Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
podaję bebilon comfort, espumisan wypróbowany, infacol też niestety nic, kupiłam wczoraj esputicon ale nie zdążyłam stosować bo dostała sab simpexa więc od razu się za niego wzięłam, kurcze powoli wymiękam, już mi siły brakuje 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kurde Monia biedne jesteście... wiem przez co przechodzicie bo miałam tak samo... I Mała się męczy i Ty... wiesz co ja wierzę, że u mnie te kropelki pomogły.. ale w sumie jak Mała miała miesiąć to jak ręką odjął i spokój z kolkami, Teraz tylko raz na pare dni ale takie malutkie koleczki 🙂
Musimy to wszystko przetrwać

A jesteś sama z Lenką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia a jaki masz ten Sab Simplex - czeski czy niemiecki? Bo własnie czytałam na innym forum że dziewczyna daje córce od 2 tygodni ten czeski i nie pomógł... ponoc ten niemiecki o niebo lepszy... No i zastananwiam się Monia czy u was to na pewno kolki, bo one sa raczej o stałych porach... Monia ja nie płaciłam za ten Sab bo nam szwagier przywiózł, teraz ma nam wysłac czteropak i on kosztuje ok. 110 zł... a na e-bayu ten niemiecki kosztuje ok 40 zł
Kasiu u nas na plesniawki mieliśmy aptin i fiolet...
Ja dzisiaj byłam na spacerku, było 21 stopni ale wiatr chłodny i miałam body z długim rekawem, cienką czapkę i spodnie welurowe i przykryłam go kocykiem... i było ok :o)
Monia a wodę Gripe water próbowąłas? Bo u nas Infacol działa średnio ale jak mały wieczorem ma kolkę to dajemy mu tej wody i mu pomaga... tylko bąki bo tym koprze puszcza takie że masakra... ciągle zaglądam w pieluchę bo śmierdzi jakby kupka a tu tylko mały bączek 🤪
Mati teraz sie buja w hustawce ale nie zasypia mi w niej dlatego nie jestem zadowolona... tyle że sobie przez chwile potrafi w niej posiedziec i też mam spokój... i ma już dośc tej melodyjki która leci z tej huśtawki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie jestem sama bo nie dawałam rady, Marcin siedzi na wolnym, ale już musi kończyć tą labę, bo ktoś musi zarabiać na ten mały cyrk 😉
Radzia byłam u dwóch lekarzy, zapalenie układu moczowego wykluczyli bo miała robiony mocz i jest ok i stwierdzono że najcięższa postać kolki, ja mam niemiecki sab simplex, przywiozła mi taka przyszywana ciocia małej i nie chciała kasy więc dlatego pytam ile to kosztuje. Mam dwie buteleczki i już się boję jak się skończy choć nie wiem czy pomorze 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeziu najcięższa postać kolki??
Ło matko ale Wam współczuje 😞
Biedna Lenka na pewno bardzo się męczy przez ten ból.

Monia wiesz co jeszcze... mój Szymon podczas kolki brał Emilke i kładł ją na swojej rece - jej brzuszkiem do reki Szymona... wiesz taki jakby samolot jej robił, a drugą ręką podtrzymywał główkę... i w takiej pozycji się uspokajała, bo pewnie ucisk na brzuszek i do tego jeszcze chodził, wiec dodatkowe drgania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczynki,współczuję Wam takiej sytuacji,męczy się Maluszek i mama...ja w takim razie dziękuję Bogu,że Oliwka w miarę spokojna jest.Oby wszystkie Maluszki były zadowolone i nic ich nie nękało.Kasiu,a ta suszarka o której piszesz to rozumiem uspokajacz?? 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyy

Widzę , że trochę wiecej czasu macie 🙂, nie do nadrobienia tyle stron....

U Nas wszystko bardzo dobrze.
Maleństwa cudowie się zmieiają , prawda? 🙂 Z tygodnia na tydzień.
Tygrysek pokochał kąpiele, a nago wręcz uwielbia leżeć 😉 Najcudowniejsze jest to jak się świadomie uśmiecha , aż dziąsełka pokazuje 🙂,reaguje jak się do niego mówi i naprawdę już sporo gaworzy , dzisiaj o 5:30 tak głośno " dyskutował " że obudział tatusia.
Czy Wasze Maluszki ,w podobnym wieku do Oskara - czyli prawie 2 miesiące , już 🤪, też już nie krzyczą , tylko raczej nawołują ? Oskar nawet w nocy jak się budzi to raczej grymasi , żeby go nakarmić. A w dzień to często budzi się ze swoich nie za długich drzemek , uśmiechięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chciałabym spytać czy któraś z Was odciągała mleko i trzymała je w lodówce bądź mroziła ?
Ja musze to zrobić za dwa tyg. bo mam 5 egzaminów w weekend i muszę a parę godzić zostawić Tygryska z tatusiem. Czy jak ściągnę mleko rano to wystarczy zostawić je w lodówce, żeby zjadł je np za 3-4 gpdziny?
Przy okazji zoriętuję się ile Mały zjada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nas oprócz kolek i to też w miimalym wydaniu ,nic z tego co niektóre z Was piszą , nie dotkęło.
Mogę się domyślać tylko ile to kosztuje nerwów i strachu o Maleństwa.
Zyczę Wam wytrwałości i oby jak najmniej problemów. Abyśmy wszystkie pisały tu jak najwięcej radosnych postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mój hałabała się obudził, więc zaczęłam się z nim bawić, wkładał łapki do buzi więc dostał cycusia, przy cycku był nie spokojny szarpał się, więc odstawiłam ponosiłam położyłam do łóżeczka włączyłam rybki i słyszę poszła kupa, za chwilę "dokładka" i tak 3 salwy 😁 czy wasze pociechy też tak robią? bo nasz to od jakiegoś czasu tak ma kiedyś zrobił jedną i już a teraz zrobi i czekamy chwilkę tak z 2-3min. bo po kilku akcjach kupania na ręce mamy lub taty w trakcie przewijania wiemy że jeszcze dokładki będą 😁. No i zrobił mega kupkę aż po szyje 🤪 rozebrałam go i pod kran, robił takie dziwne miny i cieszył się 😁 golas kochany, teraz znów zasnął 🤪 coś mu się odmieniło że za dnia śpi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj biedna jesteś Monia 😞 ja nawet nie potrafię sobie wyobrazić jak się musicie obie z Lenka męczyć.. u nas kolki nie zawitały a i noce w miarę mamy przespane więc ja nawet nie wiem co co znaczy co Wy macie..
Radzia - pytałaś o odruch moro. Moja Ala też taki ma i jest to jak najbardziej prawidłowe u malutkich dzieci 🙂 zanika po kilku miesiącach od urodzenia 🙂 najbardziej widoczne jest to po kąpieli jak j ą przenoszę z wanienki na przewijak albo jak przysypia i np. się wystraszy 🙂
Izulka - pisałaś o wrastających paznokietkach u nóg... a jak się to u Mai zaczęło? Bo Ala ma takie paznokietki rosnące jakby w górę (ciężko mi określić jak to wygląda) i nie wiem czy to tak wszystkie dzieci mają czy jak i czy to się też nie skończy wrastaniem...
Netinetka - ja dziś Małą na spacer ubrałam w rampaska, na to welurowe spodenki, skarpetki, a na górę bawełnianą bluzeczkę z długim rękawem i czapka 🙂 do tego miałam jeszcze taką katankę z polara ale było na tyle ciepło ze od razu jeszcze pod blokiem ją zdjęłam.. I na to przykrywam ją flanelową pieluszka, a jak się zerwie silny wiatr to zakładam pokrowiec na wózek żeby ją osłonić i tyle 🙂 Mała nie jest ani przegrzana a ni zmarznięta. A dziś taka pogoda ze niby ciepło ale w słońcu, a tak to dosyć mocno wiatr się zrywa co jakiś czas i jest ok 20 st.
Agga - Alunia już od dłuższego czasu nie płacze w nocy tylko tak pokrzykuje i tym mnie budzi na nocne szamanie 😜
A dziś byłam w sklepie i kupiłam Małej nowego smoka - zwykły silikonowy NUKa, ale sprawdzałam żeby miał innego dydka niż te z TT które mam.. i powiem Wam ze to DZIAŁA!! 😁 Mała właśnie ciągnie smoka 🙂 więc oby się sprawdziło, że na spacerach będzie można jej buzię czymś zatkać skutecznie a nie tylko cycem 🙂 Tak więc najwyraźniej tamten kształt jej kompletnie nie odpowiadał....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Alunia jak moczy pupę pod kranem to też się zaciesza 😁 a jeszcze ma wtedy takie wielkie oczy bo strasznie interesuje ją szum wody 😁 taka wtedy spokojniutka i kochana 😜 tylko nóżki czasami pręży i potrafi mi tymi swoimi girkami strącić co nie co z umywalki na podłogę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki,

Monia mam nadzieję że Ci ten sab simplex pomoże. Oby Małej się po nim polepszyło..
Ja byłam dziś u gina i wszystko ok, pozwolenie na przytulanko jest 😉

Wczoraj się strasznie wystraszyłam, bo przypomniało mi się że ta lekarka mówiła o tej wysypce Małej że to atopowe jest. Wpisałam sobie w google i wyszło mi atopowe zapalenie skóry, objawy się zgadzały a to straszna choroba jest 😞 Mam nadzieję że to jednak nie to. A ona nie przepisała żadnej maści, nic nie dała. Musimy to skonsultować z innym lekarzem.
Karolcia moja Mała też ma własnie całą buźkę wysypaną i nawet na uszach i we włoskach to jest i wcale nie schodzi 🤢

Kasia, czy wysyłałaś mi może tą suszarę, bo nic nie dostałam. Tak czy inaczej podeślij mi na [email protected] bardzo proszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa co do odruchu moro to u nas też podczas przenoszenia z wanienki na przewijak rozkłada się i Mariusz mówi na niego "Spiderman" 🤪 śmiesznie to wygląda 🙂
A co do smoczków to może mojemu też TT nie odpowiada 😮 hmm tylko moja mam i teściowa mówią że juz mu nie dawać innego ale czasami np. na spacerze jak zacznie krzyczeć to mogłabym go trochę oszukać i wsadzić dydka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agga u nas jest tak samo,Oliwka jak się budzi w nocy to chrząka,postękuje żeby ją nakarmić - nie płacze,a nad ranem "rozmawia" z sufitem i tak ostro dyskutuje,śmieje się że też nas tym budzi.Jest już bardzo ciekawa świata,lubi jak się ją nosi tak "na odbijanie" i wtedy sobie obserwuje wszystko dookoła.Coraz mniej śpi,woli jak się z nią rozmawia,to wtedy też świadomie się uśmiecha i próbuje gaworzyć naśladując mamę.
Maluszki zmieniają się nam w oczach - to prawda.

Buziaki dla Was wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hahaha leżę sobie przysypiam hałabała też śpi a tu budzi mnie puk puk do drzwi i listonosz i tak się spojrzał mi na cycki odebrałam list zamknęłam drzwi i spoglądam a ja mam dwie duże plamy na cycach ☺️ ☺️ przeciekłam 😁 😁 ciekawe co sobie pomyślał 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oliwka śliczności 🙂 i już 2 miesiące ma 🤪 jak ten czas szybko leci
A jeszcze propo cyców, jakie wkładki używacie?? ja miałam bella ale jak dla mnie są beznadziejne bo ze mnie tak cieknie i właśnie przeciekają, już mi się kończą i muszę coś zakupić 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buahaha Łajsoka fajnie z tymi cyckami... ja juz nie karmie i mleka prawie nie mam ale jeszcze mi mleko rano wycieka i tez mam zawsze morka koszulkę 😁
A my mamy dzisiaj małego marudę, nie chce pierdoła spać, oczy ma jak 5 zł, lezec nie, spac nie, tylko nosić by się chciał i to tylko na pionowo... teraz w wzóku ale trzeba go wozić bo inaczej afera... chyba za wczesnie go pochwaliłam albo mojej mamie udało sie go rozpieścić... jak tak, to wyjeżdżam i jej go zostawię 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...