Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agulka83 napisał(a):
Laaf trochę za wcześnie chyba na przygotowanie zaścielonego łóżeczka... przez miesiąc tyle kurzu może się w tym zgromadzić, że i tak trzeba byłoby wszystko wyprać 🙂


😁 😆


o to mi wlasnie chodzilo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka, hehe dobre! 😁 pomysłowy ten Twój mąż 😉 ma mnie ojciec mówi "dziecko Etiopii", bo wyglądam jak biedne głodzone dzieci z puchliną głodową 🤔

Niedawno wstałam i nie wiem co mam sobie zrobić na śniadanie. Żadnej zachcianki nie mam, a głodna jestem jak diabli. Później sobie usmażę kilka naleśników z dżemem, ale teraz muszę coś na szybko zjeść i nie wiem co 😞 duży mam problem, nie? 😉

Moja teściowa w sprawy ciążowe się nie wtrąca. W sumie chyba lekkiego focha strzelili, że na ślub kuzynki mojego męża nie pojechałam (1 maja był), ale wisi mi to. Natomiast moja mama szaleje. Przystopowała z zakupami dziecinnymi, ale zamiast tego panikuje odnośnie porodu - mimo, że cc będę mieć. Jest trochę "skrzywiona" po swoich doświadczeniach (rodziła mnie coś koło 23 godzin, miałam tendencje samobójcze - czyli kilka razy okręciłam sobie szyję pępowiną i się co chwila cofałam jak na bungee, mama strasznie popękała i w ogóle) i nie potrafi spojrzeć na poród z innej perspektywy, niż ta, której ona doświadczyła. Moja teściowa zresztą też - uważa, że każdy poród jest prosty, lekki i przyjemny, bo ona miała 4 szybciutkie porody, a nawet pod koniec ciąży poszła na wesele. No i tego samego wymaga ode mnie.

Ech, to pokolenie ludzi "wiedzących wszystko lepiej"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki już jestem...
a wiec nie spasowała mi wogóle matura z niemca 😞 no ale licze na te 30%... zobaczy się jak przyjdą wyniki... a tak wogole to troche paniki zasiałam na sali bo brzuch mnie bolał i powiedziałam to koleżanką a te zaczęły panikować i dyra do mnie przyszła że mogę nie pisać że bede pisać w innym terminie itp. a ja mówie że nie ma co panikować że jak bedzie się coś dziać to podniose ręke i ktoś z komisji się mną zajmie... i tak z bólem pisałam całą mature... teraz też mnie brzuch boli i cały czas twardy jest... dlatego ide na ogród posiedzieć na słonku herbatke i ciacho zjeść i odpoczywam dupą do góry...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek za tendencje samobójcze masz oklaska 😁 😁 😁 😁 😁

Ja juzwrocilam jak widac z rozmowy, wrzucilam na luz i przezylam.Zpobaczymy jaki bedzie efekt, na razie o tym nie mysle, bedzie co ma byc 🙂

Ja generalnie z tesciowka nie mam problemów, chociaz jak jej powiedzielismy, ze mala wazy 2400 w 34 tyg ciazy to stwierdzila, ze to stanowczo za malo i ja musze wiecej jesc, bo tylko grube dzieci sie dobrze chowaja.Myslalam, ze padne...i stwierdzialam, ze nie bede jej juz mowila zadnych newsów z wewnetrznego swiata mojego dziecka.

Ide wybierac ciuszki do prania, bo tu powoli trzeba sie organizowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wiec az takich cudów to sie nie dowiedziałam na wizycie 🙂
szyjka sie skróciła i do 25 maja prawdo podobnie urodze :-D !
a mała juz nie taka mała 2960 okolo 3kg !!! masakra jakas takie mam duze dziecko 🙂
mam jechac do szpitala jak bede miala skurcze conajmniej przez godzine co 7-5 minut :/ mam jechac bo przy 2 dziecku szyjka nie musi sie skrócić do konca wiec skurcze maja byc moim alarmem do porodu :/ powiedziałą ze co najwyzej mnie cofna do domu ale zapis bedzie z ktg 🙂
aha i jeszcze powiedziąła ze ciaza juz donoszona i ze łozysko dojrzałe wiec moge rodzic spokojnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja byłam u kolezanki, mąż mnie podwiózł i juz z powrotem po drodze jak wracam to spotkałąm inna kolezanke i rozmawialysmy dalej 😉 wolałam wrócić na pieszo te 400 m, a mój maz panikuje, bo mówi że mam poczekać 2 dni jeszzce puki silnika dpo uaza nie skończy he he, to zalezy od małego, jak mnie krzyz boli, masakra a do tego dół brzucha, a was tez??

[URL=http://www.naobcasach.pl]









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania dobrze wiedziec ze przy drugim dziecku , alarmem sa same skurcze 🙂 Ja pozegnałam własnie moja mame i siostre i mam strasznego doła bo ryczałuśmy jak dzieci 🥴 🥴 mamy swiadomosc ze szybko sie nie zobaczymy , teraz dopiero odczułam jak rodzinka jest wazna jak by nie była 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czytałam,że 3-4 tyg przed porodem brzuch się obniża, mój jest obniżony na 40 tydz, położna zawsze mi wpisuje do karty ciąży i ja sobie sprawdziłam w necie 😉 no ale ile w tym prawdy??? To mały tylko wie... czasem mam uczucie jakby miał już wyjsc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie to mi sie nawet nie spieszy do tego porodu 😆 😆niech sie dzieje co chce aby synek był zdrowiutki ciaza mi nie dokucza nawet dobrze ja przechodze , teraz jak juz jestem po tej komunii wrzuciłam na luzik i zobaczymy jak to bedzie heheh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂

Wy tu już o rodzeniu , a mi sie nawet jeszcze brzuch nie obniżył ... skurczy przepowiadających zero ... eh...już chciałabym mieć to za sobą ...
Marudzenie mi się włączyło , ale dłużą mi się te ostatnie tygodnie niemiłosiernie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i wróciłam i naszczęście pogoda jeszcze wtedy była piękna-teraz już zacina deszczem... w urzędzie normalnie przeżyłam szok bo byłam w jednym z pokoi i urzędnik ustąpił mi miejsca przy swoim biuku "bo kobieta w moim stanie nie powinna męczyć nóg" 😆 😆
W szoku jestem do teraz bo pierwszy raz ktoś zauważył, że może mi być ciężko 🙂

Zrobiłam sobie też zakupki truskaweczki, herbatniczki i jakieś warzywka co by się zdrowo odżywiać 🙂
W aptece za to dowiedziałam się, że czegoś takiego jak podkłady poporodowe nie ma- aha 🤔 i zaproponowano mi takie mega podpaski(w przypadku jeśli kobieta nie trzyma moczu)...hmmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania masz byc pierwsza 😉 przeciez ja tu wroze 😉
Zuziaku wazne ze za Toba, ja mysle ze nawet ze wzgledu na Twoj stan CIe nie usadza a nawet mozesz byc mile zaskoczona dobrym wynikiem 🙂

Natka ja tez brzuchol mam na swoim miejscu, skurcze sa ale juz od miesiaca to wogole nie biore ich pod uwage, brzuch tez pobolewa ale nieregularnie to nie sieje paniki ze zaraz rodze 😜
A przy mlodej mialas skurcze przepowiadajace? Ja przy mojej nie (tylko raz sie zdazyly),

Kkasia masz bardzo zdrowe podejsice, dokladnie takie jak ja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka to do niezlej apteki trafilas 😜

A ja bylam przed chwila w pracy, zadzownili zebym przyjechala bo sobie z czyms tam nie radza...masakra ja jestem od 3 miesiecy na zwolnieniu a oni nadal nie wiedza....no ale bylo milo z dziewczynami poplotkowalam i zawsze to jakas rozrywka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuch się obniża 2-3 tygodnie przed porodem. Mi się chyba już obniżył, bo jest ciut spłaszczony na górze, ale kopniaki dalej czuję tam, gdzie czułam i ucisk na przeponę nadal jest. No ale u mnie chyba innej opcji po prostu nie ma 🙂 dół brzucha mnie bardzo boli jak stoję i chodzę. Ale poza tym jest w sumie okej 🙂 jutro mam wizytę u ginki - zobaczymy co powie 🙂

Angela - nawiasem mówiąc - dziś mi się śniło, że rodziłaś. Że na szybko wpakowałaś się do jakiegoś samochodu i kazałaś wieść na porodówkę 😉

Zuziaku, grunt że masz to już za sobą 🙂 a teraz - co ma być, to będzie 🙂 dzielna kobitka z Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...