Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No wlasnie to zalezy jak dla kogo pasują. My uzywamy praktycznie tylko Huggisów bo nas nawet na inne nie stać. Czasem kupimy pampersy. No i dostalismy 2 paczki Happy 3 i podobno też nie są złe ale jeszcze ich nie używałam bo sa duże. Nigdy nie mielismy tez problemu z odparzeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kobietki wieczorową porą 🙂
Ja zaraz mykam spać ale zajrzałam do Was na chwilę 🙂
Już pozałatwialiśmy wszystko i w tą niedzielę o 13:15 będziemy chrzcić Alunię 😁 ale ta biurokracja mnie przeraża 😁 wszystko musieli mieć - łącznie z dokumentem z potwierdzającym ślub kościelny właśnie... ksiądz jeszcze sprawdzał, czy byliśmy na liście obecności w tych dwudniowych spotkaniach przed chrztem i dostaliśmy kartki do spowiedzi... dla świadków też! Gdzie mówiliśmy że świadkowie są z daleka i będą dopiero w niedzielę, więc te kartki i tak nam są niepotrzebne, no ale widać papierologia przede wszystkim...
Potem poszliśmy do szpitala do tej mojej koleżanki-ciężarówki 😉 termin ma na 2go sierpnia, od dwóch dni trzymają ją na obserwacji bo była na ktg i ją zatrzymali, miała już jakąś akcję ze skurczami i wszystko się uspokoiło i się wkurza że musi siedzieć w szpitalu, jak nic się nie dzieje... a prawdopodobnie nie chcą jej wywoływać bo jeszcze nie termin, ale dokładnie dowie się jutro na obchodzie. No chyba że zacznie rodzić 😁
A poza tym mówi że na oddziale masa dziewczyn pali!!! To jest dla mnie nie do pomyślenia być w ciąży i palić!! I jeszcze pod koniec!! W dodatku w szpitalu!! Masakra jakaś!!! Mało tego.. dziś jak czekałam w kolejce do księdza to rozmawiałam z dziewczyną, która też była z mężem na tych kursach teraz i też w niedzielę chrzczą synka.. no i rozmawiałyśmy o ciąży i o wrażeniach z porodu i ona w pewnym momencie mówi że w ciąży paliła "nie dużo, 2-3 papierosy dziennie" 😮 i że położna w szpitalu zrobiła jej jazdę że ona pali i jej zwymyślała, a tam tyle ciężarnych paliło... że jakaś była co paczkę kopciła dziennie.. zbladłam normalnie... 🥴 nic nie powiedziałam, bo nie ja jestem od komentowania... ale w szoku byłam. A jak z nią rozmawiałam to czułam od niej że paliła, ale sobie myślę, że jak mały ma już 4,5 m-ca to może cyca już nie je, to pewnie wróciła do palenia, a ona nie dość że w ciąży paliła to teraz karmi cycem i też pali (i teraz pewnie więcej)... 🤔 brak słów...
Co do Pampersów to my już od tygodnia jakoś na 3 jedziemy już 🙂 u mnie rozm. 2 zeszły tylko 3 duże paki i ta końcówka to już była taka na siłe... może w selgrosie w Szczecinie będzie podobna cena to wtedy tam się zaopatrzę - trzeba śledztwo przeprowadzić 😜
Ja teraz używam tych http://allegro.pl/item1155302019_tanio_pampers_active_baby_wszystkie_rozmiary.html tzn nie kupowałam na tej aukcji ale mam ten rodzaj pieluszek bo tych rodzajów pampersów też jest kilka. I z tych jestem zadowolona jak na razie. Zdarzyła mi się jedna pieluszka w której był jakiś fake - jakby nie miała w środku tego żelu który zatrzymuje siuśki. Mała zrobiła kupę i siku, a pielucha nawet nie spuchła i jej zaczęło przeciekać, a jak ją odpięłam to siuśki się przelewały i nic się nie wchłonęło... 😮 ale taka była tylko jedna, a reszta ok 😉 a ciuszki to zależy jaka rozmiarówka, niektóre 68 już są za małe, a niektóre 62 za duże 😁 wszystko trzeba brać "na oko" 😜
Wysa - co do krochmalu: kup mączkę ziemniaczaną, wsyp tak ze 4 łyżki stołowe (z czubkiem) do miseczki z zimną wodą i wymieszaj, żeby nie było grudek. Zrobi Ci się taka biała zawiesina. I to zalewasz wrzątkiem i mieszasz. I robi Ci się taki kisiel przezroczysty 🙂 i to dodajesz do wody w wanience 🙂 co do proporcji ile czego to ja robię "na oko" 🙂 A takie kąpiele w krochmalu możesz robić co jakiś czas bo to bardzo poprawia dziecku skórę - robi się taka gładziutka i delikatna 🙂 gdybym miała wannę to sama bym się co jakiś czas w krochmalu moczyła 😁 tak więc nie tylko na wysypki, ale także w ramach małego SPA 😜 a buźkę też można tym posmarować, wtedy płatek kosmetyczny moczysz w wodzie i obmywasz buźkę 🙂
Izulka - pamiętniczek ekstra!!! Majeczka jest cudna i taka pocieszna 😆 minki ma rewelacyjne!! 🙃
Ale się rozpisałam na dobranoc 😁 😁 hehehe
Będziecie miały co czytać jak wstaniecie rano!!!!!! 😜

Papa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
My jak zwykle od 6 nie spimy 🙂
Pszczoła dziekuje za przepis 🙂 a post naprawde długi 🙂 ja tez nie wyobrażam sobie jak mozna palic w ciąży!! Palilam przed ciąża 4 lata i jak sie dowiedziałam ze jestem w ciąży nie było mowy nawet o jednym papierosie. Męża brata ciotecznego żona tez jara jak smok i w dodatku czasem pije alkohol. Czasem mam chęć cos jej powiedzieć eh.
Moja koleżanka ma termin na 4 sierpnia i u niej będzie chłopczyk 🙂 a już jedna znajoma urodziła dziewczynke w 40 tygodniu i waży tylko 2850g.
Właśnie postanowilam ze nie bede kolysac Kacpra i zasnął mi sam w fotelu 🙂 troche ciezko było i marudził ale śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej...
U nas od wczoraj goście, mój kuzyn z zoną i córeczkami... Mateusz jest w raju bo ta młodsza Madzia caly czas nad nim siedzi i mu majta zabaweczkami, zagaduje go... jestem dumna bo od wczoraj nie słyszałam nawet kwęknięcia mojego dziecka, wszyscy pod wrażeniem jaki on grzeczny 😁 umie chłopak stawarzać pozory 😉
Dziewczyny pisałyście o pieluszkach, powiedzcie mi czy Pampersy 3 sa dużo wieksze od 2? bo mam paczkę pieluszek 3 Babylove które przywiózł mi szwagier z Niemiec i one sa jakies takie wielkie... i zastanawiam sie czy Pampersy tez sa takie duże, bo w sumie nie wiem czy już zmieniać na te trójki czy nie... bo w dwójkach jeszcze nic nam się nie przelewa a Mateusz ma przyajmniej zgrabną dupcię w nich 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej majówki 🙂tu marcowa-kwietniówka 😁

nie wiem jak można palić w ciaży!!
jak lezałam na patologi w 31tyg to masa lasek paliła...niektóre z tak bardzo zagrożonymi ciążami,że głowa mała,niekotóre z kroplówka na stojaku przy oknie stały i paliły 😞
niestety jest to dosc czeste.
Ja sama jestem palaczką,lubie palic,ale w swoich 2 ciążach nie paliłam,niewyobrażałam sobie tego...
teraz juz nie karmie od 2miesięcy i popalam przyznaje.
Jak wasze maluchy?zdrowe? 🙂
moja dzis konczy 4 miesiące i ma 2 ząbki.
Pozdro majóweczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia my używamy Pampersów 3 i są super i myslę ze dla Mateuszka też będą pasować hmm.Kacper ma bardzo małą pupkę i są akurat a nawet czasem mu jeszcze luźniej zapinam żeby mu nie cisnęło 🙂 bo np Huggisy 3 już są wieksze tak samo Happy a Pampersy są świetne 🙂
Witaj Ania 🙂 Mój akurat maluszek jest ciągle zdrowy i te nasze majowe dzieciaczki też tylko mają kolki niektóre. Gratulacje że synek ma już 2 ząbki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Iskierka - no to tylko pogratulować że powstrzymałaś się przed nałogiem w czasie ciąży 🙂 ja wcześniej też paliłam ale od momentu podejrzenia ciąży, nawet jak test wyszedł jeszcze negatywny, a ja już czułam że będę mamusią, to nie wzięłam papierosa do ust!
najgorsze jest to że te kobiety jakby miały za przeproszeniem w dupie zdrowie dziecka! Bo one muszą zapalić.. ta z którą wczoraj rozmawiałam, to powiedziała że ona ma jakąś nerwicę i musi zapalić i tyle - i paliła całą ciążę 🤢 paranoja.....
Radzia - moim zdaniem jeżeli 2 są jeszcze na Matiego dobre to zostań przy 2. Tylko nie kupuj dużego zapasu, żeby potem nie było jak u mnie że ostatnie dni to już się nie mogłam doczekać większych 😜 ale jak zmienisz to też nie będzie źle, bo tak jak dziewczyny pisały, dużej różnicy nie ma - są większe i są wyższe, ale nie ma uczucia że dziecko w nich tonie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A nas teraz z zaskoczenia odwiedziła pielęgniarka środowiskowa 😮 nie wiedziałam że jeszcze będzie ktoś przychodził do hałabały mówiła że co 3 miesiące będzie nas odwiedzać aż do skończenia roczku 🤔 ja tu w trakcie sprzątania ciuchy do prania wywalone w łazience a tu ktoś puka... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
My wstałyśmy o 7 🤪 no ja nie wiem co ta moja Emila tak długo śpi 😁 😁
Zaliczyłam już dzisiaj komornika... ja nie dłużnik, ja wierzyciel 😜 😜

Też zmieniłam na pampers 3. W sumie 2 były jeszcze dobre, ale bałam się kupić pakę, żeby potem się nie męczyć. Te 3 są troszkę duże... no ale cóż. Zapinam je tak, że obrazek na środku jest zakryty... rozumiecie 😉
Radzia faktycznie dupcia w 2 jest zgrabniejsza 😁

A co do palenia... to ja tak samo... jak tylko zobaczyłam 2 kreseczki na teście, to papierochy poszły w odstawkę... no ale teraz ciągnie jak cholera 😠 W szpitalu nie widziałam dziewczyn palących, ale domyśliłam się, że takie są... bo na drzwiach od toalety był napis w stylu " zanim zapalisz pomyśl o swoim dziecku"

Iskra - gratulacje dwóch ząbków 🤪 🤪 🤪 dla Emilki oczywiście 😁 Widzę, że chyba wszystkie Emile to takie kudłate są 😁 😁

Wysa dzięki za namiar na aptekę... faktycznie jest w Chorzowie... dzwonię tam i dzwonię ale nikt nie odbiera 🤢 muszę się tam po prostu przejechać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

To jest straszne. Ja paliłam 10 lat i to nałogowo. Wiele razy próbowałam rzucić i zawsze wracałam do palenia, ale jak z mężem postanowiliśmy starać się o dziecko to w dniu naszej rocznicy ślubu oboje rzuciliśmy. Nie wyobrażam sobie jak można palić będąc w ciąży ! U mnie w pracy prawie wszyscy zaczęli rzucać palenie, więc pytam się mojej koleżanki, kiedy ona rzuca, a ona mi odpowiada że po co ma teraz rzucać skoro zaraz będzie w ciąży to wtedy rzuci - wątpliwa sprawa bo jak była w ciąży z pierwszym dzieckiem to jarała jak smok 😠. A po porodzie leżałam z dwiema dziewczynami - obie palące. Co chwilę wychodziły na fajkę i nawzajem pilnowały sobie dzieci. Masakra!!!
A tak poza tym to chyba dzisiaj nici ze spaceru bo tak na dworze śmierdzi, że nie można wytrzymać 😜 chyba jakiś parkiet na okoliczne pola wyrzucili 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Wam że u mnie w szpitalu też nie widziałam palących dziewczyn - może się tak dobrze ukrywały, ale wydaje mi się że bym wyczuła fajki. Ale na pewno te, co były ze mną w sali to nie paliły. A takie palenie w kiblu to dla mnie już nienormalne, bo z kibelka każda korzysta - nawet ta co dba o zdrowie swojego dziecka i nie pali, więc po cholerę ma się truć dymem, bo inna nie radzi sobie z nałogiem? Jakbym taką spotkała w kiblu na porodówce to sama bym jej jazdę zrobiła 😜 heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczółka jak ja leżałam z kolką to ze mną w sali była dziewczyna w ciąży bliźniaczej zagrożonej przedwczesnym porodem i buchała jak lokomotywa co chwilę na fajkę do kibla i tylko mówiła do mnie i do jeszcze jednej ciężarówki żebyśmy nie mówiły lekarzowi 😮 mówiłam że to jej sprawa jak ma takie podejście to tylko szkoda dzieci i ładnie poprosiłam że jak już pali w kibelku to niech otworzy okno żeby się to wywiało i za każdym razem otwierała ale były też inne palaczki i to jak szły to we 3 i nadymiły równo i jak z tą drugą ciężarówką z sali poprosiłyśmy żeby chociaż okno otwierały to się spojrzały na nas jak na kosmitki 😮 i specjalnie nie otwierały 😠 brak słów po prostu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...