Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Już dziewczynki pakujecie torby? 🙂 Ja dzisiaj sobie pojadę kupić koszule do karmienia i zacznę też pakować bo dla małego mam już wszystko tylko dla siebie nic poza wkładkami laktacyjnymi, więc muszę zacząć pakować torbę bo wy niedługo cała będziecie miały torbę pełną a ja dopiero zacznę hehe :P 🙂
A co do samopoczucia to powiem wam, że mam trudne dni cały czas się kłócę z moim G, cały czas po głowie mi chodzą różne myśli, że już mnie nie kocha, że się mu już nie podobam mówię wam coraz gorzej ze mną, ale mam nadzieje, że to przez te hormony i minie mi to niedługo bo jak tak dalej będzie to mój ukochany przestanie ze mną w ogóle rozmawiać. Muszę się chyba trochę pohamować i zbastować 🙂
pogoda u nas okropna, pada i zimno jest. Ja chora jeszcze jestem, ale już mnie puszcza powoli 🙂
Miłego Dnia dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wyszłam na spacer z małą i trafiłam do fryzjera, ze średniej długości włosów mam króciutkie 😁
ale stwierdziłam że z farbowaniem poczekam do grudnia i mam nadzieję wytrwać
miałam dość krótko dobry humor po fryzjerze, bo jak się dodzwoniłam do mojego to powiedział że miał wypadek samochodowy jak wracał na bazę i jeszcze go nie ma w domu, za jakąś godzinkę, dwie pewnie będzie wracał albo nawet nie wiem kiedy dokładnie 😞 nic mu się nie stało a ja się tak boję 😞 i stresuje mnie już dosłownie wszystko aż wyć się chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a mam pytanie, czujecie nieraz taki ucisk silny na samym dole brzucha nawet nizej bym powiedziala 😁 glupio pisac troche bo ja mam uczucie jakby maly byl bardzo niziutko doslownie na samym dole i bol nie samowity jak sie maly rusza ale przechodzi a potem znow, od wczoraj mam takie uczucie na poczatku czulam kacperka na pecherzu a teraz nizej... 😲 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
za godzinę będzie moje kochanie w domu, od stresuję się dopiero jak go przytulę
michasia mam tak czasami że aż wydaje mi się że mały zaraz sam wyjdzie heh
wiecie co, ja chyba zaraz zamówię sobie pizze wiejską z serem, serem fetą,sosem, boczkiem, pomidorkiem i kiełbaską może ona ukoi moje rozkołatane nerwy.. może jeszcze moje kochanie się na nią załapie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli sporo się zmieniło 🙂 ale to dobrze , ciekawe tylko czy u mnie w szpitalu jest anestezjolog , żeby każdej kobietce która tego chce zafundować to znieczulenie 🙂 a żeby przyśpieszyć poród kazali mi skakać na piłce , a mi zamiast to pomóc to jeszcze bardziej mnie bolało i wolałam się położyć w kłębek , wtedy było lepiej 🙂
a co samego czasu rekonwalescencji po porodzie , to najgorszy dla mnie był ten pierwszy okres - kilka , może kilkanaście godzin, i pierwsze załatwianie się - bardzo się bałam zrobić pierwszy raz siusiu ☺️ 😞 i faktycznie bolało mnie krocze i piekło 😞 mam nadzieję , że tym razem będzie lepiej 🙂

Córcia spała dziś u teściów i jak przyjechała dziś z teściem to poskarżyła się , że gardziołko Ją boli i ślinki nie może łykać i już się przestraszyłam , że to angina , poszłyśmy do lekarza i ma zapalenie gardła , na razie bez antybiotyku , leki mamy i zobaczymy czy pomogą . 😮

a przy okazji ładny spacer zaliczyłyśmy ,że już myślałam , że do domu nie dojdę 😁 zaszłąm do pracy i dostałam miłą wiadomość - że w grudniu dostane "świąteczną niespodziankę " 🙂 także przed świętami akurat się przyda taki dodatek pieniężny 🙂 🤨

kończe już bo normalnie szlag mnie trafia z tym internetem !! 😠 😠 włączanie jednej strony zajmuje mi 10 minut , nie móiąc o pisaniu tekst pojawia się dopiero po dłuższej chwili , więc jakby co to przepraszam za błędy ale już nie będę ich poprawiać bo znów mi się net zawiesi i lipa będzie , a jeszcze raz nie będzie mi się chciało siedzieć nad tym 🙂 miłego wieczorku

a powiedzcie mi , dowiadywałyście się jak to jest z tym znieczulenie zewnątrz oponowym, czy i jeśli tak to jaki jest jego koszt? podobno nawet kilkaset złotych 😮


Od zeszłego roku znieczulenie jest bezpłatne, należy nam się jak psu kość, tyle że nie każdy szpital ma anestezjologa osobnego dla każdego porodu, wiec tu już różnie bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli sporo się zmieniło 🙂 ale to dobrze , ciekawe tylko czy u mnie w szpitalu jest anestezjolog , żeby każdej kobietce która tego chce zafundować to znieczulenie 🙂 a żeby przyśpieszyć poród kazali mi skakać na piłce , a mi zamiast to pomóc to jeszcze bardziej mnie bolało i wolałam się położyć w kłębek , wtedy było lepiej 🙂
a co samego czasu rekonwalescencji po porodzie , to najgorszy dla mnie był ten pierwszy okres - kilka , może kilkanaście godzin, i pierwsze załatwianie się - bardzo się bałam zrobić pierwszy raz siusiu ☺️ 😞 i faktycznie bolało mnie krocze i piekło 😞 mam nadzieję , że tym razem będzie lepiej 🙂

Córcia spała dziś u teściów i jak przyjechała dziś z teściem to poskarżyła się , że gardziołko Ją boli i ślinki nie może łykać i już się przestraszyłam , że to angina , poszłyśmy do lekarza i ma zapalenie gardła , na razie bez antybiotyku , leki mamy i zobaczymy czy pomogą . 😮

a przy okazji ładny spacer zaliczyłyśmy ,że już myślałam , że do domu nie dojdę 😁 zaszłąm do pracy i dostałam miłą wiadomość - że w grudniu dostane "świąteczną niespodziankę " 🙂 także przed świętami akurat się przyda taki dodatek pieniężny 🙂 🤨

kończe już bo normalnie szlag mnie trafia z tym internetem !! 😠 😠 włączanie jednej strony zajmuje mi 10 minut , nie móiąc o pisaniu tekst pojawia się dopiero po dłuższej chwili , więc jakby co to przepraszam za błędy ale już nie będę ich poprawiać bo znów mi się net zawiesi i lipa będzie , a jeszcze raz nie będzie mi się chciało siedzieć nad tym 🙂 miłego wieczorku

a powiedzcie mi , dowiadywałyście się jak to jest z tym znieczulenie zewnątrz oponowym, czy i jeśli tak to jaki jest jego koszt? podobno nawet kilkaset złotych 😮


Od zeszłego roku znieczulenie jest bezpłatne, należy nam się jak psu kość, tyle że nie każdy szpital ma anestezjologa osobnego dla każdego porodu, wiec tu już różnie bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,
ja właśnie wróciłam z trzydniowego nagłeg pobytu w szpitalu. Wyniki badań o których wcześniej pisałam były na tyle niepokojące, że mnie nagle położyli. Msakra leżenie na oddziale ciąż powikłanych nie należdo najmilszych. W każdym razie dodatkowe badania wyszły ok, czeka mnie jeszcze jedno w poniedziałek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tempo macie, ja normalnie jeszcze nie myślę o pakowaniu do szpitala, męża powstrzymuje od wynoszenia komputera do salonu, zeby w sypialni juz miejsce na łóżeczko zrobić. Jakoś mi się nie spieszy 🙂 Jeszcze cała stertę ciuszków mam do wyprania. Może w weekend przemeblujemy salon aby zrobić miejsce na komputer (bez przenoszenia na razie - bo tu trzeba jeszcze kable telefoniczne przenieść). Zobaczymy jak z czasem staniemy bo w niedziele wszystko pozamykane to jutro trzeba zakupy zrobić.

Dziś pierwszy dzień w tym tyg. kiedy nie byłam w przychodni 🙂 Za to jutro idę 🙂 na konsultacje do mojego lekarza w sprawie wyników przepływów i KTG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja byłam dzisiaj u lekarza i u nas wszystko super. Wyniki wszystkie mam dobre. Szyjka długa i zamknięta. Młody odwrócił się główką w dół, waży już prawie 2 kg 🙂 A najlepsze było to że w czasie usg miał czkawkę... ale to słodko wyglądało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny! jak tam samopoczucie?
ja w lozeczku jeszcze 😁 czekam az moj wroci ze sklepu ze swiezymi bułeczkami 😁 moj maly sie nie chce ruszac, zaciął sie na 8 ruchu i musze grzecznie czekac i zapisac godzine 🙂 😜 dzis dalej bede 3 czesc prasowac ciuchy malego i jeszcze zostaje mi ostatnia czesc bialego 🙂 🙂 ale ta dopiero wstawie do prania 🙂
doncia co do torby pakowania to mi kazda osoba ktora nie dawno rodzila mowi zeby juz zaczac pakowac torbe bo zanim ja skonczymy pakowac bedzie zapewne koncowka grudnia 😁 a po drugie przy pierwszym porodzie bardzo sie panikuje i wtedy raczej o torbie sie nie mysli 😁 😁 w sumie ja duzo w niej nie mam bo wrzucilam kapcie, reczniki i wkladki laktacyjne 🙂 nic wiecej nie mam powoli bede uzupelniac torbe 😁 mam masc na brodawki ale kolezanka mowila zeby ja trzymac w lodowce 😮 😆 wiec tam lezy 😁 ciekawe czy jej nie zapomne.

milego dzionka zycze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej znalazlam fajna strone chodz moze nie ktorym nie przydatna bo same wiedza co bedzie najbardziej potrzebne do porodu dla nas i dzidziusiow. mi osobiscie artykul sie podobal http://wyprawkabobasa.blogspot.com/2012/09/porodowa-wyprawka-dla-mam-checklista.html
http://wyprawkabobasa.blogspot.com/2012/08/kuferek-czy-walizka-czyli-ile.html
http://wyprawkabobasa.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam dziś na kontroli u swojego lekarza. Dostała całą armatę leków, jak za dwa tygodnie na wizycie dalej będzie 3 lub wiecej tygodni odchylenia w masie ciała płodu, czeka mnie hospitalizacja nie wiadomo jak długo. Teraz ma 3 tyg odchylenia, pow. 4 od razu szpital. Podejrzewają hipotrofie płodu. Mam nadzieje że po lekach będzie lepiej, i moje łożysko nie będzie blokowac pożywienia i tlenu dla malucha. Najgorzej to z tlenem, z wagą nie ma problemu po porodzie nadrobi braki. Oby było dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😞 miejmy nadzieję , że faktycznie te leki pomogą maleństwu 🙂 no i teraz dużo odpoczywaj 🙂 znalazłam parę info na ten temat , pewnie już i tak coś szukałaś ale może się przyda :

W takiej sytuacji mama powinna przede wszystkim dużo leżeć na lewym boku, co poprawia ukrwienie macicy, ponieważ podczas hipotrofii istnieje poważne ryzyko niedotlenienia wewnątrzmacicznego płodu (taka sytuacja może zajść podczas porodu). Poza tym koniecznym jest powstrzymanie się od palenia papierosów. Przede wszystkim jednak, co najważniejsze, zaleca się odpoczynek i dietę, które pozwolą na dostarczenie dziecku niezbędnych substancji odżywczych. Należy zażywać magnez i kwas foliowy oraz dbać o wysokie spożycie witaminy C, którą można znaleźć między innymi w cytrynie, kiwi, porzeczkach, jabłkach, kapuście, szparagach i ziemniakach, co – przy jednoczesnym unikaniu czerwonego mięsa – uszczelni naczynia łożyska. Czasami lekarze decydują się na jeszcze jeden krok w tym kierunku, przepisując Acard lub inne lekarstwa, które ułatwiają przepływ krwi, wspomagając łożysko w jego naturalnych zadaniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
zauważyłyście może u siebie siarę z piersi ?
ja wczoraj po kąpieli zobaczyłam pierwszą kropelkę na lewej piersi 🙂
mam nadzieję , że po urodzeniu będę miała dobrą laktację i przynajmniej pół roku chciałabym karmić piersią 🙂

Ja zauważyłam już jakiś czas temu - też chciałabym karmić jak najdłużej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć.
Wieczorkiem mój maleńki tak fajnie skakał w brzusiu 🙂 wyraźnie widziałam piąstkę 😁 tak dawał mamusi popalić że aż mi się przyjemnie zrobiło 😜
Na śniadanko z moim zrobiliśmy mega szybkie i pycha pączuszki takie z serków danone mniam.
Jutro idę na usg, jak ja się cieszę że w końcu zobaczę synka. Ciekawi mnie wszystko co u niego.
Doncia 3mam kciuki żeby z małym było ok.
A teraz mówię pa i miłego dnia Wam życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam!
doncia mam nadzieje ze leki pomoga malemu! trzymam kciuki zeby bylo wszystko dobrze!
co do siary ja u siebie takiej jeszcze nie zauwazylam 😉 moze to jest kwestia czasu, tez chcialabym karmic jak najdluzej ale zobaczymy jak to bedzie. zawsze to jest zdrowsze dla dzidziusia i oszczedniejsze 🙂

a jak tam wasze samopoczucie? ja wczoraj wieczorem jak juz w lozku lezalismy dostalam tak silnego bolu brzucha ze nie moglam sie ruszyc, jakikolwiek ruch cialem powodowal jeszcze bardziej silniejszy bol. po 15 min przeszlo a juz mialam zamiar dzwonic po pogotowie 😞 😞 dzis jest lepiej ale czuje sie strasznie zmeczona, nic ciezkiego nie robilam a nie mam sil wstac z lozka 😞
tinka daj znac jak tam po USG

milego dzionka zycze!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki.
Ale mamy ładna pogode.Powiesilam wlasnie pranie na dworku i zaraz biore sie za prasowanie i segregacje wszystkiego dla mojej malenkiej.
Cos od rana nam zaszkodzilo,bo wymiotowlama,ale juz na szczescie lepiej.
Zaczelam pic magnez,bo mam ostatnio skurcze czasem bolesne.
No ale miejmy nadzieje,ze to sie umormuje.
A co do siary,to ja juz z miesiac temu zauwazyłam,a jak nacisne delikatnie na piers to juz duzo tego leci.Mam nadzieje,ze bede mogla dlugo karmic 😉
Malutka cala noc spala,dopiero kolo 6 zaczela buszowac,a tak dala mamusi pospac. 😉
😁

Milego dzionka;***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Dzień rzeczywiście ładny, pogodny, ale dziś niedziela, więc ja odpoczywam i leżę do góry brzuchem 😉 Tylko obiadek zmajstruję jakiś, bo mężuś na basen pojechał, to pewnie zmęczony i głodny wróci 🙂 Ja nie chciałam ryzykować infekcji, to zostałam w domu.

Co do siary jakiś czas temu miałam w nocy z jednej piersi kilka kropli, gdybym akurat nie wstała na siusiu i nie zobaczyła mokrej plamki na koszuli, to bym może i to przegapiła 🙃 Dziwnie się wtedy poczułam, jak przy pierwszej miesiączce normalnie 😉 Ale od tamtej pory cisza i sucho :P Piersi jakieś takie całkiem nie napompowane, takie zwykłe, martwię się czy będę miała pokarm, bo bardzo chcę długo karmić (przynajmniej te pół roku, a nawet więcej jak Synek będzie tego potrzebował), no ale wiem, że nie od wielkości piersi zależy ilość pokarmu, to może nie będzie źle 🙂

doncia trzymam kciuki by wszystko było dobrze!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij to


×
×
  • Dodaj nową pozycję...