Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

A my dzisiaj mieliśmy na obiadek kurczaka, ziemniaczki szparagi.
Sałatka się robi bo wieczorem będzie świętować wygraną ze znajomymi.
Jutro przyjeżdżają rodzice Miśka także imprezowy weekend.

u mnie na SR położna polecała do kąpieli noworodka nivea baby płyn z oliwką, choć na nim jest napisane, że po 1 miesiącu życia. Ja myślę, że nie ma co świrować. Bo faktycznie wolę taki płyn by nie trzeba było już później smarować Małego oliwką, bo gdzieś słyszałam czy czytałam, że to zaburza naturalną pracę skóry, no chyba, że jest baardzo przesuszona.

Także ja nie świruję. Gdyby Mały na ten płyn uczulenie to na ratunek mam mydełko bambino 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja kupiłam wszystkie kosmetyki z bambino włącznie z szamponem i na odwrocie pisze tak:
"Produkt polecany dla dzieci, które ukończyły pierwszy miesiąc życia. Nie zawiera barwników ani mydła. Produkt posiada pozytywną opinię IMiD oraz atest PZH."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasku-ja mam nawet karte ruchów, więc na to zwracam specjalnie uwagę, aż do dnia porodu 😉 a mały rusza sie tyle co zawsze 😉 szaleje na całego;D
ide się kapać akurat bo małżonek u kolegi, a zaraz pewnie wróci....

[URL=http://www.naobcasach.pl]









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mąż dzwonił z placu boju - wrócą do domu "trochę późno. trochę bardzo". Więc ja zaraz łóżka pościelę, zjem kolację, pójdę z psem na dwór i pójdę spać. A oni niech się bawią, ile chcą. Może im w nagrodę po piwie kupię - wrócą brudni, głodni i zmęczeni, więc na piwo na pewno ochotę mieć będą 🙂 a ja na kolację kluchy lane na mleku sobie zrobię, o 🙂

laaf, pytałaś o moje cc - datę będę najprawdopodobniej ustalać we wtorek. Zwyczajowo robi się jakieś 2 tygodnie przed terminem, ale ja będę się starała jeszcze wcześniej, bo i ja i małe się męczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena, dokładnie tak. Wada serca, wada stawów biodrowych, astma oskrzelowa, duża wada wzroku - tyle wskazań "ze strony matki". A ze strony dziecka ułożenie miednicowe. Dopiero w tym tygodniu udało mi się załatwić zaświadczenie od ortopedy - wcześniej żaden lekarz, mimo ww. chorób nie widział problemu w porodzie naturalnym. Mam nadzieję, że w razie co, to jedno zaświadczenie wystarczy, ale na wszelki wypadek idę jeszcze do kardiologa i okulisty. Bo jeżeli jedynym wskazaniem będzie nieprawidłowa pozycja dziecka, to będą mnie trzymać do ostatniej chwili "bo może dziecko się jeszcze obróci". Zaświadczenia od ortopedy raczej nikt nie podważy, bo wystawiał mi je zastępca ordynatora na ortopedii w szpitalu, w którym chcę rodzić 😉 ale wiadomo - różnie z tym bywa. A naturalnie bym nie urodziła - na bank poszłoby coś nie tak i musieliby mi migusiem cc robić. A tak przynajmniej planowane mieć będę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek to rzeczywiście w twoim przypadku było by ryzykiem rodzic naturalnie. Tak więc dla dobra dzidziusia i Twojego lepiej poddać się cc.Raczej nikt nie powinien podważyć takiego zaświadczenia ale lepiej mieć jeszcze inne bo w dzisiejszych czasach różnie bywa a lepiej dmuchać na zimne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ech, podziwiam Natkę za to malowanie. Przeszłam się dziś z mężem w tempie żółwiowym na działkę - jemu droga z domu zajmuje 10 minut, a ja musiałam dwa razy przysiadać po drodze na ławce, żeby odpocząć... Sama bym się w każdym razie już w taką "trasę" nie wypuściła. Za to na działce super, wszystko pachnie i świrgoli, odwiedził nas jeż, posiedziałam sobie na leżaczku i już mam ochotę na powtórkę wyprawy jutro 🙂 Myślę, że z Młodym mi się nie będzie chciało nigdzie dalej łazić, jak mamy pod nosem taki raj w środku miasta 🙂 Tym bardziej, że w parku, który mamy też obok, w ładne dni przed południem wózek na wózku i nawet nie ma szans, żeby dopaść jakiś kawałek ławki na spokojne karmienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry dwupaki ;*

wczoraj ostatnia a dzisiaj pierwsza... 😉 jakaś bezsenność mnie dopadła 🤢 chyba dlatego że poprzedni dzień cały przespałam...

dzień zapowiada się pochmurny... 😞 a ja w planach mam się wybrać na zakupy po stanik dla karmiących, pampersy i duże podpaski :P to ostatnie rzeczy jakie mi brakują...

miłego dnia kochane ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
witam niedzielnie 🙂
Kwasiek no to naprawde masz wskazan a wskazan a cc zaplanowane to zawsze lepiej niz w ostatniej chwili .
ale szaro za oknem buuu dzis poleze chyba cały dzien i mam wszystko w D... hii
ok uciekam zeby nie marudzic
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczny, apropos staników do karmienia: kupiłam właśnie przez neta bawełniany stanik Canpolu - bardzo fajny, ale okazało się, że rozmiarówkę mają nieco inną niż standardowa i ten, który kupiłam, jest na mnie obecnie za ciasny pod biustem, mimo że teoretycznie rozmiar powinien być dobry. Nie będę oddawać, bo przyda się jak trochę schudnę, ale na początek muszę kupić drugi większy.
Jeśli któraś z Was miałaby zamiar takie kupować, bierzcie pod uwagę, że mają zaniżoną rozmiarówkę.
Dobrej niedzieli 🙂 Mnie dziś Młody nie pozwolił pospać, bo od świtu oprotestowywał wszystkie pozycje, w jakich matka próbowała się ułożyć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czolem czerwcoweczki i lipcoweczki 😉

Kwasiek wiesz co jest przerazajace ze Ty tych przeciwskazan masz od groma i jeszcze "nie widza przeciwskazan do cc" to co moze wogole powinnas byc po 15 zawalach, mednice odwrocona a wade wzroku -50 to mozeeeeeeeeeeee bedzie oki. To jest niesamowite ze inne ida poprostu zasmaruja i cc jak znalazl a Ty sie musisz prosic 😲
MOja kolezanka ma dostac zaswiadczenie (oczywiscie od dobrze oplacanego prywatnego ginekologa) na CC bo miala robiona 1,5 roku temu operacje miesniakow metoda laparoskopowa. Jak mowila o tym na sr (odwiedziala nas lekarka ktora wykonuje ciecia) to powiedziano ze taka operacja nie jest absolutnie przeciwskazaniem do SN. No ale zaswiadczenie bedzie, nie? 🥴 a co do posladkowego w przypadku pierworodki zawsze wykonywane jest CC.
Po za tym moim zdaniem powinno byc tak ze kazda kobieta ma mozliwosc wyboru czy SN czy CC, bo w imie czego te meczarnie???? Przeciez to nasze ciala i nasze dzieci a za ubezpieczenie placimy grube pieniadze!!! Jak wiecie ja wole SN ale jest masa przerazonych dziewczyn ktorym pozniej wszystko na psychike siada...
to powojowalam i ide na sniadanko 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie 🙂

U mnie pogodowo ostatnio prawie standard - pochmurno.

Mężulek poleciał po świeże bułeczki i parówki do sklepu i zaraz będziemy robić śniadanko.

Laaf, tyle pisałam o tym Białym Jeleniu, a moja mama wczoraj dzwoni i mówi, że kupiła Jelp i jednak w nim wypierze ciuszki dla małej. Pamiętam, że Jelpa używała przy mojej siostrze i było ok, więc mam nadzieje,że małej nie wysypie.
Pisałaś, że mąż dostał wysypki po Jeplepie, więc warto wypróbować tego Białego Jelenia bo jest on dla alergików, więc pewnie działą też zapobiegawczo. W każdym razie czekam na Twoje opinie po praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No znowu skurcze mnie łapia, tylko bardziej bolesne, nie zdziwie sie jak to bedzie dzis;/ albo to sa przepowiadające takie bolesne, ale w razie w to wezmę moje rzeczy do mamy na wszelki wypadek, bo od niej 30 min jade do szpitala, ale nie panikujcie, jakby co to napisze smska 😉


[URL=http://www.naobcasach.pl]









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...