Skocz do zawartości

Lutoweczki 2013 | Forum o ciąży


innicone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Trzymaj się Buleczku! W sumie dobrze, że już jesteś w szpitalu - jeden stres Ci odszedł 😉

Dzisiaj o 1.34 obudziła mnie boleść w podbrzuszu, a ja sama w domu, bo mąż na nocnej zmianie... Leżałam chwilę przestraszona, ale jak zmieniłam pozycję to i ból ustał, także fałszywy alarm 😮
Mała coraz mniej energicznie się rusza, więc chyba ma już bardzo mało miejsca, czasem tylko prostuje sobie nóżkę w moich żebrach 😁

Co do pieluch, to kupiłam jedną małą paczkę 1 i dwie duże paczki 2, bo akurat była promocja w Rosssmannie na Pampersy. Ale zamierzam dokupić jeszcze jedną, dwie paczki Dady 2 w Biedronce. Koleżanki stosują zamiennie z Pampersami i bardzo sobie chwalą. Także mam zamiar używać Dady w ciągu dnia w domku, a na wyjścia i na noc Pampersy 😁 Taki mam przebiegły plan 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
oj Sylaczku działaj ty tam z tym przeziębieniem i legać się pod kocykiem ile się da 🙂 gorąca herbata z cytrynką do tego soczek jak radzi Zelazna albo miodzik i kuruj się 🙂

a co do pieluszek to ja mam tylko paczkę w rozmiarze 1 tj. 2-5 kg i mega pakę w rozmiarze 2 tj. 3-6 kg myślę, że na początek wystarczy 🙂
Zelazna nie szalej z tymi pamperami w 1 rozmiarze ... bo mogą za mocno uwierać maluszka w pachwinkach no i w pasie ... zobacz, że w przedziale wagowym 2 się łapią a będą na pewno swobodniejsze, bo porównywałam oba rozmiary 🙂 śmiało bierz 2 🙂

mi wczoraj Dziubasek stópkami obmierzył chyba cały brzuszek ... wieczorem jak oglądaliśmy film myślałam, że się popłaczę tak skubaniec się kręcił 😞 co gorsza znalazł gdzieś sobie takie miejsce do kopania, że przeszywający ból czułam od pośladka aż po łydkę 😞 dopiero jak Tatuś łapkę przyłożył mogłam spokojnie posiedzieć ... chciałam dzisiaj mu brzuszek oddać - niech się chłopaki solidaryzują 😉 no ale się nie dało 😉 zobaczymy jak dzisiaj będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to czekamy na wieści 🙂 daj znać jak tam Kruszynka 🙂
a snami się nie przejmuj ... mi też się głupoty śnią 😉 ale jak budzę i zerknę w okno to zapominam co się przyśniło ... nie wiedzieć czemu tak już mam i teraz staram się tak robić - po co sobie główkę dodatkowymi głupotami zaprzątać 😉

a jeszcze w temacie pieluszek ... to polecały mi też znajome te z rossmana ... i podobnie jak Madzia pisała stosowały na dzień albo Rosmanowe albo Dada a na wyjścia i na noc Pampery 🙂 w wielkim skrócie jak to jedna określiła, kupowała te na które była promocja w zakresie tych 3 ... no i każda ostrzegała przez Huggies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia najgorsze jest to że przez te sny to ja się budzę co chwilkę i pozycji do spania nie mogę sobie znaleźć wiercę się strasznie i przez to wcale nie czuję się wypoczęta.
W dodatku coraz częściej mam te bóle podbrzusza jak na okres i promieniują na plecki...muszę o tym koniecznie powiedzieć dziś lekarce, chociaż z drugiej strony zwiększać dawkę leków teraz jak za 2 tygodnie będę je odstawiać to chyba średnio ma sens.

Oczywiście dam znać jak wrócę co tam ciekawego się dowiedziałam.

Ciekawe jak tam nasz Bulek się trzyma...aż nie mogę się doczekać wiadomości że Mała już jest na świecie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde, nic się nie odzywałam o nieprzespanych nocach, bo spałam jak dziecko. A wczoraj, jak tylko położyłam się spać, dorwał mnie tak potworny ból głowy, że kompletnie nie mogłam spać. Przespałam może 1,5 godziny. Ok. 5 wymiotowałam samą wodą i trochę ból zelżał, więc jeszcze dospałam godzinkę. Masakra jakaś. Chyba moja migrena znów się odezwała, bo jak na razie w ciąży się "uśpiła".
Trzymajcie się dziewczynki! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzikuska współczuję nocy 😞 Daj znać co z Wami, bo trzyamamy kciuki 🙂

Kasiazett migrena w ciąży jest przechlapana.. Mam nadzieję, że nie będzie Cię tak męczyc jak ja mialam nieprzyjemność po kilka dni. Ale mi się w ciąży pojawiła dopiero, więc na Ciebie widocznie dobrze te ciążowe hormony działają, że pierwszy raz Cię złapała 🙂 Mam nadzieję, że ostatni :*

Pieluchy już mam, W. kupił, bo miał bony do wykorzystania do końca 2012, więc pojechał i 3 paczki pampersów najmniejszych kupił, nie mieliśmy się czasu jakoś rozwodzić nad tym, bo przypomnieliśmy sobie o tych bonach w ostatnim momencie więc kupił to, co się na pewno przyda, czyli pieluchy i jakieś tam rzeczy do domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny!!!!Musze sia Wam pozalic bo wyryczalam sie juz za wszystkie czasy chyba...Rano pojechalam autobusem do pediatry na kontrole z Klaudia i okazalo sie,ze zamiast lepiej jest jeszcze gorzej.Przed wyjazdem przyszla mnie poinformowac "tesciowa",ze szwagier moj lezy w lozku z goraczka i nie zawiezie Angeli do szkoly.Wiec najstarrsza Paula zostala w domu z Angela a Ja z Kaludia do lekarza.Przyjechalam do domu i okazalo sie,ze Angela od nowa kaszle 😞Rano nic na to nie wskazywalo a jeszcze pytalam sie jej czy nie boli gardelko albo klatka piersiowa-orzekla,ze nie boli.Wiec jej nie bralam ze soba tym barzdiej ,ze grypsko panuje jak nic!W poniedzialek jade ze soba do gina na wizyte wiec Angela ze mna pojedzie i do pediatry z nia tez pojde 😞Nawiazuje do tego,iz ledwo co chodze bo brzuszek juz ciazy bardzo nisko,wlecze sie jak kaczka( chodniki nie poodsniezane no bo po co..)Pecherz uciskany co chwile siku sie chce,a tu tzreba wszedzie dojsc i autobusem jechac i na niego jeszcze czekac po przystankach w ten ziab 😞No dobra to na tyle by bylo z narzekania.

SYLVIE kuruj sie bidulko ...kiedy my sie w koncu wyleczymy....a tu dzidzius niedlugo ma byc a czlowiek chce byc zdrowym no nie?
DZIKUSKU czekam rowniez na nowinki lekarskie i tzrymam kciuki ,ze z malutka wszytsko jest okey 🙂
KASIEK wspolczucia nienawidze gdy glowa boli...wszytsko inne moze bolec ale nie glowa...
BASIU i ZELAZNA i ogolnie DROGIE KOLEZANKI 🙂co do pieluszek to tez mam zakupione te mala paczke 1,jak mamusia bedzie to mi dokupi reszte tyle aby starczylo na poczatek...nie wiadomo ile malutka bedzie wazyc jak sie urodzi..dlatego wstrzymalam sie z 1 i pewnie 2 pojda w ruch sa wygodniejsze 🙂 A i DADA Biedronkowe sa git 🙂
Lece sie troszke polozyc...
MADZIU mnie tez pobolewa podbrzusze i wczoraj nawet wiecej jak zawsze..Niedlugo i na Nas trafi kolejka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry 🙂
-ja nadal w dwupaku 🤪p
-roboty znowu mam tyle, że naprawde nie wiem skąd to się bierze 🥴 dzisiaj w planie wielkie sprzątanie akwarium bo potem to kto wie jak ja z czasem będę stała..
-co do pieluch mam jedną paczkę 1 potem od razu przeskoczę na 2 ( bo na bank 4 kilowca urodzę..) co do rodzaju: w tym jestem ostrożna bo wiadomo każda skróra inaczej toleruje. Witek np miał na Dadę uczulenie, Huggisy tak jak Basia wspomniała: dziadostwo i w dodatku źle wykonane: miały takie zgrubienie na plecach..dzisiaj jesteśmy na Rossmanie w dzień, na noc Pampers Activ bo Wito jeszcze siusia w pampki... ☺️ ☺️

Czekam na wieści od Bulka i spadam
miłego dnia !!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny ja po wizycie kontrolnej , łudziłam się że będzie usg ale nie było słuchaliśmy tylko serduszka dzidziusia, waga (chyba mają popsutą tą wagę) no i ciśnienie .pani jeszcze pobadała brzuch i jak mi pocisnęła tam w miednicy powciskała paluchy aż bolało mówi że sprawdzała główkę, a później Zuzia mi oddawała w pęcherz z główki ;p

co do pieluch to my kupiliśmy 1 paczkę pampersów nweborn czyli te chyba 2-6 kg i dwie większe paczki 4-9 kg . gdybyśmy w pl byli to bym też dada kupowała pewnie, no chyba że dziecku by nie pasowały. haggisy wiem że są beznadziejne w życiu nazmieniałam się już pieluch w rodzinie u dzieci no i byłam nianią kiedyś prawie rok i haggisy są beznadziejne i strasznie śmierdzą i podrażniają. co słyszałam jeszzcze to to że z lidla pieluchy są super, ja napewno sprawdzę tutaj czy się nadają, ale w sumie nie wiem czy bardziej nie opłaca się na promocjach lecieć bo tu jak nie w jednym to w drugim sklepie albo jeszcze w innym są promocje co chwile na pampersy i w sumie jak z promocji to bardziej się opłaca niż te lidlowskie czy kruidwata(to taki rossman) więc pewno będziemy polować na promocje bo tu często są typu 2+2 gratis.

bidulki kurujcie się - wypijcie sobie wyciśnięty sok z kilku cytryn może miodku sobie dodajcie i tak wypijcie taka dawka wit c napewno dobrze wam zrobi i nie żałujcie sobie czosnku bo też przecież pomaga naturalny antybiotyk- polecam tosty z wyciśniętym czosnkiem w środku serem żółtym i wędliną dobre i zdrowe;p gorzej później nos zatykać ale ważne że dla zdrówka dobrze robi.

trzymajcie się dziewczyny !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Werka, jakbym tylko mogła, to chętnie bym przyjechała Ci pomóc, ale nie mam niestety możliwości 😞 Kurczę, współczuję Ci, a te podróże autobusowe i maratony po nieodśnieżonych chodnikach najgorsze. A nie możesz poprosić mamy, żeby wcześniej przyjechała? Zawsze to by była pomoc dla Ciebie, a Ty jej potrzebujesz. Trzymaj się tam cieplutko!

Co do pampersów, to ja chyba za bardzo poszalałam z ilością tych jedyneczek. No trudno, najwyżej komuś oddam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wercia wiem, że masz już dość tych bakterów i przeskoków z dzieciaczka na dzieciaczka ... bądź dzielna i się nie poddaj ... a nam żal się ile chcesz i o której tylko porze chcesz aż poczujesz mega ulgę na serduchu 🙂

na poprawę humoru i dla odmiany to ja dzisiaj pokuszę ... zapraszam Lutowe Łakomczuszki na gofry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja po wizycie...kolejna za tydzien, a w poniedzialek badania na paciorkowca i reszta badan do porodu.

Mam zwiekszyc dawke fenoterolu na 5*0,5...kurcze musze wymyslic jak to godzinowo ustawic sobie...i w razie jakby jednak bolalo i twardnialo to nospe doraznie...Kruszyna jest bardzo nisko wiec mam prowadzic lezacy tryb zycia:/
No i sie zmartwilam bo Kruszynka jest mala...ponoc gigantem nie bedzie ale lepiej zeby doczekala jeszcze 2 tygodnie i mam do konca 38 tc brac ten fenoterol zeby Kruszyna dobila chociaz do 3 kg...

strasznie sie zmartwilam i teraz mi sie plakac chce ze ona taka malutka no i sie boje...pewnie panikuje ale wiecie ciezarne tak maja 😞(((

jakbym wiecej jadla to cos da??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzikuska, niedobrze, że Kruszynka taka malutka i że się obniża 😞 W takim razie leżysz plackiem i żadnych sznyclów już nie robisz! A co do tego, czy więcej jedzenia wpłynie na masę urodzeniową Dzidziusia, to nie mam pojęcia. Trzymaj się tam i bierz tego fenka. Całe 2 tygodnie cierpliwości przed Tobą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sprawdzilam i ja wazylam przy porodzie w 38 tc 3000 a moj maz w terminie 3100 wiec gigantami nie bylismy...dzidzia wazy jakies 2500 chociaz to wiadomo ze blad pomiaaru jest ok 200 g....

ehhh no coz poradzic, zwiekszam dawke fenka i leze a za 2 tyg jak odstawie to zobaczymy co sie bedzie dziac...lekarka twierdzi ze jakbym teraz odstawila leki to bym urodzila od razu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana, spokojnie, dawkę Fenka masz bardzo małą, w razie czego jeszcze dużo mogą zwiększyć, jeśli Ci brzuch się nie uspokoi, ja biorę już 6x1 a przecież jestem tydzień krócej niż Ty. Maluch faktycznie nie ma po kim być gigantem, a 2500 to normalna waga w tym tygodniu, koło 40 centyla, czyli tak jak Ty i mąż byliście przy urodzeniu 🙂 Wiem, że ciężko się dowiedzieć, że dalej musisz leżeć, ale już tyle za Tobą, a zostały tylko 2 małe tygodnie 🙂 Trzymaj się mocno 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zelazna dzieki za pocieszenie 😉 może masz rację po prostu my byliśmy mali więc trudno żeby nasza córka urodziła się jako 4 kg dzidziuś.

Nie wiem jak to godzinowo sobie ustawić ten fenoterol bo strasznie mi sie nie chce rozbudzać w nocy żeby go brać, ale chyba nie bardzo mam wyjście:/ zastanawiam się czy trzeba do tego podchodzić aż tak rygorystycznie... chociaż w sumie ostatnio to i tak średnio sypiam, tylko szkoda mi mojego męża że się budzi na mój budzik tabletkowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzikusku to grzecznie leż w łóżeczku i staraj się nie zamartwiać a dużo w miarę możliwości... mi położna keidyś mówiła żebym słodkiego nie jadła bo dziecko za dużo przybierze na wadze, ale myślę że nie o taką masę ciałka chodzi żeby takiego tłuszczu nabrała dzidzia, bo może się i tak skończyć że to ty przytyjesz dużo a dzidzia swoim tempem dalej będzie rosła. trzymamy za was kciuki, leż ładnie zobaczysz będzie dobrze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIKUSKU malenstwo najwiecej przybiera w ostatnim miesiacu ,a tyle ile zjesz to nie ma znaczenia na wage.Ty przytyjesz a dzidzius w swoim tempie rosnie.Ja wazylam 3300 a mezus 2600 a Nasze dzieci to w kolejnosci Ci napisze od najstarszej do najmlodszej 🙂Paula 2900 w 41 tyg,Klaudia 3340 i Angelika 2750 i w 40 tyg sie urodzily.Wiec jak widzisz nie ma powiedziane ile powinno wazyc malenstwo.W tej ciazy nawet nie wiem ile wazy Ninusia, musze gdzies isc na usg moze w poniedzialek skocze 🙂Zaplace ale bede swiadoma co mnie czeka przy porodzie 😉
BASIU narobilas mi smaka ogromniaka na gofry i tez sobie dzis zrobie 🙂Mam tyle dzemow ,ze musze je zaczac zjadac 🙂Bede Wam sie zalic ile wlezie bo zcasem mam dni placzu i depresji od tego wszytskiego 😞Czlowiekowi jednak zle samemu...
KASIU mamusia nie moze szybciej przyjechac do mnie z tego wzgledu,iz teraz byla 2 tyg na chorobowym i mowila juz wczesniej w kadrach w pracy,ze bedzie potzrebowala wolne w lutym tez na 2 tyg i sie zgodzili,a wiesz jakie teraz czasy sa...jak na l4 sie siedzi non stop to Cie zwolnia.
HONORATKO jak Twoja zgaga dalej sie trzyma?
INEZ kupujac wozeczek przez neta jestes zadowolona z zakupu?Patrze sobie i zerkam i nie wiem czy zamawiac czy kupic w sklepie i najpierw dotknac i obejzrec dokladnie golym okiem 🙂Dopoero kupimy w marcu bryczke jak tatus przyjedzie..bo teraz nie mam z kim jechac 😞

A u reszty dziewczynek co slychowac dobrego?Ciekaw jestem co u BULKA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzikusku: Dziewczyny dobrze piszą..leż wypoczywaj i się nie zamartwiaj. Bo po kim Twoje dziecię ma być duże ( zresztą sama pisałaś że Ty do wielkich i obecnie nie należysz 😜 ) więc uspokój się bo nerwami tylko sobie szkodzisz..
Jak będziesz więcej jadła: to nic nie da: Tobie pójdzie w boki a dziecko weźmie i tak tylko tyle ile mu potrzeba. Nam na szkole rodzenia położna też mówiła to co i położna Honoraty + w temacie karmienia: Nie sztuką jest urodzić duże: sztuką urodzić zdrowe 🙂
Mówiła też: Bierzesz Maternę, urodzisz Manna ( w temacie suplementów 😁 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki 😘 Kochane jesteście 🙂 wiecie jak to jest że jak lekarz coś powie to zaczyna się człowiek zastanawiać i doszukiwać i jakieś dziwne historie wkręcać.

Wytrzymam te 2 tygodnie z leżeniem byle tylko Mała nie chciała wychodzić bo na to to i leki nie pomogą.
No a za 2 tygodnie tak czy siak muszę fenoterol odstawić bo nie można go stosować po skończonym 38 tc więc wtedy już nic nie poradzę.

Na te moje smutki zajadam się czekoladką z całymi orzechami którą uwielbiam 😎 mąż mi obiecał ten torcik bezowy ale widzę że się nie zbiera, poszedł samochód odśnieżać bo już tydzień taki zasypany stoi no i w końcu będzie coraz trudniej go doprowadzić do stanu używalności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska82 Wózek ten co mamy W. był obejrzeć w sklepie, spodobał mu się też inny, podobny cenowo, ale opinie w necie miał dużo gorsze. No i ja też go widziałam, bo właśnie znajomi którzy ten wózek polecali byli u nas i byłam z tym wózkiem na spacerze po drodze, którą będę chodzić 🙂 No i jesteśmy zadowoleni, buda faktycznie duża, tak jak chcieliśmy, montaż łatwy, wszystko co pisałam wcześniej o nim, to ma 🙂

Coś naszej Sonki nie ma dzisiaj..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzikuska, faktycznie, czasami Ci lekarze powinni się zastanowić zanim coś powiedzą...mnie tak dołował lekarz na początku ciąży, a mógł mi niektórych komentarzy oszczędzić...Tak jak dziewczyny mówią, nie ma się czym martwić, skoro obydwoje byliście drobni...łatwiej Ci będzie kruszynkę urodzić 😁
Mamuśka, współczuję tego bieganie po mieście, oby Twoje dziewczyny szybko wyzdrowiały ☺️
Sonka faktycznie się dziś nie odzywała...a Inka, to już chyba ponad tydzień... 😮 ciekawe czy czasem nie urodziła...
Ja też mam w poniedziłek wizytę w Wyszkowie...mam nadzieję, że poświęcą mi trochę więcej czasu niż ostatnio, zrobią mi usg i sprawdzą co z tą pępowiną... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...