Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej Dziewczynki 🙂
ja też w te upały Małą ubierałam w samego bodziaka z krótkim rękawkiem, ale czapeczkę zostawiałam na główce póki co.. a pieluchy dom szerokiego pieluszkowania nie zakładałam, nawet na noc. Dopiero dziś jest chłodniej to założyłam 🙂
Alicja dziś zaliczyła swój pierwszy mecz żużlowy 😁 fakt że tylko dwa biegi bo potem była awaria 😜 jednak motory trochę robią hałasu i jej się nie spodobało... próbowała je nawet przekrzyczeć 😜 skończyło się na karmieniu w samochodzie 🙂
Jak tak pisałyście o swoich napalonych mężulkach to jakbym czytała opis swojego 😁 ciągłe podszczypywanie, pytanie kiedy już będziemy mogli heheh 🙂 o tyle że mi się już też chce 😉 śmieję się że jak przyjdzie co do czego to Ala będzie chyba w drugim pokoju spać 😁
Alunia ładnie śpi, ja idę jeszcze coś zjeść bo dziś to z głodu aż słabo mi było, a nie miałam kiedy sobie coś zrobić... tak więc powoli mówię dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Madziocha,Zosia tez tak przez nos charczala wiec jak bylam u pediatry to zapytalam , o ten dzwiek katarowy.lekarz powiedzial,.,ze to wysuzone sluzowki i zalecil plukanie nosa sola morska ,jest fajna mgielka w aerozolu o nazwie sterimar bez recepty i dodatkowo zawieszam mokre pieluchy w kolo lozeczka, widze poprawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siema z rana 😎
moje dziecię już się obudziło a spał tak spokojnie od 23 aż do 6. Obudził się tatuś przebrał pieluszkę bo nasiusiane że cho cho i już na przewijaczku znów przysnął 🤪 Lecę pod prysznic puki hałabała śpi bo wczoraj to zasnęłam z nim podczas karmienia i Mariusz już mnie nie budził ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej 🙂

My już też wyspane 😎

Tak trzymać Alunia... co Ci jakieś motory będą huczeć nad uchem... lepsze dźwięki potrafisz wydobywać 😘

Netinetka to mnie wystraszyłaś ☺️ aż się boję wizyty u gina. Ja to w ogóle czuję, że jestem "zapieczona" 😁 😁 Przez całą ciążę zakaz sexu... możecie to sobie wyobrazić?? 😁 😁

Trzeba przyznać, że takie komplementy są bardzo podbudowujące i niezwykle miłe... szczególnie w tym okresie 🙂

Madziocha moja niunka też ma zapchany nosek, kicha i pokasłuje. Ale my też mamy a lato nosy zapchane 🙂

Oj Malutka chce mleczko - zmykam

Miłej niedzieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć..
U nas noc spokojna ale teraz mamy małego marudka... zasnął na chwilkę ale pewnie zaraz będzie kwekał... nareszcie jest czym oddychać, w nocy była burza i dzisiaj sporo chłodniej... a wczoraj siedzieliśmy sobie wieczorem, mały spał i podczas burzy jak walnęło gdzies koło nas to ja z mężem az podskoczylismy, strasznie się wystarszyłam, a małemu tylko nózka drgnęła... twardziel... jak spi to żadna siła go nie zbudzi, mam nadzieje że tak zostanie i nigdy nie będziemy musieli się cicho zachowywac jak spi...
Kasiu mam pytanie, bo Ty tez przestałas karmić cycusiem... jak walczysz z resztkami laktacji? pytałas jakiegos lekarza jak to dobrze zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂
u mnie noc spokojna, ranek trochę bardziej marudny i z małym rzygankiem 😞 ale temperatury nie ma więc przypuszczam że to od łapczywego jedzenia.. Teraz Alunia pojadła trochę i śpi. Mamusia wreszcie też mogła coś wszamać 😜
Kasia - to dla Ciebie powrót do igraszek z mężem będzie prawie jak pierwszy raz 😁 heheh Ty jak Ty, bo ciąża, połóg - hormony szaleją to i apetyt na seks jest znacznie mniejszy, ale co Twój biedny Mąż przeżywa 😮 zresztą podobnie u Łajsoki - obie w ciąży miałyście prawie takie same przejścia 😉
A co charczenia to Ala też tak ma.. też mi pediatra powiedziała że to przesuszone śluzówki. Stosujemy wodę morską, ale nie nawilżamy powietrza bo u nas jest zawsze między 60-80% w zależności od pory dnia i pogody...

Lecę do Małej bo się budzi 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski
Moja Oliwia ostanio bardzo marudna i zaczeła miewac kolki 😞 Jak ja łapie kolka to drze sie ze nie mozna jej uspokoic i po chwili przechodzi i uspokaja sie. Daje jej Esputikon na kolki ale nie za bardzo jej to pomaga, a dajemy juz od jakiegos czasu i na poczatku było ok i od kilku dni meczy sie bidulka. Ja tez sie mecze bo byłam w piatek u fryzjera i na solarium przesadziłam plecy mnie pieką ze nie moge na nich lezec 🤢 Byłam na 10 minut i na tym samym łózku co chodziłam przed ciązą, ale jakby nie patrzec to 9 miesiecy nie byłam wcale i skora sie odzwyczaiła, a do tego musiały byc wymieniane ostatio lampy i teraz mam poparzone plecy i tyłek :/
A co do sexa 🙂 z męzem to ja sie juz nie moge doczekac 🤪 Za tydzien mija 6 tyg ide do gina i jak pozwoli to bedziemy działac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki 🙂
karolcia, spróbuj przepajać Małą herbatką z kopru włoskiego - mojej Małej to pomaga na kolkę. A jakie bąki później puszcza! 🤪
co do noska, to w naszym przypadku charczenie jest spowodowane karmieniem na leżąco - Małej mleczko przedostaje się do noska i później się męczy bidulka. No ale nie sposób karmić tylko na siedząco, zwłaszcza w nocy...
wklejam zdjęcie mojej Agi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale słodziutka ta Twoja córcia 🙂 i jaki dziubek zrobiła 🙂 pewnie je się śniło, że mleczko ciągnie 😜
A my dziś byliśmy u Teściowej na obiedzie, przyszła jeszcze Babcia, więc Alunia miała nie tylko spotkanie ze swoją Babcią ale i Prababcią 😜
Zaliczyliśmy jeszcze niedzielny festyn, potem długi spacerek po okolicy..
W końcu wieczorem jak Malutka zasnęła to z Grzesiem usiedliśmy i gadaliśmy kilka godzin 😁 Oj, jak mi brakowało tych naszych wieczornych rozmów.. ostatnio to nie było na to czasu... będę pewnie niewyspana, ale co tam - warto było 🙂
A co do wizyty u gina - jutro będę dzwonić i się umawiać na wizytę, więc jak się pojawi konkretna data to będzie już można skreślać dni w kalendarzu 😁
Lecimy już spać 🙂 DOBRANOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Pszczola masz racje takie wieczorne rozmowy sa super. my jescze nie znalezlismy na nie czasu 🤨
Kwasiek gratulacje boskiej córeczki 😘

O Alunia ma miesiac - wszystkiego naj Kochanie od cioci Kasi i Emilki 😘

Netinetka gdzie jediecie z Blanka nad morze? bo my jednak tez sie zdecydowalismy, ale nie wiem jaka miejscowosc bedzie odpowiednia... jedziecie na jakies domki? jak mozesz to wrzuc linka 😉

Radzia nie potrafie zatrzymac laktacji.... juz nawet nie odciagam, a mleko czasem samo wycieka 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello!!!
Kasiu ja tez nie umiem... malutko odciagam, tak w sumie 10 ml co kilka godzin, bo poersi wydaja sie nabrzmiałe a za chwilkę miękkie, ale jak mały płacze to mi cieknie... Ponoc tak może byc jeszcze przez długi czas 😠 I mam do Ciebie p0ytanie, czy sama dobrałas mleczko dla Emilki czy konsulatowąłas się z lekarzem... bo ja chciałabym zmienic z tego Bebilonu na inne, bo nie wydaje mi sie żeby ta kupa szła duzo lepiej a to mleko strasznie drogi jest, a Mateuszowi starcza zaledwie na kilka dni... I ten suwaczek naszych dzieci jakoś dziwnie pokazuje ich wiek...
Wow, ale pompa z nieba u nas teraz poszła, jakby ktos kran odkręcił...
Kwasiek słodziuchna ta Twoja córcia 🙂
No a ja obiecałam mężowi ze jutro pójde do gina i się dowiem czy możemy działac czy nie... no i musze nad antykoncepcja pomyslec bo az tak mi za brzuszkiem nie tęskno 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
A Pierwsza miesięcznica Aluni, więc gorące buziaczki i uściski od Oliwierka i cioci Kamilki:*:*
Nocka nawet przespana mimo że pobudka o 6 i niuniuś już nie spał, teraz po karmieniu przysypia na kolanach 🙂Nam m też brakowało wieczornych rozmów więc i ostatnio wieczorkiem rozmawialiśmy i nadrobiliśmy 😉
Kwasiek Agusia słodziutka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,

ja mam wizytą u gina 22-go i też już jej mój mąz nie może się doczekać 😁 u nas też zero seksu od stycznia i tak się zastanawiam jak to będzie, bo w sumie już oboje nie możemy się doczekać. I też się zastanawiam jak się zabezpieczać. Netinetka trochę mnie przeraziłaś że trzeba półtora roku czekać. Ja bym chciała następną dzidzię jak najszybciej 😁
Pola od urodzenia tak charczała w nocy ale teraz doszedł do tego katar. Produkuje gile w rozmiarze mini i wyciągam je gruszką. Wasze dzieciątka też mają katar od tej przesuszonej śluzówki? Bo już sama się zastanawiam czy to na pewno nie przeziębienie. Też zakrapiamy wodą morską, ale zdaje się że to nie pomaga.

Kwasiek piękna córeczka 🙂
Gratulacje dla Aluni w pierwszą miesięcznicę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękujemy pięknie za życzenia 🙂 Teraz już Alunia leży u siebie w łóżeczku ale jak czytałam to była ze mną to słyszała życzonka i pozdrawia mocno wszystkie Majowe Ciocie 😁
ja o dziwo wyspana jestem!! A spodziewałam się że będzie mocno kiepsko 😜
Planuję jeszcze dziś machnąć jakieś ciasto - mam nadzieję że mi się uda 🙃
My nad morze też planujemy jechać ale w tym roku raczej na zasadzie "na spacer" a powrót na nocleg do Szczecina.. rozważaliśmy ewentualny pobyt na kilka dni ale stwierdziliśmy że to może w przyszłym roku. Jak będziecie gdzieś niedaleko to może akurat uda się zgrać terminy i Was odwiedzimy 😜
A ja się właśnie próbuję dodzwonić do mojego gina żeby umówić się na tą upragniną wizytę, ale zajęte cały czas ma 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przepis na pewno wypróbuję, bo brzmi bardzo apetycznie!! 🙂 ale niestety nie dziś 😞
z racji tego że mój Grześ nie lubi cytrynowych ciast, a poza tym mam 4 jabłka które już nie nadają się do niczego innego tylko do ciasta więc robię placek z jabłkiem. Ale jak w weekend mój Mężuś wyleci na Węgry to wtedy takie ciacho machnę z Mamą 😁
Już sobie nawet link zapisałam więc nie ma innej opcji 😜

A ja już wiem... do lekarza idę 28go 😁 hahaha mogę odliczać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia my jedziemy do Rowow i wynajmujemy caly dom (dom nr 1) http://www.ornowski.afr.pl/ bo jedziemy w sumie w 4 rodziny, a Rowy dlatego, ze nam sie tam podobslo 2 lata temu, bo bylo w miare spokojnie, nie za duze nie za male i....dosc daleko jak na ludzi z wawy a moj maz sie strasznie irytuje jak jedzie na wakacje a non stop kogos z pracy widzi 😁 zawsze tak jest jak pojedziemy na polwysep helski...
madziocha pani dr mi wytlumaczyla, ze wczesniejsza ciaza grozi np. peknieciem macicy, bo niby wszystko jest zagojone po cc, ale w srodku musi to troche potrwac 😞 ja tez w miare szybko chcialam miec nastepne, bo... boje sie, ze jak Blanka bedzie wieksza, to bedzie mi za wygodnie na 2 dziecko 🤢 gin odradzila mi tez jazde na rowerze ze wzgledu na ryzyko obnizenia narzadow rodnych, kazala jeszcze z miesiac poczekac 😠 ale mozna spokojnie plywac! ale kazdy orgaznizm jest inny i lekarze tez maja rozne zdania.
moja niunia ladnie spi w nocy, ale od 7 rano baraszkuje juz w naszym lozku a wciagu dnia ucina sobie tylko krociutkie drzemki 😆ale trzeba sie podobno juz do tego przyzwyczaic 😜
u nas kiepska pogoda, 15 stopni i pada, wiec spacer pod znakiem zapytania
milego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny 🙂 słodko ten mój szkrab wygląda, ale to tylko pozory - w środku jest mały diabełek. Dzisiejszej nocy spałam 3 godziny - przez resztę czasu robiłam za mleczarnię 🤔 i pitolę - dziś daję małej pierwszy raz mieszankę - zobaczymy jak zareaguje... 🤨

Alunia - wszystkiego najlepszego! 🙂

netinetka, bardzo fajny ten domek 🙂 życzę udanego wypoczynku 🙂 my w tym roku na pewno nigdzie nie pojedziemy, ale może w przyszłym skrzykniemy się z przyjaciółmi i odwiedzimy jakiś kawałek przyrody 😉 mogę zapytać ile kosztuje wynajęcie ego domku w Rowach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Co do seksu... Na koniec 5 tygodnia połogu pobaraszkowaliśmy z mężem ale powiem Wam że teraz mam wielki problem 😞 Nic mi już nie leciało i po tej nocy zaczelo mi leciec troche krwi i leci mi juz przez 4 dni 😞 to nie jest napewno okres bo nie jest tego wiele i chyba poprostu mąż mi coś uszkodził 😞 w srode mam do gina i się wszystko okaże. Więc jak nie jesteście pewne to nie ryzykujcie. Ja zaryzykowalam i teraz żałuję i si.e boję 😞 Dobrze że nic nie boli....

Ja juz wiem dlaczego Kacper tak mało spał. Bo u nas w domu jest duszno i nie dał rady a u teściów spał cały dzień 🙂 Wczoraj zaczął go brzuszek mocno boleć i tak mocno płakał a ja z nim i tak kopał nóżkami bo coś mu tak przeszkadzało ąz w końcu zwymiotował 😞 coś mu chyba zaszkodziło. Mysle że jedną truskawką mu nie zaszkodziłam 😞

Wiecie może jak pobudzić laktację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa ja nie wiem... karmić i dodatkowo odciagać żeby organizm produkował wiecej mleka jesli masz za mało... sa herbatki na laktację, ponoć dobre jest karmi ale ja nie próbowałam bo wydawało mi sie dziwne, bo to gazowane, ale ponoć pomaga... Ja mam odmienny problem, chce się pozbyc mleka w cyckach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój smyk tak podnosi główkę. Bywało wyżej ale dziś chyba nie miał ochoty 🙂

[URL=http://img199.imageshack.us/i/obrazzzzzz006.jpg/][IMG]http://img199.imageshack.us/img199/8941/obrazzzzzz006.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]Imag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia to ricinus communis 30CH. I bierze się raz dziennie po 5 kulek. O stałej porze np. pół godziny przed śniadaniem lub pół godziny po kolacji. Można też pić szałwie. Zapytaj też lekarza o lek Bromergon.
Ja na pobudzenie laktacji biorę ricinus communis 5ch ale nie widzę żadnej poprawy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...