Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Waja, ja też mam sucho w piersiach.

Kicia, nie stresuj się,mały pewnie posiedzi w brzuszku, teraz czeka Was to co najlepsze, bez złośliwej teściowej na karku. Nie przemęczaj się, zostaw to osobom nie ciężarnym i silniejszym, najlepiej nadzoruj, ewentualnie bierz to co lekkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No ja tez cos czuje, ze dzisiaj bedzie u nas goraco na watku z powodu Angeli, regularne skurcze co 7 min to nie przelewki, ale wlasnie tak jak Ania napisala wazne jest to czy zmienia sie ich natezenie, czy silniej je odczuwasz?

natka a karmilas swoja mala piersia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi też od jakiegoś czasu siara nie leci. Ot, jakiś kłaczek przyschnięty mi się wplącze w sutek, ale nic poza tym. Cisza, spokój. Ciekawa jestem jak to z tą moją laktacją będzie...

Angela, torba w rękę i marsz na izbę. Jak na moje oko zaczęłaś rodzić. Czop śluzowy Ci odpadł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela, trzymaj się kobito 🙂 Już całe szczęście Małe nie takie małe, więc sobie poradzi 🙂 Trzymamy kciuki, żeby wszystko było bez nerw i w odpowiednim czasie 🙂
Waja, u mnie też susza, ale my jesteśmy niby z początku lipca, więc może mamy jeszcze czas. Na razie tylko mnie od jakiegoś czasu kłują piersi.
Hmmmm... zapisałam dziś swojego Małego do przedszkola 🥴 U nas w stolycy z tym jest duży problem i bardzo łatwo się nie załapać do państwowego przedszkola albo załapać się gdzieś na drugim końcu miasta. Słyszałam, że niektórzy się fikcyjnie rozwodzą nawet, żeby dostać miejsce dla matki samotnie wychowującej 😠 Zadzwoniłam dziś kontrolnie do jednego prywatnego, do którego chodzi wiele znajomych dzieciaków i uwielbiają je, do tego czesne mają nie jakieś masakryczne, no i okazało się, że Staś jest już 17. na liście do grupy 16 trzylatków 🥴 Na szczęście mają tam taki system, że z góry nie płaci się żadnego wpisowego, tylko co pół roku trzeba potwierdzać, a wpisowe dopiero na 2 miesiące przed początkiem roku przedszkolnego. Zapisałam więc, a co mi tam 😉 Wolelibyśmy raczej do państwowego, ale jak miałby się nie dostać, a w okolicznych prywatnych miejsca miałyby być zajęte... Zobaczymy, co się zmieni w przedszkolach w ciągu tych trzech lat. Może już nie będzie takiego szaleństwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U jednych dziewczyn w trakcie ciąży wycieka siara, u innych dopiero po porodzie, a z laktacją to też różnie bywa.
A jak patrzeć na predyspozycje genetyczne, to moja mama karmiła moją siostrę do 1 roku, a mnie - na pewno mi mówiła, ale teraz nie pamiętam.

Coś Angela nieodzywa się, może dzisiaj będzie pierwszy dzidziuś czerwcowo-majowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka, ja mam nadzieję, że w przypadku laktacji ode mnie genetyka się odwali, bo moja mama straciła pokarm jak ja miałam 3 miesiące. Niby na skutek stresu, ale nie sądzę, żeby tylko to miało wpływ.

Wiecie co? Dziś pierwszy raz w tym roku będę spać z mężem 🤪 i z poduchą rzecz jasna, ale może mąż poduchę skutecznie zastąpi 🙂 moi rodzice wyjeżdżają na weekend i się przeniesiemy na te dwie noce do nich do pokoju - mają duże łóżko 😜 bo u mnie w pokoju ja śpię na jednoosobówce, a mąż na materacu na podłodze 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJKA BRZUSZKI 🙂

WIDZĘ ŻE MACIE TU TROSZKĘ SZUMU Z ANGELĄ 🙂 OTÓŻ DZIEWCZYNKI JEŻELI ANGELA NIE MA JESZCZE ROZWARCIA A PRZEDE WSZYSTKIM WODY JEJ NIE ODESZŁY TO LEKARZE RACZEJ POWSTRZYMAJĄ PORÓD 🙂
JA TEZ DOSTAŁA SKURCZY W 35 TYGODNIU CIĄŻY I POJECHAŁAM DO SZPITALA ALE WODY MI NIE ODESZŁY, POŁOŻYLI MNIE NA ODDZIAŁ I POWSTRZYMALI SKURCZE GDZIE TAK MI POWSTRZYMALI ŻE JAK JUŻ MIAŁAM TERMIN TO MAŁY ZA NIC NIE CHCIAŁ WYJŚĆ NA ŚWIAT I 10 DNI PO TERMINIE WYWOŁALI MI PORÓD ZA POMOCĄ OXYTOCYNY 😉
SZCZERZE DLA DOBRA MALEŃSTWA ANGELI TO DOBRZE BY BYŁO JAK BY POWSTRZYMALI Z TEGO WZGLĘDU ŻE MALEŃSTWU JESZCZE PŁUCKA DOBRZE SIĘ NIE ROZWINĘŁY 🙂

TRZYMAM ZA WAS WSZYSTKIE KCIUKI 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ooo to moze urodzi 🙂 jak płyny sie saczyły to jak najbardziej ma urodzic zeby nie doszło do bezwodzia ! bo wtedy rózne infekcje dzidzi moze załapac wiec lepiej teraz niz pozniej jak wody odchodza 🙂 pozatym jej mały juz spory i da rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO TO CHYBA ŻE TAK 🙂 Z RESZTA W SZPITALU ZBADAJĄ PODŁĄCZĄ DO KTG I WTEDY POWIEDZĄ CZY PORÓD JUŻ SIĘ ZACZĄŁ CZY JESZCZE TO TYLKO SKURCZE PRZEPOWIADAJĄCE 🙂

JESZCZE RAZ WAM ŻYCZĘ POWODZENIA I JAK NAJMNIEJ BOLESNYCH PORODÓW 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, ja moją małą już w lutym zapisałam do żłobka i wtedy była na liście oczekujących 300-na. Po porodzie mam zadzwonić i zameldować, że urodziłam i podać imię dziecka, wtedy też może dowiem się jak ruszyła się kolejka. O przedszkolu jeszcze nie myślałam. Zresztą jak już teraz mam umowę na stałe, to rozważamy, że może po macierzyńskim pójdę na 6-7 m-cy wychowawczego, pewnie będę musiała wziąźć więcej, ale zawsze można skrócić i damy małą do żłobka jak skoczy roczek.

A z tymi żłobkam i przedszkolamii to paranoja, pierwsze słyszę, że ludzie rozwodzą się, żeby dziecko mogło się szybciej dostać do placówki. U mojej kuzynki córcia ma ponad 1 rok do publicznego żłobka jest nadal na liście, a że musiała wrócić do pracy prze końcem umowy, to dali ją tymczasowo do prywatnego za 4 h płaci ponad 400 zł, jedzenie tam daje sama, bo mała jest alergikiem, więc o jakieś 100 zł mniej płaci. Ostatnio mówiła, że jej 2 koleżanek dzieciaki, które były o wiele dalej za nią liście już dostały się do publicznego, 1 po znajomości, 2 samotna matka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde, ja o żłobku/przedszkolu jeszcze nie myślałam. Razem z mężem uważamy, że dziecko powinno jednak przy rodzicach siedzieć. No ale sytuacja jest jaka jest, kokosów się nie zbija, a kredyt spłacać trzeba, więc jedna pensja nie wystarczy (nawet teraz jedna pensja to za mało, a co dopiero z dzieckiem...). Więc najprawdopodobniej szybko pójdę do pracy. Tylko pytanie - co wtedy zrobić z dzieckiem? 🤔 🤔 🤔

Eeeee, pierniczę to póki co. Już i tak spać po nocach nie mogę, bo kombinuję jak tu połączyć koniec z końcem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ok, dzieki natka za odpowiedz:*i czekamy na smsa zwrotnego 🙂,bo ja tu siedze i zupy nie moge isc robic bo ciekawosc mnie zzera 🙂

Jeszcze mam jedno cyckowe pytanie hartujecie brodawki?jak ja nie lubie tych slow: brodawka i sutek.Brodawka mi sie kojarzy z jakims wykwitem na skorze a sutek z niczym mi sie nie kojarzy, ale po prostu mi sie nie podoba:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...