Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
basia89 napisał(a):
A właśnieee miałam się Was pytać dziewczyny jak miałyście robione usg to dopochwowe czy brzuszne ?
Bo ja pierwsze usg w 5 tygodniu miałam robione dopochwowo i teraz jak byłam w 8 z kawałkiem też dopochwowe, zobaczymy jak teraz w środe będzie robił ale podejrzewam że też dopochwowe bo podobno na nim lepiej widać przezierność karku i kośc nosową...

Basiu z tego co ja wiem do dopochwowe robi sie do 12 tygodnia 🙂 ja w 12 tygodniu pamietam mialam jeszcze dopochwowe przez brzuch pierwse usg mialam w 16 tygodniu a przeziernosc karkowa bada sie wlasnie do 12 tygdodnia ciazy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
emi moja droga;d dzieki za info;p

ja tez mialam robione dopochwowe a teraz jak pojde do nieo 20 czerwca, to pewnie bede miala juz na brzuszek 😉

basia ok, zapytaj sie co i jak sytuacja wyglada;p ale i tak narazie biore tabletki dla kobiet w ciazy, a jak mi paznokcie po tym rosna-jak nigdy!!! sa twarde i nie lamia się a zawsze mialam z nimi problem i to duzy ;//

dzisiaj caly dzien leze, nie mam sily na nic, tez mnie pobolewa brzuch i z tylu kregoslup;( rosnie rosnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula nicmi nie mów o kręgosłupie bo jak mnie ból chwyci to masakra jakaś... ani się schylić ani usiąść , boję sie tylko żeby to nie przeszło na nerki bo niedawno miałam z nimi problem, do tego kolke nerkową miałam nikomu nie polecam ból masakryczny więc będe się pilnować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to boli jak cholera kregoslup ani sie schylic ani usiasc dokladnie ;(( ehhh... a to sie rozciaga wszystko mnie sie powiekszyla miednica bo czuje to ... ehhh kazda ciaze przechodzi inaczej ja czuje ze bede cierpiala... jak nie wymioty tak kregoslup ui btrzuch 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja byłam baaardzo ciekawa jak bedzie wygladał przebieg mojej ciazy tzn kiedysss tam sobie tak myslalam ... no a tu prosze ciaza beobjawowa zadnych wymiotow nic tylko mowie czasami ten brzuch i kregoslup ale to raz na tydzien i ból do wytrzymania 😁 a myslalam kiedys ze bede rzygac mdleć itd itd hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehhe ja tez kiedys myslalam, a tu prosze;p wymiotowalam przez pewien okres ale takto jest ok. naprzyklad jak zjem za duzo to mi zle ale szczerze sie nie dziwie jak pakuje w siebie tylee hehhe;p juz jem mniej ale czesciej 😉 i lepiej 😉 owoce codziennie to podstawa;D aaa i wode zero gazowanego 😉 kregoslup i brzuch boli bo sie rozciaga macica nadal, rosnie wszystko, ale i tak nie jest az tak zle... moglobyc gorzej 😉

wazne ze maluszki niedlugo beda z nami;D moj planowany na 4 grudnia...hmmm ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No . Walki obejrzane polska górą hehe 😁 Można iśc spokojnie spać 🙂

Emilia bo to tak właśnie przewaznie jest cisza przed burzą jak to się mówi, więc nawet nie wyobrażam sobie co może być za kilka tygodniu bo na samą myśl mnie boli hehe 😁

Dobranoc brzuszki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Ja walczylam wczoraj z bolem brzucha musialam nawet wyjsc z pracki wczesniej bo juz ustac nie moglam dzis tez brzuchol boli i chyba podjade do szpitala bo sie zaczynam juz martwic 😞
Przeczytalam i jestem w SZOKU!!!
Ifyouliftmeup wspolczuje tej nerwowki ale zanim podejmiesz sie aminopunkcji moze lepiej isc do innego ginekologa lub powtorzyc test pappa (choc nie wiem czy to jeszcze bedzie mozliwe bo to do 14tyg ciazy ale jak nie pappa to chociaz test podwojny i zobaczyc jaki wtedy wynik wyjdzie)????????
Co do skierowania na test pappa to bardzo dziwne, A powiedz placilas sama za to badanie jesli tak to jak dla mnie lekarka chciala chyba troche na kase naciagnac. Czytalam ostatnio o tym lekarzy z Kalisza Paula ze wlasnie wysyla na drogie badanie u kolegow choc wogole nie sa potrzebne.
Paula co do Twojej przeziernosci to jest idelana!!!! dopiero pozywej 2,5mm lub braku kosci nosowej powinno sie zrobic dodatkowe badania.
Ifyouliftmeup a masz mozliwosc zrobienia jeszcze jednego usg dzisiaj????? bo to ostatni dzien na zrobienie przeziernosci! a moze podjedz do szpitala i zapytaj o to????bo skoro lekarka Ci mowi ze usg sie moze mylic to moze warto isc do kogos innego????pisze o tym bo aminopunkcja jest inwazyjna niestety.
Jestem z Toba myslami!!!!!!! Wszystko bedzie dobrze!!! pomysl o tym co napisalam.I jak masz jak to podjedz do szpitala i zapytaj o sprawdzenie tych dwoch rzeczy...
Dziewczyny co do kwasu foliowego to mam go brac do konca 14tyg (czyli koniec 1trymestru) a od 15tyg mam brac witaminy z kwasem foliowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
20 lat ryzyko z. Downa wynikające z wieku wynosi 1:1088. W przypadku prawidłowego wyniku badania USG (przezierność karku 50 percentyl oraz widoczna kość nosowa płodu) zostaje zmniejszone do 1:12522,
25 lat ryzyka wynoszą odpowiednio 1:930 i przeziernosc ok i obecnosc kosci nosowej 1:10727
30 lat ryzyka wynoszą odpowiednio 1:579 i przeziernosc ok i obecnosc kosci nosowej 1:6670,
35 lat ryzyka wynoszą odpowiednio 1:224 i przeziernosc ok i obecnosc kosci nosowej1:2580
37 lat ryzyka wynoszą odpowiednio 1:138 i przeziernosc ok i obecnosc kosci nosowej1:1588

Do tego ryzyko utraty dziecka podczas zabiegu aminopunkcji to 0,5% - 1% wiec naprawde nie ma tragedii, ale moze uda sie jeszcze jako zaradzic i zdazysz jeszcze zrobic usg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Anitek 🙂
Kasa dla mojej gin to na pewno nie z mojej kieszeni 😉 nie płaciłam ani za usg ani za test Pappa. Na wszystko wypisała mi skierowanie. Za amniopunkcję też nie będę, już mi z góry powiedziała. Myślę, że nie ma tragedii z tą amnio w końcu 1 na 100 ciąż kończy się poronieniem w tym przypadku. Wiem, że to inwazyjne badanie ale jestem już zdecydowana się mu poddać. Muszę być pewna na 100%. Inaczej bym zwariowała do porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Moje Drogie 😘 😘
Dzisiaj niedziela, dzien odpoczynku i relaxu;D ja dzisiaj spedzam caly dzien na nygusowaniu z moim R:P ma wolne takze, trzeba to wykorzystac, i jego tez 😜 hehehehehhe 🙂 humorek mam dobry dzisiaj jest ok 😁 gotuje obiadek, ogorki sa naszykowane, bo dzis mnie cos wzielo na nie;D hehehe 🙂

anitek - ja tez uwazam,ze ten lekarz niestety jest drogi, wysyla na badania platke, bo to przeciez prywatny, dlatego.. hmmm ... Teraz chodze do mikolajczyka i jest wporzadku facet, ale dla pewnosci w 4 miesiacu ide prywatnie niech mi powie lekarz wszystko co sie dzieje pozytywnego 😉 To mowisz,ze moja przysiernosc jest ok? to ciesze się, bo tez mialam stresa....

ifyoyliftmeup-ciesze się,ze juz twoje podejscie sie zmienilo, wiem ,ze zalamana bylas i sie boisz nadal... ale dasz rade im szybciej tym lepiej, ja wierze,ze jest wszystko ok!!!! i ze maluch zdrowy!!!

milej niedzieli brzuszk
i 😘 😘 😘
zajrzę wieczorkiem <3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Wieczór i Dobranoc 😁

Dzisiejszy dzień przez moją popołudniową drzemkę minął w zastraszającym tepie i teraz już mnie muli więc idę śpiuniać bo przecież nie będeę się męczyć na siłę :/

Do jutra Brzuszki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Nie było mnie długo, bo po pierwsze działo się, a po drugie zadziało się. Zaraz to opiszę tylko...

Ifyouliftmeup - skoro dostałaś skierowania, to nie ma mowy o naciąganiu, tylko są wskazania do badań. Nie będę na siłę Cię namawiała albo odradzała amniopunkcji, decyzja nalezy do Ciebie, ale chciałam Ci przekazać, że wynik mówiący o prawdopodobieństwie nie jest ostateczny. To znaczy może się w amniopunkcji czy bez niej okazać, ze dziecko jest zdrowe i tego Ci życzę! 🙂

Anitek - tak stresowałam sie bardzo operacją męża. Jakoś się trzymałam do jego wyjścia do szpitala, a w sobotę miałam ślub koleżanki (byłam świadkową). Po pierwszej części uroczystości bardzo źle się poczułam, pojechaliśmy do domu, zmierzyłam ciśnienie, a tam 180/100. Położyłam się, nadal wysokie. Zaczęłam konsultacje telefoniczne, po których zaczęłam łykać metyldopę. Wczoraj ciśnienie skakało od 130 do 170, dziś od rana jest w miarę niskie, ale nadal biorę tabletki. Nie wiem co się stało. Czy mi puścił w końcu ten stres operacyjny, doszedł do tego ślub czy co innego. Dzwonię dziś znowu do swojego gina i ustalamy co dalej. Nie chciałabym przegapić prenatalnych, które mam pojutrze...staram się nie denerwować, bo to tylko nasila, ale trudno mi zachować spokój, ech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
U nas dlugi weekend wiec nie ma mnie przy kompie za duzo 😉
Wikarynka staraj sie wyciszyc bo cisnienie naprawde masz wysokie 😞
daj na luz z praca i wyjsciami rowniez.
Co do naciagania na badanie itd to ja tylko zapytalam ale Ifyouliftmeup sama pisala ze wszystko ma za darmo wiec uff.
Strasznie drogie sa takie badania niestety.
Ifyouliftmeup zdecydowalas i dobrze! Pomysl ze dowiesz sie wszystkie a z pewnoscia jest wszystko w porzadku i wtedy do konca ciazy bedziesz spokojna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 😉
dzisiaj zaczynam 14 tydzien 😉 II trymest za mna, ale strasznie boli mnie glowa cale dnie ;(
dopiero za 2 tygodnie mam usg;/ dlugo musze czekac, ale nie moge sie doczekac az ujrze wariujace malenstwo heheh 😉

weekend spedzilam spokojnie 😉 ze swoim R odwiedziilismy znajomych, jedna kolezanka tez w ciazy w 7 miesiącu-także miałam o czym rozmawiac 😉 nie obylo sie bez pizzy, ktora chodzila za mna od dawna;D hehehe;D

pogoda dzisiaj nie jest zaciekawa..zero slonca, zimno i ponuro-nic tylko lezec w lozku pod kolderka;D i tv 😉)

wikarynka
[color=blue][/color] - wysokie mialas cisnienie, ale nie dziwie Ci sie, napewno sie na slubie zestresowałas, bo to normalne w takich okolicznosciach.. i do tego ta operacja meza;( robi swoje;( ale musisz duzo odpoczywac, tak jak anitek npisze 😉

milego poniedzialku kochane 😘 😘
zajrzee wieczorkiem 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula wspolczuje bolu glowy. Mialam w pierwszej ciazy praktycznie od samego poczatku i minelo dopiero ok 17tyg. A glowa bolala mnie codziennie 😞 paracetamol wogole nie pomgala wiec go pozniej nie bralam bo nie bylo sensu. To tez od hormonow niestety.
Pizza powiadasz ja ostatnio zamowilam sobie z pizza hut i bylam tak zawiedziona ze sie wyleczylam z pizzy na jakis czas 😉
Za 2tyg wyjezdzamy do PL 😁 ciekawa jestem jak podroz minie...kawal drogi przed nami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny! Nie pisalam, bo mialam troche urwanie glowy, w weekend byliśmy u mojej przyjaciółki na weselu, dzisiaj coś mnie znowu przeziębienie bierze, masakra...Za tydzień w poniedziałaek mam wizyte u lekarza, ciekawe co nowego mi powie... brzuch zaczyna mi rosnąć, taka piłeczka się z niego robi malutka, chociaż jak na razie nie przytyłam ani 1 kg 🙂 Pewnie nie przytyję za dużo, przypuszczam, że tak jak z synkiem 10-11 kg...Poza tym czuję się ok...
buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie ponownie!

Jestem po dłuższej rozmowie ze swoim ginem. Mam brać metyldopę regularnie -2x1 i mierzyć ciągle ciśnienie. Dostanę też skierowanie do Poradni Hipertensjologii, ponieważ gin podejrzewa, że miałam nadciśnienie przed ciążą. Nie wyklucza też tła emocjonalnego z powodu operacji męża, ale bezpiecznie będzie się sprawdzić. Mam pójść spokojnie na prenatalne, a po nich, na wizytę do niego. Zobaczymy jak to będzie. Oczywiście odpoczynek, wyciszenie i takie tam. Postaram się zrobić wszystko, żeby z dzieckiem było OK. Teraz czekam na prenatalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Prosze prosze pizze, wesela, takim to sie powodzi hehe 😁

Ja własnie skończyłam robić obiadek i teraz lenistwo 😁

Ból głowy miałam sporadycznie kilka razy ale do wytrzymania, żadnych tabsów nie brałam 😉
A przytyłam jak na razie aż 3 kg 😲 Aż nie chce myśleć co będzie dalej hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...