Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Laseczki 🙂 poczytałam i już mogę pisać 🙂
My wczoraj późno wróciliśmy - dopiero jakoś przed 12 w nocy... ale już padnięta byłam. Zaraz też się muszę zbierać i podejść do sklepu, a potem jakąś zupę ugotować i coś słodkiego upiec bo koleżanka ze Szczecina przyjeżdża dziś z mężem i 5ciomiesiecznym synkiem do nas w odwiedziny 🙂
Łajsoka - cieszę się że czekolada smakowała 😁 mówiłam ze będzie dobra 😁
Co do butelek Aventa - ja mam jedną przykręconą już do laktatora Avent, ale podobnie jak Radzia - nie wiem czy przecieka czy nie - nie jestem w stanie tego sprawdzić.. Jak coś, to będę kupować nową ...
U mnie skurcze już coraz częściej, ale wczoraj to powiem Wam wystraszyłam się mocno, a mój Mąż to biedny też już przerażenie w oczkach miał 🙂 byliśmy na tym ślubie i w Kościele wszystko było ok. Wyszliśmy potem przed Kościół i czekaliśmy ze wszystkimi jak Młodzi będą wychodzić - ja jeszcze stałam w centralnym miejscu, w pierwszym rzędzie.. i w momencie jak Młodzi byli już tuż tuż, to mnie aż zgięło w pół. Skurcze nie z tej ziemi.. strasznie zaczęło mnie boleć podbrzusze, nie byłam w stanie się wyprostować.. Grześ mnie wyprowadził do tyłu i zaczęliśmy oglądać się za jakąś ławką, ale że nic nie było to jakoś bokami udało nam się dotrzeć z powrotem do Kościoła i dopiero jak usiadłam w ławce i pooddychałam to przeszło.. Potem już wróciliśmy, stanęliśmy w kolejce do Młodych i wszystko odbyło się już bez sensacji 🙂 Potem jak siedzieliśmy u znajomych to mnie skurcze łapały, ale już takie "standardowe" 🙂 Ale powiem Wam, że już myślałam w pewnym momencie ze zaraz będziemy jechać do szpitala...
A dziś rano się zastanawiałam co by było, gdyby wody mi odeszły pod prysznicem? Wtedy mogę tego "nie wyłapać" i jak przegapię, to co? Nie wiem jakie to uczucie, ale podejrzewam że jak leci z prysznica ciepła woda i nagle by odeszły wody to można to przeoczyć... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A więc jestem 🙂 dziś już spokojniejsza po wizycie u połoznej , super kobietka - zbadała mnie , przeczytała wypisy ze szpitala , obejrzała wyniki i powiedziała ze nie ma powodów jak na razie żeby przyspieszać poród, NIE MA ROZWARCIA więc po co ta pani doktor mnie straszyła, zazwyczaj jak jest przodujące łozysko poród jest szybki to mówiła z doświadczenia , pytała mnie czy było jakieś krwawienie , jeśli by odeszły wody, pojawiła się krwe wtedy do szpitala a tak nie ma powodów, była zdziwiona dlaczego ten lekarz tak mnie straszył -przecież tak się nie robi.Jeśli będę chciała mam kilka dni przed terminem zgłosić się do szpitala i mnie przyjmą a ona mi pomoże.Co najważniejsze nie mam zlecanych potrzebnych badań- nasz szpital robi pod koniec ciąży badanie {nie pamietam nazwy ale wymieniła jakieś trzy litery } to ma sprawdzic czy matka ma jakieś bakterie w śrobku i czy przekaże je dziecku podczas porodu , podobno zdarzały sie cięzkie choroby takich dzieci , a nawet śmierć i te pacjętki od tej pani właśnie są zle traktowane bo lekarze maja duzo pracy przynich gdy trafiaja tu na oddział bo zaraz muszą podawać antybiotyki bo nie maja badań. Mówią że ona to przedkłada ilość nad jakość i tyle. Ja te badanie zrobić mam jutro u tej doktor co chodziłam na samym początku , więc wrócę do przy szpitalnej przychodni i połozna powiedziała że dobrze że to w ostatniej chwili.Łożysko to stwierdzi lekarz na usg i zaraz podejma jakieś decyzje. Więc jutro czeka mnie tylko "uderzenie" się w pierś przed moim starym lekarzem i przyznanie się że pochopnie zmieniłam lekarza. Mam nadzieję że będzie dobrze i że Jasiu wyjdzie o czasie i zdrowy -ulżyło mi dziś naprawdę .Idę się teraz połozyć bo z nerw nie spałam całą noc a potem się odezwę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda bardzo dobrze, że Cię uspokoiła, ale dziwi mnie że połozna lepiej do sprawy podeszła niż lekarz... Obawiam się że ja mam ten sam problem, że nie mam wszystkich badań które powinny być... Mój lekarz wysłał mnie tylko 3 razy na badania ogólne krwi i moczu i na samym początku na HBS... No i glukozę... A teraz odpocznij sobie i już się nie martw...
Ja jutro mam wizyte u tego mojego lekarza bo chorobowe mi sie kończy, ale we wtorek jak pojade do kliniki na KTG to dopytam lekarza czy powinnam miec jeszcze jakies badania... Jesli tak, to zrobię je na swój koszt dla bezpieczeństwa, może zdążę...
Anita a Ty możesz mi zdradzic do jakiego lekarza w Jastrzębiu chodzisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia - to super że u Ciebie już spokojniej 🙂 teraz poodpoczywaj i relaksuj się dużo 🙂 najważniejsze że jest ok 🙂
A ja właśnie dokulałam się do sklepu i z powrotem i będę gotować rosołek 🙂

Buziaki i miłego dnia Kochane!!

PS. U mnie dzisiaj cieplutko 😉 słonko pięknie świeci i jest tak na maxa wiosennie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie też słonko i ciepły dzień się zapowiada 🙂
Nie chce nam się nic na obiad robić i Mariuszek chce mnie porwać na obiad do restauracji 🤪 zaskoczył mnie, ale tak mnie znów te skurcze łapią i jakoś nie mam sił utrzymać się na nogach 🤨 chłopak się stara żeby mnie pocieszyć a ja tu tak marudzę ☺️
A co do tych obaw przed tym że nie poczuję jak wody odchodzą, to moje koleżanki mówiły że da się to odczuć bo jest to tak jakby spuścić powietrze z balona, nawet jeśli jeśli będzie się pod prysznicem, że normalnie czujesz taki pełny brzuch a w momencie pęknięcia worka taką "lekkość" czuć, tak próbowały mi to wyjaśnić. No zobaczymy i tak mi ten strach nie minął, ale myślmy pozytywnie że będziemy czuły że coś poleciało 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Laseczki 😉

Kurcze takie eseje piszecie, że zapominam co której chciałam napisać 🤨

Łajsoka, Pszczoła niestety da się przeoczyć odejście wód podczas prysznica, kąpieli. Wczoraj jak tak leżałam w wannie to powiedziałam sobie - ostatni raz. Już Wam pisałam o tym strasznym przypadku, gdzie dziewczynie pod koniec 8miesiaca powoli odchodziły wody, a ona to przeoczyła właśnie podczas kąpieli. O konsekwencji tego nie chcę już pisać 😞 Byliśmy akurat w podróży poślubnej jak dostaliśmy sms z tą tragiczną wiadomością.

Magda super, że położna tak fajnie podeszła do sprawy. Pewnie teraz jesteś spokojniejsza. A te bakterie to właśnie z tego wymazu sprawdzają. Bo jeżeli są u matki, to od razu trzeba przygotować antybiotyk. Już kiedyś o tym pisałyśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia jak ja słyszę hasło "za bardzo przeżywasz" to aż mi się coś w środku gotuje. Tak mamy prawo przeżywać!! To, że mamy Istotkę w sobie i to że damy jej życie jest cudem i mamy prawo wszystko to przeżywać!

Łajsoka mmm ale masz fajnie z tą restauracją 😉 My dzisiaj restauracje mamy u rodziców.

U nas też suuuuper ciepło 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczeta 🙂
wstyd sie przyznac, ale...dopiero wstalysmy, bo bylismy na imprezie do ...3 nad ranem 🤪 bylam w szoku, ze tyle wytrzymalam, ale bylo naprawde fajnie i tak jakos czas szybko zlecial!
Madzia dobrze, ze jujz jestes spokojna, ja juz slyszalam opinie, ze czasami polozne sa bardziej zorientowane niz lekarze 😠 bo to one sa zawsze przy porodzie i troche sie napatrzyly!
Radzia jak czytalam o tym koledze, co cie tak pouczal to mi sie scyzoryk w kieszeni otwieral!!! jak w ogole facet moze pouczac kobiete w ciazy?!?!?!?ja mam 3 tyg do terminu i moj maz tez juznie pije alkoholu, bo nigdy nic nie wiadomo, ale jak narzekam, ze mnie wszystko boli, ciagnie i jest mi zle to ani razu nie slyszalam, zby mnie ktos pouczal, ze przesadzam czy cos bo chyba bym zabila 😁
piekna pogoda, wiec musze na cos meza nakrecic, moze spacerek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak Kasia pamiętam jak pisałaś kiedyś o tym smutne 😞to może w jakiś przypadkach się nie da, bo mi też właśnie koleżanka mówiła ona akurat kończyła prysznic i że jej coś cieknie to nie czuła tylko takie że jakby powietrze z niej uszło 🤔 zakręciła wodę iw tedy domyśliła się że to mogło być to bo jeszcze jej się sączyły. hmmm... 🤨może ja powiem Mariuszowi żeby mi papierek lakmusowy z pracy przyniósł i jak będzie mi się wydawało że cos pociekło to sprawdzę ☺️ nie chcę z tym wpadać w paranoje ale trochę się boję 🥴
chyba dam się wyciągnąć na ten obiad, muszę jakiegoś make upa walnąć co by ładnie się prezentować 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda to w takim razie piszemy chyba o innym badaniu 🤔
Bo HBS jest sprawdzane poprzez badanie krwi..
A to co ja miałam i lekarz powiedział, że jest to konieczne - to jest to wymaz z pochwy na obecność bakterii. Jeśli posiew jest dodatni, wtedy jest konieczny antybiotyk przy porodzie.

"Mamusie koniecznie na kilka tygodni przed porodem zróbcie wymaz z pochwy na obecność paciorkowca - Streptococcus agalactiae. Jest to bardzo ważne badanie ponieważ w przypadku gdy jesteście zarażone zarazicie dziecko podczas porodu.
Paciorkowiec ten jest bardzo groźny dla noworodka, powoduje szereg groźnych chorób (bakteriemia, posocznica (sepsa), zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo - rdzeniowych, zapalenie ucha środkowego, zapalenie wyrostka sutkowatego, zakażenie pępka, zapalenie kości i szpiku) a nawet śmierć...
Jezeli będziecie wiedziały o tym wcześniej w czasie porodu dostaniecie antybiotyk który ochroni Wasze maleństwo przed zarażeniem. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HBS to jest na żółtaczkę...
Anita ja wczesniej chodziłam do innego ale kolezanka poleciła mi Maciejowskiego i na początku byłam nim zachwycona, ale im dłużej do niego chodze tym mniej jestem zadowolona...
Wiecie co, moja paskudna zgaga po 2 dniach nieobecności wróciła... a my dzis lezymy zmarnowani... mąż umęczony tą biegunką, stwierdzam że to chyba wirusowe bo wszyscy jedli to samo i nikomu nic nie dolega, a ten sie męczy w bólach... A mi jest potwornie niedobrze, na nic nie mam ochoty a z drugiej strony jestem już głodna... Taka marna niedziela, a na dworze tak ładnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem 🙂 jakieś zmiany znów na brzuszku 🤔
Byliśmy na obiadku, zamówiłam sobie Szwajcara z pieczonymi ziemniaczkami i bukietem trzech surówek..mniam potem poszliśmy na lody z automatu, ale zaczęły mnie łapać skurcze, naprawdę mocne, normalnie myślałam że to już...teraz sie położę bo normalnie wszystkie gnaty mnie bolą 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Widzę jeszcze żadna nie rozpakowała się 🙂 I chyba dopiero zaczniemy już w maju 🙂 Mi może wypadnie na imieniny 🙂
Piszecie o badaniu HBS. Ja nawet takiego nie miałam 😞 i teraz strasznie się martwię jak przeczytałam czym to może grozić. W ogóle miałam pobieraną krew tylko 2 razy i mocz 3 razy. Lekarz jest poprostu beznadziejny. no i wizyty tez juz zadnej nie mam. Eh 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jaka tu dzisiaj ciszaaa 😮
No tak piękna pogoda, to nie chce się przed kompem siedzieć 🙂

My zaliczyliśmy obiad u moich rodziców, potem byliśmy na lodach mmm i na spacerku.
Teraz usiadłam i znowu zjadłam lody. Cały czas jadłabym lody przy tej końcówce.

Mnie też wszystko boli :/ A najbardziej dokucza mi ta opuchlizna. Siedzieliśmy jakiś czas na ławce i jak wstałam to nie umiałam wyprostować nóg, bo pod kolanami (z tyłu) mi spuchły 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...