Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dzieńdoberek 🙂 czyzbym była pierwsza 🙂 ja w trakcie śniadanka 🙂
pranie się robi, rodzinka wyprawiona do żłobka i roboty. Dziś przychodzą do nas goście na biad więc musze posprzątać i zrobić obiad, sałątke i może upiekę ciasto.....tylko że na ciasto nie mam póki co pomysłu.
....ale najpierw zjem i pewnie jeszcze troche pośpie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
🙂) alice, ale fajnie...najlepsze jak wiki weszła do gondoli 🙂 domyslam sie ze ten filmik z choinką ujawnia ciebie 🙂 a juz myslałam ze nigdzie Cie nie znajde...

u nas tez zagiscił spokój, kari w przedszkolu, ja dzis bez planów, tzn od 16-19 mam lekcje z maturzystami, a tak to relax. musze dzis odespac bo od 4-6 spacerowałam po domu.

megan, ja wiem co przeżywasz...ja miałam 2 lata temu takie same problemy ale z 6ką, w dodatku na feriach w karpaczu... jakis patałach mi to rozwiertał, wcisnął lekarstwo po którym chodziłam po scianach. 5 dni na przeciwbólowych lekach, non stop. co 3h wyłam z bólu...prosto w drodze powrotnej zdjęcie i od razu do wrwania. z moim maniakalnym strachem przed dentystą nawet nie mrugnęłam okiem jak mi dentysta powiedział ze leczenie= podcięcie korzeni i ze 4 wizyty (drogie...), a wyrwanie od razu. no i poszłam..... no ale Ty jestes w innej sytuacji, jak wyjdzie ze Cie bedzie dalej boleć to chyba nie zostaje Ci nic onnego jak od razu załatwić gada...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem i ja.Od 1:30 do 4 przewracalam sie z boku na bok bylam niby wyspana pozniej usnelam a wtedy trzeba bylo wstac maz odprawiony do pracy siostra odwiozla swoja pocieche do szkoly i wpadla na kawke ale ja ledwo siedze wiec nawet nie dalo rady oszukac ze wyspana jestem wypila kawe i pojechala a ja ogarnelam domek jeszcze odkurzyc i obiadzik ale narazie to musze sie polozyc i dospac troche bo padne.Dzis mamy 2 rocznice slubu ale jakas kolacyjka niestaty w wekend bo mezus dlugo pracuje w tum tygodniu i nie ma czasu ale w wekend na bank jak co jakas rocznica zrobimy wypadzik aby uczcic takie wydarzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A zapomnialam napisac o snie mego meza-no myslalam ze sie posikam ze smiechu jak to opowiadal i z taka mina.A wiec:snilo mu sie ze obudzil sie w nocy chcial sie do mnie przytulic polozyl reke na brzuchu a ja brzuch plaski jak deska,wpadl w poploch gdzie podzial sie brzuszek gdzie jest Lenka i patrzy a on ma wielki brzuch i czuje ze Lenka sie wierci,polozyl reke na swoim brzuch a Lenka wyjela z brzucha swoja raczke i mu przybila piatke hihihi.Ma jazdy juz moj mezus-udzielaja mu sie hormony i taki przestraszony ze to takie realistyczne bylo hihihi przynajmniej dzieki takim snom moze sobie wuobrazic jak ja sie czuje hihi ale jego mina bezcenna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula gratulacje z okazji rocznicy 🙂 i oby wielu takich wspaniałych lat razem 🙂 no i oczywiście z Lenką 🙂
Megan współzuje... ja tez sie meczyłam z 8.. lekarz chciał mi ja kleic i leczyc ale stwierdziłam ze to bez sensu i zdecydowałam sie rwac odrazu 🙂 nawet nie wiesz jak mi ulżyło 🙂 rach ciach i po bólu - nawet zwolnienie z pracy dostałam w tym dniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaczek83 napisał(a):
aallicee napisał(a):
przedstawie wam mój DOm Wariatów 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=_0zI1ecAV4c&feature=channel&list=UL


Filmik super 🙂 wesoła rodzinka 🙂

Aallicee-obejrzałam wszystkie filmiki-Wiki jest świetna "nie babcia tujek" hihihih a ubieranie przez męża malutkiej rewelacja pokaze dla swojego jak malutkie dzieci wspolpracuja hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alice super rodzinka 🙂)))
ja padam -zdazylam juz wyprac poszewke z materaca i koldre bo pies mi dzis na zlosc zrobil i zesikal sie na lozko, potem prasowanie , sniadanie , pojechalam do frankfurtu po zwolnienie lekarskie i do pracy je oddac...jednym slowem ide sie zdrzemnac.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uff dzis ładniutka pogoda i ciepło u mnie... a ja juz ledwo zywa. Wstawiłam pranie , suszy sie na balkonie, odkurzyłam wszystkie pokoje, zrobiłam porzadek w szafie z ciuchami Grzeska, powiesiłam firanke w maluszkowym, skreciłam nawet sama regał na przewijak... Mąż sie puka w głowe i mówi ze zachowuje sie jakbym miała juz rodzic. Ze wszystko chce miec gotowe na teraz natychmiast. A tu konca nie widac przygotowan...
A jeszcze zupa kalafiorowa musi sie zrobić... zanim mężus wróci z pracy. Pewnie dziś padne jak stonka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ząb nie boli 🙂 🙂 czyli wyrwiemy go po porodzie. Chyba,że coś się zmieni.
Byliśmy na wizycie. Mały ma 1842 gramy 🙂 🙂 jak to gin powiedział kawał chłopaka. Na to mój mąż,że myślał,że będzie miał ok 2 kg. A lekarz na to niech pan pomyśli o żonie i ją oszczędzi. Ona musi go urodzić. A i tak jest duży. Wszystkie przepływy żył ok ( tzn. doplerowskie) 🙂 usg wynika,że Mały powinien przyjść na świat o tydzień wcześniej. Się okaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super Megan ze u Ciebie i malucha wszystko dobrze 🙂 u mnie tez po usg przesunął sie lekko termin do przodu ale to zawsze jest tylko orientacyjne wiec nastawiam sie i tak na niespodzianke 🙂 heheh mysle ze z zaskoczenia mnie weźmie i urodzi sie albo wczesniej albo później po terminie 🙂 Rosna nam bobaski ładnie.. ja nastepne i ostatnie wg planów usg mam dopiero około 20 paźdz. nie wiem jak ja wytrzymam. Mała mnie dzis kopie az sama sie dziwie co ona tam wyprawia. Mam wrazenie ze mniej teraz ma spokojnego czuwania w ciagu dnia i śpi w nocy 🙂 w dzien co chwile jest aktywna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja czytalam, ale wole o tym nie myslec. Gdzies wyczytalam, ze ssanie smoczka zmniejsza ryzyko.

Dzis dostalam dwie przesylki: jedna z rzeczami higienicznymi i druga z Anglii. Mam tyle ciuszkow, ze do 6 miesiaca nic nie bede musiala kupowac, szczerze to nawet watpie, ze dzidz wszystko zalozy-szalenstwo. Samo przegladanie mnie wykonczylo 🙂 dostalam mate, lezaczek, sterylizator, podgrzewacz-mnostwo rzeczy, buzia mi sie smieje jak nie wiem 🙂

Mam pytanie do Was dziewczyny, ktore juz rodzily-jak to jest z macierzynskim? To prawda, ze l4 moge miec do daty porodu? A jak sie dzidzius urodzi np. 3 dni po terminie to co? Macierzynski zaczyna sie przed porodem? Jakie formalnie dokumenty musze zlozyc zeby byc na macierzynskim? Jeszcze duzo czasu ale wole wiedziec wczesniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
thalia napisał(a):
Ja czytalam, ale wole o tym nie myslec. Gdzies wyczytalam, ze ssanie smoczka zmniejsza ryzyko.

Dzis dostalam dwie przesylki: jedna z rzeczami higienicznymi i druga z Anglii. Mam tyle ciuszkow, ze do 6 miesiaca nic nie bede musiala kupowac, szczerze to nawet watpie, ze dzidz wszystko zalozy-szalenstwo. Samo przegladanie mnie wykonczylo 🙂 dostalam mate, lezaczek, sterylizator, podgrzewacz-mnostwo rzeczy, buzia mi sie smieje jak nie wiem 🙂

Mam pytanie do Was dziewczyny, ktore juz rodzily-jak to jest z macierzynskim? To prawda, ze l4 moge miec do daty porodu? A jak sie dzidzius urodzi np. 3 dni po terminie to co? Macierzynski zaczyna sie przed porodem? Jakie formalnie dokumenty musze zlozyc zeby byc na macierzynskim? Jeszcze duzo czasu ale wole wiedziec wczesniej.


Sama ostatnio interesowałam sie tym tematem. Bo też nie miałam pojecia co i jak zalatwiac. Macierzynski zaczyna sie od dnia porodu. Na poinformowanie pracodawcy o tym fakcie są chyba 2 dni. Wystarczy dowieźć akt urodzenia dziecka i wszystkie formalnosci zwiazane z udzieleniem urlopu macierzynskiego i zasiłku macierzynskiego z ZUS załatwia pracodawca. Można tez zaczać urlop macierzynski na własne zyczenie wczesniej - jezeli złozysz taki wniosek. Mozna chyba 2 tyg. wczesniej zaczac. Ale skoro masz L4 płatne 100% to nie ma chyba to wiekszego sensu. Tyle ja sie orientuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karla nie ssała smoczka, jakos bezdech nas nie spotkał...jakos nie myslę ze cos by sie moglo złego stać...tyle jest po drodze sytuacji...2 miesiace temu zmarla u nas babka przy porodzie, mojej uczennicy dziecko zmarło jak miało 6 tyg, nie da sie wszystkiego przewidziec i wszystkiemu przeciwdziałac. ja nie mysle o tym co moze pojsc zle...juz dosyc jestem czasem wystraszona ze cos sie kari stanie, albo mi.... tfu tfu tfu...paciorek i liczymy na opiekę z Gory 🙂

a co do macierzyńskiego to trzeba poinformowac pracodawce szybko, ja akt przywiozłam tydzien po ur Kari. oni wszystko sami załatwią i wyliczą. a L4 masz od porodu chyba ze sama chcesz zacząć korzystać z macierzynskiego przed porodem (tez można), mozna tez część macierzyńskiego oddać Tatusiowi 🙂 np miesiąc u mnie w pracy dziewczyny z tego korzystały zeby im nie przepadły papiery do awansu zawodowego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieńdoberek 🙂 ja jem śniadanko i leniuchuje po wczorajszych gościach 🙂 te ludki co do nas przyszły to taki kolega Jurka z którym robi co chwila gdzieś biznesy a to w sejmie a to w senacie a to w straży miejskiej itd 🙂 a teraz chłopaki chcieli żeby i dziewczyny się poznały skoro oni tyle czasu ze sobą spędzają 🙂 Ta jega żona Agnieszka super normalna babka, bardzo im smakowała kolacja, byli zachwyceni i bardzo miło się gadało. Dostaąłm przepiękny prezent........ którego wogóle się nie spodziewałam i nie pamietam kiedy ktoś z gości przyszedł z prezentem dla mnie 🙂 zasze ktoś przynosi wino, a ja żadko kiedy mogę pić, albo whisky, którego wogóle nie pije 🙂 dostałam śliczny naszyjnik z Apartu, taki ładny delikatny, idealnej długości 🙂 a ten naszyjnik to kupili bo za pierwszym razem umawialismy się w okolicach moich urodzin w sierpniu ale wtedy niewypaliło. Wikunia też bardzo polubiła nową ciocie 🙂 nawet Jurek jak już poszli to pomógł posprzątać po kolacji!!! a potem zasnął z WIki w łózku....to sie robi taka ich mała wieczorna tradycja 15 minut drzemeczki z córunia 🙂 a ja w tym czasie mam spokój i cissze albo sprzątam po kąpieli i kolacji 🙂

dziś w planie mam odpoczywanie i nic nierobienia , ajutro śmigam na USG...... ciekawe czy się mała już odwróciła, ale cos mi się wydaje że nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
ale ci zazdroszcze alice...takie prezenty są super...szczeg jak niespodziewane 🙂 nie dziwie sie ze im kolacja smakowala...co serwowałas?

u nas na razie nawet slonce bło, ale juz sie gdzies schowało..czekamy na deszcz niestety.... karla w przedszkolu, ja byłam na badaniach (morfo i toxo cz.2 🙂 )
macie zlecane przeciwciała? moj doktor mi tego nie zleca, a moja mama buczy ze to bardzo wazne i mi to robi na własną rękę... w sumie oba razy wyszły negatywne wiec luz, ae dziwie sie, bomwszystko inne mam badane i zlecane a to nie....

ja robie naleśniczki i czekam na kolezanke na kawke dopoludniową. potem musze szafę posprzatac z firanami, recznikami i pościelą, bo mi sie juz tam wszystko wymieszalo..no i tradycyjnie zelazko....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...