kupić sobie jakiś sweterek. I jestem mocno rozczarowana, bo na allegro jak dla mnie bryndza 🤢 A swoją drogą będę ciekawie wyglądać w swetrze i japonkach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też liczę na ładną pogodę bo już w nic się nie mieszczę 😞 O kurtkach mogę zapomnieć jedyne co mam na jesień to gruby czarny sweter 😞 Ale stwierdziłam ,że nie będę kupować sobie namiotu na jeden miesiąc bo mi się nie opłaca. Jakoś przemęczę jeszcze te 4 tygodnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, a papierek lakmusowy nie rozwiałby watpliwosci? bo wody plodowe maqja napewno inne ph niz mocz. Zapuytam dzis na szkole rodzenia polozna czy sa jakies domowe sposoby upewnienia sie.

Ja mam kilka takich swetrowatych tunik i taka narzutke jakby koc- dostalam od tesciowej na urodziny 😮 w tamtym roku, moze wkoncu to zaloze jak bedzie chlodniej.

Nacudia- a czemu sweterek i jap?onki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...