Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ifyouliftmeup dobrze ze choc przez tela jestes z nami ! bo jak ja trafie na porodowka to nic a nic neta nie bede miec dopki do domu nie wroce ;p;p a ty nie martw sie niedlugo wrocisz i bedziesz na biezaco 😜PPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze ale szok, że Wikarynka juz urodzila, dobrze ze jest ktg i ze wykryli spadajace tetno malutkiej...Ja dalej odpoczywam, Dominis zasnal jak wracalismy od rodzicow i tylko go do lozeczka przelozylismy i teraz juz bedzie do rana spal 🙂 Na szczescie byl u nich bardzo grzeczny, a jak mnie zobaczyl ze przyjechalam to tak mnie przytulil i buziaczki mi dawal, slodziak moj kochany 🙂 W srode tez Go wezmą na caly dzien 🙂 To tyle brzuszki....Dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurczę, jak wieści! Trochę nie fajnie że tak szybko ale fajnie że mała jednak spora wyszła! 1800 to przeciez na ten tydzień nieźle 😁 I śliczne imię! Przepiękne! <3 <3 <3
Biologia dzięki za info 🙂
Anitek, a Ty czemu masz do niedzieli mieć torbę spakowaną? Zakazujesz nam wpychania sie w kolejke a tu wychodzi że ty sie wepchasz? 😁 😉
Ifyou, nie smutaj 🙂 już niedługo 🙂 poza tym masz małą pocieszkę przy sobie a to jeszcze większa radość 🙂
Justynakreft, a jednak nieźle wyszło z twoimi rodzicami 🙂 i Dominik grzeczny zasnął i to tak jak bys miała cały dzień wolny 🙂

To może zaczniemy obstawiać która następna? 😁 Ja na pewno w terminie urodze i motylek zapewne też, bo my żadnych komplikacji i w niezłych formach więc się nawet nie zapowiada że wcześniej:P więc jak by się żadna nie wepchała to my następne w kolejce, ale coś czuję że to jeszcze nie koniec...Ania coś tu nam szwankuje! Oby nie musiała rodzić wcześniaczka 🙂 tak smao reszta!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A no jo! I Basia jeszcz się wciska przede mnie 😁 A Ty Emilka, też tutaj coś marudzisz to pewnie ostatnia nie będziesz 😁 ale jak będziesz przede mną to dostaniesz!!:P
Miałam być jedną z pierwszych a się okaże jedną z ostatnich hahahaha 😁 prawda, że życie różne scenariusze pisze 😁

Mój brzuch to już tak się opuścił że na kibelku nie mogę normalnie siedzieć tylko rozkrokiem haha 😁
I mój mały dzisiaj tak mine po żebrach skopał, jak nigdy, że mnie potem bolały! Tego jeszcze nie było 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie Basia to strasznie sie "ryje" 😁 hahahahaha Skwara musimy cos z tym zrobic :o no jak to tak że ona bedzie przed nami. 😁 🙃 🙃 Basia trzymaj nogi razem bo jak to to zwiążemy 😁 😁
a w ogóle to moj brzuch strasznie twardy i tez taki jakby niżej. nie zebym sie wciskała ale mi tez mowia ze wczesniej urodze.
my wszytskie bedziemy rozpakowane w pierwszej polowie grudnia. I czuje ze każda juz ze swoim bobaskiem będzie na świeta!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry o 5tej 😉 Mezus mnie obudzil bo zrzucil butle.z woda... i juz spac ciezko. Skwara ja sie nie wpycham moja szyjka dluga i zamknieta 😉 chodzilo tylko o to ze lekarka mowi ze na tym etapie torba powinna byc spakowana 🙂 wiec to zrobilam 🙂 a z Waszymi (Twoim i Motylka) brakiem objawow to roznie moze byc 😉 mozecie byc i z tych u ktorych zaczyna sie nagle i za chwile po sprawie 😉 ja wybieram poczatek grudnia 😉 jakos mi listopad nie pasuje 😉 moze dlategl ze najbardziej go nie lubie ze wszystkich miesiecy w roku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie dzień dobry z płatkami 😁

Emilka, jak w pierwszej połowie grudnia to jeszcze pół biedy 🙂 bo listopad to chyba rzeczywiście nie nasz czas 🙂
Anitek, jaki ranny ptaszek 😁 to ta torba już nam dała do myślenia:P dobrze że to tylko zapobiegawczo 🙂 ja bym wolała listopad. Mojego męża chrześniak jest z 31 grudnia i jest głupi, jak już raz pisałam się zdaje. Chodzili z niim do psychologa i ta babka powiedziała że grudniowe dzieci tak mają że się nie umieja bawić z innymi i że są takie opóźnione w stosunku do reszty dzieci z tego samego rocznika itd itp. I to mi jakos tak siedzi w głowie i dlatego jak urodzę nawet 30 listopada to chyba trochę odetcnę 🙂

A dzisiaj miałam dziwną noc bo oczywiście koszmary mi się snily...mój najgorszy koszmar to trąba powietrzna hahah zawsze mi się śni jak mam cos na bani xD moja mama mówiła że tez miała swój proroczy sen który zwiastuje jakieś choroby. Mam nadzieję że z małym będzie wszystko w porządku. Nie chce wierzyć w te głupie sny ale jakoś samo mi to wchodzi do głowy;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂
Basia pisała do mnie że jest w dwupaku ale nie odzywa się bo nie ma neta i czekać musi aż ktoś z TP się pojawi i ją podłączy...
Mega newsa nam Wiktoria zapodała nie ma co...ale z tego co pamiętam to mała ważyła o 300g więcej niż usg robione tydzień wcześniej jej pokazywało więc nieźle 🙂
Justta ani mi się waż rodzić teraz 🙂! bo jak sama zostanę to będę płakać 🙂....mi sie wydaje że u mnie to kwestia 2 3 tyg nie wcześniej chociaż brzuchol też nisko i twardy i swędzi podobnie jak Ciebie emiilka ale to już chyba ma tak być 🙂

A w kolejności to ja teraz Skwarę obstawiam zaraz potem Motylek poleci 🙂 chyba że wam Ania92 numer wywinie....zobaczymy 🙂

JustynaKreft fajnie że się rodzinka zreflektowała i pomaga Ci w opiece nad Dominisiem.
Anitek jak Ci się żyje z teściową pod dachem? 🙂
Wczoraj cały dzień robiłam abażur do pokoju Majkiego i miśki 2 zacerowałam tym samym urządzanie pokoju zakończone i na dzisiaj zajęć brak...chyba sobie zgrzeszę i poproszę męża żeby mnie gdzieś wywiózł do znajomych chociaż na godzinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Dorotex się zdaje że i ty w szpitalu leżałaś, więc jeszcze może Ty nam się wygłupisz 😉 pokaż te miśki i abażur 🙂 chętnie zobaczę 🙂

A mnie też cały czas swędzi, z tym że nie tylko brzuch ale WSZYSTKO lol i ciągle mnie coś boli, kłuje ciągnie i na kibel latam...ale coś się nic Franio nie rusza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry, melduje sie z brzuchem 🙂
Pozniej wiecej napisze, mam dzis duuuzo roboty. A na dodatek ide dzis na ta wystawną kolacje z pracy wiec bede dzis bardzo zajeta. Nie wiem ile tam bede bo nie mam ochoty sie tam pokazywac.. tak nie chętnie tam ide, nawet nie mam w co sie ubrac..wszytskie bedą odwalone a ja co.. w spodniach i przydużej bluzce pójde.. jestem zmeczona juz ta "wielkością" 🤢 🤢 dobry humor to jednak nie bedzie dziś moja dominujaca strona. 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara to może pobiegaj po tych schodach? 🙂 kurcze Tobie to już 2 tyg zostały...mi to się normalnie niedługo odechce tu zaglądać 😉 bo jestem 3 od końca 🙂

e_miilka idź i baw się dobrze ...jesteś w 3 trymestrze nikt od ciebie nie wymaga że będziesz wyglądała jak gwiazda filmowa....idź się najedz jeszcze porządnie przed porodem bo potem już nie będziemy mogły sobie szaleć w tym temacie...ja dzisiaj robię sałatkę jarzynową bo w święta będzie mnie skręcać z zazdrości , może jeszcze bigos sobie upichcę kolejne danie którego w święta nie tknęi będę nieszczęśliwa z tego powodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka melduję się 🙃
dorotex ja narazie nie zauważyłam żadnych objawów zbliżającego się porodu to myślę że jeszcze tak szybko się nie rozpakuję
Czuje się świetnie jak na ten tydzień ciąży tak myślę, malutka rozpycha się w brzuszku 🤪 nic mnie nie boli jak na razie, tylko latam na siki w nocy ale to jak każda hihi 🙃 , trzymajcie się jeszcze tylko dwa tygodnie listopada i GRUDZIEŃ 🤪 🤪 🤪 miłego dnia brzuszki 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilka, no co Ty gadasz. Nie macie jakichś lumpeksów tam? Ja w ciąży bardziej lubię swoje ciało 😁 i podobają mi się ubrania i wszystkie które mi się podobają fajnie na mnie wyglądają jak mam brzuch bo bez brzucha niestety nie....ja strasznie lubię takie szersze, powyciągane bluzki i na brzuchu wyglądają bosko 😁 a w lupeksach można bez problemu fajne ciuchy dostać 🙂 więc ubiór spoko, gorzej z kartoflem na twarzy hahaah
Dorotex, myślę, że dziewczyny będą tu cały czas zaglądać 🙂 może z mniejszą częstotliwością ale na pewno te ostatnie nie zostaną same 🙂 jeżeli rzeczywiście wcześniej się rozpakuję niże reszta to będę zaglądać jak mi neta nie wyłączą bo umowa nam się kończyła w październiku ale internetu nie odłączyli jeszcze i mam nadzieję że tak prędko się nie zmyślą 🙂 a wiesz że nawet nie myslałam o tych świątecznych pysznościach! Rzeczywiście wszystkiego nie będziemy mogły spróbować! Ale ja zamierzam te różne danka przystosowac tak żebym mogła śmiało jeść 😁 no ale fakt, chyba bigos w ogóle odpada, bo bigos bez kapusty to nie bigos hahaha chyba że ...jest alternatywna wersja bigosiku z cukinii 😁 ale za to rybki będziemy wcinac do woli 😁 a może nawet nasze dzidzie nie będa chciały cycy od mamusi? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotex, to czekamy na fotki 🙂 Twój Miki będzie miał fajnie - tyle fajnych zabaweczek i gadżecików zrobionych przez mamę! Ale super 🙂
Justa, to ci dobrze żeś żeśka na razie 🙂 oby jak najdłużej bo masakra jak sie ma jakies dolegliwości! Ja to chodzić nie mogę, siedzieć i leżeć i normalnie nic bo tak mi wszystko dokucza 😞
A czekanie jest najgorsze. I najgorsze są ostatnie dwa tygodnie...człowiek czeka czeka i nic! A ja chce już ULGĘ i przytulać Franulę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduje sie i ja 🙂
ja na sobote to nawet tu dzisiaj ruch 🙂 bylam po chlebek, zjadlam sniadanko, teraz przelece szybko mieszkanko i zaczne cos pichcic. Najpierw obiad i poterm jakies salatki na wieczor 🙂
Dorotex : ja tez ostatnio jem to, czego pozniej nie bede mogla 🙂 czyli bigos, pare dni temu mama nagotowala galabki, kupuje sobie mandarynki, zebym po ciazy juz patrzec na nie mogla 😉 bo wtedy nie bedzie mi zal. U mnie owoce cytrusowe to na swieta zawsze byly i sie jadlo kilogramami...a w tym roku to ja tez nie wiem co w ta wigilie bede jadla....suchy chleb i barszcz ( ale bez uszek bo w nich tez kapusta) 😉
Skwara : nie ma sprawy 🙂 pomyslalam ze chcialabys wiedziec ze nasza brzuchata rodzinka sie powieksza 🙂
Anitek : ja tez dzisiaj nie spie od 5.30 :/ ale u mnie to znowu przez reke :/ a powiedz mi, bo to Ty masz chodzic na ta fizjoterapie prawda? Moja mama rozmawiala wczoraj z naszym zaprzyjaznionym lekarzem ogolnym o tym zespole ciesni nadgarstka ktory mi sie przyplatal, ale nie bardzo wiedzial co z tym fantem zrobic i dzwonil do neurologa. Ten lekarz rowniez zaproponowal mi fizjoterapie, dokladnie jonoforeze z woltarenem i laseroterapie na nadgarstek. Dostalam nawet skierowanie, ze pilne i od razu maja mnie przyjac. Ale czy to tak do konca jest bezpieczne....
A ty jakie zabiegi bedziesz miala?
Motylek : dzieki za zaproszenie 😉
a co do waszej kolejki rodzenia, to pamietajcie ze moja szyjka tez sie juz skraca i ze mialam sie maksymalnie oszczedzac przez 2 tyg 🙂 jakos marnie mi to wychodzilo, brzuch pobolewal, wiec moze dalej sie skraca i jak pojde na wizyte za tydz to sie okaze ze to juz tuz tuz 😉 i jeszcze ja wam sie wepcham w kolejke 🙂 nie obrazilabym sie, bo powiem wam szczerze juz mam dosc tego brzucha i tych dolegliwosci z koncowego etapu ciazy 😁
Pokazalam kolezance ktora tez jest w ciazy w 33 tyg ta stronke "brzuszek"....zdecydowala sie zapisac do styczniowek, w sumie troche pozno juz i ciezko sie wbic, ale moze jej sie spodoba, choc na razie chyba za bardzo nie wie o co tu kaman :P
Buzka brzuszki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara bo ty zaganiana jesteś...ja siedzę w 4 ścianach i mam dużo czasu na myślenie o wszystkim....za dużo ...ja mam już plany na pół roku w przód opracowane w pewnych sprawach, mąż mi mówi że głowa mi od tego myślenia puchnie 🙂
Mi sie wydaje właśnie że z tego co w święta na stole będzie to prawie nic nie będzie można...bo śledzie w occie i cebuli zawsze u mnie...barszcz na kapuście i z fasolą...ryba smarzona....no i większość na kapuście...pierogi łazanki bigos....a my co? gotowaną marchewkę będziemy przegryzać ...muszę sobie chyba jakiś parowar zorganizować ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki! Mnie wczoraj przed 23 wzielo na kibelek, a po paru minutach zlapal mnie mega mocny skurcz, po 10 minutach kolejny i po nastepnych 10 znowu, wtedy wstalam pochodzilam troche po mieszkaniu i na szczescie na tym sie skonczylo 😁 ale powiem Wam ze sie mega wystraszylam, ze to juz....Dzisiaj dobrze sie czuje oczywiscie oprocz bolu plecow i krocza, no ale to juz dla mnie normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...