Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
doncia to Ty kobieta idealna, złota rączka, tanio kupi, przerobi sobie... No zazdroszczę zdolności, zawsze żałowałam, że na maszynie nie umiem szyć, czasem nawet coś najprostszego- podłożyć trzeba, obszyć, to bida, trzeba teściową molestować... 🤢

Idę i ja coś zjem i tego mego łobuza poszturcham, bo w ciuciubabkę się ze mną bawi, jak siedzę to pokopuje, a jak położę się by popatrzeć i go pogłaskać, to się uspokaja...
Mówię już dobranoc, do jutra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
Hej dziewczyny! Chcialam sie do Was przylaczyc. Wprawdzie na forum jestem zarejestrowana juz jakis dluzszy czas, to mialam dosc spora przerwe w aktywnosci 😉

Termin mamy na 4go stycznia , a jutro w piatek dokladnie zaczynamy 3i trymestr, czyli 28 tydzien 🙂

Oprocz tego mam synusia, ktory w lutym skonczy 4 latka 🙂

Mam nadzieje, ze mnie przygarniecie do swojego grona 😉 Pozdrawiam 🙂


Witaj Madzia 🙂
ja też mam termin na 4.01 🙂 Witaj w gronie Styczniówek 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ais2 a wiecie juz kto w brzuszku siedzi?? 🙂

Co do ubranek dla malenstwa , to wydaje mi sie, ze u nas w szpitalu na pewno cos by dali, jesli my sami bysmy nic nie mieli, ale tutaj raczej sie ze swoimi przychodzi. U nas w sensie w UK. Co pamietam ze nie bardzo chcieli malemu obciac paznokietek i mowili ,zeby zostawic a jesli juz bysmy chcieli obciac to sami i na wlasna odpowiedzialnosc - nei wiem czemu tak. Najelpiej miec takie a la rekawiczki (bez kciuka - nie wiem jak sie to po polsku nazywa), zeby sobie dzidzia buzki np nie podrapala. Co do samych paznokietkow, to moj maz i tak malemu obcial.

Ktoras z Was pisala o bolu kregoslupa, a czy ktoras miewa bol krzyzow i kosci lonowej/spojenia lonowego? Bo u mnie niektore dni sa ok, a niektore (jak dzis), ze poruszam sie doslownie jak staruszka - tylko laski brakuje 😮 Dzis to mnie bolalo i z tylu w krzyzach, i z przodu w spojeniu, nnormalnie jak jakas polamana a jeszcze 3 miechy zostaly.

A tak z ciekawosci jeszcze zapytam - ile przytylyscie do tej pory??

p.s. dzieki za mile przyjecie na forum 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do HIV to tutaj to standardowo sprawdzaja przy pierwszym badaniu krwi i to chyba mialam ok 10 tyg ciazy.
Teraz w poniedzialek czeka mnie zastrzyk z anty-D, bo jestem Rh-, w srode wizyta poloznej i kolejne badanie krwi a piatek (chyba, ze mi sie uda w poniedzialek) szczepienie przeciw grypie. Dodatkowo u nas w tym roku szepic beda ciezarne od 28 tyg ciazy do ktoregos tam przeciw kokluszowi (czy jak sie to odmienia 😜). Pare wizyt po tym i kurde ani czlowiek sie obejrzy, a bedzie jechal na porodowke! 😆

A jeszcze, jesli moge zapytac - jak u Was z polozeniem lozyska??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MADZIAW zajrzyj na nasz wątek pt \"TABELA\" tam jest wszystko o naszych ciążach tzn pod względem statystycznym, kto co i kiedy 🙂

Jak podasz swoje \"dane\" to też cię wpiszemy 🙂

Badania na HIV, kiłe i jeszcze jakiegoś paciorkowca są obowiazkowe chyba na całym świecie. Nie zależnie od tego czy jesteśmy w grupie ryzyka czy nie. Dla personelu medycznego każda z nas jest nosicielem - tego dowiedziałam się od położnej w szkole rodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
Ais2 a wiecie juz kto w brzuszku siedzi?? 🙂

Co do ubranek dla malenstwa , to wydaje mi sie, ze u nas w szpitalu na pewno cos by dali, jesli my sami bysmy nic nie mieli, ale tutaj raczej sie ze swoimi przychodzi. U nas w sensie w UK. Co pamietam ze nie bardzo chcieli malemu obciac paznokietek i mowili ,zeby zostawic a jesli juz bysmy chcieli obciac to sami i na wlasna odpowiedzialnosc - nei wiem czemu tak. Najelpiej miec takie a la rekawiczki (bez kciuka - nie wiem jak sie to po polsku nazywa), zeby sobie dzidzia buzki np nie podrapala. Co do samych paznokietkow, to moj maz i tak malemu obcial.



\\


Ktoras z Was pisala o bolu kregoslupa, a czy ktoras miewa bol krzyzow i kosci lonowej/spojenia lonowego? Bo u mnie niektore dni sa ok, a niektore (jak dzis), ze poruszam sie doslownie jak staruszka - tylko laski brakuje 😮 Dzis to mnie bolalo i z tylu w krzyzach, i z przodu w spojeniu, nnormalnie jak jakas polamana a jeszcze 3 miechy zostaly.

A tak z ciekawosci jeszcze zapytam - ile przytylyscie do tej pory??

p.s. dzieki za mile przyjecie na forum 😉



Hej kochana! Wiesz co ja przytylam juz 13 kg;/ ale jakos bedzie trzeba to zrzucic 😉
a co do boli....to odczuwam taki ssm jak ty...niestety...czasem az wstac nie umiem;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej arnulka widze że mamy tak samo na imię i muszę przyznać mój syn też miał mieć na imię Mikołaj to była pierwsza propozycja mojego męża, ale wetowałam bo już kilku Mikołajków mamy wśród znajomych, później proponował Emila, ale to kojarzy mi się z rozrabiaką jak w tym filmie dla dzieci, a trzecią propozycją i już ostateczną bo mąż się wkurzył że nie pozwalam mu wybrac imienia które mu się podoba był Dominik, myślałam że żartuje ale nie 🙂

Chociaż mój mąż dalej wierzy że to będzie dziewczynka, czego też bym bardzo chciała ale nadzieje opadły po trzech opiniach różnych lekarzy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza1234 napisał(a):
Hej kochana! Wiesz co ja przytylam juz 13 kg;/ ale jakos bedzie trzeba to zrzucic 😉
a co do boli....to odczuwam taki ssm jak ty...niestety...czasem az wstac nie umiem;/


Ja gdzies czytalam, ze srednio to bedzie sie gdzies tyc pol kilo na tydzien, ale cos mi sie wczesniej poepilo i przeczytaam ,ze 1 kg na tydzien i sobie wtedy pomyslalam, ze to by sie zgadzalo 😜 , bo jakos wydawalo mi sie, ze doslownie w oczach na wadze przybieram. 1/2 kg na tydzien chyba jednak bardziej realnie brzmi, i jak pisalam - musialo mi sie cos poepic (co mi sie ostatnio bardzo czesto zdarza! 😉). A dzis weszlam na wage to wyszlo 11kg na plusie. Zastanawiam sie ile w tej ciazy przytyje. W pierwszej ciazy wyszlo 20kg, wiec licze sie, ze i tym razem tyle stuknie jak nie wiecej, bo wydaje mi sie,ze brzuchol jest znacznie wiekszy niz za pierwszym razem, ale to moze byc z zupelnie innego powodu. Zastanawiam sie, jaki duzy bedzie maly 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
Doncia - dodalam, obejrzalam tabele i dodalam swoje dane (tak samo jak arnulka 🙂), ale nie wiem, kto ja uaktualnia.


Ja 🙂

zaraz się zabiorę i jutro wrzucę na serwer 🙂

Co do wagi to zgadza się 0,5 kg na tydzień, a w ost. 4 tyg spadek o 0,5 kg na tydzień. - tak jest książkowo, ale trzeba naprawdę mocno się starać aby było idealnie 🙂

Tabelka już aktualna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No fakt, tyle tematów poruszonych że nie wiem od czego zacząć :P
Doncia u nas też chwilowo miał być Dominik ale mi się źle kojarzyło więc odpadło :P
Właśnie wróciłam od lekarza, Mikołaj waży 1250 także już kawał chłopa. Oczywiście w czasie usg jedynie potarł oczka i zasnął :P Będzie lubił spać... po mamusi 😁
Hiv\'a nie mam :P, wszystkie badania ok - tylko tak trzymać.
W biodrach jeszcze nic mi nie przybyło, wciąż wchodzę w spodnie z przed ciąży. Tyle że to nie najlepszy objaw bo mam mała miednice i może się skończyć cc jeśli się nie będzie chciała rozejść :/ Kolejną kwestią jest to że Miki cały czas jest główką do góry... ale lekarz powiedział że ma czas żeby fiknąć do 35 tygodnia 🙂
Przytyłam jak narazie 5,5kg ale idzie mi coraz szybciej :P
Jak ktoś jeszcze o coś pytał to proszę o powtórzenie bo troszkę sie pogubiłam :P
Dobranocka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW - ja jestem w z Wrocławia i wróciłam do domu po 1,5 rocznej wycieczce w jedna strone do UK. Tam mieszkaliśmy w Guildford w Surrey. Wyjazd był pomysłem męża, wiec ustaliliśmy że jedziemy na 3 lata, ale ze względów zdrowotnych (zaraz po wyjeździe straciłam miesiączke i nie miałam jej przez 4 lata) po 1,5 roku wróciłam do Polski bo w UK lekarze w ogóle się tym nie zajeli, ba żeby mnie nawet lekarz widział, to tylko badania i pielęgniarki się mną zajmowały. W PL po 3 latach leczenia coś drgnęło ale nie nadługo bo jak się nieoczekiwanie zdażyło zaszłam w ciąże co było szokiem dla nas jaki i dla lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...