Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
Andziucha napisał(a):
Ja jestem ciekawa czy dzis zrobi mi USG
To ty nie masz na kazdej wizycie robionego usg?a na nfz chodzisz?ja chodze na nfz i zawsze mam usg

ja chodze na NFZ i nie mam robionego USG na kazdej wizycie 🥴
mialam robione w 8 tyg potem w 12 tyg i potem w 21 tygodniu 🥴
cos mi sie kojarzy ze jak jest z ciaza wszystko ok to nie chca robic co wizyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aallicee napisał(a):
Andziucha napisał(a):
aallicee napisał(a):
Andziucha masz stresik jak to bedzie przy dwójce dzieci?? 🙂

bardzo sie stresuje 🥴 nie wiem jak sobie poradze z dwojka takich maluszkow chodz ten pierwszy chodzi i broi to tez trzeba poswiecac mu uwage a tu jeszcze jedno malenstwo 😮
chcialam miec tak rok po roku dzieci wiec trzeba bedzie zakasac rekawy i radzic sobie chodz tez boje sie jak zareaguje synek na braciszka czy bedzie zazdrosny?

A ty jak tez stresik??


moja starsza jest boo ma juz dwa i siedem m-cy...... ale chcielismy miec rok po roku i nie wyszło....ale teraz to sobie nie wyobrazam jakbym dala rede jakbym urodzila w zeszlym roku 🙂

ja musze biegac za tym brzdacem a brzuch juz spory i ciezko mi juz!a jak urodze bedzie troche ciezej ale co tam dam rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1989gwiazdeczka napisał(a):
u nas na nfz też robią tylko 3 razy bo twierdza że usg często robione jest szkodliwe a ja chodzę prywatnie i mam co wizytę robione i bardzo się z tego ciesze bo chociaż mogę popatrzeć na naszego synka 🙂


Ja też wybrałam prywatnie, bo na nfz to ciężko z tymi terminami zwłaszcza w krakowie... I też mam USG co wizytę, trzeba niestety płacić, ale cóż poradzić...

Ja właśnie fasolkę po bretońsku gotuję 😁 i do tego łosoś (mój mąż z racji tego, że jest włochem uwielbia ryby i owoce morza, a u nas w Polsce czasami ciężko dostać świeże... ) Ufff gorąco dziś jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej
my dzis od rana w biegu. rano badaia kari, trochę poryczała przy pobieraniu, ale wolę opcję z żyly niz zpaluszka. 4 strzykawki nabrały, moment to trwało, a kiedys przy palcu sciskały, sciskały, az sie Mała prawie zachłysnęła z ryku.... a dzis OK> w nagrodę wybrała sobie bluzkę z myszką Minnie 🙂

ja mam bardzo wysoko brzuch. tak dla kontrastu z Wami 🙂 nawet jak w sob byłam na wizycie to mi doktorek na powitanie rzucił ze tak wysokiego brzucha to chyba jeszcze nie widział. też zalezy w jakich ciuchach sie chodzi, bo w niektórcy ubraniach nie widac tgo ak wyraźnie, w innych bardzo 🙂 ale juz mi tez ten brzusio ciąży.... Kari mówi duzo o braciszku, niby cieszy sie, ale ona sobie wyobraza ze ze szpitala wróce z kims kto bedzie w jej wieku i ze będa mogli sie razem bawic 🙂)) wiec mysle ze moze byc zgrzyt. zawsze jest. z moich dziewczyn z 1szej ciązy 1 urodziła w styczniu chłopczyka, czyli mają 2,5 roku róznicy, Mała bardzo jest zazdrosna, nei mogą synka zostawic z nia na inutę, bo go bije i drapie...choc poświecają jej bardzo duzo czasu, bo Mały jest bardzo grzeczny i niewymagający, ale mimo wszystko jest bardzo nastawiona na NIE... my duzo Kari mówimy o opiece, ze będzie myć Braciszkowi nóżkik smarowac pupcię kremikiem, dawać butelkę z herbatką.... ale wszystko wyjdzie jak Mały sie pojawi.... zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basier Sofia rośnie jak na drożdzach. Mam nadzieję,że leki TObie pomogą i nie wrócisz do szpitala.
Edithd możesz być dumna Kasi w pełni zasłużyła na nagrodę.
Byłam na zakupach w Auchanie, potem w komisie z używanymi ciuszkami i rzeczami dla dzieci ma go kumpela. Kupiłam Małemu leżaczek za 100 zł. Później zrobię zdjęcie i wrzucę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eee tam gadanie z tym usg moj lwkarz kazdej kobiecie robi na kazdej wizycie usg bez wzgledu na stan ciazy moja przebuwga bez problemu ale sam mowil ze jak widzi sam to ma pewnosc ze z jego malym pacjentem jest ok bo jakby nie bylo odpowiada za 2 to zalezy od podejscia lekarza przrzepisy te same ale moj tez stwierdzil walic te przepisy zdrowie pacjenta wazniejsze a on nie bedzie im ulegly bo nfz podobno wprowadzilo te 3 usg nie ze wzgledu na pacjentki tylko na siebie bo glowica z usg sie zuzywa i to wiaze sie z kosztami nfz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A poza tym oklaski dla Kari dzielna dziewczynka-pewnie po mamie 🙂 Megan wrzucaj wrzucaj fotki ja lezaczka bujaczka nie kupuje bo siostra obiecala na gwiazdke dla Lenki bujaczek od Mikolaja.Ja juz wyszykowana czekam na mezulja wraca z pracy i mnie wiezie bo nie chce mnie samej puscic- wymowka wepcha sie razem popatrzec na core i z doktorkiem pozartowac i o samochodach pogadac-ach te chlopy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz po wizycie Lenka ma już 838 g i na 99% procent to Lenka bo tak się rozwaliła że zadna nawet pepowina nie przyslaniala jej buły 😉 wszystko jest ok mam brac tylko Buscopan bo mała się dupką wypycha czasami zamocno a po tym ma wypychac sie ale mniej.Mam wyniki na mocz i morfologie i powtórny test toxo bo pierwszy jak robiłam wykazał ze jest ok i trzeba sprawdzic czy nic nie zmienilo sie czy nic nie nadobylam kolejna wizyta 3 wrzesnia a no i termin mi polecial z 21 listopada na 18 listopada ale tym sie nie sugeruje bo to wg wagi dziecka a najwazniejsze aby patrzec na date miesiaczki a no i mam 6 kg do przodu w porownaniu sprzed ciazy to nie jest zle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam obiecane zdjęcia leżaczka. Zapłaciłam 100 zł jest w bardzo dobrym stanie. Firma Bright Stars. Mam nadzieję,że Synkowi przypadnie do gustu,
[IMG]http://i882.photobucket.com/albums/ac28/meg100_2009/Leaczek.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anulka, fajnie ze all OK z woją gwiazdą 🙂

megan, lezaczek super, my mamy podobny tylko jeszcze ze wsuwanym stoliczkiem na pózniejszy czas, i mozna nasz leżaczek z pozycji leżącej przestawiać do siedzącej, dlatego też ten stoliczek dla dziecka. bardzo duzo go wykorzystałam z Karlą

ja sie dzis jakos srednio czuje. mam wrazenie ze mi brzuch pęknie, serio tylko mi brzucho wywaliło ale juz konkretnie, boję się ze tym razem sie bez rozstępów nie obędzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tym Usg na fundusz jest różnie tak jak piszecie. Generalnie planowo uregulowane przepisami i wymogami są 3 razy w trakcie ciązy. do 12 tyg. , do 24 tyg., i około 34 - 36 tyg. za tyle NFZ płaci. Oni maja takie specjalne rozpiski co kiedy w jakim tygodniu musza zlecic. Cała reszta jest nadobowiązkowa. Reszta jezeli aparat do usg ustawiony jest bezpośrednio w gabinecie lekarza i wykona na kazdej wizycie to robi to z własnej inicjatywy 🙂 i popieram bardzo. Moja gin prowadzaca starej daty trzyma sie sztywno kolejnosci badan z wymogów. Wiec sporo robiłam dodatkowo prywatnie. Na usg nie chodziłam tez u siebie w przychodni na nfz ale to bardziej ze wzgledu na brak zaufania w kompetencje lekarza który wykonuje usg. Wiec wolałam zrobic usg prywatnie. i miec pewność że jest zrobione dobrze i dokładnie. Zalezy wszystko od lekarzy wiec dziewczyny jesli macie na nfz na kazdej wizycie co miesiac to tylko trzeba sie cieszyc bo to zawsze uspokaja 🙂 jak sie zoabczy malenstwo.

Ja dzis miałam kontrolne usg poszpitalne. I wizyte u swojego lekarza w przychodni. Całe szczescie w szpitalu na badaniu wyszło wszytsko super. Ilość płynu owodniowego sie podniosła do 13, 6 wiec jestem spokojniejsza ze szpitalem mnie znow nie straszą 🙂 Mała ułozona główkowo, serducho ok, ale jest malutka w porównaniu z Waszymi bobasami 🙂 wazy tylko 675 g... Ale lekarz powiedział ze w normie wiec sie nie martwie bardzo. Nadrobi 🙂 Dostałam tylko zlecenie na morfo i mocz. Nic pozatym. Troche mało. Pytalam o inne ale gin trzyma sie swoich tabelek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
Kurcze zmartwilam sie tym buscopanem ze mam go brac na te wypychanie malej poczyalam ulotke i ze trzeba to brac 3 razy dziennie bo w miare wzrostu dzidzi moze skonczyc sie to przedwczesnym porodem no nic ide zjesc kolacje i lykac tablety i lezec jak mi kazal


Buscopan to podobnie jak no spa rozkurczowy. Ja też musiałam brać 3 razy dziennie zwykla nospe - teraz mam forte i kazde mi gin 2 razy, chyba ze czuje nacisk mocny to i 3xdz. Też miałam obawy czy nie zaszkodzi dzidzi takie czeste branie... ponoć nie. Obawiałam sie obniżonego napiecia miesniowego u dziecka po urodzeniu bo to podobno sie zdarza po no-spie, ale skoro lekarz karze brac to biore.
Mi mała ostatnio chyba chce prostowac nóżki i cisnie mi na żolądek czuje praktycznie juz pod żebrami smyranie 🙂 chyba pomału ciasno sie jej robi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
Przepraszam, ze sie wtracam, ale mam na sprzedaz markowe ubranka nadaja sie zarowno dla chlopca i dziewczynki oraz 3 spiworki rozm 90,80,70. Ubranka rozm 50/56 oraz 62/68 sa w idealnym stanie poprane i poprasowane. 43sztuki firm : Mexx, Villa Happ, Prenatal, Hema. Jesli ktoras z Was bedzie zainteresowana prosze npisac na priv to podesle zdjecia i dogadamy sie w sprawiec ceny.
POzdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Anula Lenka rośnie jak na drożdżach 🙂)) super wieści ! A o leki się nie martw, jeśli dostałaś od gin. to lekarz zna się na rzeczy !! Myślę, ze jeżeli go znasz to można mu zaufać..

Ja biegnę dziś z mężem na 7 na krzywa cukrową, mam nadzieję że dam radę 🙂 posiedzimy 2h i później on do pracy a ja do łóżeczka 😁 !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie z rana-dzis nocka super wyspalam sie i juz po sniadanku.Naczytalam sie zaduzo wczoraj o dzialaniu nospy i buscopanu ale skoro tak jak Megan mowi lekarz kaze a nam nie pozostaje nic innego jak sluchac zalecen.Wzielam wczoraj nospe forte bo do niedzieli mam skonczyc nospe a pozniej buscopan i w miare sie po niej czulam a raczek moj zoladek bo gin kazal mi z chlebem ja lyknac bo w chlebie jest kwas i tak sie podobno oszukuje zoladek wiec bede lykac i wsuwac chleb 🙂 Kazal lezec ile wlezie wiec sniadanko ogarnelam juz domek jeszcze odkurzyc ale to pozniej i leze wszystko dla dobra Lenki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baiser88 napisał(a):
Hej 🙂

Anula Lenka rośnie jak na drożdżach 🙂)) super wieści ! A o leki się nie martw, jeśli dostałaś od gin. to lekarz zna się na rzeczy !! Myślę, ze jeżeli go znasz to można mu zaufać..

Ja biegnę dziś z mężem na 7 na krzywa cukrową, mam nadzieję że dam radę 🙂 posiedzimy 2h i później on do pracy a ja do łóżeczka 😁 !
To trzymam kciuki za wypicie tego super drinka ble okropny jest fuj fuj dobrze ze w ciazy co miesiac tego nie kaza pic 🙂 tez bylam w szoku ze 838g z niecalych 300 z tamtego miesiaca.Nie objadam sie ani nie opycham bo jak mam 6,5 na plus to niewiele jak na ten etap ciazy ale najwidoczniej moj pulpecik wysysa ze mnie jak odkurzacz 🙂 a niech wysysa ja duza kobitka dam rade a ona malutka to potrzebuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaczek83 napisał(a):
anula4ever napisał(a):
Kurcze zmartwilam sie tym buscopanem ze mam go brac na te wypychanie malej poczyalam ulotke i ze trzeba to brac 3 razy dziennie bo w miare wzrostu dzidzi moze skonczyc sie to przedwczesnym porodem no nic ide zjesc kolacje i lykac tablety i lezec jak mi kazal


Buscopan to podobnie jak no spa rozkurczowy. Ja też musiałam brać 3 razy dziennie zwykla nospe - teraz mam forte i kazde mi gin 2 razy, chyba ze czuje nacisk mocny to i 3xdz. Też miałam obawy czy nie zaszkodzi dzidzi takie czeste branie... ponoć nie. Obawiałam sie obniżonego napiecia miesniowego u dziecka po urodzeniu bo to podobno sie zdarza po no-spie, ale skoro lekarz karze brac to biore.
Mi mała ostatnio chyba chce prostowac nóżki i cisnie mi na żolądek czuje praktycznie juz pod żebrami smyranie 🙂 chyba pomału ciasno sie jej robi 🙂



kogoś wam przedstawie :
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/98/7080623.JPG/][IMG]http://img98.imageshack.us/img98/4333/7080623.JPG[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
z Wikunia bralam całą ciąże no spe a potem no spe forte 3 x 1 i scopolan i całą mase innych leków 🙂 co do obniżonego napiecia mięśniowego....owszem miała niewielkie, ale 3 miesiące rehabilitacji raz w tygodniu godzinka pomogły...... wystarczyło tylko prawidłowo ją podnosić, przewijać, kłaść na brzuszku i wszystko zniknęło 🙂 rehabilitacja to jak radu Zawistowskiego na żywo 🙂

dla naszych maluszków to chyba lepiej miec lekko obnizone napięcie miesniowe niz urodzic sie za wczesnie dlatego ja nie mam oporów przed braniem nospy..... jak każą to każą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...