Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesć Laski !!!!
Angela - nad czym Ty si ejeszcze zastanawiasz , kobito ?! Śmigaj na izbę przyjęć i nie kombinuj bo se jeszcze co narobisz !!!!!

A ja dziś od rana na pełnych obrotach , bo mężowa impreza urodzinowa nas czeka po południu 🙂
uczyniłam sałatkę Włoską i wieprzowinkę po węgiersku ... sernik na zimno... i jeszcze mnie jajca faszerowane czekają ...

miłego dzionka Dwupaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natka, skąd Ty masz na to wszystko siłę? Ja dziś wypruta i przeżuta... mąż pojechał załatwiać jakieś sprawy mieszkaniowe, a ja siedzę w domu i nic mi się nie chce. Włączyłam pranie, wręczyłam mężowi listę zakupów i od kilkunastu minut patrzę się na dywan, który trzeba odkurzyć, a którego odkurzać mi się nie chce 🤔

Póki co idę zjeść ciacho - wczoraj ostatkiem sił upiekłam jakiegoś czekoladowca, zjadłam 3 jeszcze gorące kawałki (nie mogłam się powstrzymać). Może jak mi trochę glukozy we krwi przybędzie, to będę bardziej 'życiowa' niż teraz. Tyle tylko, że wtedy młode zacznie się wiercić, więc znów będę wygięta jak ruski paragraf...

Ja już chcę cc 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela, ja też się dołączam do grona poprzedniczek: marsz na izbę przyjęć, niech Cię sprawdzą i zadecydują, czy to już czy nie już! Najwyżej wrócisz spokojniejsza do domu i będziesz się śmiać z naszego panikarstwa 🙂

Dziewczyny, pisałam kiedyś o tych materacach gryka - kokos, że się chcę dowiedzieć jak z tym praniem i ceratkami. Dostałam właśnie odpowiedź od producenta, więc wrzucam od razu, może Wam się też przyda:
Jeżeli chodzi o pranie pokrowca nie zaleca się prania w pralce mechanicznej z tego tylko względu, ze jest to bawełna i przy nieumiejętnym praniu może się zbiec.
Nieprawdą jest ,że łuska po wypraniu traci swoje właściwości. Łuska zawiera swój naturalny barwnik i po zbyt długim zamoczeniu może go puścić pozostawiając delikatne zacieki na materiale.
Robiliśmy próby z praniem w naszej firmie. Wystarczy miejscowo zaprać pokrowiec. Warunek łuska ze względu na właściwości antypotowe (wchłania wilgoć) musi być dobrze wysuszona przed kolejnym użyciem. Poza tym przeważnie na materac nakłada się prześcieradło co oznacza że "cięższe" zanieczyszczenie zostaje na prześcieradle.
Jeżeli chodzi o prześcieradło z ceratką nie ma to najmniejszego sensu.
Materac z łuską zawiera właściwości antypotowe, antyodleżynowe, kładąc ceratę zostanie zablokowany przepływ powietrza między warstwami. Poza tym dzidziuś ma do pewnego okresu założoną pieluszkę (pampersa, tetrową czy flanelową).
I to jest główna ochrona przed zanieczyszczeniem materaca.
Wiem że na internecie można kupić podkłady ceratowe dedykowane do tego typu materaca ale jest to kompletna bzdura i świadczy o tym że sprzedawca kompletnie nie ma pojęcia o tego typu sprawach. Podkłady z cerata sprawdzają się podczas przewijania dziecka np na kanapie, łóżku itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no własnie też poodkurzałam i już mi się nic nie chce kurwa mać !!!! przepraszam , ale już mnie to obciązenie do szału doprowadza tak szczerze mówiąc !!! Padam na ryja ,jeśli mam być szczera ... ale co zrobić , mąż w pracy , a samo się nic nie zrobi ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dziś mam dzień gotowania, nawet się Wam nie przyznam, co robię, bo na mnie nakrzyczycie, że nie wolno przy mojej cukrzycy takich rzeczy jeść 😉 Zjem tylko trochę i zamrożę sobie porcyjkę na lepsze czasy 😉 Ciekawe, ile wytrzymam przy kuchni, uwielbiam to, ale ostatnio jak tylko postoję to też padam na nos i na brzuch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny piszecie o odkurzaniu a mi sie nie chce nawet kurzy poscierac...no i lepiej poki co nie bedzie. Wysiedzimy jajka, powykluwaja sie to moze wtedy troche energii wroci.
Kwasiek a masz wstepny termin cc? czy jesszcze jakies konsultacje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Konieczka, gratulacje dla męża nr 1 i wygranej 🙂

Skleroza nie boli, przypomniałam sobie, jak Ann zamieściła odpowiedź producenta, że moja przyjaciółka mi odpisała na pytanie - czy kłaść czy nie ceratkę pomiędzy materac gryka-kokos a prześcieradło i napisała mi, że NIE, bo przy pierwszym dzieciątku i teraz przy drugim chce żeby był właśnie przepływ powietrza.
Wniosek warto napisać do producenta, a on nam fachowo odpowie lub do kogoś znajomego, który coś na ten temat może nam doradzić 🙂
Ann oklask dla Ciebie za wyjaśnienie sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeju dziewczyny ale mi się dzisiaj super spało po tym relanium co mi gin. przepisał mimo że to mocny środek i raczej nie wskazany dla kobiet w ciąży (tak pisze na ulotce) ale jeśli lekarz przepisał to można brać naprawdę dawno się tak nie wyspałam ale za to dalej mnie trzyma i chodze jak lunatyk na ogródku leże na ogródku na bujanej huśtawce i raz śpie raz czuwam i tak w kółko... nic kompletnie mi się nie chce... nawet nie miałam siły nakrzyczeć na męża bo mnie wczoraj wkurzył przed snem... do tego od rana mam bóle podbrzusza nie silne ale ból jest non stop dlatego leże...

zapomniałam dopisać ciekawe jak tam Angela? nie odzywa sie coś może znowu u koleżanki :P
konieczka gratki dla męża 🙂

ja dzisiaj grilluje na ogródku smaka mam ogromnego ale pewnie zanim się to zrobić to jeszcze z 4 razy zasne :P wiem jedno przed maturą nie wezme na sen relanium bo to bedzie katastrofa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja już se pogotowałam 🙂 W piekarniku gęsiarka z jednogarnkową wieprzowiną (pachnie bosko, ale ziemniole za wcześnie dodałam i się rozgotowały, a mięso jeszcze nie bardzo miękkie 🤔 ), a na fajerce gar pomidorowej 🙂
Zaczynam myśleć perspektywicznie o zapasach poporodowych do zamrażary 😎

A, i przed chwilą przywieźli łóżeczko, po południu mąż będzie rozstawiać 🙂

Angela chyba się przestraszyła naszego mędrkowania i się zmyła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie no ja leżałam sobie, częściej sobie leże więc jak cos to się nie martwcie 😉
Ja nie jade do szpitala, bo mały rusza się jak zawsze a nawet więcej, gdyby nagle zaprzestał czy bym czuła silne skurcze to wtedy pojade,w sumie gin mnie badał w czwartek i mówił,że mam przyjechać jak skurcze beda co 10 min, więc może nie bede panikowała, a to lekkie plamienie, to było płama na wkłade, więc myślę,że od rozwierania się szyjki, bo gdyby było tego duzo to zaraz bym jechała do szpitala bez dyskusji 😉 Sama jestem panikarą ale muszę się trochę opanować, porodu nie da się przeoczyc tak myslę 😉 a utro wybieram się do mamy po obiadku jakby co 😉 i jakbym faktycznie rodziła, to mam numery dziewczyn które do mnie pisały i napisze im odrazu na pewno 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja dzis walcze z przeprowadzka, wlasnie skonczylam malowac nasza sypialnie z moja siostra, zmeczona jestem totalnie ale szczesliwa ze juz w koncu bedziemy na swoim.
Angela oszczedzaj sie kobietko i duzo odpoczywaj 😉
MiIego weekendu mamuski 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zamieszałam trochę, dokładnie jest napisane: "polecane dla dzieci, które ukończyły pierwszy miesiąc życia". Czyli po pierwszym miesiącu jednak. A w ogóle bym tego nie zauważyła i miałam już pisać, że mój jest od pierwszych dni życia, tylko mnie coś tknęło, żeby przeczytać dokładniej 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pyszny gulasz 🙂 Właśnie wsunęłam porcję testową ze zmniejszoną ilością ziemniaków 🙂 Nawet mi nie przeszkadzało, że rozgotowane 🙂 Poza tym upchnęłam warzywa z rosołu, których normalnie mój mąż nie tknie 😎 Macie pomysł, co robić sensownego z takim mięsem i warzywami z rosołu? Przecież szkoda wyrzucać, a mąż tylko ostatecznie raz na kilka miesięcy zje potrawkę na białym sosie i z kukurydzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moze jest tak ze wszystkie szampony maja taka informacje...trzeba sie bedzie chyba poloznej spytac...bo to tez nie mozna przesadzac...jak np na opakowaniu kaszki jest napisane ze od 6 miesiaca to jak da sie maluchowi w 5 miesiacu tez nic nie bedzie, te informacje sa raczej profilaktyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, ja czasami warzywa z rosołu zużywam do sałatki warzywnej, natomiast z mięskiem nie wiem co można wymyśleć? A to duży kawałek mięsa?

Ja na początku będę myła główkę mydełkiem, później pomyślę o szamponiku. U mnie na tych Skarb Matki - na kremiku nawilżającym, mydełku i oliwce w żelu jest napisane od 1. dnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie piecze się kurczaczek 🙂 do tego młode ziemniaczki i surówka z kapustki. Zawsze wymyślam sobie marynatę do kurczaka tz. do oleju dodaje zawsze czosnek i paprykę, tylko zawsze kombinuję z przyprawami - dzisiaj dodatkowo wrzuciłam przyprawę kardamon z cynamonem, zioła prowansalskie i odrobinę sosu chilli - ciekawe jaki będzie smak, bo zapach był super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela, poród porodem - tego się przegapić nie da. Ale krwawienie nie oznacza tylko porodu niestety. Uważaj na ruchy dziecka.

Ann
- z mięcha i warzywek może pasztet?

Zuziaku, jak Ci fajnie - ja to najwyżej na balkonie mogę posiedzieć 😞(

A co do szamponów, to ja przez pierwszy miesiąc będę używać płynu do mycia od pierwszych godzin życia, który może również za szampon służyć (2w1). Jak się będzie sprawdzał, to szamponu nawet kupować nie będę.

Mój mąż na nowym mieszkaniu ze swoim bratem - zabierają się za gruntowanie ścian. Jutro malowanie. Zgłosiło się do nas dwóch przyjaciół, żeby pomóc - dobrowolnie. Tacy przyjaciele to skarb. Na nich bardziej można liczyć, niż na rodzinę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...