Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Justynakreft 🙂 ale powiem ci ze mnie po sikaniu tez lapia takie dziwne mocne skurcze 🙂 Nie panikuj 🙂
A tak wam jeszcze powiem ze jak te nasz dzieciaczki naprawde beda z grudnia....to nie dosc ze beda praktycznie rok do tylu, to jeszcze wszystkie prezenty w grudniu beda dostawac, az im sie w glowach poprzewraca 🙂 tu mikolaj, urodziny, swieta, a przez caly rok co? Zajaczek ewentualnie 😉 u mnie jeszcze mama w grudniu ma urodziny....Ja juz chyba przez caly rok bede musiala oszczedzac na te wszystkie gudniowe prezenty :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pisałyśmy jednocześnie 🙂
Biologia no właśnie trzeba się teraz naciapać żeby potem szkoda nie było :0 u mnie też mandarynki teraz na kilogramy idą 🙂
Nie fajnie z tym nadgarstkiem masz....oby coś się dało z tym zrobić no i żeby to przeszło po ciąży...mi ręce w nocy drętwieją na maxa ale rano przechodzi jak tylko pion złapię.
A z tymi naszymi porodami to w sumie loteria teraz nie wiadomo którą kiedy trafi i wiadomo każda ma nadzieję że będzie następna 🙂 🙂 🙂 🙂

Skwara racja wszystko super z tymi ozdobami tylko teraz zostało jedno najtrudniejsze zadanie...zmusić mojego męża żeby to wszystko zamontował..... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dokładnie Biologia jak to Skwara brutalnie napisała będą te nasze grudniowe dzieciaczki troszkę "opóźnione " w porównaniu do tych z początku roku więc i my mamuśki będziemy musiały z nimi więcej pracować żeby podgoniły troszkę.

JustynaKreft ja podobnie jak Biologia jak pęcherz pełny to od razu skurcze mam ....w mojej mądrej książce jest napisane że to normalny objaw - przepełnienie pęcherza powoduje skurcze macicy ale z drugiej strony w 36 tygodniu to juz żadnych objawów nie powinno się lekceważyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotex, jak to nie powinno się lekceważyć? Że jak mnie coś ukłuje to mam do szpitala lecieć? Twój mąz nie ma czasu czy uważa takie ozdóbki za zbędnę? Jesli to drugie to mój ma tak samo...i na dodatek uważa że jak jest zielone łóżko to i firanki musza być zielone i ściany i dywan i najlepiej pościel dla dziecka i wszystkie inne gadżety i meble! 😠

I co wy mówicie że ryby smarzonej nie będziecie jeść? ja zamierzam. jakiejś cebuli czy fasoli i kapusty to już sobie odmówię, ale rybek i uszek i barszczyku nie!!! Jeden dzień można se popuścić i może wclae dzidzie nie ucierpią 🙂 zreszrą sprawdzę wcześniej przed świętami czy będę mogła bez problemu taką rybkę zjeść 🙂 i śledzika nie zjem? O nie:P odłoże cebule i zjem! Albo przez ten jeden czy dwa dni dam butelkę małemu?;> chyba głupieję:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry ponownie 🙂 my na wycieczce dzisiaj. Pieeeemna pogoda 🙂 Tesciowa zachwycona!!! Poczytalam ale za duzo sie nie rozpisze bo z tel. Ck do fizjoterapii to nie mam pojecia jak to ma wygladac dowiem sie we wtorek. Choc mysle ze to cwiczenia beda. Biologia jonoforeza to zabiegi impulsami elektrycznymi. Co do laserow itd.hmm nie znam sie na tym i nie wiem jak to sie ma do ciazy no ale gdyby bylo niebezpieczne mysle ze nie zlecilby Tobie tych zabiegow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry ponownie 🙂 my na wycieczce dzisiaj. Pieeeemna pogoda 🙂 Tesciowa zachwycona!!! Poczytalam ale za duzo sie nie rozpisze bo z tel. Ck do fizjoterapii to nie mam pojecia jak to ma wygladac dowiem sie we wtorek. Choc mysle ze to cwiczenia beda. Biologia jonoforeza to zabiegi impulsami elektrycznymi. Co do laserow itd.hmm nie znam sie na tym i nie wiem jak to sie ma do ciazy no ale gdyby bylo niebezpieczne mysle ze nie zlecilby Tobie tych zabiegow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara no pewnie że nie lecieć od razu do szpitala ale obserwować czy się rozwinie takie kłucie np w coś więcej....
A z tymi ozdobami to nie to że są zbędne dla niego bo podoba mu się jak coś zrobię tylko nigdy mu się nie chce gwoździa w ścianę wbić itp. także ten żyrandol to ja bede miała w styczniu pewnie powieszony dopiero 🙂 a co do kolorów i całej reszty to on i tak nic do gadania nie ma bo ja wszystko urządzam w całym domu i na szczęście mi się nie wtrynia w nic więc jest po mojemu bo inaczej to by było właśnie zielone wszystko 🙂 ewentualnie niebieskie.....
Ja też już myślałam o butelce na święta.....ale jednak zamierzam cycem karmić więc sie obawiam ze potem nie bedzie cycka chciał tylko butle....więc po prostu co będzie jak będzie mleko w cycach to się poświęcę i nie podjem a jak nie będzie to bedzie butla ...zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ufff to ja ponownie, chciałabym wykrzyczeć ałaaaaa ale co mi to da.. jestem dziś taka jakas nabuzowana negatywnie ze nawet sobie nie zdajecie sprawy ze mozna w takim stanie byc.. wzielam sie za sprzatanie i co? ! no wlasnie zaczely mnie te plecy bolec z tym ze ten ból faktycznie idzie mi lekko do podbrzusza. Nie szykuje sie na impreze bo nie mam w czym isc.. nie podoba mi sie to.. no i z kartoflem na twarzy raczej mi sie nie chce.
Ale ja dzis narzekam. chryste..
Anitek mialam jonoforezę na rehabilitacji po wypadku na kregosłup dzieki temu i innych zabiegach wyprostowałam głowę bo mialam złamany kreg szyjny.. Naprawde bardzo dobry zabieg. 🙂 generalnie bylam poddana lasero i elektroterapi i badz co badz moze masaże i ćwiczenia sa dobre ale "prądy" szybciej stawiają człowieka na nogi. 😉
Zaraz przyjada do mnie goscie a ja w domu jak po wojnie, mam nadzieje ze zrozumieją ze kobieta w ciazy nie da rady juz tak dbac baardzo o dom. chyba sie łudze ale co mam zrobic..chcialam wyszorowac lazienke ale se podarowałam bo nie mogłam sie schylić i umyc za kiblem posadzki . 😮 tydzien temu jeszcze mi sie udało a dzis to kapa przez ten kregosłup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,
u mnie już prace wykończeniowe w łazience, zostanie tylko sprzątanie i mały może się uaktywnić 🙂
Biologia ja też miałam takie objawy z ręką, drętwienia i myślałam że tak będzie do końca ciąży, powiedziałam lekarzowi i dostałam MAGNE B6 trzy razy dziennie po 2 tabletki i mi przeszło na szczęście 🙂 więc nie konieczne są zabiegi rehabilitacyjne tym bardziej że możesz tam mieć do czynienia z jakimiś prądami lub ultradźwiękami.
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dopiero godzine temu polozylam Dominisia spac bo na 19 idziemy do znajomych i chce zeby troche dluzej wytrzymal, zebysmy sobie chociaz do 22 posiedzieli, mi tam sie zbytnio nie chce isc, ale mezus z checia sie spotka z kolegami i popije troche...Znowu wszyscy beda przezywac jaki to ja mam wielki brzuch, najgorsze ze z tych znajomych nikt nie ma dzieci i dla nich jest nie pojete miec taki ciazowy brzuch i oczywiscie jak juz bede chciala jechac do domu to bedzie gadanie ale czemu, przeciez nic Ci nie jest,ciaza to nie choroba, brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr az mi sie nie chce....takie samo gadanie bylo jak bylam pierwszy raz w ciazy...a na dodatek nie mam co ubrac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie rozpisalyscie :P

kurde ja dopiero do kompa dotarla z godzine temu :P
weekend jakos mija w samotnosci bo maz w pracy do 22 ;/

musze troche naczyn pomyc z sniadania i obiadku .
mam ochote na kapiel relax totalny :P pozniej napuszcze se wode do wanny ;DDDD

a ja wam gadam ja to chyba bede z was przy koncu bo tak dobrze sie czuc to az podejrzane .
chyba ze to taka cisza przed burza ;DDDD

wogle jak fajnie ze codziennie moge tu zagladac nie to co wczesniej 😉 wkoncu moge z wami lepsze korzenie zapuscic ;D hahah !
a nie jak odludek ;D poki co sasiedzi ladnie sie dziela netkiem ;D huuura 😜PP

widze ze dylematy co do jedzenia na swieta sie pojawily i kamrienia piersia ja mam zamiar tez mala karmic piersia , troche ta dieta i co mozna co nie mozna wcinac przeraza musze to jeszcze ogarnac lepiej ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Kurczę troszkę mnie nie było a tu już trzy mamy urodziły 🙂 Jeszcze raz gratulacje. A ja byłam w środę ze szkolą rodzenia zwiedzić porodówkę..Wyszłam stamtąd przerażona i płakać mi się chciało. Z tego wszystkiego zasnęłam o 4 rano :/ Pokazali nam też sale na noworodkowym. Ładne jak na szpital i przytulne. Boję się strasznie tego porodu i chciałabym mieć już Małą przy sobie. W piątek mam usg dowiem się co tam u niej słychać 🙂
Trzymajcie się Brzuszki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biologia wogle to jak ja bede do Pl wpadac to moze byc ze nie raz sie na Opolu trafimy gdzies na zakupach czy cos 😜 bo tak jak kiedys wpsominalam mamy dom pod opolem ;p okolice dobrzenia wielkiego tam smigamy an swieta wakacje i na wolne jakies :P
choc pewnie jak cie nawet spotkam w Opolu gdzies to nawet nie poznam bo ja nigdy niemam glowy do twarzy ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 motylek ma racje , kazda sie boi ale tez kazda chce miec to za soba ! 🙂
ja najbardziej chcialabym juz moje dzidzi poznać 😜 zobaczyc czy to chlopczyk czy dziewczynka wiec czekam z niecierpliwością na poród.. i chyba ta mysl mi pomoze przeżyć te bóle. takie to ekscytujace. 😁
Dobra dziewczyny ja sie odezwe chyba jutro a jak nie to w poniedzialek bo dzis na ta impreze idziemy. zaczyna sie o 20tej wiec pewnie posiedzimy do 24 dłuzej bym nie chciala.
Ide malowac paznokcie.. rany nie pamietam kiedy ostatnio to robilam! 🤪 bo w moim fachu nie wolno miec dlugich pomalowanych paznokci mam nadzieje ze dam rade 😁 3mcie sie cieplutko i pogłaskajcie brzuszki od wirtualnej cioci Gosi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Perverte ; jak dawno Cie nie bylo 😉
Motylek : no byc moze sie spotkamy 🙂
A ja czekam na gosci, bo zaraz maja byc....sama ich zaprosilam a cos czuje potem bede sie wkurzac 🙂 bo zaczna pic i gadac glupoty a potem sprzatanie mi zostanie bo moj pewnie nie bedzie w stanie, albo powie, zostaw to do jutra, ja to jutro posprzatam, a rano zanim z lozka wyjde to juz na motor ucieknie 😁 😁 😁
Milego wieczorku 🙂
Ale sie zaraz upije 🙂 soczkiem jablkowym :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e_miilka milego malowania pazurkow 😁DD

Biologia goscie 😉 ho ho ja mialam ostatnio tez ale posiedzieli krotko pojechali jeszcze prezenty dali ;D wiec nie bylo tragedi ;DDDD a zmywanie na nastepny dzien sobie zostawilam a co ;DDD

dobra chyba na dzis koncze 😜 milej niedzieli jutro brzuszki ;**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuszki a ja jestem taka zla ze szkoda gadac, godzine temu wrocilismy od znajomych, dla mnie to nie bylo nic milego bo caly czas siedzialam tylko z Dominisiem i za nim latalam, mezus oczywiscie zaciagnal wodeczke i ledwo wyszedl o wlasnych silach z auta, takze mialam dwojke dzieci do niesienia do domu plus do tego brzuch...w domu oczywiscie tez musialam sama wszystko zrobic, malego przebrac i uspac, kanape zrobic bo moj ledwo byl w stanie buty zdjac, ahhh szkoda gadac, a gdybym tak teraz zaczela rodzic? no nic teraz sie klade i odpoczywam, no i musze sie uspokoic bo wkurzona jestem na maksa!!!!!!!!!!!!!!
dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny !
Ale mialam kiepska noc 😞 wrocilismy okolo 24 do domu, powiem wam ze bylo milo! 🙂 od 3 w nocy nie spie.
Spuchłam tam jak swinia 🤢 moje nogi jak balony a o buzi nie mowie.. a do tego cala noc mam bol w kroczu tzn kosci mnie bola nie wiem od czego. Ani sie przewrocic na bok ani nic bo ten ból..Malenstwo tez rusza sie bardzo a to zaczyna juz boleć .. powiem wam MAM DOSC! i nie bede planować 2 ciazy.. i mysle ze moje zdenerwowanie wynika poprostu ze zmeczenia , musze to poprostu stwierdzić.
Siedze i pije kawe. I nie mam ambitnych planów na dziś.
Mam nadzieje ze wy chociaz czujecie sie o niebo lepiej. Życze wam wspanialej niedzieli 😘 buziaczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
e_miilka i justynakreft : chyba i mnie udzielil sie wasz nastroj....Goscie przyszli o 19 i siedzieli do 1 w nocy. Musialam mojego juz w pewnym momencie przystopowac, bo jak sie rozkeci z piciem to zatrzymac sie nie moze :/ ogolnie bylo fajnie, kazdy cos przyniosl, impreza sie krecila. Ale wiecie jak to jest, jak wszyscy pija juz ktoregos drina z kolei i smieszy ich nawet przelatujaca mucha, a czlowiek tak siedzi z tym brzuchem zmeczony juz tym wszystkim. Pod koniec juz szczeka mnie bolala od sztycznego usmiechu 😁 Ale bynajmniej jak poszli to moj pomogl mi ogarnac. Ale nocka to dopiero koszmar.....:/ jak poszlam spac o 1....tak o 2.30 mialam juz pobudke do 3.30, pozniej nastepna o 4.30, potem o 5.30....potem o 8.30 i bylam juz taka zla ze nawet nie mialam ochoty dluzej lezec. Znowu ta moja reka ;/ ;/ Rano mialam ja taka spuchnieta ze az moj sie zdwiwil, wogole kostek na rece nie bylo mi widac, jakby palce powiekszyly mi sie o jeden rozmiar 😞 co dzien to gorzej....a rano to nawet kanapki nie mam sily posmarowac tak jeszcze boli.....dopiero teraz 2 godz po wstaniu troche czujue ulge :/.....nie wiem juz comam robic. Mialam isc na ta fizjoterapie, ale moj znajomy ktory tam pracuje odpisal mi, ze raczej mi tych zabiegow nie wykonaja ze wzgledu na ciaze 😞 😞 😞 Nie wiem czy nie podejsc do mojej ginekolog jutro i zapytac o rade.....nic juz nie wiem....:/:/
Takze ja tez ciazy mam juz po dziurki w nosie i nie chce kolejnej....i mam nadzieje ze moj szkrab zacznie sie za tydz szykowac do wyjscia bo dluzej tego nie zniose 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, widać imprezy niewskazane w naszym stanie! Ale już tyle wytrzymałyśmy że te 4 tygodnie damy radę! Szybko zleci 🙂 Ja też już słabo śpię...
Moja mama mówi że pierwsza ciąża jest gorsza a potem jak już się ma dzieci to nie ma czasu żeby się nad soba użalać i zastanawiać nad każdym bólem i oglnie jest lepiej, więc głowy do góry!
Biologia, Sylwia pisała ostatnio że brała jakiś magnez i B6 się zdaje, trzy razy dziennie po dwie tabletki i jej to pomogło na to drętwienie, więc może i ty spróbuj?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotex, a juz miałam nadzieję, że nie tylko mój taki wśibski jeśli chodzi o urządzanie chałupy...cóż muszę przeboleć. Napisałaś żeby na wszystko zwracać uwagę, więc już się przeraziłam że trzeba od razu do szpitala biec! A może jeszcze jakies ciekawe rzeczy twoja ksiązka mówi, ktrymi warto się podzielić? 😉

Straszyli mnie, że jak się jest w ciązy to jak się wystraszy to żeby się nigdzie na ciele nie łapać a tym badziej za twarz i ogólnie żeby na takie rzeczy uważać ze skórą związane bo potem dziecko może mieć jakies znamiona. Jakoś w to nie wierzę, ale ostatnio przypaliłam sobie rękę piekarnikiem i się zastanawiam teraz czy franek tez ucierpi lol. No jak to siłą perswazji działa...jakoś podświadomie se człek myśli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie moze ja nie jestem negatywnie nastawiona do samej ciąży tak bardzo bo przeciez tak naprawde to wielkie szczescie ze mamy brzuszki tyle kobiet chcialo by byc w naszym stanie i niestety nie może, moja siostra starala sie 6 lat a mi udalo sie raptem po paru miesiacach. Jestem zmeczona zmęczeniem ujmę to tak.
Biologia , justyna wspolczuje zakrapianych imprez mój mąż zachował wczoraj umiar bo byl swiadomy ze w kazdym momęcie mogloby cos sie stać. Jestem z niego dumna bo nie jechaliśmy naszym samochodem wiec mogłby sobie pozwolić na wiecej ale poprostu nie chciał. wypil 2 lampki winka i piwo wiec nie bylo az tak ze nie mógł chodzic czy cos. ale sam fakt że nie bylismy swoim autem..ja pewnie zmyłabym sie wczesniej ale nie chcialam nikogo poganiac bo jechalismy w 5tke i tak wyszlo ze wyszlismy ostatni a moje biedne nogi juz nie wiedzialy same dokąd idą, nie moglam butów ściągnąć po przyjsciu noga mi utkwiła przez ta spuchlizne. nastepnym razem wezme poprostu adidasy i nie bede sie szczypać ze zle wygladam czy cos. Czlowiek uczy sie na błedach bo przeciez nogi i tak pod stolem nie widoczne 😁
Skwara moja mama to samo mówi a urodzila 4 dzieciaków wiec chyba coś w tym jest. Ja na dzien dzisiejszy nie planuje wiecej. Oby wytrzymac jeszcze jakies 3-4 tyg. to kropla w oceanie przy tym co juz minelo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...