Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Poczytalam 🙂
No i tak
Butelki plastikowe 🙂 szklanych nie chce bo boje sie ze potluke wszystkie 😉 zwlaszcza w nocy no i do tego mam Olafa ktory tez sie zapewne zainteresuje 😉 A butelki Tommee Tippee.
Sterylizator zalatwia sprawe zapachow wiec nie trzeba sie martwic. Do tego dziecko w tych butlach pije mleko czy herbatke a nie inne rzeczy wiec nie ma sie co martwic.
Kolyske rowniez mamy no ale dla mnie to wygoda bo moge sobie dziecko polozyc w salonie i tylko na noc bedzie chodzilo spac do sypialni do lozeczka.
Ja Olafa od samego poczatku uczylam tez do halasu i to plus wlasnie kimania w salonie w dzien, bo przynajmniej moglam wszystko zrobic nawet odkurzac i go to nie ruszalo...
Dorotex dziekuje za info odnosnie tego bolu, tez tak czulam ze moglo to byc skurczowe a brzusia mialam twardego wczoraj.A ten bol co opisujesz to nie mialas przypadkiem kolki nerkowej???
Ja z tym cholerstwem sie meczylam w poprzedniej ciazy i po... co za bol!!!! szlo sie wsciec i nic nie pomagalo 😞 moze to to?
Ja wlasnie mialam z lewej strony od pod lopatki szlo przez bok plecow i wchodzilo na brzuch i pachwine z lewej strony. Nic nie pomagalo i trwalo zawsze kilka godzin.
Co do macierzynskiego to ja Wam nie pomoge bo nie mam pojecia jak jest w PL.
A rozstepy wspolczuje tym ktorym wyszly, ale fakt pozniej mozna sie nimi zajac : laser jakies operacje plastyczne itd.
Kiedys fajna stronke widzialam o kobietach po ciazy i byly pokazane ich ciala i ze powinny byc dumne z siebie bo nosily w sobie nowe zycie!!!
Basia jak tam lody ??? 🙂 mily gest 🙂
Paula Ty zboczuchu jeden heh 😁 basen polecam! zapytam sie jeszcze w piatek dokladnie co i jak bo to chlorowany jest (tutaj ozonowany jest tylko w hotelu jednym ale wiadomo dostepny tylko dla gosci)
Justyna imiona wszystkie w sumie fajne 🙂 z pewnoscia jak cos traficie co Wam sie spodoba na 100% to wtedy sie zdecydujecie 🙂
Ania Tobie rowniez powodzenia w wyborze 🙂 Ty to jestes Nasza niespodzianka heh 🤪 wiec nigdy nie wiadomo 😉
Aaaaa no i tak plyn do prania i plukania mam dla dzieci ale w PL nie go nie ma heh wiec tez nie pomoge w wyborze 😉 (nie uzywam proszkow bo nie lubie) 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
anitek ale mialas sen okropny... brrrrr...
Ladnie pospaliście 😉 ja tez dzis do 11;30 haha;D w domu nikogo nie bylo, wiec nie mial kto obudzic 😜 pranie zrobilam wywiesilam, poprasowalam..;D ostatnia tura mi zostala prania(wlasnie sie pierze) i tylko pozniej wyprasowac i graaaaa muzykaaaa 🤪 🤪 🤪 🤪 🙂 🙂 🙂 haha zapytaj o ten basen no!! bo ja w ciazy nie chodzilam ani razu nie bylam jakos mnie nie ciaglo... za to kino za mna chodzii arrrr 🤪 🤪 hahah zboczuchh... bo mi sie kochac chce a nie mogee 😜 😜 😜 😜 i mecze R i on mnie. jeszcze z 8 dni kuracji leczenia i bede szaleć 🤪 🤪 🤪

basia ja tez mam taka sytuacje jak ty tylko,ze umowa sie konczy inaczej. Ja mam umowe do 1 grudnia, termin niby na 4 grudnia-ale to roznie bywa( chlopcy chyba szybciej wychodza na swiat 😉 takze moge urodzic nawet w listopadzie 😉 Twoj pracodawca musi Ci dac anex do umowy-tzn.przedluzenie 😉
Ja musze isc do swojego(juz z nim rozmawialam) i wyda mi umowe przedluzajaca, a date porodu ja sama wpisuje i mu oddaje jak wyjde ze szpitala. Odrazu po porodzie przekazuje mu to z aktem urodzenia i wypisem ze szpitala czy cos takiego, on zglasza do zusu i mam placone normalnie macierzynskie 😉 A jesli by mi umowy nie przedluzyl wtedy bym byla w czarnej du**** 😞 😞 juz sie naczytalam na tych forach o macierzynskich itp 😜
Ale jak mozna zostawic kobiete bez srodkow do zycia po porodzie odrazu, gdy sie umowa pracy konczy;/ no cos strasznego....
Macierzynskie bedzie, wiec wplyw bedzie i ..beda fundusze na malucha 😉 Bedzie dobrze Basa!! 🙂

ifyou
udanej jutrzejszej wizyty u lekarza;D oby sie malutka pokazała cała mamusii 🙂 🙂 TY co ile do lekarza chodzisz? Bo ja co miesiac? masakra jakas;/ juz jak bedziemy w 8 to sie powinno chodzic co 2 tyg, ale niestety tak jest w polsce(nie u wszystkich lekarzy) ze wizyta co miesiac;/ i niedokladne badania...

Poklocilam się z R wczoraj wieczorem i oczywiscie dzis kontynuacja.. o glupotę.. Moze zrozumie i przeprosi.. Na zywo-a nie na gg 😞 😞
Spadam na zupke mama zrobila taka smieciówkeeeee 😁 😁 😁 😁 uwielbiaaam!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪

milego wtoreczkuu babeczki 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula zupa smierciowa heh dobre! 🙂
No i mam nadzieje ze z R. bedzie ok.
Powiem tak: bedzie inaczej jak zamieszkacie razem... Bo po klotni nadal zostaniecie w tym samym domu i godzenie sie bedzie przychodzilo szybciej, no chyba ze R albo Ty bedzie wychodzilo wtedy co Mamy na noc, choc tego nie polecam 😉
Mam nadzieje ze uda Wam sie znalezc to mieszkanko!!!
Ja mam wizyte w piatek ale u swojej prowadzacej wiec to lekarz ogolny. Badanie na cukier brrr jestem ciekawa co wyjdzie!
Pozniej mam w 32tyg w szpitalu a pozniej to nie wiem 😜
W miedzy czasie w 30tyg ide na prywatna wizyte na usg 😜 ciekawa jestem co tam u Nicholasa ? 😜 hmm staram sie nauczyc do tego imienia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek to super,ze wybierasz sie na usg prywatnie 😉 ja tez ide ale w 32 tygodniu 😉 mam nadzieje,ze pokaze nam ladnie buziunie 😉 moj synek;D
Imie wybrałas;D sliczne... wpadnie Ci w mowe zobaczysz;D mnie to Dawid tak pasuje,ze nie zmienie zdania!!!!! za nic!!!!!! <3

Chce z nim zamieszkać, moze sie cos znajdzie ładnego i w miare niedrogiego.. Maluch w drodze niedlugo bedzie z nami 😉 a dziecko pozera troche pieniedzy! Trzeba oszczedzac..
R sie zmienil naprawde, na dobre ale czasami zachowuje sie jak dziecko, nawet gorzej!!! Niech zrozumie, wkoncu mu to wejdzie w krew,ze ma syna i mnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem już po krótkiej pracy, sprzątanku, krótkich zakupach i obiedzie. Mężulo na obiad przyjdzie o 17. 🙂
Anitek - mam takie samo podejście do butelek. Boję się szklanych, bo na 100% wylecą mi z rąk kilkadziesiąt razy, a jeszcze więcej mężowi przy myciu. Mamy umowę, że ja gotuję, a on zmywa i podchodzi do tego honorowo, więc pewnie złapie się też za butelki. Heh. Ja też ostatnio mam dziwne sny. Śniło mi się, ze jakaś dziewczyna koniecznie chciała "być piękna" i w tym celu depilowała sobie włosy oraz goliła pachy tak bardzo, że aż jej krew leciała. Dziwny sen, brrr. Tak samo jak ten o chemii. Chyba się czegoś naczytałyśmy albo naoglądałyśmy.
Moja kuzynka pierze dziecięce ciuszki tylko w płynie. Ma jakiś Persil z Niemiec czy coś w tym stylu. Twierdzi, że ten płyn sprawdza się jej najlepiej.
Paula - sprytnie sobie zorganizowałaś z tą pracą. Ja mam umowę na czas określony, do 2014 roku, ale dopiero od wczoraj zaczęłam się orientować, co, gdzie i jak. Musze po prostu pójść do kadrowej i wszystko ustalić. Co do R. to anitek ma 100% racji - gdy się mieszka razem, nie ma rady, trzeba rozwiązać konflikt i tyle. Zobaczycie jak Wam to wychodzi, może będzie to bardzo korzystne.
Basia - ja Ci więcej nie pomogę, ale Paula podpowiedziała parę rzeczy. Jak wspomniałam, dopiero zaczęłam orientować się w temacie i to też tylko dlatego, że moja młodsza koleżanka najchętniej juz teraz ściągnęłaby mnie z powrotem. Na szczęście nie ona jest szefową. Myślę, że jak moja koleżanka zajdzie w ciąże, to też zrozumie potrzebę bycia z dzieckiem.
Ifyouliftmeup - powodzenia na wizycie. Ja mam swoją w piątek. Ciekawa jestem co Ci powie, bo jak już pisałam, widzę pewne podobieństwa u nas. Chociażby to łożysko czy wymiary. No zobaczymy. 🙂
Może sobie teraz rzucę okiem na listę wyprawkową i pomyszkuję po Allegro. Zostały mi tzw. drobiazgi - czyli butelki, smoczki, wkładki, pieluchy i pewnie wiele więcej, ale jak zwykle późno zaczynam się orientować. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek - czytałam ten tekst z bloga, który wkleiłaś. Ja mam jak zwykle podejście środka, tzn. jeśli karmienie będzie dla mnie bardzo dużym wyzwaniem i problemem, pewnie też będę zmuszona zrezygnować i tyle. Chciałabym jednak spróbować. Przekonują mnie nie argumenty typu - bo trzeba, czy kult cyca, ale bardzo praktyczne. Pokarm w piersi jest zawsze ciepły - nie trzeba podgrzewać, zawsze dostępny, "za darmo" (wiadomo, że kalorie ma z tego, co jemy 😉 i ma przeciwciała, których akurat mieszkanki nie mają. Jak zwykle jednak - wszystko wyjdzie w praniu. Taka prawda.
W tle leci mi TLC i własnie pokazują dziewczynę, która rodziła w stanie przedrzucawkowym drogami natury. Tu akurat szybko poszło. Heh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie dzwonila kolezanka z pracki no i organizuja mi Baby Shower 7pazdziernika akurat tego dnia mam tez usg z rana na 11-30 heh 🙂 No to fajnie! 🙂
Wikarynka pewnie ze tak sprobowac zawsze mozesz jesli jestes pozytywnie do tego nastawiona a sama bedziesz wiedziala co i jak pozniej 🙂
Co do butelek i ich mycia fakt troche tego jest bo wszystko trzeba dokladnie od mleka myc ja mialam 12butelek z Olafem i 2 na herbatke teraz tez tak planuje 😉 raz na dobe wszystkie mylam i pozniej sterylizacja 🙂 A porod na TLC no to super ze szybko poszedl 😉 wszystko zalezy od organizmu wiadomo, jak reaguja na wywolywanie itd.
Glowa mnie cos boli 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja dzisiaj się coś nie najlepiej czuje, gardło mnie strasznie boli i ogólnie jestem jakaś przeziębiona, a jeszcze nie ma mojego M, wczoraj pojechał do pracy i będzie dopiero w piątek, nie ma się do kogo przytulić, jak mi go już brakuje. Trudno muszę sama dać radę, zrobiłam sobie gorące mleko z czosnkiem i masełkiem i tak siedzę w szaliku na szyi piję miksturkę i się wygrzewam pod kocem , mam nadzieję że przejdzie. A co do artykułu o karmieniu piersią to ja jestem zdania że każda kobieta powinna robić to co dla mniej zdaje się najlepsze, a nie to co wypada bo ktoś tak mówi. Ja zamierzam spróbować karmić bo wydaje mi się to najlepsze wyjście i dla mnie i dla dziecka, ale jakbym miała się męczyć i mieć przez to depresję, to nigdy, bo wtedy ani ja ani dzidzia nie będzie szczęśliwa, bo dziecko czuje emocje matki przecież. Myślę, że każda postąpi tak jak będzie najlepiej dla niej i dla dzidzi jednocześnie i nie przejmować się otoczeniem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek - fajny taki Baby Shower. Musze namówić rodzinkę i kuleżanki, coby mi też coś wrzucili. Chociażby pampersy jakieś czy coś w tym stylu, bo są one bardzo drogie. Pamiętam, ze gdy koleżanki rodziły - oczywiście wiele z nich uwinęło się przede mną, to biegałam z pakami Pampersów i zawsze się przydawały. 😆
Sandy - wrzucaj też na luz, ile możesz. Zauważam u siebie, ze im więcej się ruszam, i im bardziej jestem aktywna, to tym bardziej macica mi trwadniała i stawiała się.
A propos, jeszcze anitek - mam koleżankę, która jest bardzo aktywna i chodzi w ciąży na basen. Na taki normalny, chlorowany i pokonuje odległości, tyle że wolniej. Na samym początku ciąży miała krwawienie, ale gdy tylko z tego wyszła, to od II trymestru chodzi sobie z pozwoleniem lekarki i zaraz zacznie III trymestr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny ...
Wikarynka no ja dzisiaj się właśnie nasłuchałam wywodów odnośnie soku z malin od kumpeli że jak ja mogę to pic że właściwości poronne tzn wywołują skurcze mają, a to nie prawda...napar z liści owszem ale same owoce są nie szkodliwe ....ale nie ma co dyskutować jak ktoś wie lepiej i już...zaraz sobie idę zrobić herbatkę z sokiem 😉
Anitek dokładnie mi się wydaje że to był łokieć w nerce 🙂 ból jak cholera dokładnie tak jak opisałaś....nie polecam 🙂 Baby shower fajna sprawa u nas to nie jest zbyt popularne jeszcze, a szkoda.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotex - no mi na szczęscie nikt takich rzeczy nie opowiadał, a od 2 tygodni żyję malinami. Jadłam duże ilości świeżych u rodziców, bo mają zasadzone. Piłam sok robiony przez moją mamę i jeszcze dżem malinowy (też maminy) wciągałam. A stawiań i twardnień macicy nie mam odkąd biorę No-spę na noc z przykazania gina (już 3 tygodnie) i maliny tego nie zmieniły. A taka ciepła herbatka z soczkiem, mniam! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lecimy kapac Olafa i obejrzymy jakis film 🙂
Justta zdrowka dla Ciebie kuruj sie tam! mleczko z czosnkiem powinno cos pomoc. szkoda ze Mezusia nie ma, ech co zrobic.
Moj na szczescie jutro tylko jedzie do Dublina ale wraca...ciesze sie bo jakos mi ciezko od wczoraj 🤢
Wikarynka opinie o basenie chlorowanym sa podzielone bo chlor moze przenikac no i wlasnie ryzyko infekcji, ale ja nigdy z infekcjami problemow nie mialam a i na basen nie bede chodzila co drugi dzien tylko raz na tydzien czy dwa tak dla odprezenia sie no i zeby Olaf sie tez cieszyl bo on kocha wode! A po porodzie przez pierwsze tygodnie badz miesiace nie bedzie takiej mozliwosci wiec trzeba wykorzystywac 😉
Baby shower popieram! robcie dziewczyny 🙂 zawsze mozna zaczac takie imprezy co nie? 🙂
Ja w pracy mam same irlandki a tutaj to normalne ze jest baby shower w poprzedniej ciazy nie mialam bo pracowalam tam pare miesiecy zaledwie i tak jakos nie zdazylam sie jeszcze wtopic w cale towarzystwo a w tej to juz od poczatku mi mowily ze bede miala taka impreze 😉
Co do malin to liscie malin moga wywolywac skurcze a nie owoce wiec smialo mozecie soczek pic jak i jesc swieze maliny 🙂
Czasem, trzeba przymknac oko na to co mowia inni 😉
Co do lokcia w nerce to oby sie nie powtorzylo 😉 no i wspolczuje tego bolu, bo sama sie z tym umeczylam. Na szczescie w tej ciazy kolke nerkowa mialam tylko raz jakos na samym poczatku i oby juz nie wrocila!!!
No nic Babeczki zycze spokojnych nocek mniej wedrowek do wc a chorowitkom duzo zdrowka 🙂
Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Wieczór Brzuszki 🙂

ło matko głowa mi peka... gosci mialam kuzyn przyjechal z zona i córa... i tak siedzielismy itd pozniej kuzyn z ojcem i moim sobie flaszeczke wypili a mnie głowa zaczela cos bolec :/

poszperam troszke w netku i bede szla spac...

moze doczytam z tym macierzynskim cos bo drapie mnie to ciagle i nie lubie jak nie wiem na czym stoje i co trzeba robic do kiedy itd...

ja tez kilka dni pod rzad jak wstawalam mialam tak jakby gardlo zawalone czy cos ale to tylko takie nocne "cos" i schodzilo od razu bardzo mnie to ieszylo bo nie chcialabym byc chora teraz i am nadzieje ze mnie to ominie... a Wam dziewczyny szybciutkiego powrotu do zdrowia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nic dziewczynki uciekam spac...

doczytalam tak jak Paula pisała ze po porodzie sie donosi wniosek z aktem urodzenia w sensie o macierzynskie ale bede musiala isc zapytac szefa czy w ogole mam przychodzic czy mi da ... no to i tak ZUS płaci ale u niego musze sobie załatwic to...

głowa dalej boli zaraz jesscze dla pewnosci cisnienie zmierze ...

spokojnej nocki do jutra kobitki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny! A mi dzisiejszy dzien minal fajnie, od rana siedzialam z synkiem u rodzicow, teraz odpoczywam, Maluszek od 20 spi 🙂
Co do karmienia piersia to ja na pewno bede karmic, Dominisia karmilam caly rok, wiadomo, poczatki byly trudne, ale ogolnie dobrze to wspominam, no i to bardzo wygodne 🙂
Zmykam zaraz spac, bo kregoslup mnie boli 😞
Śpijcie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo.. brzucholki 🙂 mam nadzieje ze ciezar waszych pociech i kraglosci brzuszków nie przeszkadzaja wam w codziennosciach 😁 hihihi
Dzis dzwonilam do urzedu bo slyszalam ze papiery o maciezynskie sklada sie u nas 3 miesiace przed a tu sie okazuje ze 6 tyg przed 😉 no wiec ja mam czas.. nie wiem jak jest w polsce ale ja narazie sie nie stresuje uffff.
czekam na chwilke wolnego czasu to zaczne i ja prac pomalutku rzeczy dla maluszka..dzis skonczylismy juz malowac pokoik dla maluszka jest jasno pomaranczowy z niebieska sciana 🙂 bo nie wiem czy bedzie chlopczyk czy dziewczynka tak wiec uniwersalne kolory 🙃 chyba popadłam w wariacje dzidziusiowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek brrr ale sen wczoraj miałaś 😮 co się w tych naszych mózgach dzieje, że takie sytuacje wymyślają 🤔

co do karmenia piersią to chcę karmić, ale jak mi to będzie sprawiać taki mega ból i mam chodzić z krwawiącymi sutkami to też podziękuję. Wszystko z granicach rozsądku. Początki na pewno będą trudne ale mam nadzieję, że nie wymięknę 😉

Paula a wiesz co różnie to bywa u mnie, raz każe przyjść za 2 tygodnie, raz 3 teraz 4 😜 ale często malutką widzę, bo najpierw połówkowe, potem te echo serca i tak jakoś wychodzi, że co 3 tyg jestem u lekarza 😁 . Teraz na pewno częściej bo czytałam, że od 30 tygodnia co 2 trzeba chodzić, a w 9 miesiącu już co tydzień 😲 . Co do mojej lekarki to bardzo jestem zadowolona. Robi mi wszystkie badania, nawet poza program i wszystko na nfz.
Wikarynka łożysko u mnie to komedia, Ty masz całe na przedniej ścianie? U mnie jest większa część też na przedniej i zawija się w bok i tył, takie pogniecione haha. Za późno na wyprawkę nie ma, ja robiłam liste chyba 2 tygodnie temu, czyli tak jak Ty teraz w 27 tygodniu 😁 jak zamówię i przyjdzie to wkleje fotkę i opis to może coś podpatrzysz 🙂 . Też wczoraj oglądałam ten program na TLC.

Matko ale miałam zgagę wczoraj i przedwczoraj... po pierogach i mielonych 🤨 ja już nie wiem co mam jeść na obiad, tylko po słodyczach nie mam hahah. Nawet po soku z tymbarka miałam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry ranne ptaszki 😉

ja dzis sobie pozwoliłam do 10 spac heh 😁 i tez musze sie wziasc za ostatnia ture prasowania bo nic innego nie mam a tez uwazam ze jest tego fulllllll no i tak jak Paula chyba ze cos znajde ciekawego w lumpku 😁

ooo to w takim razie ja tez zadzwonie albo do ZUS-u i sie dopytam co w mojej sytuacji albo mam kolezanke w urzedzie pracy coprawda ale znaja sie tam pewnie na tych przepisach to sie zapytam 🙂

na szczescie zgaga jakos mnie omija przez kilka dni uffff.....

ide pomyc gary bo mam calyyyy zlew nawet czystej łyzeczki nie ma jednej hahaha bo wczoraj kuzyn byl z zona itd....

wizyty tez mam jak na razie co 4 tygodnie zobaczymy co dalej tylko ja to pewnie dojezdzac bede bo u mnie on przyjmuje co 2 tygodnie i co nastepne 2 w innej miejscowosci wiec bede jezdzic jak potłuczona :/

miłego dzionka kochane :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Też bym chętnie wypiła kawkę, taką espresso albo latte ech 😁 najbliżej taką kawę mogę w białymsotku dostać, no chyba że se sama zrobię ale ekspresu ni mam 😉
Ja mam zgagę delikatnie jak jestem głodna 😁 a jak zjem to mam spokój hahah 😁 i wiecie że dwa tygodnie i witamy 8 miesiąc!!! AAA normalnie cięzko uwierzyć!!!
Upatrzyłam wczoraj w lumpie na wystawie dwie bluzki ale już było zamknięte i wyobraźcie sobie że dzisiaj rano zaszłam, było to po 9 a sklep od 9, i już ich nie było! 😮 😮 😮 ale za to dla franuli dwie fajne rzeczy kupiłam 😁 chyba muszę się w końcu pochwalić bo już sie trochę tego nazbierało 🙂 I też czekam na wyprawkę i juz minął tydzień a miało byc kurierem i jeszcze nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...