Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
edithd napisał(a):
ja mam zwykły jakis, jest ok, kupiłam na allegro uzywany za grosze, uzywałam ponad rok, nie wiem czy musi byc jakis super IQ... ale polecam sterylizator do butelek i sprzętu dziecięcego. u nas szedł codziennie 🙂


btw. tez chyba zakupie jakiś zwykły, bo te Avent sa po 150-200 zł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baiser88 napisał(a):
Czyli sterylizatory są teraz bardziej stosowane niż zwykłe wyparzanie butelek i smoczków??


pewnie!!! polecała nam go połozna na skzole rodzenia, ja codziennie wieczorem załadowywałam do neigo rózne gadżety (butelki, częsci laktatora, pózniej sztućce Małej), wyparza ok 30min, po wygotowywaniu ci zżółkną te rzeczy... ale też nie miałam z aventu tylko z chicco (chyba)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baiser88 napisał(a):
edithd napisał(a):
ja mam zwykły jakis, jest ok, kupiłam na allegro uzywany za grosze, uzywałam ponad rok, nie wiem czy musi byc jakis super IQ... ale polecam sterylizator do butelek i sprzętu dziecięcego. u nas szedł codziennie 🙂


btw. tez chyba zakupie jakiś zwykły, bo te Avent sa po 150-200 zł...

o matko, ja za 15zl kupiłam...a ze jestem typową blondynką to przy 1szym razie nie wiedziałąm ze tam sie wodę leje do niego i bym go spaliła...na szczęście ma czujnik i jak woda wyparuje to sie wyłączył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam wszystko z Aventu od laktatora po podgrzewacz i cala reszte i uzywala to wszystko moja siostra i byla bardzo zadowolona wiwc i ja bede.Wg mnie warto zainwestowac raz a pozadnie jesli sie zamierza nie poprzestac przy jednym dziecku ale kazdy ma swoja wizje-nasze mamy wychowaly nas bez podgrzewaczy i calej reszty i zyjemy ale skoro my mozemy sobie ulatwic wychowanie dzcecka dlaczego by nie skorzystac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dzis widze szal zakupow opanowal nasze forum 🙂 ja kombinezon ktory mam po siostrzenicy jest mniejszy niz 68 wiwc zakupie ten 68 ale jaki oj oj ciezki wybor zaduzo tego 🙂 jestem z siebie jak narazie dumna nie kupilam nic rozowego tylko kazdy inny kolor bo jakis odrzut nam na roz malutki dodatek ok moze byc ale nie od glowy po stopki roz-fuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dzis opanowal mnie dziwn przeczyszczenia jak mialam peoblem z zalatwianiem to dzis przeczyscilo mnie za wszystkie czasy.Juz zaczelam sie martwic bo myslalam ze mi flaczki wystrzela ale uspokoilo sie.Nie wiem skad to moze pezez szarlotke i jablka no nie wiem bo nie mialam nic takiego dawno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
Ja mam wszystko z Aventu od laktatora po podgrzewacz i cala reszte i uzywala to wszystko moja siostra i byla bardzo zadowolona wiwc i ja bede.Wg mnie warto zainwestowac raz a pozadnie jesli sie zamierza nie poprzestac przy jednym dziecku ale kazdy ma swoja wizje-nasze mamy wychowaly nas bez podgrzewaczy i calej reszty i zyjemy ale skoro my mozemy sobie ulatwic wychowanie dzcecka dlaczego by nie skorzystac


Ja butelki, laktator i smoczki też mam z Avent'u, mają świetne opinie 🙂. Anula znalazłaś może termoopakowanie z Avent'u?? Bo nie wiem czy te z tomme tippe pasują żeby wsadzić butelki z Avent????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baiser88 napisał(a):
anula4ever napisał(a):
Ja mam wszystko z Aventu od laktatora po podgrzewacz i cala reszte i uzywala to wszystko moja siostra i byla bardzo zadowolona wiwc i ja bede.Wg mnie warto zainwestowac raz a pozadnie jesli sie zamierza nie poprzestac przy jednym dziecku ale kazdy ma swoja wizje-nasze mamy wychowaly nas bez podgrzewaczy i calej reszty i zyjemy ale skoro my mozemy sobie ulatwic wychowanie dzcecka dlaczego by nie skorzystac


Ja butelki, laktator i smoczki też mam z Avent'u, mają świetne opinie 🙂. Anula znalazłaś może termoopakowanie z Avent'u?? Bo nie wiem czy te z tomme tippe pasują żeby wsadzić butelki z Avent????
Ja mam jakies termoopakowanie z jedna przegroda nawet nie wiem czy jakies firmy jest i butelki pasuja a drugie mam od siostry w spadku 🙂 i tez butelki pasuja i ono jest z 2 przegrodami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baiser88 napisał(a):
Oki 🙂 Ja jutro planuje zakupić laktator, podgrzewacz i sterylizator 🙂
Anula laktator masz ręczny czy elektroniczny? Bo te opinie są podzielone, sama już nie wiem który brać, który lepszy
Mam reczny juz tu poruszalysmy temat laktatorow i co kazdy to opinia a my mamusie po raz pierwszy gubimy sie w tych nowinkach moja znajoma miala reczny moja siostra wiec to zalezy ale jak ja widzialam jak dziala to zasysa cyca ze szok i wcale to nie meczace tak dyndac recznie.A ile zakupulas butelek?Bo ja mam 2 duza i mala i nie wiem czy wystarczy okaze sie czy bede tylko cycem karmic czy dokarmiac bo jesli cycem tylko to chyba 2 starcza na poczatek najwyzej jak bedzie malo to dokupie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
Ja mam wszystko z Aventu od laktatora po podgrzewacz i cala reszte i uzywala to wszystko moja siostra i byla bardzo zadowolona wiwc i ja bede.Wg mnie warto zainwestowac raz a pozadnie jesli sie zamierza nie poprzestac przy jednym dziecku ale kazdy ma swoja wizje-nasze mamy wychowaly nas bez podgrzewaczy i calej reszty i zyjemy ale skoro my mozemy sobie ulatwic wychowanie dzcecka dlaczego by nie skorzystac


anka, nie jest powiedziane ze musi byc firmowe albo z aventu. moja kolezanka ma wszystko z chicco, dziewczyny z mojego poprzedniego forum uzywały tylko produktów tommi tippi (czy jakos tak), to jest wszystko kwestią gustu. ja juz mam 2gi laktator z aventu, pierwszy mi sie stłukł, jestem bardzo z niego zadowolona, pozyczyłam hgo mojej kolezace to mi go po 3 dniach oddała bo wolała inny... ja mam mieszane rzeczy, np Kari nie cierpiała smoczków do butelek z aventu, bo są długie, kupiłam jej polSkie LOVI i cały czas piła tylko i wyłącznie z LOVI... Ssmokami pluła od narodzin, więc plus bo nigdy jej nie musiałam smoczka dawać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja bez bicia sie przyznaje ze temat zakupow połozyłam jakos....to co mam po karli to duzo (sprzęt, koszule, szlafrok), jakies ciuszki, troszkę dokupiłam ale nie wiele. przy tej budowie mamy ciasno z kasą...muszę dokupic kółka do wózka i jakies kombinezony dla Małego, ale jakos nie mam mega parcia na razie.... no i rzeczy do szpitala, ale to pamiętam ze przy kari kupiłam w aptece u nas na 2 tyg przed porodem i wcale nie był to mega wydatek więc poczekam do września.

co do rózu to ja karli tez nic rózwego nei kupiłam...ale potem zaczęłi przychodzić znajomi, rodzinka....a ze dziewczynka to czujecie jaki kolor był na topie.....no i teraz mam 3/4 rózowych rzeczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mam taki zestaw
http://www.mothercare.com/Tommee-Tippee-Closer-to-Nature-Essentials-Sterilisation-Set/410658,default,pd.html?cm_sp=ProductFeatures-_-Category%2520landing-_-Tommee%2520Tippee%2520Closer%2520to%2520Nature%2520Essentials%2520Sterilisation%2520Set
musze jeszcze tylko dokupic laktator ale nie potrafie sie zdecydowac jaki 😮
A jesli chodzi o kombinezony to mam jeden na wyjscie ze szpitala bo w anglii nie mozesz wyniesc dziecka ze szpitala jesli nie posiadasz fotelika samochodowego, wiec rozek odpada 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elmirka-ja tez nie wyobrazam sobie wywiesc dziecko ze szpitala w samym rozku i pozniej grzebac sie w aucie zeby przelizyc w nosidelko w sumie to listopad z pogoda moze byc roznie wiec czy przymys czy nie mam i to i to a rozek do szpitala zeby w szpitalnym nie byla tylko swoim.Edithd-dokladnie kwestia gustu ale ja najpierw tone opini przeczytam co ma lepsze recenzje a pozniwj kupuje i tak jak nie lubie np tv z philipsa dvd z panasonica i jeszcze kina z sony bo wole wszystko jednej marki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elmirka napisał(a):
A ja mam taki zestaw
http://www.mothercare.com/Tommee-Tippee-Closer-to-Nature-Essentials-Sterilisation-Set/410658,default,pd.html?cm_sp=ProductFeatures-_-Category%2520landing-_-Tommee%2520Tippee%2520Closer%2520to%2520Nature%2520Essentials%2520Sterilisation%2520Set
musze jeszcze tylko dokupic laktator ale nie potrafie sie zdecydowac jaki 😮
A jesli chodzi o kombinezony to mam jeden na wyjscie ze szpitala bo w anglii nie mozesz wyniesc dziecka ze szpitala jesli nie posiadasz fotelika samochodowego, wiec rozek odpada 😞
Fajny zestaw wszystko w jednym ja tez jak znajduje okazje to kupuje w dwupaku bo czasami to sie bardziej oplaca niz kazda czesc oddzielnie tak jak z ciuszkami kupilam pajacyka i kaftanik razem w cenie korzystniejszej niz kzdy oddzielnie teraz poluje na lozeczko z wyposazeniem w korzystnej cenie ale ciezko znalezc bo jak lozeczko ladne to wyposazenie albo malo elementow albo kolorystyka do kitu ale do listopada sie kupi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd napisał(a):
ja bez bicia sie przyznaje ze temat zakupow połozyłam jakos....to co mam po karli to duzo (sprzęt, koszule, szlafrok), jakies ciuszki, troszkę dokupiłam ale nie wiele. przy tej budowie mamy ciasno z kasą...muszę dokupic kółka do wózka i jakies kombinezony dla Małego, ale jakos nie mam mega parcia na razie.... no i rzeczy do szpitala, ale to pamiętam ze przy kari kupiłam w aptece u nas na 2 tyg przed porodem i wcale nie był to mega wydatek więc poczekam do września.

co do rózu to ja karli tez nic rózwego nei kupiłam...ale potem zaczęłi przychodzić znajomi, rodzinka....a ze dziewczynka to czujecie jaki kolor był na topie.....no i teraz mam 3/4 rózowych rzeczy 🙂


Ja Mam podobnie. Nie mam narazie jakoś parcia na kupowanie wszystkiego. Co prawda nie mam nic po wczesniejszym dziecku ale troche ciuszków juz mam po synkach brata wybrałam z całego kartonu różnosci to co neutralne i mi sie przyda nawet sporo sie uzbierało. Mama troche kupiła bodków, mam czapeczki, rekawiczki niedrapki, skarpetki, ciepłe polarkowe spodeniki, recznik dla małej, dla siebie szlafrok i pizamke, koszule. Reszte wyprawki stopniowo bede kupowala dla siebie i dzidziusia. Bo też remontujemy i meblujemy nadal wiec kasy idzie jak lodu. Kosmetyki, pieluchy itp to tez jeszcze poczekają 🙂 bo to bez problemu w kazdej chwili mozna dostać. Upatrzony wózek i łóżeczko wiec tez bez cisnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wiem jak jest u was w szpitalach, ale u nas w w 3 szpitalach najbliżej mojego domu tez nie mozna dziecka wynieść w rożku...trzeba miec fotelik, tzn my bierzemy gondolę z wózka-przy Kari też tak zrobiliśmy. ma pasy do samochodu i jest wygodniejsa dla dzidzi niz fotelik (nasz z Jane jest bardzo wyprofilowany i nie ma bazy - źle sie go wpina i wypina)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry!Ja juz nie spie bo mezulek na 7 do pracki wiec kanapeczki robilam i sama zglodnialam wiec tez jedna przy okazji wsunelam-dobrze ze jutro dzien wolny od pracy to dluzej sobie pospimy.W szpitalu gdzie ja bede nie wnikaja w czym co i jak twoje dziecko twoj wybor wiec rodzic ma wolny wybor albo dziecko przewiezc w foteliku albo w rozku albo w rozku i grzebac sie w aucie z przekladaniem. Dzis popoludniu mezus bedzie konczyl z tatulem wymiane rur z ogrzewania-alw dobrze ze juz nie u nas na pietrze tylko juz w piwnicy bo te ciagle sprzatanie po jakiejkolwiek robocie juz mi bokami wychodzi.Ale najwazniejsze ze najgorszy balagan po remoncie sie skonczyl i to co zostalo to juz pikus.A fakt budowa i wykonczenie pochlaniaja sporo kasy a umeblowanie tak samo.Nam we wrzesniu strzeli rok jak zaczelismy i koniec juz prawie prawie.Chcielismy kupic meble do salonu ale wazniejszy okazal sie pokoik Lenki-swoja droga ciekawe kiedy beda juz mebelki pewnie albo pod koniec tygodnia albo w przyszlym.Ok ide jeszcze strzele sobie drzemke bo wczesnie jakoa tylek podnosic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!!! Przerażona jestem tymi Waszymi zakupami. Ja jeszcze nic z tego typu rzeczy nie mam o których piszecie. Jakoś nie mam jeszcze parcia na to. Od września się za to wezmę. W czw mamy pierwsze zajęcia w szkole rodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...